forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal SuperTeo (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-superteo-3866.html)

SuperTeo 18 mai 2010 19:31:49

Jurnal SuperTeo
 
buna fetelor numele meu este teo:">:">:">:">
am decis sa-mi fac un jurnal pentru ca asa imi va fi mai usor sa continui lupta cu kg in plus
sun noua pe aceest site de cand va urmaresc forumul am inceput sa adopt un nou stil de viata mananc salate si fructe :x:x:x combin cu mult sport fac multe exerciti + geogging + stepar + bicicleta stationala si am slabit mult foarte mult si ma simnt foarte bine pana la sfarsitul luni iunie vreau sa ajung la greutatea dorita
la fiecare 3 kg slabite am facut o oprire si am mancat din toate pentru ca nu vreau dupa ce ma las de cura sa ma fac cat usa... sunt mandra de mine si de cele 10 kg slabite :)
va puup si sper sa ma ajutati cu sfaturi si sa ma urecheati cand gresec

justbelieve 18 mai 2010 19:39:59

Re: Target sfarsitul luni iunie
 
Citat:

Anterior postat de SuperTeo (Post 191956)
buna fetelor numele meu este teo:">:">:">:">
sun noua pe aceest site de cateva zile de cand va urmaresc forumul am inceput sa adopt un nou stil de viata mananc salate si fructe :x:x:x combin cu mult sport fac multe exerciti + geogging + stepar + bicicleta stationala pana la sfarsitul luni iunie vreau sa ajung la greutatea dorita
va puup si sper sa ma ajutati cu sfaturi si sa ma urecheati cand gresec


Bine ai venit Teo!>:D<
Doar nu mananci numai salate si fructe asa cum ai spus:) trebuie sa mananci de toate,bine cu unele exceptii,deoarece corpul nostru este in crestere si are nevoie de mai toate alimentele.
Cu sportul vad ca stai foarte bine. Cam care ar fi meniul tau pentru o zi ?;;)

LicuriciColorat 18 mai 2010 19:55:50

re: Jurnal SuperTeo
 
Buna si bine ai venit
e bine ca ai slabit,felicitari,dar nu crezi ca esti un pic cam drastica cu tine?pana la sfarsitul lui iunie mai e putin timp,tu ai vrea sa slabesti 15 kg intr-o luna jumate?,nu prea se poate,sau da se poate dar urmatoarea oprire va fii la spital
fii un pic mai realista si puneti doar 3-4 kg pe luna sa dai jos,kg astea le-ai cules in ani de zile presupun,nu poti sa le dai in 2 luni,nu e sanatos,
scrie-ne si noua un meniu,cam ce papi tu intr-o zi>?
pt a slabii sanatos ai nevoie de toate alimentele:carne:pui si peste la gratar/cuptor,fructe,legume,cereale si lactate.+sport:)

SuperTeo 18 mai 2010 20:05:29

re: Jurnal SuperTeo
 
astazi am amncat asa
D 7:00 un iaurtel mic 0% grasime
P 13:00 salata de rosi cu branizica si cu un ou fiert
S 18:00 salata de varza

justbelieve 18 mai 2010 20:08:47

re: Jurnal SuperTeo
 
Citat:

Anterior postat de SuperTeo (Post 192002)
astazi am amncat asa
D 7:00 un iaurtel mic 0% grasime
P 13:00 salata de rosi cu branizica si cu un ou fiert
S 18:00 salata de varza

Ai mancat foarte putin.Cred ca ai in jur de 600 kcal.Trebuie sa mananci 1100-1200:-/.Doar asa vei slabi sanatos :) Poti sa adaugi de acum si 2 gustari gen fructe uscate/alune/un mar etc.Si la micul dejun trebuie sa mananci mai mult,este cea mai importanta masa a zilei si alimentele pe care le mananci iti furnizeaza energie toata ziua:)

SuperTeo 18 mai 2010 20:13:44

re: Jurnal SuperTeo
 
maine incerc sa mananc mai multe si am sa va spun:D

SuperTeo 18 mai 2010 20:14:16

re: Jurnal SuperTeo
 
eu nu pot manca asa mult...:) pentru ca dupa aceea am probleme cu stomacul iar paine nu mananc de 2 ani jumate :)

LicuriciColorat 18 mai 2010 20:17:53

re: Jurnal SuperTeo
 
Citat:

Anterior postat de SuperTeo (Post 192002)
astazi am amncat asa
D 7:00 un iaurtel mic 0% grasime
P 13:00 salata de rosi cu branizica si cu un ou fiert
S 18:00 salata de varza


ceea ce faci tu aici nu e indicat intr-o dieta
cat crezi ca o sa rezisti cu papica asta?
un mic dejun copios e necesar,papa si cereale,astfel mai adaugi calorii
neaparat 2 gustari:fructe,iaurt,nuci,alune sau oricum ceva dietetic da care sa tina de foame,la pranz ce ai zice de ceva carnita?un gratarel de pui?,oricum nu e bine ce faci.......treaba ta dar asta e spre infometare,ai foarte putine calorii:)

mvthebest 18 mai 2010 20:18:44

re: Jurnal SuperTeo
 
Citat:

Anterior postat de SuperTeo (Post 192002)
astazi am amncat asa
D 7:00 un iaurtel mic 0% grasime
P 13:00 salata de rosi cu branizica si cu un ou fiert
S 18:00 salata de varza

:-/ Doar atata ai mancat??

SuperTeo 18 mai 2010 20:33:14

re: Jurnal SuperTeo
 
dap doar atat si cativa pufuleti pe la ora 15 cred dar putini


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:28:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO