forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal *stella* (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-stella-10731.html)

Stela Bulat 20 dec 2011 22:23:43

Jurnal *stella*
 
Salutare fetelor si bine v-am gasit..ma bucur ca am dat de voi ca acum chiar voi avea nevoie de sustinere si sfaturi...sper sa-mi fiti alaturi...>:D<

Stela Bulat 20 dec 2011 22:39:17

Re: Jurnal *stella*
 
Povestea mea incepe cu doi ani in urma cind m-am indragostit la nebunie si am inceput sa locuiesc cu prietenul meu.....toate bune si frumoase pina la un moment dat imi dadusem seama ca ma ingrasasem cu 19 kg...maaare mia fost mirarea si bocetul..:):):)..dupa despartire de fosta mea iubire am reusit eu sa dau 9 kg jos insa mi-au mai ramas pina la fosta greutate inca 10kg.oricum eu sper ca vointa v-a fi mai puternica si voi reusi pina la ziua mea pe 26 aprilie sa dau jos nu mai putin de 15 kg.asa ca fetelor de ieri m-am pus pe treaba..sper macar pina la Revelion sa dau jos vrio 4....of...shtiu ca daca vreau pot insa shtiti cu toate cred cit de greu e inceputul..succes la toate!

andrylici 20 dec 2011 22:41:59

Re: Jurnal *stella*
 
Buna Stella! Bine ai venit printre noi! Povesteste-ne cate ceva despre tine: ce dieta tii, daca faci sport si ce anume, ce planuri ai...
Vad ca avem aceeasi inaltime. Abia astept sa ajung si eu la greutatea ta. Este un vis pt mine. Ultima data am avut 79 acum 14 ani si asta a fost cea mai mica greutate a mea 8->.

Stela Bulat 20 dec 2011 22:51:43

Re: Jurnal *stella*
 
regimul inca nu m-am hotarit care il voi tine...insa tie felicitari vad ca ai rezultate excelente!tu ce regim tii?

andrylici 20 dec 2011 23:05:50

Re: Jurnal *stella*
 
Multumesc [*86*].
Tin un regim la care imi verific mereu carbohidratii, nu mananc paine normala ci numai integrala si asta destul de rar, dulciuri foarte putine si asta dimineata in zilele in care fac sport, nu prajeli si cat mai putin gras. Folosesc calculatorul de calorii de pe site ca sa imi fac meniurile si este excelent. Te poti uita in ele ca sa vezi exact ce si cum.
Unul dintre cele mai importante aspecte este sportul [*culturism*]. Nu este de neglijat deloc. Hotarata nu esti dar te-ai gandit pana acum la o dieta anume sau la un sport anume? Oricum trebuie sa iti alegi ceva ce crezi ca poti sa tii, sa nu te infometezi in niciun caz ca altfel nu mai slabesti deloc (spun din experienta :D) si sa faci sport ;).

sandra24 20 dec 2011 23:13:55

Re: Jurnal *stella*
 
wow..m-am uitat un pik la pozele tale..nu arati a 79kg...oricum important e ca ai vointa..in rest sa pui teoria in practica...sport neaparat ca baza minim de 3 ori pe sapt.,fara fast-food,mancare procesata,bauturi carbogazoase,zahar,faina alba...bea multa apa si ceaiuri si incearca sa nu depasesti numarul de calorii alocat ptr tine.1448 cal pe zi vad ca ai la regim sedentar...probabil ca daca te vei apuka de sport..vei putea urca numarul de calorii:D..oricum tine-ne la curent cu ce-ti propui:)bafta!

Stela Bulat 20 dec 2011 23:21:49

Re: Jurnal *stella*
 
regimul pina ce nu shtiu care v-a fi mi-au placut mai multe si nu ma pot decide....iar sport voi incepe cu siguranta sa fac shaipping dupa anul nou ca acum sunt in sesiune....sunt sigura ca vei reusi vezind si rezultatele tale!cu multa vointa forta inainte spre un corp de vis! caci shtim cu toate cit de important este pentru o femeie.....

Stela Bulat 20 dec 2011 23:57:44

Re: Jurnal *stella*
 
Citat:

Anterior postat de sandra24 (Post 881488)
wow..m-am uitat un pik la pozele tale..nu arati a 79kg...oricum important e ca ai vointa..in rest sa pui teoria in practica...sport neaparat ca baza minim de 3 ori pe sapt.,fara fast-food,mancare procesata,bauturi carbogazoase,zahar,faina alba...bea multa apa si ceaiuri si incearca sa nu depasesti numarul de calorii alocat ptr tine.1448 cal pe zi vad ca ai la regim sedentar...probabil ca daca te vei apuka de sport..vei putea urca numarul de calorii:D..oricum tine-ne la curent cu ce-ti propui:)bafta!



nu prea inteleg reactia ta! arat mai grasa sau invers! sorry daca sunt nepriceputa dar vezi si singura ce ora e...si dupa o zi de invatat nu te mai duc capul la toate...oricum miine dimineata ma duk sa alerg macar 15 min ca oricum fac bine...mersi pentru sfaturi fetelor!

Slabuta 21 dec 2011 00:14:28

Re: Jurnal *stella*
 
Citat:

Anterior postat de Stela Bulat (Post 881448)
Povestea mea incepe cu doi ani in urma cind m-am indragostit la nebunie si am inceput sa locuiesc cu prietenul meu.....toate bune si frumoase pina la un moment dat imi dadusem seama ca ma ingrasasem cu 19 kg...maaare mia fost mirarea si bocetul..:):):)..dupa despartire de fosta mea iubire am reusit eu sa dau 9 kg jos insa mi-au mai ramas pina la fosta greutate inca 10kg.oricum eu sper ca vointa v-a fi mai puternica si voi reusi pina la ziua mea pe 26 aprilie sa dau jos nu mai putin de 15 kg.asa ca fetelor de ieri m-am pus pe treaba..sper macar pina la Revelion sa dau jos vrio 4....of...shtiu ca daca vreau pot insa shtiti cu toate cred cit de greu e inceputul..succes la toate!

Buna Stela si bine ai venit :)

Pana de Revelion mai sunt 2 saptamani, chiar mai putin, 4 kilograme este o cifra mare pentru un timp atat de scurt. Alege sa mananci sanatos si daca va fi sa plece cele 4 kg in acest timp esti o norocoasa, dar fara infometari! :)

ps: cred ca sandra se referea la faptul ca arati de mult mai putin. sunt de aceeasi parere, ti-as da maxim 60 kg. :)

Stela Bulat 21 dec 2011 00:43:42

Re: Jurnal *stella*
 
Citat:

Anterior postat de Slabuta (Post 881519)


Buna Stela si bine ai venit :)

Pana de Revelion mai sunt 2 saptamani, chiar mai putin, 4 kilograme este o cifra mare pentru un timp atat de scurt. Alege sa mananci sanatos si daca va fi sa plece cele 4 kg in acest timp esti o norocoasa, dar fara infometari! :)

ps: cred ca sandra se referea la faptul ca arati de mult mai putin. sunt de aceeasi parere, ti-as da maxim 60 kg. :)

wow..mersi fetelor..chiar nu m-am ashteptat eu cind ma uit la poze am impresia ca se vede tot...nu nu fara infometari promit,am eu o idee de dieta..vedem daca merge va zic si voua...


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:32:24.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO