forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Sylvester (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-sylvester-10338.html)

Sylvester 27 sep 2011 23:23:11

Jurnal Sylvester
 
Dragele mele, am intrat si eu in randul Slabutelor "jurnaliste" :)>:D<

Varsta 26
Inaltime 1,72
Greutate actuala/ greutatea dorita 55/55 kg
Nivel de activitate fizica Moderat activ
Tipul de sport practicat jogging, gimnastica- extercitii usoare- abdomene
Alimentele care imi plac fructeeeee, somon, parmezan, migdale, cioco neagra
Dieta aleasa Michel Montignac

De maine incep sa va spun despre mine, cine am fost, cine sunt acum si cine mi- as dori sa fiu peste ani... Acum va respect orele de somn, e trecut de 00:30 ;;)

eva 9 27 sep 2011 23:41:19

Re: Jurnal Sylvester
 
yeheeeeeheeeeei sunt prima
>:D<>:D<>:D<>:D<
:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*
:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

eva 9 27 sep 2011 23:43:30

Re: Jurnal Sylvester
 
abia astept!!

eva 9 27 sep 2011 23:44:06

Re: Jurnal Sylvester
 
maine vin si cu flori si cu bunataturi... acu la somn, ca nu mai avem voie nimic bun,,>:D<>:D<>:D<:-*:-*

Sylvester 27 sep 2011 23:48:04

Re: Jurnal Sylvester
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 803557)
maine vin si cu flori si cu bunataturi... acu la somn, ca nu mai avem voie nimic bun,,>:D<>:D<>:D<:-*:-*


Pupacesc o fata frumoasa si conforma in devenire>:D<,
Vise placute!:-*

Sylvester 28 sep 2011 06:55:50

Re: Jurnal Sylvester
 
Buna dimineata, suratelor! ;)

Abia am facut ochi- cam tarziu astazi, dar sunt foarte racita, nu pot respira si ma doare capul teribil + tusesc... Am adormit cu geamul deschis intr-o noapte si m-am trezit cu amigdalele umflate. De atunci tot rau imi e... Am luat Nurofen, Tantum Verde, beau ceai... Nimic. :(

Nu prea stiu ce sa pap azi, la G 1 am mancat pe stomacul gol Gojiberries si drojdie...

La MD o sa pap amestecul meu de cereale cu fructe de padure (cand nu voi mai gasi fructe de padure, voi manca in locul lor piersici coapte sau cred ca voi manca cateva linguri (2-3) de gem conform... Mai vedem...;)

La P ma gandeam la o salata cu parmezan si cu somon afumat, 6 oua de prepelita fierte, plus cateva patratele de cioco neagra 85% :x

La C merele mele absolut delicioase :x

Apropo de meniu, voi ce mai mancati la MD conform? Dar in restul zilei?


Sa aveti o zi minunata!!! :x>:D<

Va mai spun pe parcursul zilei daca am facut modifcari.

Sylvester 28 sep 2011 07:38:57

Re: Jurnal Sylvester
 
Peste amestecul meu de cereale, am adaugat niste scortisoara deasupra:x si l-am lasat si 2 minute la cuptorul cu microunde- demential!!!! :>

[*interzis*] Sugestie 1: sa fiti atente cand cumparati somon afumat din magazine, pentru ca exista anumite firme care ii adauga zahar!!! :-o In Bucuresti, in magazine, exista o singura firma ruseasca de la care importam si care INCA nu ii adauga zahar. In rest, toate celelalte il folosesc in preparare! :(

[*interzis*] Sugestie 2: Va spuneam mai sus ca, daca nu voi mai gasi fructe de padure, voi manca in locul lor piersici. Atentie insa- ele trebuie sa fie foarte coapte, zemoase. Altfel, va va durea stomacul rau! Pe cuvant de cercetas ;)! Si evitati sa papati nectarine la un astfel de MD, mai ales daca nu sunt foarteeeeee zemoase si coapte. Rezultatul- durrrrrerri de stomac horror!

Zi buna in continuare!

Sylvester 28 sep 2011 07:43:25

Re: Jurnal Sylvester
 
Astazi vreau sa merg la Biserica unde ne vom cununa religios, sa reconfirm programarea si mi-am propus sa merg pe jos, in pas alert. ;) Distanta este destul de mare, cam o ora :D.

Sper sa nu imi fie atat de rau incat sa nu pot iesi din casa. Momentan, sunt ametita rau.:(

eva 9 28 sep 2011 13:07:04

Re: Jurnal Sylvester
 
hei fata frumoasa!!! n am adus dulciuri ca tu nu mananci oricum.. :))
dar ma bucur ca ti ai facut jurnal... o sa te ajute si pe tine, ai sa vezi.. si aici ai multe prietene.. ai sa vezi si asta >:D<
Citat:

Anterior postat de Sylvester (Post 803625)
Buna dimineata, suratelor! ;)

Abia am facut ochi- cam tarziu astazi, dar sunt foarte racita, nu pot respira si ma doare capul teribil + tusesc... Am adormit cu geamul deschis intr-o noapte si m-am trezit cu amigdalele umflate. De atunci tot rau imi e... Am luat Nurofen, Tantum Verde, beau ceai... Nimic. :(

Nu prea stiu ce sa pap azi, la G 1 am mancat pe stomacul gol Gojiberries si drojdie...

La MD o sa pap amestecul meu de cereale cu fructe de padure (cand nu voi mai gasi fructe de padure, voi manca in locul lor piersici coapte sau cred ca voi manca cateva linguri (2-3) de gem conform... Mai vedem...;)

La P ma gandeam la o salata cu parmezan si cu somon afumat, 6 oua de prepelita fierte, plus cateva patratele de cioco neagra 85% :x

La C merele mele absolut delicioase :x

Apropo de meniu, voi ce mai mancati la MD conform? Dar in restul zilei?


Sa aveti o zi minunata!!! :x>:D<

Va mai spun pe parcursul zilei daca am facut modifcari.

planul tau pe ziua de azi suna bine si conform... dar sunt obisnuita cu el..
MD-ul este si la mine tot timpul o provocare... fructe proaspete.. somon afumat (felii) pe wasa24 poate cu putin albus fiert.. eu nu gasesc aici branza degresata care sa nu aiba in ea agenti de ingrosare, zahar si prostii din astea... gem pe wasa mai merge, dar eu nu pot sa mananc multe zile... si poate ar trebui ca asa n as mai pofti la alte dulciuri...
ma gandeam sa las de cu seara intr un iaurt mic, un amestec de fulgi de ovaz (ca sa se umfle putin) cu fructe de padure congelate.. poate am sa incerc.. vezi ca amestecul ala de l ai bagat la microunde nu mai e conform... cerealele integrale fierte isi fractioneaza (prin incalzire) amidonul si le creste IG-ul... lasa i mai bine la inmuiat si tu de cu seara in frigi...

eva 9 28 sep 2011 13:07:52

Re: Jurnal Sylvester
 
Citat:

Anterior postat de Sylvester (Post 803721)
Astazi vreau sa merg la Biserica unde ne vom cununa religios, sa reconfirm programarea si mi-am propus sa merg pe jos, in pas alert. ;) Distanta este destul de mare, cam o ora :D.

Sper sa nu imi fie atat de rau incat sa nu pot iesi din casa. Momentan, sunt ametita rau.:(

sigur aerul proaspat o sa ti faca bine... nu stiu cat de cald mai e la voi... aici e toamna... cad frunzele :(


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:18:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO