Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal amyy

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 15:58:08
amyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 apr 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 35
Date: 170cm, 69kg
Mesaje: 46
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal amyy

Buna fetelor!
Am descoperit de curand forumul vostru, si am fost atat de incantata de tot ce am gasit aici, incat mi-am zis ca trebuie sa fac si eu parte din comunitatea voastra cat mai curand.
Mi-a placut mult felul in care va sustineti, si asta e un lucru important in lupta cu kilogramele: sustinerea. Cred ca toate stim cum e ca cei din jur sa nu inteleaga ca nu e chiar asa usor sa duci zilnic lupta cu tine.
Pe langa asta, am gasit o gramada de sfaturi utile. In momentul respectiv cautam cate ceva despre eficienta ceaiului verde in cura de slabire, si aici am gasit cam tot ce imi trebuia.
Am vazut de asemena si cateva poze cu voi fetelor... Am ramas uimita ...Voi chiar nu va jucati. Aveti o ambitie de fier. Chiar va admir. Sper sa ma deprind si eu cat mai curand cu obiceiurile voastre si cu perseverenta. Sunt asa delasatoare cateodata.... Am inceput o gramada de cure de slabire de-a lungul timpului, si cam toate au fost sortite esecului. Slabeam cateva kilograme si cand incepea sa imi placa cum arat, dadeam atacul la mancare. . Cea mai mare greutate pe care am avut-o a fost undeva pe la 73 kg (eu avand 170 cm inaltime), si o singura data am ajuns la performanta de 62 kg. In rest am oscilat intre 65 kg si 68 kg.
De vreo luna am inceput din nou regimul, dupa ce ajunsesem din nou destul de rotunjoara. Acum sa nu credeti ca am fost foarte constiincioasa. Dar am incercat sa includ sportul in programul zilnic. In legatura cu mancarea, abia de o saptamana sunt mai cuminte. Incerc din rasputeri sa nu ma abat.
Acum ca v-am descoperit si pe voi, cred ca am sanse mai mari de reusita. Macar voi stiti toate despre ce vorbesc, si sper sa ne ajutam reciproc.
Acum va las.Ne vedem mai tarziu. Merg sa imi fac un ceai verde, si mai tarziu putin imi iau coarda si dau o fuga pana in parc.

Bisou!
amyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 918 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 16:38:21
EveEve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal amyy

Citat:
Anterior postat de amyy Vezi mesajul
Buna fetelor!
Am descoperit de curand forumul vostru, si am fost atat de incantata de tot ce am gasit aici, incat mi-am zis ca trebuie sa fac si eu parte din comunitatea voastra cat mai curand.
Mi-a placut mult felul in care va sustineti, si asta e un lucru important in lupta cu kilogramele: sustinerea. Cred ca toate stim cum e ca cei din jur sa nu inteleaga ca nu e chiar asa usor sa duci zilnic lupta cu tine.
Pe langa asta, am gasit o gramada de sfaturi utile. In momentul respectiv cautam cate ceva despre eficienta ceaiului verde in cura de slabire, si aici am gasit cam tot ce imi trebuia.
Am vazut de asemena si cateva poze cu voi fetelor... Am ramas uimita ...Voi chiar nu va jucati. Aveti o ambitie de fier. Chiar va admir. Sper sa ma deprind si eu cat mai curand cu obiceiurile voastre si cu perseverenta. Sunt asa delasatoare cateodata.... Am inceput o gramada de cure de slabire de-a lungul timpului, si cam toate au fost sortite esecului. Slabeam cateva kilograme si cand incepea sa imi placa cum arat, dadeam atacul la mancare. . Cea mai mare greutate pe care am avut-o a fost undeva pe la 73 kg (eu avand 170 cm inaltime), si o singura data am ajuns la performanta de 62 kg. In rest am oscilat intre 65 kg si 68 kg.
De vreo luna am inceput din nou regimul, dupa ce ajunsesem din nou destul de rotunjoara. Acum sa nu credeti ca am fost foarte constiincioasa. Dar am incercat sa includ sportul in programul zilnic. In legatura cu mancarea, abia de o saptamana sunt mai cuminte. Incerc din rasputeri sa nu ma abat.
Acum ca v-am descoperit si pe voi, cred ca am sanse mai mari de reusita. Macar voi stiti toate despre ce vorbesc, si sper sa ne ajutam reciproc.
Acum va las.Ne vedem mai tarziu. Merg sa imi fac un ceai verde, si mai tarziu putin imi iau coarda si dau o fuga pana in parc.

Bisou!
Buna Amy, si bine ai venit printre noi! Iti aduc si niste floricele, asa ca de casuta noua.
Intr-adevar, sustinerea e foarte importanta intr-o dieta. Insa aici vei avea parte de ea din plin!
Imi pare rau ca a trebuit sa oscilezi la capitolul greutate atata timp, si ca a trebuit sa te chinui cu fel si fel de dieta, insa conteaza ca acum esti pe drumul cel bun, si cu ajutorul fetelor si cu vointa din partea ta, vei ajunge la targetul pe care ti l-ai propus.
Ai putea sa ne dai mai multe detalii despre dieta ta? Tii sau te-ai hotarat pentru vre-o dieta anume?? Am inteles ca sari coarda.. E super!!!Arzi foarte multe calorii! In afara de asta, ma practici alt sport?
Poate ai putea sa ne scrii aici un meniu de al tau, si fetele o sa vina cu sugestii si sfaturi pentru a te ajuta.
Iti doresc mult succes in lupta cu kilogramele, si sa nu uiti ca impreuna vom reusi!
O dupa-amiaza placuta iti doresc!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
  #3 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 17:01:50
amyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 apr 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 35
Date: 170cm, 69kg
Mesaje: 46
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal amyy

Citat:
Anterior postat de EveEve Vezi mesajul
Buna Amy, si bine ai venit printre noi! Iti aduc si niste floricele, asa ca de casuta noua.
Intr-adevar, sustinerea e foarte importanta intr-o dieta. Insa aici vei avea parte de ea din plin!
Imi pare rau ca a trebuit sa oscilezi la capitolul greutate atata timp, si ca a trebuit sa te chinui cu fel si fel de dieta, insa conteaza ca acum esti pe drumul cel bun, si cu ajutorul fetelor si cu vointa din partea ta, vei ajunge la targetul pe care ti l-ai propus.
Ai putea sa ne dai mai multe detalii despre dieta ta? Tii sau te-ai hotarat pentru vre-o dieta anume?? Am inteles ca sari coarda.. E super!!!Arzi foarte multe calorii! In afara de asta, ma practici alt sport?
Poate ai putea sa ne scrii aici un meniu de al tau, si fetele o sa vina cu sugestii si sfaturi pentru a te ajuta.
Iti doresc mult succes in lupta cu kilogramele, si sa nu uiti ca impreuna vom reusi!
O dupa-amiaza placuta iti doresc!

Buna Eve

Esti primul meu musafir... Multam pentru floricele

Ma imbracam si am mai dat un refresh... si cand am vazut ca am musafiri nu m-am putut abtine sa nu te salut

O sa va impartasesc deseara cateva din experientele mele si meniul meu din ultima saptamana...dar acum ma grabesc sa ajung in parc pana nu incepe ploaia.

Pe mai tarziu fetelor!
__________________
Jurnal amyy

When life hands you lemons ... ask for tequila and salt...
amyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 918 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 17:13:06
EveEve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal amyy

Citat:
Anterior postat de amyy Vezi mesajul
Buna Eve

Esti primul meu musafir... Multam pentru floricele

Ma imbracam si am mai dat un refresh... si cand am vazut ca am musafiri nu m-am putut abtine sa nu te salut

O sa va impartasesc deseara cateva din experientele mele si meniul meu din ultima saptamana...dar acum ma grabesc sa ajung in parc pana nu incepe ploaia.

Pe mai tarziu fetelor!
Hehe Fugi fugi, ca sa apuci sa arzi calorii
Te asteptam diseara, sa ne spui mai multe despre tine!
Spor la sarit coarda!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
  #5 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 20:27:55
Alexandra Andreea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 32
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal amyy

Buna Amyy!

Bine ai venit printre noi!!!

Sa iti fie de bun augur si sa ajungi sa redescoperi slabutza din tine! Sa nu uiti sa ne dai mai multe detalii!

Cu drag,
Alexandra
Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 22:26:31
amyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 apr 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 35
Date: 170cm, 69kg
Mesaje: 46
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal amyy

Hey fetelor!
Am revenit asa cum am promis
Din pacate nu am mai ajuns asta seara in parc pentru ca in cele din urma a inceput sa bata vantul si sa se adune norii. In schimb sa stiti ca nu am lenevit. Am facut aerobic singurica in sufragerie. Hi hi ... Sa ma fi vazut cum topaiam ca Dumbo de colo colo. Stiu, sunteti mandre de mine


Hai sa va povestesc cam ce pap eu de o saptamana . Nu e vreo dieta faimoasa, ci doar ceea ce am considerat eu potrivit pentru a mai scapa de "pufosenie"

Dimineata: Ei bine citisem eu candva ca dimineata e bine sa bei pe stomacul gol un pahar de apa. Si bineinteles ca asta am inceput sa fac. Dupa care in zilele in care eram acasa papam fie o banana, fie o felie de paine neagra cu putina branzica, fie un iaurt cu branzica. Asta pana au aparut biscuitii Belvita...mda, stiu ca acum va strambati putin, dar eu i-am consmat vreo 3 zile dimineata. Pana intro zi cand am cautat pe net pareri despre ei...citisem ce contin si eram constienta ca au zahar si multe adaosuri nesanatoase, dar ma incanta faptul ca nu imi era foame timp indelungat. Rezistam pana la pranz fara sa mai mananc ceva. Si cand am vazut cat de dezamagiti sunt toti, am renuntat la biscuitei. Am in plan sa cumpar si niste cereale integrale, nu prea stiu de care. Aici mi-ar prinde bine un sfat. Voi de care papati?

Pranz: La pranz treaba e simpla: la serviciu am 2 optiuni: fie mamaliguta cu branza si iaurt, fie piept de pui cu salata de varza. Acasa in schimb mai mananc si o ciorbita la 2 zile.(asta ca sa nu ma constip de tot, pentru ca am ceva probleme in aceasta privinta).

Seara: M-am axat pe salate in general: fie de rosii si castraveti, fie salata verde acrita cu lamaie, fie de varza. Adaugam la toate putin ulei de masline. Am mai mancat si putin peste la gratar .

Acum exista si exceptii. Sunt seri in care mi-e greu sa fac salata, si atunci imi pun in farfurie decat o rosie cu putina branza. Intre mese mai mananc uneori o portocala sau un mar, si beau ceai verde. Mai nou beau zilnic intre 2 si 3 litri de apa. Mi-a fost greu la inceput, dar acum simt nevoia sa beau foarte des.
Am exclus orice fel de prajeala, sosuri, carne de porc, dulciuri, sucuri, paste fainoase, produse de patiserie, si paine alba.Cartofi mananc foarte rar si foarte putini. (fierti sau copti).

Stiu ca suna bine, dar sper sa ma tin de treaba.
Cam atat in legatura cu dieta mea. Astept propuneri pentru schimbari la meniu, si daca gresesc pe undeva, taxati-ma fetelor... nu ma menajati
__________________
Jurnal amyy

When life hands you lemons ... ask for tequila and salt...
amyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 918 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7 (permalink)  
Vechi 13 apr 2011, 00:40:55
amyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 apr 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 35
Date: 170cm, 69kg
Mesaje: 46
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal amyy

Noapte buna slabutele mele dragi!
Si maine e o zi, si abia astept va cunosc pe cat mai multe!

Pupici pentru toate!!!
__________________
Jurnal amyy

When life hands you lemons ... ask for tequila and salt...
amyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 918 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8 (permalink)  
Vechi 13 apr 2011, 00:45:41
roxyyc's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 1.843
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal amyy

Buna Amy si la tine in casuta.. sper ca esti bucuroasa de oaspeti...m-am uitat putin pe meniul tau si e mai mult decat ok.... acum eu vin cu sfaturi din experienta mea...eu dimineata incerc sa pap destul de bine si sanatos ca sa am energie suficienta sa alerg cu bebelul meu prin curte sau prin parc...iaurtul este nelipsit dimineata la mine.... inainte consumam iaurturi cu fructe cumparate din comert insa de ceva vreme le-am inlocuit cu iaurturi cu fructe preparate de mine... si iti dau cateva retete pe baza de iaurt ptr micul dejun... ptr iaurt cu cereale, eu am cumparat de la Plafar Musli traditional ptr ca mi se pare cel mai sanatos in ceea ce priveste aportul de cereale si carbohidrati si ca sa ii dai putin gust poti adauga o lingurita de miere.... sau imi mai pregatesc iaurt natural in care presar fructe uscate (caise, prune, curmale, smochine - le tai marunt si le amestec cu iaurtul) preferatul meu este iaurtul cu mar copt si scortisoara (coc marul la microunde - in general mar golden ptr ca este mai dulce - apoi il amestec cu iaurtul si presar scortisoara) ... este delicios... bineinteles.. poti folosi diverse combinatii dupa gusturile tale... sper ca ti-am fost de folos...
roxyyc, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1450 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 933 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9 (permalink)  
Vechi 13 apr 2011, 00:53:59
amyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 apr 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 35
Date: 170cm, 69kg
Mesaje: 46
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal amyy

Wooow roxyyc ce idee grozava cu iaurtul natural si marul copt...
Deja mi-e o pofta de mor...maine pun in aplicare . Nu mi-a trecut niciodata prin cap sa fac asa ceva. In legatura cu cerealele , ma gandeam ca musli imi veti recomanda majoritatea, doar ca nu imi plac extraordinar de mult. Dar pana la urma important este sa fie sanatoase si sa inlocuiasca cu succes masa de dimineata. Mersi frumos de sfaturi.
__________________
Jurnal amyy

When life hands you lemons ... ask for tequila and salt...
amyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 918 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #10 (permalink)  
Vechi 13 apr 2011, 06:39:01
Alexandra Andreea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 32
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal amyy

Netatza Amy!



Eu pap cereale Sanovita, tot de la plafar...sunt fulgi de cereale si nu au zahar! Si eu tot cu iaurt ii mananc, si sa fii atenta sa nu le mananci cu laptele, deoarece acesta se consuma singur!

Iaurul il poti combina si cu un gem fara zahar + cereale! Fructele uscate sunt si ele f bune, dar fructele proasptede DOAR : capsunile si fructele de padure! Celelalte fermenteaza, si nu sunt recomandate absolut deloc! Deoarece fructele se mananca singure pe stomacul gol ( incearca dimineatza niste fructe, si dupa jum de ora iei Micul Dejun, iti va da energie ) sau seara dupa 2-3 ore de la cina!

La pranz, sa alegi pieptul de pui si sa renunti la mamaliga! Mamaliga si paine se mananca doar dimineatza!

Seara, daca nu papi carnitza, iti poti face o salata in care sa pui un ou sau doua si putina branzica pe deasupra, ca sa aduci si aportul de proteine!

O zi frumoasa sa ai!
Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, dieta hipocalorica, greutate, jurnal, kilograme, meniuri, sanatos, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole