Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Suzi ^_^

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 25 aug 2013, 20:12:20
chibiusaify's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2013
Locaţie: Slatina, Romania
Vârsta: 25
Date: 169cm, 60kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Suzi ^_^

Citat:
Anterior postat de tynna Vezi mesajul
Imi place cum mananci ! Chiar am vrut sa te intreb daca ai mancat fructele odata cu restul la micul dejun, dar am vazut ca ai facut pauza intre ele . Nu e bine sa le mananci imediat dupa masa .

Iar din nou, acel pate vegetal ar trebui sa nu mai existe niciodata, dar niciodata ! Spunei mamei tale sa nu-ti mai cumpere si gata. Eu daca nu am acasa, nu ma tenteaza. De fapt, dupa ce am citit despre el, nu ma mai tenteaza deloc. .

Si incearca sa depasesti 1100-1200 kcal / zi. Mai bine mananci mai multe calorii, pe care le iei din alimente sanatoase, decat sa te infometezi. Si cu 1200 kcal slabesti foarte bine, faci si sport si se duc kilogramele. Nici nu mai revin in graba.
In rest, felicitari inca odata !

Cat despre liceu, nu te stresa. Liceul este cea mai frumoasa parte a adolescentei! Si eu incep facultatea in toamna, si am emotii, dar sper ca va fii bine !
Pupici !
Multumesc! :* Si eu sper sa fie bine
Mai mult dimineata mi se intampla sa mananc fructe dupa masa, in timpul zilei reusesc sa mai astept pana vine ora de gustare O sa incerc sa mananc si mai rar pate.. dar nu mananc exagerat, de exemplu am o felie mai maricica de paine neagra, o impart in doua bucati, si doar pe o bucata pun pate iar pe deasupra castravete taiat si e buun
Eu incerc sa mananc ca sa nu fie asa mic numarul de calorii, dar imi plac asa mult fructele si legumele ca nu creste deloc nr ala si am observat ca in fiecare zi la carbohidranti imi zice 'mult' dar am vazut ca organismul reactioneaza mai bine la carbohidranti decat la proteine [dar nu le exclud]. oricum maine ma cantaresc, sa vad rezultatele de pe o saptamana macar 2 grame si tot e bun

meniul de azi e mai saracacios la mesele principale, n-a mai gatit mama nimic azi si eu nu stiu sa gatesc /rusinica mie/

mic dejun:
-cateva bobite de struguri ;3
-ou fiert si un albus de ou fiert
-putin din snack`ul natural
-iaurt 0,1% grasime pilos cu o lingura de fulgi de ovaz in el, si servit cu o punga de pufuleti simpli

gustarica: jumate de porumb fiert

pranz:
-un ardei umplut cu soia si orez
-putina salata de varza
-cateva rosii cherry
-castravete
-o felie mica mica cu putin pate si castravete x_X

gustarica: pruneee <3
si 2 pere mici ,nu prea dulci

cina: un porumb fiert, rosii
-o singura pernita din aia de viva am fost in vizita pe la verisori

A da, si la pranz am mancat ardeiul ala cu betisoare, ca japonezii )) Numai asta nu facusem Dar cred ca e bine asa fiindca iei mai putin si dureaza mai mult sa termini de mancat. Pe tot parcursul mesei mi-am zis 'am inebunit'

Saptamana asta care vine planific sa mananc intr-o zi o inghetata. Asa ca de sfarsit de vara ca dupa... Ah oricum punga de pufuleti de azi.. O alta mica obsesie, dar cred ca mai bine pufuleti simpli decat dulciuri de la market macar o data la un timp
__________________
Train like a zombie apocalypse is coming..
chibiusaify, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1887 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1370 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1113 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui chibiusaify:
alke (30 aug 2013)
  #12 (permalink)  
Vechi 25 aug 2013, 23:44:33
tynna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 18 iun 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 29
Date: 157cm, 60.1kg
Mesaje: 576
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Suzi ^_^

Nu te stresa atat de mult pentru pufuletii aia. Eu nu mancam asa ceva cu saptamanile, doar mancare sanatoasa, dietetica, si dupa cateva saptamani ma indopam cu tot ce gaseam. Asa ca mai bine iti faci poftele, mananci mai putin, cativa pufuleti, sau o inghetata, cam 1 data sau de doua ori pe saptamana, decat sa mananci prea multe prostii deodata.

Ce sport faci de obicei ? .
__________________
Disciplina : Nu renunta la ceea ce vrei cel mai mult pentru ceea ce vrei acum .
Jurnal tynna
  #13 (permalink)  
Vechi 26 aug 2013, 21:50:54
chibiusaify's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2013
Locaţie: Slatina, Romania
Vârsta: 25
Date: 169cm, 60kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Suzi ^_^

Inainte mai faceam dupa videouri de pe youtube acasa, iar vara asta am alergat si pe afara si am inotat. Dar acum m-am mutat cu sportul la sala De obicei stau la banda de alergat. Azi am stat 40 de minute , dar cu cateva pauze.

Am fost putin dezamagita.. Daca saptamana trecuta eram in culmea fericirii ca aveam 57.9 kg, acum cantarul ala de la sala m-a enervat la culme. Prima data a aratat 58.5, apoi 58, apoi iar 57.9.. acum chiar nu mai stiu ce greutate am iar Si am avut impresia ca n-am facut nici un progres saptamana asta, ca totul e degeaba etc etc Cu cantarele astea ciudate nici nu mai sti.. mai am eu unu acasa arata cu cateva kg in plus )) stricat x_X

Totusi conteaza mai mult decat kg, corpul care se schimba. Si desi eram suparata mi-am adus aminte ca in 3 saptamani de cand sunt la sala si mananc sanatos am slabit 2 kg.

Chestia care ma enerveaza cel mai tare e atunci cand stau jos si simt colaceii de la burtica >.< sau cand iau o bluza/tricou/maieu mai mulat si se vede acolo la buric golul ala teroarea mea.. Eh Suzi doar nu te astepti sa dai asa usor jos grasimea care ai avuta timp de ani buni! )
Zicea mai demult o colega ca ea se mentine ca se misca mult in pauze, deci am decis si eu cand incepe scoala sa fiu o agitata sa nu stau locului ! Mai vroiam cu niste fete sa facem trupa de dans, sper sa o facem si sa avem timp.

La meniu, dimineata am mancat fructe si felia cu pate N-am putut sa ma abtin, m-am trezit cu o foame teribila La pranz legume la cuptor si ou fiert, gustarica tot asa niste fructe, si inainte sa plec la sala 2 covrigei vanilati si 3 patratele de ciocolata cu 74% cacao. =p~ si dupa sala, cam la o ora, somon file si o rosie [prima oara cand mananc file ;o]

Incerc sa nu fiu prea stresata cand nu merge ceva si de obicei depasesc momentul repede.. Dar tot ma enerveaza colaceii, ii urasc

Aaaa! si am gasit pe un caiet mai vechi, cam de anul trecut ) scris asta: Astazi am mancat multi biscuiti, banana, o punga intreaga de alune de pamant, o punga de pufuleti, o eugenie, un cartof copt si un ceai.
Imi pare rau ca am mancat asa. Ma ierti, te rog?
Te iert.
Nu voi mai face. Voi manca corect de acum. Multumesc!
Du-te si fa sport!
---
) Deci daa normal ca alea fusesera doar gustari, nu tot ce mancasem in ziua aia Bine ca macar la biscuitii aia am renuntat )
__________________
Train like a zombie apocalypse is coming..
chibiusaify, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1887 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1370 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1113 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #14 (permalink)  
Vechi 27 aug 2013, 12:19:58
tynna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 18 iun 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 29
Date: 157cm, 60.1kg
Mesaje: 576
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Suzi ^_^

E foarte buna ideea cu caietelul, sau cu salvarea meniului pe site, deoarece sti exact ce ai mancat, si poti sa te uiti in caz ca nu slabesti, sa vezi ce trebuie sa schimbi in alimentatie.

Si pe mine ma enerveaza colacelul de la burta, dar acum nu-mi mai suport picioarele de fel. Cum sunt mica de inaltime, si picioarele s-au facut grasute, si nu arata prea bine.. . O sa incep cu mult sport, cardio.

Tu esti foarte aproape de mentinere, mai 3 kilograme.. Daca mananci sanatos si faci mult sport, imediat se duc.
__________________
Disciplina : Nu renunta la ceea ce vrei cel mai mult pentru ceea ce vrei acum .
Jurnal tynna
  #15 (permalink)  
Vechi 31 aug 2013, 19:37:25
chibiusaify's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2013
Locaţie: Slatina, Romania
Vârsta: 25
Date: 169cm, 60kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Suzi ^_^

Saptamana asta am mancat sanatos si am facut mai mult sport decat de obicei [3x pe saptamana la sala si in zilele liber m-am plimbat in pas vioi ore +am dansat putin].
Si. de la 58 de kg, cantarul electronic de la sala arata azi prima data 59.8, apoi 60, apoi iar 59
CE NAIBA
Sunt total devastata si dezamagita.. pentru ce muncesc atat... nici nu stiu ce am gresit... pentru ce nu mi-am cumparat si eu un cogrig umplut cu caise cand am fost in oras, si doar m-am uitat cum mancau altii ? Pentru ce atata abtinut de la alimente cu care se indoapa toata lumea daca nu da rezultate.. grasimea e tot acolo si nu pleaca nicaieri se pare..
Si mama nu ma ajuta nimic cu 'a acum e bine nu mai slabeste [adica eu] sau o fata care nu m-a vazut de 2 saptaman si cica'ai mai slabit!' PE NAIBA.
Nu stiu daca cantarul ala isi bate joc de mine sau nu.. dar un lucru e sigur, grasimea NU SE DUCE. iar eu inebunesc.. a cam devenit o obsesie tot slabitul asta, dar macar eu chiar am de ce sa am obsesie, urasc burta si urasc ca nu pot avea tricouri/maieuri mai mulate....
Deci m-a distrus cantarul.. cum 59 d ekg ?! Atinsesem 57.9, sau asa zicea cantarul, acum 2 saptamani.. de ce ?!
De ce.. zic eu dece... am muncit toata luna august DEGEABA. m-am intors de unde am plecat si nici nu stiu cu ce naiba am gresit.

Ce bine de cele ce mananca de se sparg si sunt slabe ca scandura N-o sa stie niciodata cum e sa te abtii mereu de la ceva si sa nu reusesti...

Cateodata chiar ma satur de tot si de viata asta ******* Probabil n-o sa fiu niciodata fata aia care e aleasa din mai multe de un singur baiat pentru ca e frumoasa Pentru ca sa fim sinceri, de ce vrem sa slabim? Sa fim sanatoase? Poate, dar pe locul principal ca sa aratam bine

Total e in zadar.. sau asa simt acum..
__________________
Train like a zombie apocalypse is coming..
chibiusaify, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1887 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1370 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1113 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #16 (permalink)  
Vechi 02 sep 2013, 17:35:23
WhiteAngel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Jurnal Suzi ^_^

Citat:
Anterior postat de chibiusaify Vezi mesajul
Saptamana asta am mancat sanatos si am facut mai mult sport decat de obicei [3x pe saptamana la sala si in zilele liber m-am plimbat in pas vioi ore +am dansat putin].
Si. de la 58 de kg, cantarul electronic de la sala arata azi prima data 59.8, apoi 60, apoi iar 59
CE NAIBA
Sunt total devastata si dezamagita.. pentru ce muncesc atat... nici nu stiu ce am gresit... pentru ce nu mi-am cumparat si eu un cogrig umplut cu caise cand am fost in oras, si doar m-am uitat cum mancau altii ? Pentru ce atata abtinut de la alimente cu care se indoapa toata lumea daca nu da rezultate.. grasimea e tot acolo si nu pleaca nicaieri se pare..
Si mama nu ma ajuta nimic cu 'a acum e bine nu mai slabeste [adica eu] sau o fata care nu m-a vazut de 2 saptaman si cica'ai mai slabit!' PE NAIBA.
Nu stiu daca cantarul ala isi bate joc de mine sau nu.. dar un lucru e sigur, grasimea NU SE DUCE. iar eu inebunesc.. a cam devenit o obsesie tot slabitul asta, dar macar eu chiar am de ce sa am obsesie, urasc burta si urasc ca nu pot avea tricouri/maieuri mai mulate....
Deci m-a distrus cantarul.. cum 59 d ekg ?! Atinsesem 57.9, sau asa zicea cantarul, acum 2 saptamani.. de ce ?!
De ce.. zic eu dece... am muncit toata luna august DEGEABA. m-am intors de unde am plecat si nici nu stiu cu ce naiba am gresit.

Ce bine de cele ce mananca de se sparg si sunt slabe ca scandura N-o sa stie niciodata cum e sa te abtii mereu de la ceva si sa nu reusesti...

Cateodata chiar ma satur de tot si de viata asta ******* Probabil n-o sa fiu niciodata fata aia care e aleasa din mai multe de un singur baiat pentru ca e frumoasa Pentru ca sa fim sinceri, de ce vrem sa slabim? Sa fim sanatoase? Poate, dar pe locul principal ca sa aratam bine

Total e in zadar.. sau asa simt acum..
scumpa mea incearca sa iti revii noi toate stim cum este am trecut prin asa ceva .. crede`ma ca eu vara asta am facut 2 luni de sala si nu am slabit deloc ! ba chiar de multe ori imi arata cantarul mai mult .. nu stiu, organismul e ff ciudat, trebuie sa ai rabdare cu el .. dar hai ca tu ai reusit atat de mult .. nu cred ca mai sunt asa o imensa problema acele cateva kg ramase .. incearca sa le iei usurel fai mai mult sport .. la sala daca faci cu greutati deaia iti arata cantarul mai mult .. pt ca muschii cresc si cantaresc mai mult dar iti spun eu ca nu vei regreta, pt ca pielea se va tonifia si va arata muuult mai bine ! pe langa prietenele alea scandura nu ai si prietene cu forme, piele fara celulita? adica sa arate chiar BINE, nu slabe sau grase .. ci bine proportionate, cu forme asta e rezultatul exercitiilor cu greutati .. eventual mai incearca pe acasa niste hip-hop abs daca zici ca ai probleme cu burtica .. mai fai 2 zile cate 30 min de HHA combinate cu sala si e super !
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #17 (permalink)  
Vechi 03 sep 2013, 13:59:40
chibiusaify's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2013
Locaţie: Slatina, Romania
Vârsta: 25
Date: 169cm, 60kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Suzi ^_^

Multumesc pentru sfaturi O sa incerc sa fac hip hop abs si la sala o sa mai diversific. Nu prea am ridicat greutati asa des la sala ca sa fac muschi, dar cred ca pe la picioare am facut de la alergat, ar fi si asta o explicatie. Mi-am mai revenit, dar am fost distrusa zilele astea Nu ma mai urc pe cantar pana in octombrie Dar chiar daca am fost suparata nu mi-am strigat regimul, incerc acum sa nu mai mananc asa multe fructe ca fac abuz de zahar daca mananc in prostie.

Meniul de azi e cam asa, dimineata niste pepene rosu, cateva prune si cateva bobite de struguri, dupa o felie de paine neagra cu gem de prune pe ea [e fara zahar, cu fructoza] si am mai adaugat o lingurita de iaurt semidegresat si cateva feliute de banana ) imi plac combinaitiile. + un ceai
pranz: fasole si cu legume la cuptor, pe la gustare un mar si ma gandesc pe la 4 sa mananc putin lapte cu musli, nu castron integ, iar pe seara niste snitele de soia cu ceva leguma.

M-am gandit ca poate am gresit si mancand dulce sau fructe inainte sa ma duc la sala, probabil mancam prea multi carbohidranti si doar pe aia ii eliminam prin sport in loc sa elimin grasimi... eh.. din greseli inveti..
__________________
Train like a zombie apocalypse is coming..
chibiusaify, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1887 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1370 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1113 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #18 (permalink)  
Vechi 05 sep 2013, 12:10:42
chibiusaify's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2013
Locaţie: Slatina, Romania
Vârsta: 25
Date: 169cm, 60kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Suzi ^_^

Azi fructe de dimi + o felie de paine [neagra] cu gem [facut cu fructoza doar]
Pe la gustare iar fructe Iar la pranz niste legume inabusite =p~ cu putina painica. Diseara cred ca inca cateva legume si niste ciorba de loboda, sau daca are chef mama sa-mi faca peste de azi, il mananc cu legume diseara Ma duc diseara la sala, ultima zi din abonament, dupa il reinoiesc cam peste 1-2 saptamani. Intre timp mai fac miscare acasa dupa viduri pe youtube, hip hop abs, sar si coarda, ma mai prostesc dansand prin camera, merge

Vreau sa merg macar o data pe saptamana ca se face la sala si din astea, ori aerobic, zumba, tae bo sau kangoo jumps.. ce sa aleg?
__________________
Train like a zombie apocalypse is coming..
chibiusaify, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1887 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1370 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1113 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #19 (permalink)  
Vechi 18 sep 2013, 21:05:44
chibiusaify's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2013
Locaţie: Slatina, Romania
Vârsta: 25
Date: 169cm, 60kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Suzi ^_^

Am zis sa mai dau si eu pe aici .. Merge bine si cu mancatul sanatos.. acum ca am inceput liceul, boboc .. Dar nici nu imi e foame, am ore de la 2 la 8 dupamiaza si abia daca ciugol ceva fruct dar nea.. Mai fac sport dimineata, dar zilele astea am cam stat pe tusa, ca in prima zi am purtat niste balerini noi de mi-au julit picioarele si nu pot face sport in adidasi ca ma doare rana.. astept sa treaca Cred ca am mai slabit de la ultima cantarire.. dar nu vreau sa ma cantaresc, mai stau cel putin o luna ca sunt intr-o perioada in care motivatia se afla constant in mine ^^
__________________
Train like a zombie apocalypse is coming..
chibiusaify, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1887 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1370 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1113 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
adolescente, calorii, dieta, jurnal, jurnale, sanatos, slabit, suzi, ^_^

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole