forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   jurnal soymary (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-soymary-12526.html)

sofymary 02 apr 2014 22:37:40

jurnal soymary
 
Buna"slabutelor" as avea nevoie de o mana de ajutor petru a slabi.
Mi se pare ca nu reusesc sa tin in frau caloriile.
As vrea sa incerc si eu o dieta pe termen lung 4 luni ptr a da jos 14 kg.maxim,in cel mai fericit caz.
Nu mananc mult dar de la dulciuri un ma pot abtine.
Poate mai este cineva in aceeasi situatie si vrea sa-mi impartaseasca experiente.
Astept sfaturi pentru a fi o viitoare"slabuta"cu FINAL FERICIT!!!

butterfly30 03 apr 2014 06:34:07

Re: jurnal soymary
 
sofy, majoritatea celor de aici avem aceleasi probleme, altfel nu eram aici. si da, dulciurile sunt marea broblema a tuturor. parerea mea: uita de calorii si gandeste-te doar sa traiesti sanatos: renunta la zahar, faina alba, cartofi prajiti, fasst-food, sucuri, fa sport minim 40 min/zi minim3/sapt si rezultatele o sa apara repede. sa stii ca exista dulciuri dietetice delicioase, dar nici cu acelea nu trebuie exagerat!
mult succes!:)

serendipity9 03 apr 2014 07:18:52

Re: jurnal soymary
 
Hei! Bine ai venit :) Si eu am o problema cu dulciurile...reusesc sa nu mananc o perioada si apoi dau iarasi iama in ele :)) Oricum, succes in ceea ce ti-ai propus :)

sofymary 03 apr 2014 17:10:32

Re: jurnal soymary
 
vreau sa spun ca cu ajutorul dulciurilor am ajuns la 74 kg.fac sport cate 1h pe zi 5 zile pe saptamana ,dar beau si coca cola 1l pe zi.astazi mi am facut o sticla de 2l de ceai sa incerc sa beau ca apa u mi place.beau 500 ml la sala si atat.nu stiu am nevoie de sustinere in batalia cu kg.

butterfly30 03 apr 2014 19:38:27

Re: jurnal soymary
 
apa s-ar putea sa-ti placa mai mult daca adaugi cateva felii de lamaie cu tot cu coaja, menta, ghimbir, ca sa se aromatizeze. consumul de lichide te ajuta enorm la slabit.:)

sofymary 03 apr 2014 22:07:45

Re: jurnal soymary
 
multumesc ,pentru raspunsuri.am sa incerc si apa cu lamaie

sofymary 04 apr 2014 17:29:19

Re: jurnal soymary
 
fetelor voi cum calculati caloriile consumate la sala

CCristina D 04 apr 2014 19:47:25

Re: jurnal soymary
 
Buna Sofy!

Bun venit printre noi si felicitari pt sportul care-l faci, bravo;;);;)
Si mie imi plac dulciurile, trebuie sa recunosc, dar incerc sa ma limitez la o bucata-doua si nu zilnic....incerc sa-mi fac dulciuri mai dietetice (spre exemplu, acum am la copt niste briose dukan, sper sa iasa bune :D), in rest, mananc destul de multe fructe cand mi-e pofta de dulce:):)
Succes si la cat mai multe kg slabite !!!;;):D

Dierso 05 apr 2014 14:00:45

Re: jurnal soymary
 
Buna Soymary! :)
Uite un pont de gustare:
Au aparut capsunile, o gustare dulce si cu putine calorii! Le gasesti relativ ieftin la carefour/lidl etc. Am luat azi de la carefour si sunt destul de dulci sa sti. Sau poti sa iti faci un mic dejun super cu ele, iaurt si niste cereale. ;)

sofymary 05 apr 2014 15:50:18

Re: jurnal soymary
 
mersi dierso in gnral la gustar de dimi mananc un sándwich la 10 si la 4 un baton special k cu aroma de capsuni 98 caloriii si sanwich cred ca are 125 calorii


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:14:50.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO