forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   JURNAL pentru SLABIT cu RINA 90 incepand cu 15 iulie. Target:12 KG (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-slabit-rina-90-incepand-15-iulie-target-12-kg-12362.html)

alexanda1107 12 iul 2013 12:30:29

JURNAL pentru SLABIT cu RINA 90 incepand cu 15 iulie. Target:12 KG
 
Buna dragelor,
Dupa ce m-am mai documentat, am ajuns la concluzia ca dieta Dukan nu e pt mine, avand in vedere ca pot trai bine cu putina carne dar fara legume si fructe NU, asa ca o sa incep RINA 90, de pe 15 iulie 2013.
Mi-am luat cartea si retetele, pentru inspiratie, iar duminica o sa ajung la piata sa imi cumpar cele necesare iar de marti o sa ajung din nou la sala de 3 ori pe saptamana.
Sper sa am timp si sa reusesc sa postez ce mananc, in fiecare zi, sau macar la 2-3 zile.
Si sper sa termin odata cu astea 12 kg in plus!!

lucia ely 12 iul 2013 13:17:17

Re: JURNAL pentru SLABIT cu RINA 90 incepand cu 15 iulie. Target:12 KG
 
buna:) si bine ai venit:)
iti doresc muult succes !:)
o zi frumoasa sa ai!

alexanda1107 15 iul 2013 13:16:27

Re: JURNAL pentru SLABIT cu RINA 90 incepand cu 15 iulie. Target:12 KG
 
ZIUA 1-15 ILIE 2013

Mic dejun or 8:30 : 4 prune micute spre medii

Pranz ora 13:30 : 1 bucata piept de pui la gratar ( maxim 150 gr) asezonata cu cimbru si sare + salata de 3 rosii micute/medii si 3 castraveti mici, busuioc si lamaie stoarsa,pt gust

Gustarea de dupa amiaza ora 15:30: o manuta de afine

Cina ora 18:30: 1 bucata piept de pui la gratar ( maxim 80 gr) sezonata cu cimbru si sare + salata de 3 rosii micute/medii si 3 castraveti mici, busuioc si lamaie stoarsa,pt gust

GCM 15 iul 2013 13:23:06

Re: JURNAL pentru SLABIT cu RINA 90 incepand cu 15 iulie. Target:12 KG
 
Citat:

Anterior postat de alexanda1107 (Post 1279233)
ZIUA 1-15 ILIE 2013

Mic dejun or 8:30 : 4 prune micute spre medii

Pranz ora 13:30 : 1 bucata piept de pui la gratar ( maxim 150 gr) asezonata cu cimbru si sare + salata de 3 rosii micute/medii si 3 castraveti mici, busuioc si lamaie stoarsa,pt gust

Gustarea de dupa amiaza ora 15:30: o manuta de afine

Cina ora 18:30: 1 bucata piept de pui la gratar ( maxim 80 gr) sezonata cu cimbru si sare + salata de 3 rosii micute/medii si 3 castraveti mici, busuioc si lamaie stoarsa,pt gust

Buna...vin cu un mic sfat....
La micul dejun consuma mai multe fructe, chiar si o gustare la 11 tot din fructe merge.
Șa pranz poti manca 200g carne pt ca la cina sa ai 100 nu doar 80g.
La Rina...nu ai voie sa mananci nimic intre pranz si cina decat din ziua de vitaine, in rest fara gustarea 2.

alexanda1107 15 iul 2013 15:46:53

Re: JURNAL pentru SLABIT cu RINA 90 incepand cu 15 iulie. Target:12 KG
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1279235)


Buna...vin cu un mic sfat....
La micul dejun consuma mai multe fructe, chiar si o gustare la 11 tot din fructe merge.
Șa pranz poti manca 200g carne pt ca la cina sa ai 100 nu doar 80g.
La Rina...nu ai voie sa mananci nimic intre pranz si cina decat din ziua de vitaine, in rest fara gustarea 2.


Buna,

Da, de maine o sa mananc ceva mai multe fructe dar oricum in carte scrie 2 piersici, 2 mere, deci nu exagerat.
Intre pranz si cina hmmm azi am mancat cateva afine, ca imi zisese cineva mai sus ca e OK dar de maine o sa fac cum zici tu. Multumesc de sfat!

mutulica 15 iul 2013 17:35:56

Re: JURNAL pentru SLABIT cu RINA 90 incepand cu 15 iulie. Target:12 KG
 
Buna Alexandra, bine ai venit>:D<>:D<>:D<
Bafta cu Rina, e buna dieta, am tinut-o si eu;).
Ai grija sa nu te infometezi, la inceput sa slabeste mai usor asa ca sa nu tii cumva foame.
Si cum zice Codris maninca mai multe fructe, manica la mic dejun - 2 mere; gustarea 1 - 3prune si daca mai ai timp poti baga is gustarea 2 - 2 piersici, sau ce fructe maninci tu. Si fara gustari intre prinz si cina.
Ce ai mincat azi, amidon?
Spor la slabit>:D<>:D<>:D<

GCM 15 iul 2013 17:47:24

Re: JURNAL pentru SLABIT cu RINA 90 incepand cu 15 iulie. Target:12 KG
 
Poti manca si migdale, alune dimineata...
si da,,,consuma 2 mere, 2 pere, pepene ....chiar cate fructe simti nevoia....bine, nu cu kilogramele. :P si musai fara gustarea de dupa amiaza, asta la Rina!

alexanda1107 16 iul 2013 10:37:55

Re: JURNAL pentru SLABIT cu RINA 90 incepand cu 15 iulie. Target:12 KG
 
Neata, fetelor!
Multumesc pt sustinere! Sigur nu ma voi infometa ot ca sunt oarecum cunoscatoare in ale dietelor :)

Azi de exemplu voi manca asa:

Micul dejun ora 11:00: 350 grame de AFINE ( ah ce bune au fost!!!)
Gustare nu cred ca mai apuc dar nu simt nevoia azi
Pranz ora 14: orez cu legume ( 1 cana de orez brun basmati, 1 dovlecel, 1 ardei gras rosu, 1 ceapa medie rosie, 2 linguri ulei de masline picant facut de mine in casa, 2 rosioare mici uscate, sare, piper si pe deasupra busuioc verde si rosie taiata cubulete ) mi-a iesit un DELICIU, efectiv!

Iar la cina, voi manca aceeiasi mancare ca la pranz, dar mai putina.

Ce iar nu imi este clar este urmatoarea chestie: ce fel de mancare ai la pranz e musai sa fie si seara sau pot fi diferite dar din aceeiasi categorie?

mutulica 16 iul 2013 10:43:17

Re: JURNAL pentru SLABIT cu RINA 90 incepand cu 15 iulie. Target:12 KG
 
Citat:

Anterior postat de alexanda1107 (Post 1279692)
Neata, fetelor!
Multumesc pt sustinere! Sigur nu ma voi infometa ot ca sunt oarecum cunoscatoare in ale dietelor :)

Azi de exemplu voi manca asa:

Micul dejun ora 11:00: 350 grame de AFINE ( ah ce bune au fost!!!)
Gustare nu cred ca mai apuc dar nu simt nevoia azi
Pranz ora 14: orez cu legume ( 1 cana de orez brun basmati, 1 dovlecel, 1 ardei gras rosu, 1 ceapa medie rosie, 2 linguri ulei de masline picant facut de mine in casa, 2 rosioare mici uscate, sare, piper si pe deasupra busuioc verde si rosie taiata cubulete ) mi-a iesit un DELICIU, efectiv!

Iar la cina, voi manca aceeiasi mancare ca la pranz, dar mai putina.

Ce iar nu imi este clar este urmatoarea chestie: ce fel de mancare ai la pranz e musai sa fie si seara sau pot fi diferite dar din aceeiasi categorie?

Neata Alexandra>:D<>:D<>:D<
nu cred ca am mincat vreodata afine, imi imaginez cit sint de bune si sanatoase, cu muuulte vitamine:); ai mincat tirziu micul dejun nu cred nici eu ca mai papi vre-o gustare, vezi si tu dupa cum ti-e foame;
si suna tare bine prinzul tau:-ss
daca la prinz maninci orez la cina tot orez doar ca poate sa fie gatit altfel, alta categorie de alimente nu folosesti...:)

alexanda1107 16 iul 2013 10:46:58

Re: JURNAL pentru SLABIT cu RINA 90 incepand cu 15 iulie. Target:12 KG
 
Aha, am inteles acum mai bine!
Da, cu micul dejun e mai greu pt ca ma trezesc la 8:30 la 8:50 am iesit pe usa la 9:30 ajung la birou deci pe la 10 apuc sa mananc.
Dar e OK si asa pt ca nu mi se face foame intre mic dejun si pranz, mai ales ca eu nu prea reusesc cu micul dejun asa din proprie initiativa.


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:16:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO