forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal de slabit - nuti manuela (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-slabit-nuti-manuela-5784.html)

nuti manuela 05 aug 2010 09:13:45

Jurnal de slabit - nuti manuela
 
salut, sunt o persoana activa, am doua job-uri dar ca in toate exeista un dar, alerg cu masina si rezultate nu au fost, pana cand....... mi-am pus ambitia la incercare. Mi-am impus un regim alimentar cu ore cat mai fixe ( cafeaua de dimineata nu se deschide usa la intrare si fructe, la 12 o salata iar seara un gratar cu salata, etc). Ma duc la sala de 4 ori pe saptamana fac si aerobic si aparate (mai putin) si efectele au inceput sa se cunoasca in sensul ca am reusit sa dau jos 4 kg. Sincer nu mai pot avea greutatea din tinerete dar macar sa se aseze carnea altfel si sincer.....intre 60-65 kg. cam atat pot eu sa va spun, la mine da rezultate dar trebuie rabdare. va doresc succes si noroc!

ianna 05 aug 2010 15:53:31

Re: Jurnal de slabit - nuti manuela
 
Bine ai venit printre noi>:D<

1. seteaza tickerul cum trebuie

2.atentie papi prea putin mai ales la cat de activa esti...

succes

lucia ely 05 aug 2010 16:02:47

Re: Jurnal de slabit - nuti manuela
 
Buna Nuti :*:*
si Bine ai venit printre noi:)

uite iti las un ravas http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...tml#post263761

acoloo gasesti cum sa-ti setezi tikerul:*:*
muult succes iti doresc ..
pupici:*

nuti manuela 06 aug 2010 06:48:45

Re: Jurnal de slabit - nuti manuela
 
buna lucia ely,
sa stii ca nu pap putin pt ca am zile cand mananc mai mult si zile cand mai putin in conditiile in care activitatea este aceasi.
de la o anumita varsta se da mai greu. nu stiu sa asez tichetul!!!, sory

Slabuta 20 aug 2010 16:53:04

Re: Jurnal de slabit - nuti manuela
 
Citat:

Anterior postat de nuti manuela (Post 278184)
salut, sunt o persoana activa, am doua job-uri dar ca in toate exeista un dar, alerg cu masina si rezultate nu au fost, pana cand....... mi-am pus ambitia la incercare. Mi-am impus un regim alimentar cu ore cat mai fixe ( cafeaua de dimineata nu se deschide usa la intrare si fructe, la 12 o salata iar seara un gratar cu salata, etc). Ma duc la sala de 4 ori pe saptamana fac si aerobic si aparate (mai putin) si efectele au inceput sa se cunoasca in sensul ca am reusit sa dau jos 4 kg. Sincer nu mai pot avea greutatea din tinerete dar macar sa se aseze carnea altfel si sincer.....intre 60-65 kg. cam atat pot eu sa va spun, la mine da rezultate dar trebuie rabdare. va doresc succes si noroc!

Buna Manuela si bun venit in familia noastra :)

Dimineata sa nu mananci fructe, pastreaza-le doar pentu gustari, acesta este rolul lor. :)

Cum au zis si fetele mananci foarte putin, ceea ce ma face sa ma indoiesc ca slabitul va fi mana-n mana si cu o sanatate generala buna. Ai grija, se pot face foarte multe carente, dezechilibre daca nu se urmeaza o dieta sanatoasa si echilibrata.

Insa, te felicit pentru activitatea fizica, aici esti bravo, daca iti pui la punct si regimul esti chiar de admirat. :)

Citat:

Anterior postat de nuti manuela (Post 279081)
buna lucia ely,
sa stii ca nu pap putin pt ca am zile cand mananc mai mult si zile cand mai putin in conditiile in care activitatea este aceasi.
de la o anumita varsta se da mai greu. nu stiu sa asez tichetul!!!, sory

Nu e bine sa ai fluctuatii de acest gen, dezechilibrezi metabolismul si daca acum nu se simte, mai tarziu se vor vedea efectele. ;)

Legat de ticker uite citeste aici :)

http://forum.slabute.ro/anunturi-leg...doua-3983.html

nuti manuela 07 sep 2010 08:34:40

Re: Jurnal de slabit - nuti manuela
 
Iata-ma>:D< si pe mine pe aici, ce sa va spun despre mine, activitatea mea este cam aceasi dar am un apetit de nedescris nu stiu de ce poate pt ca s-a mai racit afara, iar cu kg sunt la felx-(.Cu mancatu ce sa zic cam tot asa dar trebuie sa incep sa dau mai mult jos, e un prag pe care probabil il trec mai greu:)).Va tin la curent cu programul meu, numai bine va doresc!;)

nuti manuela 22 sep 2010 12:46:37

Re: Jurnal de slabit - nuti manuela
 
dragele mele;),
Ma simpt un pic obosita nu am avut inca concediu din motive obiective:D si se cunoaste.Activitatea mea zilnica este aceasi, dar la sport nu renunt.Am inceput sa dau jos de pe picioare si sunt multumita:-o.De mancat cam tot la fel, fructe si legume cat mai sunt de la noi.In rest numai bine va doresc si spor la slabit.=((

Slabuta 27 sep 2010 16:37:28

Re: Jurnal de slabit - nuti manuela
 
Citat:

Anterior postat de nuti manuela (Post 317572)
Iata-ma>:D< si pe mine pe aici, ce sa va spun despre mine, activitatea mea este cam aceasi dar am un apetit de nedescris nu stiu de ce poate pt ca s-a mai racit afara, iar cu kg sunt la felx-(.Cu mancatu ce sa zic cam tot asa dar trebuie sa incep sa dau mai mult jos, e un prag pe care probabil il trec mai greu:)).Va tin la curent cu programul meu, numai bine va doresc!;)

Citat:

Anterior postat de nuti manuela (Post 338078)
dragele mele;),
Ma simpt un pic obosita nu am avut inca concediu din motive obiective:D si se cunoaste.Activitatea mea zilnica este aceasi, dar la sport nu renunt.Am inceput sa dau jos de pe picioare si sunt multumita:-o.De mancat cam tot la fel, fructe si legume cat mai sunt de la noi.In rest numai bine va doresc si spor la slabit.=((

Buna Manuela :)

Pofta de mancare crescuta o ai dintotdeauna? sau numai in perioada rece a anului?

Bravo pentru activitatea sportiva, felicitari. :)

nuti manuela 30 sep 2010 07:46:58

Re: Jurnal de slabit - nuti manuela
 
cum in fiecare dimineata vin in vizita, iata-ma si azi!>:D<>:D<
activitatea mea este aceeasi, sa stiti ca cu sport se da jos, bine am fost atenta si la mancare dar am reusit sa mai dau 0,300 kg ce ziceti cam putin dar tinand cont ca sunt fizibile de pe picioare sunt bucuroasa:). stiti au inceput blugii sa atarne si pe piciore sunt mai largi.#:-s
am sa incerc sa tin regimul disociat incerc macar o saptamana stiu ca parerile sunt impartite dar eu incerc, apoi trebuie sa ma mentin=((

nuti manuela 05 oct 2010 06:49:00

Re: Jurnal de slabit - nuti manuela
 
neata dragelor,
Nu am mai fost in vizita de mult dar astazi vin cu vesti bune "AM MAI SLABIT", deci se poate sport cu un pic de dieta#:-s.
Sunt consecventa cu sala merg de 4 ori pe saptamana dar stau o ora si rezultatele se vad.
Hai si voi la treaba pana de sarbatori sa aratam bine, OK!!! in grup si mai tare:))
Sa aveti o zi buna!


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:00:00.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO