Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal stripmymind

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 06 feb 2012, 23:22:08
stripmymind's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2009
Locaţie: Nordhausen, Germania
Vârsta: 33
Dieta: hipocalorica
Date: 171cm, 70.3kg
Mesaje: 330
Aprecieri acordate: 89
Am fost apreciat(a) de 108 ori in 70 mesaje
Talking Jurnal stripmymind

Ma uit pe profilul meu si vad ca va urmaresc din august 2009 Dar de abia acum mi-am facut curaj sa ma bag si eu in seama cu un jurnal.
Povestea mea cred ca seamana cu a oricarei fete/femei bombardate non-stop cu imagini de asa zisa "perfectiune". La 13 ani mi-am dat seama ca sunt nemultumita de corpul meu ( ca eu nu sunt asa slaba ca fetele din poze, de la televizor etc.) si de atunci am tinut o cura de slabire cel putin odata pe an. De slabit, slabeam de fiecare data dar cand venea vorba de mentinere...mai greu. Asa ca de fiecare data puneam la loc toate kilogramele. Si tot asa rewind-repeat pana cand astazi am zis GATA!
Intr-un fel nu regret inconstienta mea pentru ca doar prin greseli am realizat ca a avea un corp frumos si sanatos inseamna o alimentatie echilibrata( cate putin din fiecare, fara excese dar si fara regimuri restrictive ) acompaniata de sport, desigur.
Asa ca mi-am propus de astazi sa adopt un stil de viata (caci aceasta este expresia corecta) sanatos, cu multe fructe si legume, carne slaba, lactate, carbohidrati "buni", grasimi sanatoase + cei 2 litri de apa si cu cel putin 30 de minute de exercitiu fizic pe zi.
Imi propun sa nu mai fac aceleasi erori ca la inceput, sa constientizez ca nu exista un tipar pe care ar trebui sa fim toti croiti, sa nu ma mai simt asa vinovata cand mai fac cate o greseala si sa inteleg ca mancarea nu trebuie sa fie nici recompensa, nici pedeapsa.
Astazi pot sa dau si primul meu raport:

Mic Dejun: 2 castraveti in otet+o conserva de ton in suc propriu+30 g de paine+o banana
Gustare: o cafea cu zaharina
Pranz: un bol de supa-crema de legume+40 g de paina
Gustare: un baton Fitness cu ciocolata neagra+1 cana de ceai verde
Cina: jumatate de piept de pui la cuptor, fara pielita+3 linguri de linte fiarta+6 linguri de spanac+1 mar

2 litri de apa: completed

+30 de minute de aerobic

Va astept in jurnalul meu (cu mari emotii, ce-i drept) si va doresc tuturor sa va impliniti telurile, oricare ar fi acelea
stripmymind, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2244 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1727 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1986 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui stripmymind:
emoduck (05 apr 2013)
  #2 (permalink)  
Vechi 06 feb 2012, 23:34:29
sandra24's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: hipocalorica
Date: 164cm, 67kg
Mesaje: 657
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal stripmymind

Citat:
Anterior postat de stripmymind Vezi mesajul
Ma uit pe profilul meu si vad ca va urmaresc din august 2009 Dar de abia acum mi-am facut curaj sa ma bag si eu in seama cu un jurnal.
Povestea mea cred ca seamana cu a oricarei fete/femei bombardate non-stop cu imagini de asa zisa "perfectiune". La 13 ani mi-am dat seama ca sunt nemultumita de corpul meu ( ca eu nu sunt asa slaba ca fetele din poze, de la televizor etc.) si de atunci am tinut o cura de slabire cel putin odata pe an. De slabit, slabeam de fiecare data dar cand venea vorba de mentinere...mai greu. Asa ca de fiecare data puneam la loc toate kilogramele. Si tot asa rewind-repeat pana cand astazi am zis GATA!
Intr-un fel nu regret inconstienta mea pentru ca doar prin greseli am realizat ca a avea un corp frumos si sanatos inseamna o alimentatie echilibrata( cate putin din fiecare, fara excese dar si fara regimuri restrictive ) acompaniata de sport, desigur.
Asa ca mi-am propus de astazi sa adopt un stil de viata (caci aceasta este expresia corecta) sanatos, cu multe fructe si legume, carne slaba, lactate, carbohidrati "buni", grasimi sanatoase + cei 2 litri de apa si cu cel putin 30 de minute de exercitiu fizic pe zi.
Imi propun sa nu mai fac aceleasi erori ca la inceput, sa constientizez ca nu exista un tipar pe care ar trebui sa fim toti croiti, sa nu ma mai simt asa vinovata cand mai fac cate o greseala si sa inteleg ca mancarea nu trebuie sa fie nici recompensa, nici pedeapsa.
Astazi pot sa dau si primul meu raport:

Mic Dejun: 2 castraveti in otet+o conserva de ton in suc propriu+30 g de paine+o banana
Gustare: o cafea cu zaharina
Pranz: un bol de supa-crema de legume+40 g de paina
Gustare: un baton Fitness cu ciocolata neagra+1 cana de ceai verde
Cina: jumatate de piept de pui la cuptor, fara pielita+3 linguri de linte fiarta+6 linguri de spanac+1 mar

2 litri de apa: completed

+30 de minute de aerobic

Va astept in jurnalul meu (cu mari emotii, ce-i drept) si va doresc tuturor sa va impliniti telurile, oricare ar fi acelea
Bine ai venit!!!Frumos plan ai..si azi ai mancat corect..insa am doua precizari..ti-as sugera in locul batonului fitness( asta ptr alta data) cereale integrale fara zahar...eventual cu fructe uscate..iar marul seara..produce aciditate stomacului..in general fara fructe seara..si nu mancate ca desert,nici cu zaharina nu prea sunt de acord..dara sta e o parere personala
p.s.imi place nickname-ul tau,stripmymind de mancare nesanatoasa si sedentarism
sandra24, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2095 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1578 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1579 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3 (permalink)  
Vechi 07 feb 2012, 00:06:22
stripmymind's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2009
Locaţie: Nordhausen, Germania
Vârsta: 33
Dieta: hipocalorica
Date: 171cm, 70.3kg
Mesaje: 330
Aprecieri acordate: 89
Am fost apreciat(a) de 108 ori in 70 mesaje
Implicit Re: Jurnal stripmymind

Citat:
Anterior postat de sandra24 Vezi mesajul
Bine ai venit!!!Frumos plan ai..si azi ai mancat corect..insa am doua precizari..ti-as sugera in locul batonului fitness( asta ptr alta data) cereale integrale fara zahar...eventual cu fructe uscate..iar marul seara..produce aciditate stomacului..in general fara fructe seara..si nu mancate ca desert,nici cu zaharina nu prea sunt de acord..dara sta e o parere personala
p.s.imi place nickname-ul tau,stripmymind de mancare nesanatoasa si sedentarism
Bine te-am gasit! Sunt constienta ca au destul de mult zahar cerealele Fitness, am si fulgi de ovaz simplii. Avantajul batonului este ca pot sa il iau oriunde si e comod de mancat. Dar caut eu un inlocuitor mai sanatos Marul imi ofera satietate mancat imediat dupa masa, dar ai dreptate. Fructele sunt de fapt apa si zahar+niste fibre nedigerabile pe acolo asa ca incerc sa le mai raresc seara. De zaharina am citit ca este cancerigena etc. dar eu tind mai mult spre parerea Mihaelei Bilic: o pastila/zi e o cantitate foarte mica si nu s-a demonstrat inca o legatura exacta intre zaharina si efectele ei nocive.
De fapt, nickname-ul l-am ales dupa o melodie care imi place de la Red Hot Chilli Peppers dar acum ca ai precizat, merge de minune
Iti multumesc foarte mult pentru gandurile frumoase si pentru ca ai "poposit pe aici"!
stripmymind, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2244 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1727 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1986 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4 (permalink)  
Vechi 07 feb 2012, 08:45:08
kisa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Valenii de Munte, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Dukan
Date: 160cm, 70kg
Mesaje: 5.575
Aprecieri acordate: 669
Am fost apreciat(a) de 1.042 ori in 683 mesaje
Implicit Re: Jurnal stripmymind

Citat:
Anterior postat de stripmymind Vezi mesajul
Bine te-am gasit! Sunt constienta ca au destul de mult zahar cerealele Fitness, am si fulgi de ovaz simplii. Avantajul batonului este ca pot sa il iau oriunde si e comod de mancat. Dar caut eu un inlocuitor mai sanatos Marul imi ofera satietate mancat imediat dupa masa, dar ai dreptate. Fructele sunt de fapt apa si zahar+niste fibre nedigerabile pe acolo asa ca incerc sa le mai raresc seara. De zaharina am citit ca este cancerigena etc. dar eu tind mai mult spre parerea Mihaelei Bilic: o pastila/zi e o cantitate foarte mica si nu s-a demonstrat inca o legatura exacta intre zaharina si efectele ei nocive.
De fapt, nickname-ul l-am ales dupa o melodie care imi place de la Red Hot Chilli Peppers dar acum ca ai precizat, merge de minune
Iti multumesc foarte mult pentru gandurile frumoase si pentru ca ai "poposit pe aici"!
Buna! Fructele se mananca in prima parte a zilei si eventual inainte de masa cu 30 minute! Succes!
kisa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1750 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5 (permalink)  
Vechi 07 feb 2012, 17:06:07
Georgii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 22 iun 2011
Locaţie: B., Spania
Vârsta: 29
Dieta: Limitare + sport= dieta perfecta :))
Date: 169cm, 52kg
Mesaje: 3.349
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal stripmymind

Hei, bine ai venit! Evident nu te voi lua din prima zi cu asta e bine si asta nu, doar iti voi ura multa bafta si ambitie pt a ajunge unde iti doresti!
__________________


Atunci când este dificil să înduri, poţi să înduri. Atunci când este imposibil să faci, este posibil să fie făcut."
Georgii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1972 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1455 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6 (permalink)  
Vechi 07 feb 2012, 17:24:37
Niculae Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal stripmymind

Buna iubita!

Bine ai venit in comunitatea slabutelor!
Ma bucur ca ti-ai facut curaj si ti-ai construit o casuta...unde sa te putem vizita si iti putem fi alaturi....
Este prima oara cand te vizitez si pentru moment vreau sa-ti spun doar ca daca ai nevoie de sprijin...ai intrebari....ai nevoie de orice fel de ajutor...noi toate iti suntem alaturi...ne poti scrie in jurnale...la tine in casuta...si te vom sustine cu tot ce putem noi....iti vom fi alaturi....

O zi frumoasa scumpo!
Pup!
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7 (permalink)  
Vechi 07 feb 2012, 18:51:47
EveEve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal stripmymind

Felicitari pentru noua ta casuta! Iti doresc un drum cat mai usor spre kilogramele dorite, ne vei avea aici ca sa te sustinem, ajutam, si astfel sa iesi castigatoare in aceasta lupta!


Citat:
Anterior postat de stripmymind Vezi mesajul
Astazi pot sa dau si primul meu raport:

Mic Dejun: 2 castraveti in otet+o conserva de ton in suc propriu+30 g de paine+o banana
Gustare: o cafea cu zaharina
Pranz: un bol de supa-crema de legume+40 g de paina
Gustare: un baton Fitness cu ciocolata neagra+1 cana de ceai verde
Cina: jumatate de piept de pui la cuptor, fara pielita+3 linguri de linte fiarta+6 linguri de spanac+1 mar

2 litri de apa: completed

+30 de minute de aerobic

Va astept in jurnalul meu (cu mari emotii, ce-i drept) si va doresc tuturor sa va impliniti telurile, oricare ar fi acelea
Felicitari si pentru sport!!
Despre batonul Fitness deja s-a spus... Insa painea, integrala, nu?

Te pup, si mult succes sa ai!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
  #8 (permalink)  
Vechi 08 feb 2012, 01:39:51
stripmymind's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2009
Locaţie: Nordhausen, Germania
Vârsta: 33
Dieta: hipocalorica
Date: 171cm, 70.3kg
Mesaje: 330
Aprecieri acordate: 89
Am fost apreciat(a) de 108 ori in 70 mesaje
Implicit Re: Jurnal stripmymind

Am admirat intotdeauna la comunitatea asta pentru ca nu ai cum sa te simti in plus. Toata lumea e foarte primitoare, amabila, saritoare. Multumesc mult fetelor pentru "urarile" de casa noua si pentru faptul ca ma atentionati unde gresesc dar si unde fac bine
Cat despre ziua de azi pot sa zic ca am avut grija la fructe: am mancat doua portocale la gustarea de dupa (2 ore de la) pranz + una banana inainte de sport (30 de minute de aerobic cu step).
In rest, micul dejun din pacate nu a existat pentru ca m-am trezit la ora 13.
Asa ca pe ziua de azi avem:

Pranzo-mic dejun (sau brunch, mai cosmopolit): 3 linguri de spanac cu un ou ochi facut fara ulei in tigaia de teflon+21 g paine+cafeaua de rigoare
Cina: 150 g carne de vita slaba facuta pe gratar+3 linguri iahnie de fasole+un castron cu salata mix (ruccola, spanac, valeriana) asezonata cu sare si otet

Am atins si cantitatea de apa necesara pe ziua de astazi.

EveEve, paine e facuta de mami la masina de paine. Foloseste (mai nou) faina de soia in combinatie cu faina integrala. Eu sunt multumita ca stiu ce pune in ea.

In alta ordine de idei, astazi am citit niste articole foarte dragute pe SparkPeople (e un site american despre nutritie, insa nu stiu daca sunt suficient de "experimentata" in comunitate ca sa am voie sa pun link-uri). Unul vorbea despre presiunea de a face totul intr-o zi: de a fi si gospodina/mama/prietena/sotia/studenta/femeia de cariera perfecta pe langa a incerca sa iti mentii un stil de viata sanatos. Mi-a ramas in cap o propozitie de acolo: "Poti sa ai de toate, dar nu in acelasi timp.". Ar trebui sa imi fac o mantra din chestia asta Cred ca e important sa vezi pana la urma care sunt lucrurile cu adevarat valoroase din viata ta. Sigur ca s-ar putea intr-o zi sa sacrifici 30 de minute de sport in favoarea unei intalniri cu prietena cea mai buna. Dar pana la urma cu asta ramai in viata, nu? Cu amintiri frumoase despre oamenii dragi.
Al doilea articol era de fapt un calendar pe luna februarie si in fiecare zi era scris cate un sfat cum sa pacalesti tentatiile. Mi s-a parut dragut formatul.

Azi observ ca "filosofez" si am limbarita Daca ati mai avut rabdare sa cititi, va doresc tuturor noapte buna si maine o zi cat mai "degresata"
stripmymind, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2244 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1727 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1986 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9 (permalink)  
Vechi 08 feb 2012, 06:50:05
Niculae Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal stripmymind

Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #10 (permalink)  
Vechi 08 feb 2012, 06:50:45
Niculae Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal stripmymind

Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jurnal, jurnale, ro, sanatos, slabit, slabute, stripmymind

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Tocanita de ciuperci si soia a la stripmymind stripmymind Retete culinare 0 02 nov 2011 14:42:11
Tocanita de ciuperci si soia a la stripmymind stripmymind Retete culinare 0 02 nov 2011 14:42:11
Crema mascarpone a la stripmymind stripmymind Retete culinare 0 30 oct 2011 13:01:00
Varza calita a la stripmymind stripmymind Retete culinare 0 23 oct 2011 11:23:16
Zacusca a la stripmymind stripmymind Retete culinare 0 13 oct 2011 19:54:54

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole