Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Spiridus - Un corp frumos este unul sanatos

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #21 (permalink)  
Vechi 09 ian 2011, 11:14:25
Itssy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Weight Watchers
Date: 163cm, 57.9kg
Mesaje: 1.067
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Spiridus - Un corp frumos este unul sanatos

Citat:
Anterior postat de Spiridus Vezi mesajul
Buna dimineata!!!


Dragele mele, va invit la o cafea!!



Neata Spiridus !
Yumm ! delicioasa cafeluta ta !
Cum te simti astazi? esti pregatita sa spui nu! hotarat dulciurilor si da! sportului ?
  #22 (permalink)  
Vechi 09 ian 2011, 11:55:29
Spiridus's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 apr 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Dukan
Date: 166cm, 70kg
Mesaje: 458
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Spiridus - Un corp frumos este unul sanatos

Citat:
Anterior postat de Itssy Vezi mesajul
Neata Spiridus !
Yumm ! delicioasa cafeluta ta !
Cum te simti astazi? esti pregatita sa spui nu! hotarat dulciurilor si da! sportului ?
DA!! Azi am planuri mari cu sportul... am mai mult timp :X

tu ce faci? cum merge?
__________________
Azi este ziua cand ma iubesc si ma respect


Jurnal Spiridus - un corp frumos este unul sanatos
  #23 (permalink)  
Vechi 09 ian 2011, 18:53:54
Spiridus's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 apr 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Dukan
Date: 166cm, 70kg
Mesaje: 458
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Spiridus - Un corp frumos este unul sanatos

Fetelor... lansez o provocare! Nu trec in categoria concurs pentru ca e mai mult unul individual.... in urma unui film, unde o fata facuse acest lucru....am cautat o rochie care sa fie o motivatie in plus de a slabi.... sa va arat in ce vreau eu sa incap in ... maxim 5 luni... voi mai posta si un babydoll care imi place la nebunie!!!! Astept, daca vreti sa imi raspundeti la provocare, si ce va motiveaza pe voi sa slabiti!!!




__________________
Azi este ziua cand ma iubesc si ma respect


Jurnal Spiridus - un corp frumos este unul sanatos
  #24 (permalink)  
Vechi 09 ian 2011, 19:14:56
Itssy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Weight Watchers
Date: 163cm, 57.9kg
Mesaje: 1.067
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Spiridus - Un corp frumos este unul sanatos

Citat:
Anterior postat de Spiridus Vezi mesajul
Fetelor... lansez o provocare! Nu trec in categoria concurs pentru ca e mai mult unul individual.... in urma unui film, unde o fata facuse acest lucru....am cautat o rochie care sa fie o motivatie in plus de a slabi.... sa va arat in ce vreau eu sa incap in ... maxim 5 luni... voi mai posta si un babydoll care imi place la nebunie!!!! Astept, daca vreti sa imi raspundeti la provocare, si ce va motiveaza pe voi sa slabiti!!!




Hmm buna idee !
Poate o sa caut si eu o rochita ceva in care sa'mi propun sa incap .
  #25 (permalink)  
Vechi 10 ian 2011, 17:56:53
pasiune's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 09 oct 2010
Locaţie: -, Franta
Vârsta: 40
Dieta: Frugal and Fulfilled
Date: 166cm, 58kg
Mesaje: 406
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Spiridus - Un corp frumos este unul sanatos

Spiridus,

Pentru mine, slabitul e un adevarat exercitiu de dezvoltare personala. Sa ajung acolo unde vreau inseamna ca am ajuns sa-mi gestionez foarte bine emotiile, sa le inteleg, sa ma cunosc mai bine, sa fiu o persoana mai relaxata mai inteleapta, mai putin impulsiva, mai rabdatoare, mai blanda, mai perseverenta si cu mult mai multa energie interioara si exterioara deci mult mai dinamica si creativa.
Mancatul compulsiv sau mult e legat tot timpul de sentimente si ganduri nu tocmai pozitive: lipsa de incredere, sentiment de vid, de descurajare, de blocaj in fata unei situatii, de plictiseala, de frustrare, etc....

Uite aici un articol scris de Pera Novacovici pe blog legat de aspectul fizic si de sport in special ca fiind energie si hrana curata pentru trup si suflet.

Citat:
" In primul rand , din punct de vedere fizic daca esti sanatos si arati bine, iti creste stima de sine in mod automat.

Apoi, din activitatea fizica ne umplem bateriile de enegie fizica, iar energia fizica este cea fara de care nu putem avea nici o energie emotionala buna, nici energie mentala , adica putere de concentrare si nici energie spirituala, adica sa ne descoperim si urmam vocatia si scopul in viata.

Daca nu avem o fundatie solida, ca persoane, adica un corp sanatos si energie fizica pentru a munci de dimineata pana seara, tot ce construim se poate prabusi oricand.

Mi se pare o ironie a sortii sa vad atat de multi oameni care se plang de oboseala, stres, depresie, tristete, lipsa de motivatie, etc si in acelasi timp sa ii vad pe toti acesti oameni ca nu au o viata sportiva in primul rand.

Degeaba ai visuri in viata, degeaba iti doresti mult pentru tine daca esti o leguma in fiecare zi care pe langa faptul ca nu face sport, manca toate prostiile, fumeaza si sta la calculator 12 ore pe zi pentru ca apoi sa se trezeasca la 12 a doua zi.

Gandeste-te ca sportul iti regleaza emotiile din intreg corpul. Oricine a facut sport poate sa depuna marturie ca dupa o activitate fizica prelungita mintea, emotiile si corpul au un tonu de calm si energie pozitiva.

Daca faci sport si esti in regula cu emotiile tale, asta se va simti direct in 3 domenii:

Social, financiar si sanatate.
Indiferent ca iti cauti un partaner de viata sau esti intr-o relatie, sportul nu doar ca te face sa arati fizic mai bine dar te face sa te simti mai bine, sa ai energie pozitiva si sa fii o persoana placuta ceea ce duce la o calitate mai mare a relationarii cu cei din jur.
Apoi, din punct de vedere financiar, daca esti intr-o stare emotionala proasta iei decizii proaste. Cand suntem in depresie cheltuim cei mai multi bani pe rahaturi de care nu avem nevoie, e dovedit stiintific. Ideile buna in afaceri sau la locul de munca vin tot pe fondu unui tonus psihic pozitiv care vin in urma sportului.
Apoi, nu mai e nevoie sa zic efectele benefice ale sportului asupra sanatatii pentru ca e evident.

TOT TIMPUL cele mai bune idei ale mele mi-au venit nu in fata calculatorului ci in timp ce faceam sport pentru ca pur si simplu in timp ce faci sport esti intr-o alta stare emotionala , psihologica si spirituala. Starea de flux, poate ai auzit de ea.
Gandeste-te la atractivitatea ta fizica. Asa cum tie iti place sa privesti si sa atingi un corp frumos, tonifiat la fel le place si altora. Indiferent ca esti barbat sau femeie preferi un corp frumos si antrenat in schimbul unuia neingrijit pe care atarna slanina.
Si indiferent de cat esti de spiritual sau spirituala si iubesti omul de langa tine, nu cred ca te-ar deranja ca pe langa toate calitatile sufletesti sa aiba si un corp sexy.
Asadar, hai sa enumeram beneficiile sportului pe scurt:

• energie fizica
• diminuarea stresului si a pesimismului
• favorizeaza energia emotionala pozitiva si optimismul
• decizii financiare mai bune
• idei creative la munca sau in afaceri
• o viata de cuplu mai fericita si sanatoasa
• sex mai de calitate
• cresterea atractivitatii fata de sexul opus
• cresterea stimei de sine in general
• cresterea puterii sistemului imunitar."


Astept si parerile celorlalte fete

Ultima dată editat de pasiune; 10 ian 2011 at 17:59:00.
  #26 (permalink)  
Vechi 10 ian 2011, 21:00:19
Spiridus's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 apr 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Dukan
Date: 166cm, 70kg
Mesaje: 458
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Spiridus - Un corp frumos este unul sanatos

Citat:
Anterior postat de pasiune Vezi mesajul
Spiridus,

Pentru mine, slabitul e un adevarat exercitiu de dezvoltare personala. Sa ajung acolo unde vreau inseamna ca am ajuns sa-mi gestionez foarte bine emotiile, sa le inteleg, sa ma cunosc mai bine, sa fiu o persoana mai relaxata mai inteleapta, mai putin impulsiva, mai rabdatoare, mai blanda, mai perseverenta si cu mult mai multa energie interioara si exterioara deci mult mai dinamica si creativa.
Mancatul compulsiv sau mult e legat tot timpul de sentimente si ganduri nu tocmai pozitive: lipsa de incredere, sentiment de vid, de descurajare, de blocaj in fata unei situatii, de plictiseala, de frustrare, etc....

Uite aici un articol scris de Pera Novacovici pe blog legat de aspectul fizic si de sport in special ca fiind energie si hrana curata pentru trup si suflet.



Astept si parerile celorlalte fete
Ai perfecta dreptate!! Eu am inceput regimul de aprox o saptaman si am slabit 4 kg prin dieta si sport... la corp inca nu se vede diferenta, poate nici rezistenta la exercitii nu a crescut considerabil... dar ma simt atat de bine !!! pentru ca in sfasit am terminat cu documentatul >> cum sa fac, ce sa fac cand sa fac si acum FAC sport, mananc sanatos...sunt deja mai optimista!
__________________
Azi este ziua cand ma iubesc si ma respect


Jurnal Spiridus - un corp frumos este unul sanatos
  #27 (permalink)  
Vechi 10 ian 2011, 21:22:12
Spiridus's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 apr 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Dukan
Date: 166cm, 70kg
Mesaje: 458
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Spiridus - Un corp frumos este unul sanatos

Povestea unui NU
Am inceput sa nu mai mananc tot ce CRED ca vreau! Spre exemplu intr-o seara, sora mea a facut pizza! Cum camera mea este langa bucatarie, iar tevile de la centrala circula in toata casa... nefiind bine astupate... tot ce se gateste in bucatarie, simt si eu in camera! Si un miros atat de chipes mi-a intrat in camera...de-mi venea sa ies! Mirosea a pizza!!! A tinut mirosul pana pe la 10... deja nu m-ai puteam... imi venea sa ma duc la bucatarie si sa iau o bucata de pizza si sa o devorez!!! Fetele de aici de pe forum, foarte amabile m-au tinut in priza cu tot felul de discutii, au reusit sa ma tina pana sa ma duc la somn...neuitand insa de pizza! A doua zi, m-am dus dimineata in bucatarie cu gandul sa imi reclam dreptul! Am zis ca voi face 20 min in plus de tae bo doar pentru o felie de pizza, atat de frumos mirositoare!! Am intrat in bucatarie, pizza de parca stia ca voi veni, ma astepta frumos pe farfurie... m-am oprit o secunda si am spus >> HOP! De ce vreau eu bucata asta de pizza?? Pentru ca miroase frumos?? Ce are ea atat de bun incat sa ma faca sa o vreau?? Pofta nu imi era, pt ca am mai mancat pizza si sincer nu ma simt atat de bine dupa... am zis ca o felie nu strica, la fel cum sa nu o mananc nu strica... astfel ca am zis NU vreau pizza si am iesit la fel de frumos din bucatarie, poate mai demna, la fel cum am intrat!!


A doua povestire din categoria "NU" este una din seara asta! Am intrat eu in bucatarie insetata de la facultate, cu directia >apa< si cum am o vedere periferica buna, am observat o farfurie cu prajiturele pe masa [Nu neg ca am zis ca cineva imi saboteaja regimul!!!] ufff.... teroare!!! am zis!!! 20 min tae bo pt una!!!!! Apoi am avut un nou HOP! A venit in gand, ca o sageata, intrebarea >>De ce vreau eu prajitura asta??? [in fiecare zi mananc o patratica de ciocolata cu 65% cacao, inainte de sportul de dimineata] Pofta de dulce nu imi este, foame nici atat... Atunci... ce vreau eu de la prajiturica asta asa frumoasa...glazurata....cremuita??? Nu stiu sincer, dar am zis NU! Poate cand voi gasi un raspuns voi spune da si la pizza si la prajituri...dar tot ce stiu este ca in acest moment nu vreau!!!

Sunt mandra de mine ca am ajuns in acest moment al evolutiei mele spre un corp sanatos!!!
__________________
Azi este ziua cand ma iubesc si ma respect


Jurnal Spiridus - un corp frumos este unul sanatos
  #28 (permalink)  
Vechi 10 ian 2011, 23:39:46
pasiune's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 09 oct 2010
Locaţie: -, Franta
Vârsta: 40
Dieta: Frugal and Fulfilled
Date: 166cm, 58kg
Mesaje: 406
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Spiridus - Un corp frumos este unul sanatos

Toate felicitarile mele! E atat de greu pe moment sa gasim cele cateva secunde de a medita si a zice "stop". Dar cu cat o facem mai des cu atat ne da incredere ca putem sa o facem si DATA VIITOARE. Iar atunci cand se intampla sa mai zicem si "da" (caci e necesar si asta) dramatizam mai putin decat atunci cand cadeam prada ispitei mai tot timpul. Cu cat repetam mai mult un comportament cu atat il transformam in "reflex"; depinde doar de noi sa alegem despre ce comportament este vorba.

Mie mi se intampla sa incep sa mananc iar dupa ce terminam ce imi propusesem cantitativ sa mai imi doresc si altceva sa mananc. Parca apetitul se marea mancand in loc sa se intample invers... Dar era de-ajuns sa ma ridic de la masa repede, imediat cum am terminat si sa fac cativa pasi prin casa si gandirea obsesionala de a deschide frigiderul si de a ma reservi disparea. Dar Doamne, cat de greu era sa ma opresc un minut si sa zic "stop, ridica-te de la masa, NU iti mai este foame".

Tine-o tot asa
  #29 (permalink)  
Vechi 11 ian 2011, 01:01:56
Livia89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Spiridus - Un corp frumos este unul sanatos

Citat:
Anterior postat de Spiridus Vezi mesajul
Ai perfecta dreptate!! Eu am inceput regimul de aprox o saptaman si am slabit 4 kg prin dieta si sport... la corp inca nu se vede diferenta, poate nici rezistenta la exercitii nu a crescut considerabil... dar ma simt atat de bine !!! pentru ca in sfasit am terminat cu documentatul >> cum sa fac, ce sa fac cand sa fac si acum FAC sport, mananc sanatos...sunt deja mai optimista!
wow 4 kg eu alta data slabeam atata in 2-3 luni nu e cam mult?

Citat:
Anterior postat de Spiridus Vezi mesajul
Povestea unui NU
Am inceput sa nu mai mananc tot ce CRED ca vreau! Spre exemplu intr-o seara, sora mea a facut pizza! Cum camera mea este langa bucatarie, iar tevile de la centrala circula in toata casa... nefiind bine astupate... tot ce se gateste in bucatarie, simt si eu in camera! Si un miros atat de chipes mi-a intrat in camera...de-mi venea sa ies! Mirosea a pizza!!! A tinut mirosul pana pe la 10... deja nu m-ai puteam... imi venea sa ma duc la bucatarie si sa iau o bucata de pizza si sa o devorez!!! Fetele de aici de pe forum, foarte amabile m-au tinut in priza cu tot felul de discutii, au reusit sa ma tina pana sa ma duc la somn...neuitand insa de pizza! A doua zi, m-am dus dimineata in bucatarie cu gandul sa imi reclam dreptul! Am zis ca voi face 20 min in plus de tae bo doar pentru o felie de pizza, atat de frumos mirositoare!! Am intrat in bucatarie, pizza de parca stia ca voi veni, ma astepta frumos pe farfurie... m-am oprit o secunda si am spus >> HOP! De ce vreau eu bucata asta de pizza?? Pentru ca miroase frumos?? Ce are ea atat de bun incat sa ma faca sa o vreau?? Pofta nu imi era, pt ca am mai mancat pizza si sincer nu ma simt atat de bine dupa... am zis ca o felie nu strica, la fel cum sa nu o mananc nu strica... astfel ca am zis NU vreau pizza si am iesit la fel de frumos din bucatarie, poate mai demna, la fel cum am intrat!!


A doua povestire din categoria "NU" este una din seara asta! Am intrat eu in bucatarie insetata de la facultate, cu directia >apa< si cum am o vedere periferica buna, am observat o farfurie cu prajiturele pe masa [Nu neg ca am zis ca cineva imi saboteaja regimul!!!] ufff.... teroare!!! am zis!!! 20 min tae bo pt una!!!!! Apoi am avut un nou HOP! A venit in gand, ca o sageata, intrebarea >>De ce vreau eu prajitura asta??? [in fiecare zi mananc o patratica de ciocolata cu 65% cacao, inainte de sportul de dimineata] Pofta de dulce nu imi este, foame nici atat... Atunci... ce vreau eu de la prajiturica asta asa frumoasa...glazurata....cremuita??? Nu stiu sincer, dar am zis NU! Poate cand voi gasi un raspuns voi spune da si la pizza si la prajituri...dar tot ce stiu este ca in acest moment nu vreau!!!

Sunt mandra de mine ca am ajuns in acest moment al evolutiei mele spre un corp sanatos!!!
ce mult imi place cum scrii, ai un mod de a gandi foarte sanatos, sa stii daca iti spui ca tot ce faci, faci pt tine, atunci iti este cu atat mai usor sa renunti la micile placeri si sa te dedici mai mult telului tau

esti pe drumul cel bun, tine-o tot asa
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #30 (permalink)  
Vechi 11 ian 2011, 07:04:31
Spiridus's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 apr 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Dukan
Date: 166cm, 70kg
Mesaje: 458
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Spiridus - Un corp frumos este unul sanatos

Citat:
Anterior postat de pasiune Vezi mesajul
Toate felicitarile mele! E atat de greu pe moment sa gasim cele cateva secunde de a medita si a zice "stop". Dar cu cat o facem mai des cu atat ne da incredere ca putem sa o facem si DATA VIITOARE. Iar atunci cand se intampla sa mai zicem si "da" (caci e necesar si asta) dramatizam mai putin decat atunci cand cadeam prada ispitei mai tot timpul. Cu cat repetam mai mult un comportament cu atat il transformam in "reflex"; depinde doar de noi sa alegem despre ce comportament este vorba.

Mie mi se intampla sa incep sa mananc iar dupa ce terminam ce imi propusesem cantitativ sa mai imi doresc si altceva sa mananc. Parca apetitul se marea mancand in loc sa se intample invers... Dar era de-ajuns sa ma ridic de la masa repede, imediat cum am terminat si sa fac cativa pasi prin casa si gandirea obsesionala de a deschide frigiderul si de a ma reservi disparea. Dar Doamne, cat de greu era sa ma opresc un minut si sa zic "stop, ridica-te de la masa, NU iti mai este foame".

Tine-o tot asa

Poate si experientele de pana acum m-au adus la aceasta etapa. Tot timpul am fost o mica sportiva, desi eram durdulie... eram cea mai flexibila din clasa in liceu.... acum... cam pocnesc incheieturile si mi-e un pic rusine... nu imi place cand urc 2 etaje si deja sunt obosita.... am si eu o mandrie de mica sportiva!! Acum prefer sa spun NU acestor mancaruri decat sa mai ajung inca o data in situatia in care sa imi fie rusine cu mine
__________________
Azi este ziua cand ma iubesc si ma respect


Jurnal Spiridus - un corp frumos este unul sanatos
 

Informatii despre slabit
diete minune, greutate, jurnal, kilograme, meniuri, sanatos, slabit, stil de viata, stil sanatos


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Slabitul exagerat... nu este neaparat frumos vraji Pregatirea pentru slabire 107 13 iul 2011 23:33:31
un ten sanatos si plin de stralucire! kathy Ten 39 21 mar 2011 17:19:22
Jurnal Ralu: Indraznesc sa-mi recreez lumea intru frumos! RaluRalu Arhiva jurnale slabit 2453 10 dec 2010 17:03:44
Masti naturale pentru un par sanatos si stralucitor Roxana Par 30 16 nov 2010 08:34:54
jurnalul Miha-o dieta sanatoasa ...un corp sanatos miha Arhiva jurnale slabit 166 21 iun 2009 13:49:59

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole