forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal tod veronica (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-tod-veronica-9793.html)

tod veronica 22 iul 2011 11:08:45

Jurnal tod veronica
 
Ma numesc Veronica,am 27 de ani si sunt mama a doi copii minunati.Dar dupa cu stiti ,odata ce ai devenit mama ai si niste neplaceri,cum ar fi kg in plus.In timpul sarcinilor am pus multe kg pe mine si acum imi este foarte greu sa le mai dau jos.Mai ales ca trebuie sa gatesc pentru intreaga familie si nu pot sa-i pun si pe ei la regim, de aceea am nevoie de ajutor. Va rog sa-mi dati si mie o dieta pe care pot sa o duc pana la capat si dupa care sa se vada si rezultate cat mai bune.
Am gasit multe diete pe forum dar nu stiu cu care sa incep, de aceea ; va mai rog inca odata sa ma indrumati pe drumul cel bun si sa-mi oferiti o dieta ,pe care o stiti ca este cu rezultate bune.

iliecata2003 22 iul 2011 14:52:42

Re: Jurnal tod veronica
 
Buna Veronica si bine ai venit,

Daca imi permiti cateva sfaturi inainte de a incepe o dieta propriu- zisa ar fi cam asa:
- Incepi prin a scoate treptat din alimentatie painea si dulciurile (prima saptamana),
- Apoi scapi de prajeli si de toate lucrurile grase care se depun peste tot (in a doua saptamana)
- Si incepand cu a treia saptamana iti alegi fie o dieta personalizata, fie incerci una din dietele de pe forum.
- In plus daca ai timp, de 2 ori pe sapt masaj anticelulitic si ceva impachetari cu parafina la un salon specializat
- Seara te poti da cu gel de slabit de la Elmiplant si te infasori cu folie alimentara.

Mult succes

tod veronica 25 iul 2011 20:12:42

Re: Jurnal tod veronica
 
Buna iti multumesc pentru sfat.Scuze ca nu am putut sa-ti raspund dar nu am fost acasa.Am inceput sa renunt la paine ,acum mananc multe fructe si salate , ca este sezonul lor,seara nu mai mananc daca imi este foame mananc un fruct .O sa-mi fie greu dar merita sa incerc sa-mi schimb viata si felul cum arat.Daca mai aveti sfaturi pentru mine ,nu ezitati sa imi spuneti si mie.Astept cu nerabdare si alte pareri.Daca merge bine, saptamana viitoare o sa ma cantaresc sa vad daca am un rezultat la toate eforturiile pe care le fac.O sa va tin la curent,si succes la toate SLAUTELE care vor sa fie in forma.Va pup si noapte buna.

nicoleta100 22 sep 2011 22:13:39

Re: Jurnal tod veronica
 
Citat:

Anterior postat de tod veronica (Post 732050)
Ma numesc Veronica,am 27 de ani si sunt mama a doi copii minunati.Dar dupa cu stiti ,odata ce ai devenit mama ai si niste neplaceri,cum ar fi kg in plus.In timpul sarcinilor am pus multe kg pe mine si acum imi este foarte greu sa le mai dau jos.Mai ales ca trebuie sa gatesc pentru intreaga familie si nu pot sa-i pun si pe ei la regim, de aceea am nevoie de ajutor. Va rog sa-mi dati si mie o dieta pe care pot sa o duc pana la capat si dupa care sa se vada si rezultate cat mai bune.
Am gasit multe diete pe forum dar nu stiu cu care sa incep, de aceea ; va mai rog inca odata sa ma indrumati pe drumul cel bun si sa-mi oferiti o dieta ,pe care o stiti ca este cu rezultate bune.

salutare!!!
bine ai venit!!!>:D<>:D<>:D<
felicitari pe cei doi copii minunati! sa creasca mari si sa fie sanatosi!!!
in ceea ce priveste dieta nu stiu ce sa te sfatuiesc,trebuie sa stim ce iti place sa mananci :daca iti place carnea sunt diete cu mai multa carne ,daca iti plac dulciurile este dieta Rina ...etc
iti doresc multa bafta si te mai asteptam pe la noi!>:D<:x:-*

alinamar 23 sep 2011 11:52:55

Re: Jurnal tod veronica
 
Bine ai venit, Veronica!
Nu exista diete minune...ca sa ai rezultate frumoase trebuie sa-ti stabilesti un plan de alimentatie corect si sa faci miscare.
Mult succes iti urez!


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:53:23.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO