forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Teo-visez sa ajung de la 115kg la 65 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-teo-visez-ajung-115kg-65-kg-2870.html)

teo23 22 feb 2010 20:33:50

Jurnal Teo-visez sa ajung de la 115kg la 65 kg
 
Buna fetelor!!!!
Sunt uimita de cate kg ati dat voi jos si mi-am spus se poate[*29*], am tot citit aici pe forum si am decis sa imi fac si eu un jurnal sa scriu ce pap si sa primesc de la voi sfaturi , incurajari si sa imi impartasiti din trucurile voastre care v-au ajutat sa invingeti FOAMEA[*mainilesus*]
Din cate am citit asi vrea sa incerc dieta pe care a tinut-o Ianna.
sper sa reusesc si eu[*8*]

mvthebest 22 feb 2010 20:40:36

Re: jurnal Teo-visez sa ajung de la 115kg la 65 kg
 
Citat:

Anterior postat de teo23 (Post 95517)
Buna fetelor!!!!
Sunt uimita de cate kg ati dat voi jos si mi-am spus se poate[*29*], am tot citit aici pe forum si am decis sa imi fac si eu un jurnal sa scriu ce pap si sa primesc de la voi sfaturi , incurajari si sa imi impartasiti din trucurile voastre care v-au ajutat sa invingeti FOAMEA[*mainilesus*]
Din cate am citit asi vrea sa incerc dieta pe care a tinut-o Ianna.
sper sa reusesc si eu[*8*]

Bine ai venit>:D<:-*
Am citit si eu dieta Iannei,nu e grea daca esti obisnuita cu dietele acelea (mie una nu-mi plac:-s )
Pai papa sanatos,si ai sa uiti de foame.. Elimina painea,prajelile,dulciurile,sucurile acidulate.
Daca cedezi ia-o de la capat. >:D< Nu esti prima care cedezi,si eu am trecut prin multe,ca si alte slabute:-*:-*
Pentru orice sfat suntem aici..
Trebuie sa faci SPORT, MULT SPORT >:D< orice miscare e bine venita... Si plimbarile in mod alert sunt super...
Primele kg se vor duce usor. Practici spor?
Mult noroc :-*:-*:-*

ianna 22 feb 2010 20:41:13

Re: jurnal Teo-visez sa ajung de la 115kg la 65 kg
 
stai stai stai....nu te arunca asa....ca eu am inceput dieta dupa sarcina si d`aia am avut asa frumoase rezultate...plus fiecare organism e diferit.... eu zic intai sa vedem cum e metabolismul tau...


si ti-as propune altceva ...daca imi permiti :D

1. taie prajelile, painea, sucurile, grasimea, uleiul, zaharul, fast food-uri

2. papa normal cu conditia de mai sus si numara caloriile zi-ne cat papi..ca si numar.... daca papi tot 2500... scade la un 1800...daca papi 1800..scade la un 1600...oricum nu mai jos de 1400-1600... ca ai multe kg de dat jos si sa nu ai surpriza neplacuta de stagnare si va fi greu sa treci peste ea daca nu poti scade din nr caloric

3. incepe zilnic cu mers pe jos...afara si ..vezi ca in jurnalul meu e un program start walking..practica-l de 3 ori pe sapt

4. bea 2 L de apa cu sau fara lamaie

5. ceai verde recomand seara

6. grepfruit ultima gustare tot seara

8. nu papi dupa ora 18/19

Ne expui aici meniul zilnic ...vezi sus la calorii iti poti face meniul... sunt si cateva art pe forum cum sa faci meniul si apoi sa-l pui in jurnal...si in fct de asta vedem unde ar mei trebui schimbat.....


sa vedem si ce sfaturi iti mai dau si alte slabute

teo23 22 feb 2010 21:16:22

Re: jurnal Teo-visez sa ajung de la 115kg la 65 kg
 
va permit orce certati-ma ca merit

ianna 22 feb 2010 21:20:29

Re: jurnal Teo-visez sa ajung de la 115kg la 65 kg
 
pai ideea e ca ai de dat jos 50 kg! nu-i putin dar nici imposibil...si ai pe forum destule exemple... insa inainte de a te apuca de o dieta trebuie sa vezi unde gresesti...si d`aia zic sa-ti faci calcul la calorii ca sa vedem cat papi tu de obicei...poate papi prea mult...sau poate prea multi carbohidrati...sau poate nu papica e buba neaparat...poate lipsa activitatii sportive...

d`aia tre sa ne zici cam ce papi tu pe zi - cu ajutorul calculatorului de pe site- si cam ce/cat sport

cu alte cuvinte ajuta-ne sa te intelegem ca sa te putem ajuta :D

teo23 23 feb 2010 10:01:25

Re: jurnal Teo-visez sa ajung de la 115kg la 65 kg
 
eu stiu unde gresesc,dar sunt pofticioasa si de aceea nu m-am putut abtine de la papa si am ajuns aici, cred ca ajungeam intro zi pe putin la 5000 kcal, dulcele ma omoara. Pentru inceput am eliminat din casa tot dulcele si sucurile care sunt un adevarat drog pentru mine, adica o sticla de coca cola pe zi nu imi ajungea[*ingrijorat*].
Dar gata am hotarat sa pun punct acestor obiceiuri nesanatoase, iar in plus pe langa faptul ca pap mult si beau suc nici nu faceam miscare deloc.
DAR GATA..............[*plecaciune*]
Astazi de dimineata am mancat un kiwi si un iaurt dietetic de baut, pentru pranz cred ca se amana masa deoarece merg la dentist si clar ca nu pot manca pana spre seara, iar pt cina vreau sa pap cateva fructe.
Sa imi spuneti ce e bine si cu ce gresesc[*plecaciune*]

iuliagabriela 23 feb 2010 12:05:01

Re: jurnal Teo-visez sa ajung de la 115kg la 65 kg
 
Buna Teo,
nu poti fi atat de radicala si sa faci trecerea asa brusc de la 5000 de calorii la putin peste 1000.Iti trebuie rabdare si ffffff multa vointa.
Incearca sa te imprietenesti cu pestele,desigur neprajit.:)Eu mananc cate 2 feliute de paine integrala la micul dejun.Incearca sa-ti faci cate 2 litri de ceai pe zi(cel putin).Nu manca seara decat fructe sau legume(dar fi atenta la cantitate).
Uita de prajeli,dulciuri,carne de porc,grasimi,sucuri!!!!

di3rvcil 23 feb 2010 12:35:06

Re: jurnal Teo-visez sa ajung de la 115kg la 65 kg
 
ce vor fetele sa zica este sa o iei usurel, pas cu pas.
peste, pui la gratar, salate...
oricum, vine vara si cu ea caldura dogoritoare, deci se reduc cantitatile de mancare.
Cu vointa si forta, strabati si muntii!
Spor! >:D<

teo23 23 feb 2010 19:40:15

Re: jurnal Teo-visez sa ajung de la 115kg la 65 kg
 
Fetelor am facut-o lata in seara asta......am mancat in seara asta ciorba de salata cu lapte si pe langa asta am mai bagat in mine 2 feli de paine graham cu salam si dupa asta m-am simtit vinovata ca am papat prea mult si am vomitat[*limba-urata*]
sunt de groaza[*durere*][*28*][*28*]

mailin 23 feb 2010 19:46:58

Re: jurnal Teo-visez sa ajung de la 115kg la 65 kg
 
Citat:

Anterior postat de teo23 (Post 96411)
Fetelor am facut-o lata in seara asta......am mancat in seara asta ciorba de salata cu lapte si pe langa asta am mai bagat in mine 2 feli de paine graham cu salam si dupa asta m-am simtit vinovata ca am papat prea mult si am vomitat[*limba-urata*]
sunt de groaza[*durere*][*28*][*28*]

nu cred ca e bine ce faci..scuze nu vreau sa te cert, ca si eu manc cateodata aiurea si dupa ma supar pe mine...dar cu vomitatul nu sunt de acord. Trebuie sa ne asumam greselile si dupa sa incercam sa nu mai facem asa ceva. si ciorba aia cu salata si lapte si paine cu graham nu e asa o tragedie. Cu salamul nu sunt de acord pentru ca numai producatorii stiu ce pun acolo, da cum ziceam...nu e o tragedie. >:D<>:D<>:D<te rog incearca sa nu mai vomita


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:24:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO