forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Zuzi (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-zuzi-6126.html)

zuzi 31 aug 2010 18:20:41

Jurnal Zuzi
 
Buna slabutelor,nu stiu cum sa folosesc jurnalul dar pana la urma sper sa reusesc.astazi 31 august am 99 kg si sper ca pana pe 10 septembrie sa ajung la 95 kg.;),dieta care o tin? ceea ce vad ca ma face sa ma simt bine,sa nu simt senzatia de foame si durere de cap.de exemplu astazi am mancat la mic dejun o cafea,la pranz peste fiert la abur cu spanac si deseara o sa mananc un pic de branza dulce.oricum o sa va tin la curent cum merge cu elminarea kilogramelor.sant atat de bucuroasa ca v-am gasit.va imbratisez cu drag,zuzi>:D<

Slabuta 31 aug 2010 20:47:24

Re: Jurnal Zuzi
 
Citat:

Anterior postat de zuzi (Post 309493)
Buna slabutelor,nu stiu cum sa folosesc jurnalul dar pana la urma sper sa reusesc.astazi 31 august am 99 kg si sper ca pana pe 10 septembrie sa ajung la 95 kg.;),dieta care o tin? ceea ce vad ca ma face sa ma simt bine,sa nu simt senzatia de foame si durere de cap.de exemplu astazi am mancat la mic dejun o cafea,la pranz peste fiert la abur cu spanac si deseara o sa mananc un pic de branza dulce.oricum o sa va tin la curent cum merge cu elminarea kilogramelor.sant atat de bucuroasa ca v-am gasit.va imbratisez cu drag,zuzi>:D<

Bun venit printre noi Zuzi :)

Mic dejun gresit Zuzi.:-s
Si cel mai important este ca aceasta greseala o fac aproape toate fetele noi venite si nu inteleg de ce nu slabesc.

Trebuie sa stii ca micul dejun este o masa importanta, iti furnizeaza energia necesara, nu se "mananca" nicidecum doar o cafea. :(

Trebuie sa adaugi si gustarile, 3 mese, la tine sunt de fapt 2, sunt pentru infometare.

Pranzul si cina sunt bune, dar nu sunt suficiente pentru a slabi sanatos.

zuzi 01 sep 2010 00:14:44

Re: Jurnal Zuzi
 
buna,da intradevar ai dreptate in ceea ce priveste micul dejun dar tentatia de savura o cafea aromata care sa ma binedispuna e mare;)si dupa aceea nu mai imi e foame:-/ iar in ultimul timp m-a prins si mania de a calcula caloriile la tot ce mananc. multumesc pentru sfat. pe curand,paaaaaaaaaaa>:D<

zuzi 02 sep 2010 01:15:22

Terapie de grup
 
Buna fetelor,sant convinsa ca o terapie de grup intre noi slabutele o sa dea rezultate nemaipomenite.trebuie sa discutam,sa ne incurajam una pe alta si sa ne ambitionam sa obtinem rezultatul dorit de noi.ambitia si perseverenta cred eu ca sant aliatii nostrii. eu sant o fire optimista, dar ma deranjeaza foarte mult cand slabutele ca noi sant privite intr-un mod mai ciudat ,asa ca eu sant hotarata sa scap de aceste kilograme.data viitoare am sa scriu despre alimentatia noastra a romanilor si alimentatia italienilor deoarece este o foaaaarte mare diferenta.va imbratisez cu drag,zuzi>:D<

zuzi 03 sep 2010 15:09:20

Re: Jurnal Zuzi
 
astazi am calcat pe bec,am mancat un pic mai multisor decat imi propusesem:"> dar o sa fac exercitii cu bicicleta de camera:Dsi acum sant suparata pe minex-(trebuie sa am vointa ,muuuuuuuuuuulta vointa ,.trebuie sa slabesc si sa ma las de tigari,paaaaaaaaaaaaaa,pe curand>:D<

mvthebest 03 sep 2010 15:26:20

Re: Jurnal Zuzi
 
Citat:

Anterior postat de zuzi (Post 313624)
astazi am calcat pe bec,am mancat un pic mai multisor decat imi propusesem:"> dar o sa fac exercitii cu bicicleta de camera:Dsi acum sant suparata pe minex-(trebuie sa am vointa ,muuuuuuuuuuulta vointa ,.trebuie sa slabesc si sa ma las de tigari,paaaaaaaaaaaaaa,pe curand>:D<

Cum ai spus si tu trebuie sa recuperezi prin sport,nu trebuie sa fii suparata pe tine.
Ambitia vine atunci cand tu o cauti si iti doresti acel lucru mult. >:D<;)
Bafta!

zuzi 03 sep 2010 15:48:25

Re: Terapie de grup
 
alimentatia noastra e foarte diferita de alimentatia italienilor.la noi de obicei cum am vazut mai peste tot, pranzul e alcatuit din felul intai care stim toti e o farfurie de ciorba,felul doi o mancare de legume cu carne si daca mai mancam un ardei iute ajungem sa mancam si o jumatate de paine la masa, asta la noi dar in italia felul intai sant pastele cu tot felul de sosuri sau cu branza si farfuria niciodata nu e plina ,plina .felul doi o felie de carne si de obicei ei o pun in tigaia cu foarte putin ulei sau chiar deloc iar ca garnitura de obicei legumele sau verdeturile fierte si condimentate cu ulei de masline,sare si piper.paine?o felie stravezie.nu pot sa generalizez ca asa mananca tot timpul,dar de obicei...........seara dupa ora22-23 ei isi fac plimbarea.

polyana 04 sep 2010 13:12:03

Re: Jurnal Zuzi
 
Citat:

Anterior postat de zuzi (Post 313624)
astazi am calcat pe bec,am mancat un pic mai multisor decat imi propusesem:"> dar o sa fac exercitii cu bicicleta de camera:Dsi acum sant suparata pe minex-(trebuie sa am vointa ,muuuuuuuuuuulta vointa ,.trebuie sa slabesc si sa ma las de tigari,paaaaaaaaaaaaaa,pe curand>:D<

Buna zuzi!:)Da stiu cat de greu e fara ajutor, dar stii cum e "din greseli invatam". Ai multe kg si iti trebuie multa vointa in lupta cu ele, dar nu e imposibil dovada uite jurnalul lui crishttp://forum.slabute.ro/jurnale-slab...sa08-4213.html, sa vezi cata perseverenta si vointa.
Cu siguranta mai sunt si altele cu asa vointa dar eu pe ea am intalnit-o pana acum, si, in timp ce citesti acest jurnal simti ca prinzi puteri de a lupta cu acesti inamici incapatanati ai nostri:)

pupici, si multa putere>:D<

zuzi 04 sep 2010 13:28:24

Re: Jurnal Zuzi
 
buna fetelor,astazi 4 septembrie m-a prins iufa si voi tine dieta cu mere timp de 3 zile si sper sa scap de alte 3kg,asta pentru ca eu nu am rabdare sa slabesc incet dar sigur[*stepaerobic*]iar marti o sa va spun rezultatul.sant atat de optimista si nu mai am rabdare sa vad acul cantarului ca o sa coboare sub 95kg.marti sper sa fiu fericita[*fericit*]paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa[*8*]

mvthebest 04 sep 2010 13:53:40

Re: Jurnal Zuzi
 
Citat:

Anterior postat de zuzi (Post 314521)
buna fetelor,astazi 4 septembrie m-a prins iufa si voi tine dieta cu mere timp de 3 zile si sper sa scap de alte 3kg,asta pentru ca eu nu am rabdare sa slabesc incet dar sigur[*stepaerobic*]iar marti o sa va spun rezultatul.sant atat de optimista si nu mai am rabdare sa vad acul cantarului ca o sa coboare sub 95kg.marti sper sa fiu fericita[*fericit*]paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa[*8*]

Ve-i scapa de 3kg iar dupa ve-i pune 4-5la loc:(. Asa ca gandeste-te bine daca chiar vrei sa mai tii dietele acestea.


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:15:04.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO