forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal tynyty ( Anamaria ) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-tynyty-anamaria-11363.html)

tynyty 03 apr 2012 13:26:08

Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Buna>:D<,
Nu sunt chiar noua pe acest site....doar ca pana acum nu am fost atat de fascinata sau dornica de slabit ca la carte cred.....Adik ma documentez mereu despre cate o dieta noua, o discutie ceva, incerc mereu lucruri noi dar, de cele mai multe ori fara finalitate.
De azi insa m-am hotarat sa pun piciorul in prag si sa slabesc cele 7 kg care ma innebunesc.....adik cele 7 care au devenit o obsesie....
Stiu ca nu sunt multe dar imi trebuie AMBITIE, AJUTORUL VOSTRU si scris zilnic in jurnal....
Asa ca o sa incerc sa fiu punctuala in fiecare zi si deabia astept sa imi fac multe prietene......apropo de azi urmez dieta Rina ;;)

happygirldiana 03 apr 2012 13:29:19

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Citat:

Anterior postat de tynyty (Post 1004861)
Buna>:D<,
Nu sunt chiar noua pe acest site....doar ca pana acum nu am fost atat de fascinata sau dornica de slabit ca la carte cred.....Adik ma documentez mereu despre cate o dieta noua, o discutie ceva, incerc mereu lucruri noi dar, de cele mai multe ori fara finalitate.
De azi insa m-am hotarat sa pun piciorul in prag si sa slabesc cele 7 kg care ma innebunesc.....adik cele 7 care au devenit o obsesie....
Stiu ca nu sunt multe dar imi trebuie AMBITIE, AJUTORUL VOSTRU si scris zilnic in jurnal....
Asa ca o sa incerc sa fiu punctuala in fiecare zi si deabia astept sa imi fac multe prietene......apropo de azi urmez dieta Rina ;;)

Buna Tynty!Iti urez bun venit chiar daca nu esti noua aici.Ma gandesc ca urmarindu-ne pana acum, te-ai intalnit cu fetele care tin Rina si nu e nevoie sa iti l;as link catre ele, asa e?Ma bucur ca ai gasit o dieta care sa te avantajeze.Acum,daca faci un picut de sport, rezultatele vor fi maxime, negresit!

Cu scris zilnic in jurnal iti vei urmari indeaproape alimentatia si iti vei putea face multe prietene, asa cum iti doresti.Dar ai grija, ca te vor trage de urechiuse daca gresesti;))Glumesc:)

SA ai multa ambitie si sa fii perseverenta!Cu cumpatare (scuze de cacofonie)vei reusi!Aici vei gasi sustinerea de care ai nevoie!

Azi, presupun ca esti la proteine, asa-i?Ce papi?

Te pup!!

tynyty 03 apr 2012 13:56:04

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Sunt fericita ca deja mi-am facut o prietena >:D<. E asa de placut pe forum si in jurnal... chiar imi place, place, place.[*zambet-larg*]
Da intradevar azi e ziua de proteine.
Meniu meu pentru azi este ..... dimineata am mancat o banana, apoi o cana de ceai verde si multa apa bineinteles. La pranz am mancat o salata ( salata verde, ridichi, rosii, ardei gras rosu, ceapa verde), somon afumat file si o felie de paine integrala prajita. Si diseara voi manca tot somon afumat file cu un ardei gras rosu. Si cam asta a fost prima zi....Mai am 89 de zile
[*29*]

happygirldiana 03 apr 2012 14:00:21

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Citat:

Anterior postat de tynyty (Post 1004907)
Sunt fericita ca deja mi-am facut o prietena >:D<. E asa de placut pe forum si in jurnal... chiar imi place, place, place.[*zambet-larg*]
Da intradevar azi e ziua de proteine.
Meniu meu pentru azi este ..... dimineata am mancat o banana, apoi o cana de ceai verde si multa apa bineinteles. La pranz am mancat o salata ( salata verde, ridichi, rosii, ardei gras rosu, ceapa verde), somon afumat file si o felie de paine integrala prajita. Si diseara voi manca tot somon afumat file cu un ardei gras rosu. Si cam asta a fost prima zi....Mai am 89 de zile
[*29*]

Ma bucur ca iti place, draga mea>:D< Imi place veselia ta si tonusul tau;))
Somon....yummy, cred ca e bun, nu am mancat niciodata:D Suna bine meniul tau pentru azi.SA ai grija sa nu te infometezi,poate incerci in acelasi timp sa iti numeri caloriile, sa incerci sa nu scazi sub 1200, asa e mai sigur:D:D;;)Ce zici?

Kclaudyia 03 apr 2012 14:07:46

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Buna si de la mineeeee!!!!!
>:D<>:D<>:D<
Sa ai muulta vointa si incredere ca vei reusi!
Subscriu la ce a spus Diana.. Tine-te de jurnal si nu numai, sunt foarte multe topicuri interesante, da probabil ca stii deja daca zici ca nu esti chiar noua..

Te va ajuta mult sa postezi meniul zilnic!

Iti urez mult succes!!! >:D<>:D<

tynyty 03 apr 2012 14:26:37

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Citat:

Anterior postat de Kclaudyia (Post 1004932)
Buna si de la mineeeee!!!!!
>:D<>:D<>:D<
Sa ai muulta vointa si incredere ca vei reusi!
Subscriu la ce a spus Diana.. Tine-te de jurnal si nu numai, sunt foarte multe topicuri interesante, da probabil ca stii deja daca zici ca nu esti chiar noua..

Te va ajuta mult sa postezi meniul zilnic!

Iti urez mult succes!!! >:D<>:D<

>:D<Multumesc mult de incurajari.... o sa incerc sa fiu cat pot eu de perseverenta ... de fel sunt o persoana ambitioasa

tynyty 03 apr 2012 14:28:30

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1004915)


Ma bucur ca iti place, draga mea>:D< Imi place veselia ta si tonusul tau;))
Somon....yummy, cred ca e bun, nu am mancat niciodata:D Suna bine meniul tau pentru azi.SA ai grija sa nu te infometezi,poate incerci in acelasi timp sa iti numeri caloriile, sa incerci sa nu scazi sub 1200, asa e mai sigur:D:D;;)Ce zici?

Am urmat sfatul tau si am calculat un pic nr caloriilor... intradevar sunt sub 1200 sunt 800 :D. Dar chiar nu stiu ce as putea sa mai mananc azi ca sa mai cresc un pic... foame nu imi este pt k beau de fel multa apa si nu am senzatie de foame....ai u vreo sugestie?:-s

Kclaudyia 03 apr 2012 14:48:02

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Citat:

Anterior postat de tynyty (Post 1004955)
Am urmat sfatul tau si am calculat un pic nr caloriilor... intradevar sunt sub 1200 sunt 800 :D. Dar chiar nu stiu ce as putea sa mai mananc azi ca sa mai cresc un pic... foame nu imi este pt k beau de fel multa apa si nu am senzatie de foame....ai u vreo sugestie?:-s

800?? vai vai... FOARTE putine... Mai adauga o salata langa somon.. salata cu de toate si poti pune si un pic de branzica ;)

happygirldiana 03 apr 2012 14:51:30

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Citat:

Anterior postat de tynyty (Post 1004955)
Am urmat sfatul tau si am calculat un pic nr caloriilor... intradevar sunt sub 1200 sunt 800 :D. Dar chiar nu stiu ce as putea sa mai mananc azi ca sa mai cresc un pic... foame nu imi este pt k beau de fel multa apa si nu am senzatie de foame....ai u vreo sugestie?:-s

Ma asteptam...Eu inteleg ca nu iti e foame, dar e infometare iar organismul tau va reactiona nu prea bine in timp.Si eu ma infometam cand tineam Rina....Adauga somon la cina si mananca mai multa salata.Branzica nus tiu daca e bine sa adaugi,ca ar insemna ca amesteci proteinele intre ele...:( Ar fi bine pe viitor sa iti calculezi din timp, pentru a sti sigur ce cantitati sa papi pana la 1100 macar, daca nu 1200.E foarte putin,sincer.Poate ai spune ca nu conteaza, ca tu tii RIna, nu hipocalorica, dar mai tarziu te va afecta.Si-asa, eu nu vad bine dietele astea.....

Slabuta 03 apr 2012 15:28:24

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Buna Anamaria si bine ai venit :)

Cum ti-au spus si fetele nu este bine sa adopti un plan de "infometare" pentru ca organismul nu accepta sa fie batjocorit si te va pedepsi pentru comportamentul tau.

Sunt slabute care se inspira din regulile disocierii, dar au si meniuri sanatoase, te poti sfatui cu ele. Nu uita ca sanatatea este mai importanta decat cateva kg slabite in 3 zile, care oricum se intorc daca nu le spui la revedere intr-un mod sanatos :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:29:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO