forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-ylla-imi-doresc-slabesc-sanatos-7702.html)

ylla 10 ian 2011 18:51:07

Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!!
 
Buna,cred ca mereu mi-am dorit un jurnal..dar mereu imi era frica sa nu mi-l gaseasca mama..acesta este un altfel de jurnal si acum sunt destul de mare sa imi mai fie frica de mama..hehehehe
Eu sunt Aly, am 27 de ani, 2 copii, o fata de 7 ani si un baiat de un 18 luni.
Povestea mea cu kilogramele incepe dupa sarcina cu fata..greutatea mea a fost mereu 41-43kg ..dupa prima sarcina cantaream 45kg..si apoi am inceput sa iau in greutate..pana cand am ajuns la 65kg..incercari si diete esuate..ufff..sunt satula si mereu ziceam..de maine..de maine
Descoperisem casa slabutelor in cautarea mea de retete light..apoi povestile voastre de succes, apoi faptul ca am avut pe mana foarte multe haine sa-mi aleg dupa bunul plac..dar nimic nu mi se potrivea..si fii-mea zice<mami, nu vezi ca esti grasa si nu iti vin>:((:((:(( si atunci am zis gata!!! Acum sunt la jumatate de drum ..si imi doresc sa ajung acolo unde imi doresc..la un corp tonifiat,fara grasimi care sa atarne si fara colacei..
Ma straduiesc sa scap de adictia mea de dulciuri..am trei zile..dar azi am luat 2 guri de nestea..
As vrea sa tin cura Liviei de detoxifiere..trebui sa gasesc cat mai multe retete lacto-vegetariene ca sa pot sa diversific meniul timp de cele 9 zile..
Va sarut si sunteti binevenite in casuta mea.

ylla 10 ian 2011 19:57:38

Re: Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!!
 
Azi sunt mandra de mine..am facut 50 de minute de tae bo intens..vreu sa imi achizitionez un program pentru abdomen..ceva recomandari??

VentoFreddo 10 ian 2011 20:03:23

Re: Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!!
 
Felicitari pt sport!
pt abdomene poate o sa-ti placa asta, e usor de facut si iti ia putin timp
http://forum.slabute.ro/exercitii-mu...nute-4391.html
>:D<>:D<

ylla 10 ian 2011 21:50:14

Re: Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!!
 
Iti multumesc mult Vento..mi-a placut foarte mult programul..l-am salvat si maine il pun in aplicare!

VentoFreddo 10 ian 2011 21:52:51

Re: Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!!
 
Citat:

Anterior postat de ylla (Post 468360)
Iti multumesc mult Vento..mi-a placut foarte mult programul..l-am salvat si maine il pun in aplicare!

Cu placere!>:D<>:D<

Livia89 11 ian 2011 01:22:56

Re: Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!!
 
ia uite, ti-ai facut casuta, draga mea>:D< bravo si sa te vedem ajunsa la capatul tickerului anul asta>:D<

am auzit ca vrei sa tii dieta de detoxifiere cum tin eu acum, si ca nu stii ce sa papi... uita-te peste meniurile mele, mereu le salvez si mai nou chiar le postez in jurnalul meu, poate iti mai vin si tie niste idei... eu combin cat mai multe legume proaspete si mancaruri de legume, si mananc 3-4 feluri de lactate/zi:) iti zic ca eu tin cura asta nu ca sa slabesc, cat pt a ma simti eu mai usoara, sa ma scape de senzatia aia de greu, pe care o am de la dezmatul de Sarbatori:"> pt slabit tot sportul ramane baza;;)

nu in ultimul rand, bravo pt sportul facut azi=D> ne poti da deja lectii de harnicie la acest capitol;;)

noapte buna si mai vorbim noi:-*

ylla 11 ian 2011 15:10:24

Re: Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!!
 
Buna drag jurnal..sa vedem azi dimi proba de cantar..cu tranzit..53.7kg..m-am simtit bine, eram foarte panicata ca am pus binisor dupa dezmatul de sarbatori..desi multe dulciuri le-am facut cu zaharina si faina neagra..desi sunt foarte dezamagita sa aflu ca de fapt faina orice fel ar fi..are cam acelasi numar de calorii.:(
Matusa mea careia i-am imprumutat cartea SB a scapat de vreo 3 kg in cele 2 saptamani alea fazei 1 si imi zicea ca desi a inceput sa manance la fel, nu se mai ingrasa..nu imi inspira nici un pic de incredere..dar se pare ca si in cazul meu lucrurile au stat la fel..cea ce ma bucura..acum nu zic ca am actionat corect..NU..

Multumesc de vizita Livia dragutza:)

andra_aly 11 ian 2011 16:03:51

Re: Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!!
 
Buna ally:) Ma bucur ca este darnic cantarul, mai ales dupa sarbatori;)
Ei...acum fiecare e altfel...si poate matusa ta a tinut mai strict.
Iti doresc mult succes !!!

ylla 11 ian 2011 20:08:21

Re: Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!!
 
Buna..azi am capitulat dupa 30 de minute de tae bo intens..am simtit ca nu mai pot..:(( am inceput cu programul propus de Ema si cred ca ala m-a terminat din start..am mai tras de mine pt sani si ceva pt picioare.
Azi iar am calcat stramb si m-am infruptat cu un biscuite si jumatate de napolitana joe cam 75gr..uffffff
Maine sper sa fiu mai rezistenta..drept pedeapsa la cina am servit doar un mix de legume chinezesti facute in tigaie..m-am saturat cu ele deci e bine..next time imi iau eu legumele proaspete si fac eu mixul dupa bunul meu plac:D
Kiss si aveti grija de voi slabutelor!

ylla 11 ian 2011 22:19:02

Re: Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!!
 
Da Andra si eu ma bucur foarte tare...faza e ca matusa mea chiar nu a tinut strict si acum nu mai tine deloc..


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:41:50.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO