forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal "zidezi" Anne-Marie (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-zidezi-anne-marie-11367.html)

zidezi 05 apr 2012 09:13:34

Jurnal "zidezi" Anne-Marie
 
Am incercat de prea multe ori si am reusit numai ca sa ma las batuta si sa o iau de la inceput...:(
Am mancat supe de varza am luat pastle periculoase (scandalul superslim ) am mancat cateva calorii pe zi am transpirat la sala ore in sir ca sa ma opresc dintr-o data din a ma mai duce.....
nu stiu ce-i cu atitudinea asta pe capul meu :)) puteam sa ajung si sa ma mentin in forma de 1000 de ori pana acum dar nu am reusit niciodata:(

Cred ca multe din voi fetelor aveti aceleasi ganduri si sunteti pe forum slabute din acelasi motiv ca si mine : sa nu ne mai dam batute ! de soarta de kilograme de haine stramte de dulciuri de pofte de tentatii de alte fete mai sexy ca noi de soti de iubiti...de lene :)) poate ies la alergat azi, mai bine maine, azi ma doare un pic burta ...scuze deci imi incep jurnalul cu scuze ca sa pot trece peste ele si sa nu ma mai opreasca :))
deci...sunt Anne-Marie 22 de ani 1,67 cm -55,5 kg activitate fizica-sedentar care aspira sa fie fit :))
numar diete urmate....10 rezultate maxime 5 kg mentinere o saptamana :)):(in total m-am ales cu...vergeturi x-(http://http://atari640.tumblr.com/post/18715472821

happygirldiana 05 apr 2012 09:22:33

Re: Jurnal "zidezi" Anne-Marie
 
Citat:

Anterior postat de zidezi (Post 1006861)
Am incercat de prea multe ori si am reusit numai ca sa ma las batuta si sa o iau de la inceput...:(
Am mancat supe de varza am luat pastle periculoase (scandalul superslim ) am mancat cateva calorii pe zi am transpirat la sala ore in sir ca sa ma opresc dintr-o data din a ma mai duce.....
nu stiu ce-i cu atitudinea asta pe capul meu :)) puteam sa ajung si sa ma mentin in forma de 1000 de ori pana acum dar nu am reusit niciodata:(

Cred ca multe din voi fetelor aveti aceleasi ganduri si sunteti pe forum slabute din acelasi motiv ca si mine : sa nu ne mai dam batute ! de soarta de kilograme de haine stramte de dulciuri de pofte de tentatii de alte fete mai sexy ca noi de soti de iubiti...de lene :)) poate ies la alergat azi, mai bine maine, azi ma doare un pic burta ...scuze deci imi incep jurnalul cu scuze ca sa pot trece peste ele si sa nu ma mai opreasca :))
deci...sunt Anne-Marie 22 de ani 1,67 cm -55,5 kg activitate fizica-sedentar care aspira sa fie fit :))
numar diete urmate....10 rezultate maxime 5 kg mentinere o saptamana :)):(in total m-am ales cu...vergeturi x-(http://http://atari640.tumblr.com/post/18715472821

Buna, Anne-Marie!!FOarte bine ca ti-ai facut jurnal,acum ai si tu casuta ta, unde sa poti veni seara sa iti faci un bilant al zilei care urmeaza sa treaca.
Da, cam toate avem acelasi scop, indiferent de kg pe care le avem, vrem sa fim noi mai sanatoase, mai slabute, mai fit si sa scapam de toate complexele si stanjenelile pe care ni le-au creeat vreodata grasimea, kg in plus sau stiu eu ce.
Sa inteleg ca vei adopta o alimentatie sanatoasa si vei face sport,asa-i?;))

Sa ai bafta si sor in tot ce ti-ai propus, pentru ca o sa reusesti sa slabesti si de data asta sa te si mentii for ever and ever:)

Te pup!Sa ai o zi buna!

bluelf 05 apr 2012 11:41:10

Re: Jurnal "zidezi" Anne-Marie
 
Hei, buna!
Eu sunt Irina. Din ce am citit remarc ca ai cam aceleasi probleme ca mine si, probabil ca majoritatea fetelor de pe aici. Dar mi-a atras atentia faza cu superslimul. Si eu am luat si am slabit frumos cu ele. Bine, in decurs de un an am pus la loc.
Totusi, ai 55 de kilograme si nu esti scunda, deci, iarta-ma daca iti spun ca ... mie mi se pare ca esti foarte ok ... De ce atat de ingrijorata?

O zi buna sa ai cu muult soare !

cesi 05 apr 2012 18:47:16

Re: Jurnal "zidezi" Anne-Marie
 
Citat:

Anterior postat de zidezi (Post 1006861)
Am incercat de prea multe ori si am reusit numai ca sa ma las batuta si sa o iau de la inceput...:(
Am mancat supe de varza am luat pastle periculoase (scandalul superslim ) am mancat cateva calorii pe zi am transpirat la sala ore in sir ca sa ma opresc dintr-o data din a ma mai duce.....
nu stiu ce-i cu atitudinea asta pe capul meu :)) puteam sa ajung si sa ma mentin in forma de 1000 de ori pana acum dar nu am reusit niciodata:(

Cred ca multe din voi fetelor aveti aceleasi ganduri si sunteti pe forum slabute din acelasi motiv ca si mine : sa nu ne mai dam batute ! de soarta de kilograme de haine stramte de dulciuri de pofte de tentatii de alte fete mai sexy ca noi de soti de iubiti...de lene :)) poate ies la alergat azi, mai bine maine, azi ma doare un pic burta ...scuze deci imi incep jurnalul cu scuze ca sa pot trece peste ele si sa nu ma mai opreasca :))
deci...sunt Anne-Marie 22 de ani 1,67 cm -55,5 kg activitate fizica-sedentar care aspira sa fie fit :))
numar diete urmate....10 rezultate maxime 5 kg mentinere o saptamana :)):(in total m-am ales cu...vergeturi x-(http://http://atari640.tumblr.com/post/18715472821

Buna Anne Marie! Mie nu mi se pare ca ai de ce sa fii ingrijorata:-/ Sa nu mai ei NEVER :-t in viata ta pastile de orice fel de slabit!!! Nu te supara pe mine ca te iau asa tare, dar am o varsta si am facut candva prostiile astea si am ajuns la multe kg. Lupta singura! Este greu dar organismul nu mai cedeaza asa usor apoi la kg, cum era inainte cand era drogat. Nu te supara pe mine:x.

zidezi 05 apr 2012 18:55:27

Re: Jurnal "zidezi" Anne-Marie
 
Citat:

Anterior postat de cesi (Post 1007370)
Buna Anne Marie! Mie nu mi se pare ca ai de ce sa fii ingrijorata:-/ Sa nu mai ei NEVER :-t in viata ta pastile de orice fel de slabit!!! Nu te supara pe mine ca te iau asa tare, dar am o varsta si am facut candva prostiile astea si am ajuns la multe kg. Lupta singura! Este greu dar organismul nu mai cedeaza asa usor apoi la kg, cum era inainte cand era drogat. Nu te supara pe mine:x.

nuuu ma supppar maai :x m-am convins ca acele pastile au fost una din cele mai mari greseli ever

cesi 05 apr 2012 19:09:43

Re: Jurnal "zidezi" Anne-Marie
 
Mananca ce-ti place, nu te retine, dar nu depasi nr de calorii cu care reusesti sa te mentii sau sa slabesti. In schimb mai usor cu dulciurile, fainoasele, prajelile, grasimile... -pe cat posibil evita-le. Daca iti este pofta gusta, nu te retine, doar gusta:D! Daca nu gusti , dupa un timp simti ca nu mai rezisti si te lasi de cura. :)). Si parerea mea: Stai linistita ca esti destul de bine! (Intreaba un baiat;) si sa vezi ca am dreptate!

zidezi 05 apr 2012 19:18:47

Re: Jurnal "zidezi" Anne-Marie
 
toate vrem sa fim varianta cea mai buna a noastra :)) si atata timp cat voi avea soldurile patrate nu voi fii multumita stiind ca undeva acolo sub toata grasimea se ascunde o fata sexy cu talia in forma de clepsidra nu para :)),pt mine nu e de ajuns sa stiu ca arat bine imbracata cu o pereche de colanti stramti pe picior daca odata ce ii dezbrac o se reverse coapsele
am facut sport la 55 kg dar m-am oprit...nu--mi placeau centrimetri in plus de la muschi iar cantarul tot dadea inainte in loc sa dea inapoi dupa ore de munca.poate trebuia sa insist sa nu ma las batuta dupa prima luna de sala luna asta chiar nu ma pot duce am scoala de soferi cununia civila (a mea) catel care naste a si.. job :)) da stiu alte scuze,sunt deschisa la ideei in schimb daca stiti vreun workout pe care il pot downloada am echipamentul de sala care sta in dulap degeaba si mai am 2 saptamani pana dupa paste cand voi fi miresica...hmm ar trebui sa ma apuc de treaba :))

cesi 05 apr 2012 19:37:32

Re: Jurnal "zidezi" Anne-Marie
 
Citat:

Anterior postat de zidezi (Post 1007401)
toate vrem sa fim varianta cea mai buna a noastra :)) si atata timp cat voi avea soldurile patrate nu voi fii multumita stiind ca undeva acolo sub toata grasimea se ascunde o fata sexy cu talia in forma de clepsidra nu para :)),pt mine nu e de ajuns sa stiu ca arat bine imbracata cu o pereche de colanti stramti pe picior daca odata ce ii dezbrac o se reverse coapsele
am facut sport la 55 kg dar m-am oprit...nu--mi placeau centrimetri in plus de la muschi iar cantarul tot dadea inainte in loc sa dea inapoi dupa ore de munca.poate trebuia sa insist sa nu ma las batuta dupa prima luna de sala luna asta chiar nu ma pot duce am scoala de soferi cununia civila (a mea) catel care naste a si.. job :)) da stiu alte scuze,sunt deschisa la ideei in schimb daca stiti vreun workout pe care il pot downloada am echipamentul de sala care sta in dulap degeaba si mai am 2 saptamani pana dupa paste cand voi fi miresica...hmm ar trebui sa ma apuc de treaba :))

Mireasa>:D< Super!!!!!!!!!:x Sa fie intr-un ceas bun!:x Atunci daca tu zici ca d-ra mireasa nu arata perfect, da-i bataie! :))Nu stiu sa-ti dau vreo sugestie mai rapida. Intra aici si vezi la sport parca am vazut cate ceva, putin dar sunt cateva sugestii pt solduri. Eu trag tare cu mersul pe jos (7-9 km/zi) si cam de 2 ori pe saptamana mai fac cate ceva, dar nu m-am apucat serios.#:-s

zidezi 05 apr 2012 19:40:39

Re: Jurnal "zidezi" Anne-Marie
 
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:00
Mamaliga (Musi25), 150g - 105 calorii, 3 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 22.5 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Tofu cu marar, Inedit, 100g - 107 calorii, 12.1 proteine, 4 grasimi, 0 colesterol, 5.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Apa plata, 1000ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Prânz, ora 03:30
Kiwi, 100g - 61 calorii, 1.1 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 14.7 carbohidrati, 3 fibre, 0 sodiu, 9 zaharuri
Banane/Banana, 150g - 134 calorii, 1.7 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 34.2 carbohidrati, 3.9 fibre, 1.5 sodiu, 18.3 zaharuri
Gustare 2, ora 04:00
Pulpe de pui la cuptor, 200g - 697 calorii, 49.2 proteine, 57.8 grasimi, - colesterol, 0.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1104 calorii, 67.1 proteine, (mult)62.8 grasimi, 0 colesterol, (mic)77.5 carbohidrati, 6.9 fibre, 1.5 sodiu, 27.3 zaharuri
ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1343 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1343 calorii

hmm pentru restul serii ma gandeam la niste popcorn dar...nu mai am ulei credeti ca merg in tuci facute si fara ulei sau cu ulei de masline?

cesi 05 apr 2012 19:46:19

Re: Jurnal "zidezi" Anne-Marie
 
Dupa cate stiu eu uleiul de masline are muuuulte calorii. Pune ulei normal, zic eu.


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:04:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO