Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal_Mika. Here we go again

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #121 (permalink)  
Vechi 29 iul 2019, 11:29:02
lidiuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iul 2010
Locaţie: Buzau, Romania
Dieta: alimentatie sanatoasa si miscare
Date: 167cm, 82.4kg
Mesaje: 11.668
Aprecieri acordate: 14.373
Am fost apreciat(a) de 13.775 ori in 7.872 mesaje
Implicit Re: Jurnal_Mika. Here we go again

Bravo, Anca, se vede clar diferenţa, aşteptăm cu nerăbdare următoarea poză!
Laura, sunt convinsă că nu ai de dat multe kilograme, însă cu oboseala te înţeleg. Şi eu în ultimul timp m-am simţit obosită din cauza diferitelor probleme ale celor din jurul meu şi nu am găsit puterea să mă ţin în totalitate de meniurile mele sănătoase. E clar că însă caut scuze, în mine e determinarea, nu depinde decât de mine să fiu corectă şi constantă.
Le admir însă pe fetele de aici care s-au mobilizat şi au slăbit, deşi nici lor nu le e uşor. Această admiraţie sper să se combine şi cu o minimă motivaţie ca să reiau şi eu această luptă în mod serios.
__________________
"Când sunt slab, atunci sunt tare".

14.01.22 84.7; 18.01 83.7 4.02 84.2
lidiuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui lidiuta:
Laura (29 iul 2019), mika_me (29 iul 2019)
  #122 (permalink)  
Vechi 29 iul 2019, 12:08:48
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal_Mika. Here we go again

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul
Neata!!!

E luni, asta inseamna o noua saptamana...cu rezultate mai bune, sper eu.

De cantarit nu m am cantarit, desi as fi vrut sa o fac..O sa ma cantaresc miercuri sau joi dimineata..Oi vedea...ca saptamanile.mele (asa ca o evidenta a noului "stil de viata") nu se incheie lunea, se incheie joia. N am inceput dieta de luni, am inceput intr o joi, ca atunci am simtit ca e momentul

Anyway, am trecut pe aici ca sa dau raportul la sport

Power Walk 3 mile - 47 de minute -446 calorii si 15.1 g grasime arse.

20 de minute arm workout (pe youtube, de la HAS Fit) - 23 de minute -112 calorii si 6.1 g grasime arse.

Am hotarat ca de saptamana aceasta sa introduc, pe langa Power Walk si niste mici workout uri cu greutati. Asa ca lunea voi lucra bratele, miercurea abdomenul si vinerea fundul si picioarele.
Sper sa reusesc sa fiu constanta, odata facuta aceasta adaugire

Ma uitam azi in oglinda...foarte vizibila slabirea la maini, fund si picioare, nu este...dar nici nu pot spune ca nu exista. Insa cel mai vizibil e in talie. In realitate, chiar si la kg astea multe, am capatat o accentuata forma de clepsidra. Ma bucura, insa pe de alta parte nu ma.mira. Ma asteptam ca talia sa fie cea care se contureaza prima data. Acolo pun greu, de acolo dau repede (acum, nu s vreo zeita...cel mai putin in talie am avut cred ca 62...sunt departe tare de dimensiunea asta..e drept ca si aveam cu muuuuult mai putine kg atunci). Ideea e ca fix de unde zac complexele mele se duce grasimea cel mai greu si e nevoie de mare rabdare. Am incredere insa ca voi reusi ca in timp, sa fac din coapsele si fundul meu, cea mai buna versiune a lor. Ca m am lamurit, niste scobitori, n o sa am niciodata

La sfarsitul lui mai am decis sa imi fac si poze, nu doar sa ma cantaresc. Sa imi urmaresc evolutia si in imagini, pt ca de multe ori ma uit in oglinda si nu reusesc sa vad diferentele, care, oricat ar fi de mici, exista.

Pocneau hainele aproape, pe mine. Bine, exagerez, dar clar fiind elastice, se intindeau bine de tot.

Acum sesizez ca m am desumflat si ca usor usor continui sa ma dezumflu. Poate n am pierdut extrem de multe kg in acest timp, dar ma desparte cam un kg de primele 10 kg duse. Am pierdut si cativa cm...deci schimbarile exista..chiar daca...parca le vad, parca nu le vad.

Sunt fericita ca am reusit sa ma stabilizez cat de cat cu alimentatia. Am inceput sa elimin din alimentatie pe parcurs, diverse .dar cred ca, foarte corect sau aproape corect si fara nicio abatere mananc de o luna. Si s tare mandra, caci tare greu mi a fost sa ma reapuc si sa ma disciplinez. Nu stiu daca era vorba de vointa, nici macar de motivatie...ci pur si simplu eram obosita. Dupa ani si ani de incercari si esuari, mi am.pierdut rabdarea, mi am.pierdut speranta si mancarea care imi facea atata rau pe de o parte, imi oferea totodata si confortul de care aveam nevoie. Nu e usoara deloc lupta asta si da, recunosc, sunt de condamnat ca am.permis sa ajung in acest punct. Dar, probabil trebuia sa ating rock bottom, pentru ca apoi sa ma culeg de pe jos si sa imi demonstrez mie ca sunt mai mult decat arat, pot mai mult.

Pfff.. iarasi vorba lunga

Zi frumoasa si spor la slabit sa avem!!

Uaaaau, dar se vede clar diferenta, ce frumos, BRAVO!!!
Foarte motivant. Se vede diferenta si la maini si picioare, dar mai ales la abdomen
Tine-te de treaba si rezultatele vor aparea, imi astept si eu platoul curand sunt sigura Tot vreau sa imi fac si eu poze... numai nu mai apuc.
Sa ai o zi frumoasa!
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Rallara:
mika_me (29 iul 2019)
  #123 (permalink)  
Vechi 29 iul 2019, 12:17:04
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal_Mika. Here we go again

Citat:
Anterior postat de adinico Vezi mesajul
bravooooo!
pozele sunt concludente si slabirea se vedeeeee,
continua si fie ca determinarea sa te faca sa ajungi acolo unde iti dorestiii!!!!
Heiii! Multumesc pentru incurajari..Nu e usor, uneori e f greu, caci om sunt dar altii au slabit mult mai multe kg, asa ca daca ei au putut, trebuie sa pot si eu. Trebuie sa profit de faptul ca sunt inca tanara, sanatoasa si in putere...


Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Buna dimineta Anca!
Te urmăresc constant chiar daca nu scriu, si ma bucur enorm ca esti asa de perseverenta si te tii de treaba. Rezultate sunt, clar! Imi amintesc ca talia era punctul tau forte, si acum este, la mine era talia inainte se sarcini, acum am pierdut din forma, si merge greu si de acolo. Eu sunt obosita, si mi-e greu sa fiu consecventa, sunt într-o stare tare naspa. Vreau sa slabesc dar nu am răbdare si nici vointa sa ma tin de un minim de reguli de bun simt. Am gasit azi o poza de acum 2 ani, si nu-mi vine sa cred ca am fost asa.
Buna, Laura. Stiu ca ma citesti si ma sustii, chiar daca nu scrii mereu si ...habar nu ai cat conteaza pentru mine..chiar si chestia asta Nu cred ca este zi acum in care sa nu intru macar 5 minute aici pe forum. Si eu citesc si urmaresc evolutia altor fete. Uneori ma rezum doar la asta, alteori scriu. Dar sunt alaturi de fiecare dintre ele chiar daca nu ne cunoastem, chiar daca nu am schimbat un cuvant cu unele . Pentru ca stiu cat de dura este aceasta lupta cu kg. Pentru ca din pacate te ingrasi mai repede decat slabesti..si pentru ca aceasta lupta se poarta la toate nivelurile...mental, fizic, sufleteste...
Te inteleg ca esti obosita, ca nu mai ai rabdare...Doamne, habar nu ai cat te inteleg! Doar ca...trebuie sa nu abandonezi. Daaar, ia o pauza, bucura te de tot ce faci si ce ai...si uita putin de "trebuie sa slabesc". Intr adevar, chiar nu ai multe kg de pierdut. Da ti timp..da ti un reset...si fii sigura, ca vei simti acel moment cand esti pregatita sa preiei din nou haturile si slabesti acele cateva kg care te deranjeaza...

Si wooow, ce slabuta erai si ce picioare frumoasa..dar nu te agata de asta...S ar putea sa nu mai ajungi niciodata asa, dar asta nu inseamna ca daca ai alte forme, rotunjimi si cateva kg in plus, gata ,nu esti la fel de frumoasa.

Uite, o sa atasez doua poze din perioada in care am fost cea mai slaba, asta dupa ce m am dezvoltat ca domnisoara. Bai, n aveam picioarele pe care le voiam, dar jur ca eram "buna rau"..Si cand ma gandesc ca ma vedeam grasa pe atunci. Adica eram complexata
rau de tot. Acum, zi si tu, eram normala?!? Dar uite asa, iti setezi niste standarde, uitand ca frumusetea de fapt nu se incadreaza in standarde.

Capul sus Laura!! Ai toata sustinerea aici in comunitate..Fii rabdatoare cu tine si o sa vezi, ca usor, usor..vei ajunge unde/cum iti doresti!!


Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Bravo, Anca, se vede clar diferenţa, aşteptăm cu nerăbdare următoarea poză!
Laura, sunt convinsă că nu ai de dat multe kilograme, însă cu oboseala te înţeleg. Şi eu în ultimul timp m-am simţit obosită din cauza diferitelor probleme ale celor din jurul meu şi nu am găsit puterea să mă ţin în totalitate de meniurile mele sănătoase. E clar că însă caut scuze, în mine e determinarea, nu depinde decât de mine să fiu corectă şi constantă.
Le admir însă pe fetele de aici care s-au mobilizat şi au slăbit, deşi nici lor nu le e uşor. Această admiraţie sper să se combine şi cu o minimă motivaţie ca să reiau şi eu această luptă în mod serios.
Multumesc, Lidiuta...Urmatoarea poza la sfarsitul lui august, cred. Sa vedem fum o sa stau la capitolul kg si cm...daca nu, peste alte doua luni. Oi vedea!

Spor si tie la gasit motivatie...si spor la slabit!
Imagini ataşate
File Type: jpg Screenshot_20190729-130140__01.jpg (401,4 KB, 0 vizualizări)
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui mika_me:
Laura (29 iul 2019), Rallara (29 iul 2019)
  #124 (permalink)  
Vechi 29 iul 2019, 12:53:45
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal_Mika. Here we go again

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul


Heiii! Multumesc pentru incurajari..Nu e usor, uneori e f greu, caci om sunt dar altii au slabit mult mai multe kg, asa ca daca ei au putut, trebuie sa pot si eu. Trebuie sa profit de faptul ca sunt inca tanara, sanatoasa si in putere...




Buna, Laura. Stiu ca ma citesti si ma sustii, chiar daca nu scrii mereu si ...habar nu ai cat conteaza pentru mine..chiar si chestia asta Nu cred ca este zi acum in care sa nu intru macar 5 minute aici pe forum. Si eu citesc si urmaresc evolutia altor fete. Uneori ma rezum doar la asta, alteori scriu. Dar sunt alaturi de fiecare dintre ele chiar daca nu ne cunoastem, chiar daca nu am schimbat un cuvant cu unele . Pentru ca stiu cat de dura este aceasta lupta cu kg. Pentru ca din pacate te ingrasi mai repede decat slabesti..si pentru ca aceasta lupta se poarta la toate nivelurile...mental, fizic, sufleteste...
Te inteleg ca esti obosita, ca nu mai ai rabdare...Doamne, habar nu ai cat te inteleg! Doar ca...trebuie sa nu abandonezi. Daaar, ia o pauza, bucura te de tot ce faci si ce ai...si uita putin de "trebuie sa slabesc". Intr adevar, chiar nu ai multe kg de pierdut. Da ti timp..da ti un reset...si fii sigura, ca vei simti acel moment cand esti pregatita sa preiei din nou haturile si slabesti acele cateva kg care te deranjeaza...

Si wooow, ce slabuta erai si ce picioare frumoasa..dar nu te agata de asta...S ar putea sa nu mai ajungi niciodata asa, dar asta nu inseamna ca daca ai alte forme, rotunjimi si cateva kg in plus, gata ,nu esti la fel de frumoasa.

Uite, o sa atasez doua poze din perioada in care am fost cea mai slaba, asta dupa ce m am dezvoltat ca domnisoara. Bai, n aveam picioarele pe care le voiam, dar jur ca eram "buna rau"..Si cand ma gandesc ca ma vedeam grasa pe atunci. Adica eram complexata
rau de tot. Acum, zi si tu, eram normala?!? Dar uite asa, iti setezi niste standarde, uitand ca frumusetea de fapt nu se incadreaza in standarde.

Capul sus Laura!! Ai toata sustinerea aici in comunitate..Fii rabdatoare cu tine si o sa vezi, ca usor, usor..vei ajunge unde/cum iti doresti!!




Multumesc, Lidiuta...Urmatoarea poza la sfarsitul lui august, cred. Sa vedem fum o sa stau la capitolul kg si cm...daca nu, peste alte doua luni. Oi vedea!

Spor si tie la gasit motivatie...si spor la slabit!
Doamne Mika... referitor la poze, zici ca sunt eu tot!!!! Noi 2 avem aceeasi forma, incredibil. Asa aram si eu cand am fost slaba de vreo 58kg. Si tot grasa ma vedeam, la fel ca tine. De ce? Din cauza coapselor bine inteles. Off viata!! Hai ca cine stie, poate reusim sa mai aratam asa Mika! Sa nu ne lasam!! Imi doresc sa ajung iar asa si sa ma plang iar ca sunt grasa, hahaha Abia astept!!
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #125 (permalink)  
Vechi 29 iul 2019, 13:22:48
niculina04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: Jurnal_Mika. Here we go again

Bravoooo, continuă

Nu am timp sa va citesc va
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui niculina04:
Laura (29 iul 2019), mika_me (29 iul 2019)
  #126 (permalink)  
Vechi 29 iul 2019, 14:08:19
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal_Mika. Here we go again

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Doamne Mika... referitor la poze, zici ca sunt eu tot!!!! Noi 2 avem aceeasi forma, incredibil. Asa aram si eu cand am fost slaba de vreo 58kg. Si tot grasa ma vedeam, la fel ca tine. De ce? Din cauza coapselor bine inteles. Off viata!! Hai ca cine stie, poate reusim sa mai aratam asa Mika! Sa nu ne lasam!! Imi doresc sa ajung iar asa si sa ma plang iar ca sunt grasa, hahaha Abia astept!!
Ca sa aflu mai tarziu ca unii erau innebuniti fix dupa coapsele si fundul.ala...E adevarata vorba: frumusetea se afla in ochii privitorului.
Acum am mai prins la.minte.
Cred ca ma multumesc si cu vreo 60 kg...in prima.instanta...mai vedem dupa ce va mai fi

I auzi, avem aceeasi conformatie...inseamna ca tu chiar ma.intelegi perfect!

Multam de vizita si de incurajari! Te pup si te mai astept.pe aici, cand iti permite timpul

Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
Bravoooo, continuă

Nu am timp sa va citesc va
Multumesc! Nu i problema, recuperezi cand e timp!. Zi frumoasa!!
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui mika_me:
Rallara (29 iul 2019)
  #127 (permalink)  
Vechi 29 iul 2019, 16:05:15
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal_Mika. Here we go again

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul


Ca sa aflu mai tarziu ca unii erau innebuniti fix dupa coapsele si fundul.ala...E adevarata vorba: frumusetea se afla in ochii privitorului.
Acum am mai prins la.minte.
Cred ca ma multumesc si cu vreo 60 kg...in prima.instanta...mai vedem dupa ce va mai fi

I auzi, avem aceeasi conformatie...inseamna ca tu chiar ma.intelegi perfect!

Multam de vizita si de incurajari! Te pup si te mai astept.pe aici, cand iti permite timpul



Multumesc! Nu i problema, recuperezi cand e timp!. Zi frumoasa!!
Azi a fost super liniste Doamne ajuta, inca lumea e in concediu si nu ma bate la cap
Da, pai sa fiu sincera Mika... eu mereu am visat la configuratia fetei de la semnatura mea... coapse subtiri... si mi-am acceptat soarta foarte greu. Desi intrebam in stanga si in dreapta de ce am picioarele asa de groase mi se raspundea lasa ca asa le place barbatilor. Dar cum ramane cu ce imi place mie? Mie imi plac picioarele subtiri.
De cate ori nu am vrut sa port si eu o fusta mini pana sub fund si sa nu arat ca una de pe centura O trebuit toata viata sa port fuste asa cu o palma peste genunghi ca sa nu fiu din cale afara de provocatoare. Ca sa nu mai zic ce nenorocire o fost MEREU sa imi cumpar pantaloni... doamne pai imi amintesc ca de la 13 ani am avut problema asta si nu imi gaseam nici un blug/pantalon pe masura mea... si preferam sa port negru ca picioarele imi aratau ca si cornetele de inghetata... satula pana dincolo ce sa mai zic.
Draga Mika... ca sa-ti zic drept si azi am ramas la fel. Si ghici ce. Joi am cautat pe internet daca forma noastra poate fi schimbata. Si cu mult efort se poate. Sunt dispusa sa incerc. Stiu ca tine de genetica si etc dar cu toate astea sunt increzatoare ca se poate sa le subtiez mult mai mult decat inainte. Si stii ce bine ca am descoperit asta acum cat mai am de slabit atat de mult? Pentru ca ar fi fost prea tarziu daca deja aveam sub/pe la 70kg. Nu pot sa cred ca dintotdeauna am facut exercii incorecte pentru a mi le subtia, ba din contra eu mi-am marit masa musculara la coapsa fara sa imi dau seama.
Am sa dau tot ce pot numai sa le am mai subtiri decat am fost obisnuita. Doamne ce fericita as fi nu imi poti imagina
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #128 (permalink)  
Vechi 29 iul 2019, 21:04:44
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal_Mika. Here we go again

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Azi a fost super liniste Doamne ajuta, inca lumea e in concediu si nu ma bate la cap
Da, pai sa fiu sincera Mika... eu mereu am visat la configuratia fetei de la semnatura mea... coapse subtiri... si mi-am acceptat soarta foarte greu. Desi intrebam in stanga si in dreapta de ce am picioarele asa de groase mi se raspundea lasa ca asa le place barbatilor. Dar cum ramane cu ce imi place mie? Mie imi plac picioarele subtiri.
De cate ori nu am vrut sa port si eu o fusta mini pana sub fund si sa nu arat ca una de pe centura O trebuit toata viata sa port fuste asa cu o palma peste genunghi ca sa nu fiu din cale afara de provocatoare. Ca sa nu mai zic ce nenorocire o fost MEREU sa imi cumpar pantaloni... doamne pai imi amintesc ca de la 13 ani am avut problema asta si nu imi gaseam nici un blug/pantalon pe masura mea... si preferam sa port negru ca picioarele imi aratau ca si cornetele de inghetata... satula pana dincolo ce sa mai zic.
Draga Mika... ca sa-ti zic drept si azi am ramas la fel. Si ghici ce. Joi am cautat pe internet daca forma noastra poate fi schimbata. Si cu mult efort se poate. Sunt dispusa sa incerc. Stiu ca tine de genetica si etc dar cu toate astea sunt increzatoare ca se poate sa le subtiez mult mai mult decat inainte. Si stii ce bine ca am descoperit asta acum cat mai am de slabit atat de mult? Pentru ca ar fi fost prea tarziu daca deja aveam sub/pe la 70kg. Nu pot sa cred ca dintotdeauna am facut exercii incorecte pentru a mi le subtia, ba din contra eu mi-am marit masa musculara la coapsa fara sa imi dau seama.
Am sa dau tot ce pot numai sa le am mai subtiri decat am fost obisnuita. Doamne ce fericita as fi nu imi poti imagina
Da...cu pantalonii am avut si eu mereu probleme. Care imi veneau turnati pe talie, nu mi treceai de coapse. Care imi veneai pe coapse, imi erau largi in talie. O viata intreaga (de adolescenta cel putin), mi am stramtat pantalonii...s au mai ameliorat lucrurile cu blugii elastici...

Despre ce execitii vorbesti? Daca nu poti lasa un link sau ceva, imi poti scrie intr un mesaj privat. Sunt la fel de interesata ca tine.

Eu stiu ca la un moment dat am deacoperit o pe tracy anderson care la fel spunea, ca se poate schimba conformatia prin exercitii. Dar sunt destul de greute, adica poate, poate sa le iau in calcul cand o sa mai pierd cel.putin 10-15 kg...
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui mika_me:
Rallara (29 iul 2019)
  #129 (permalink)  
Vechi 29 iul 2019, 22:08:12
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal_Mika. Here we go again

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul


Da...cu pantalonii am avut si eu mereu probleme. Care imi veneau turnati pe talie, nu mi treceai de coapse. Care imi veneai pe coapse, imi erau largi in talie. O viata intreaga (de adolescenta cel putin), mi am stramtat pantalonii...s au mai ameliorat lucrurile cu blugii elastici...

Despre ce execitii vorbesti? Daca nu poti lasa un link sau ceva, imi poti scrie intr un mesaj privat. Sunt la fel de interesata ca tine.

Eu stiu ca la un moment dat am deacoperit o pe tracy anderson care la fel spunea, ca se poate schimba conformatia prin exercitii. Dar sunt destul de greute, adica poate, poate sa le iau in calcul cand o sa mai pierd cel.putin 10-15 kg...
Seara buna Mika,

Am comandat 3 carti despre asta si iti zic indata ce le citesc
Cartile sunt: Thigh gap hack, Bye bye thunder thighs si Big Fat Lies Skinny Women Tell.
As fi vrut sa comand una cu exercitii de Rachael Attard dar nu cred ca isi merita banii asa ca am renuntat si mai bine am investighat eu singura ce exercitii sunt recomandate fetelor cu formatul nostru.
Te tin la curent, o sa postez probabil in jurnalul meu ce si cum.

Pana acum am aflat ca e absolut necesar pt noi ca sa nu ne dezvoltam muschii de deasupra genunchiului ci partea interioara/exterioara a coapsei. Asta presupune sa nu facem genuflexiuni normale, dar daca vrem atunci cele gen ''plie'' sunt recomandate care lucreaza muschii interni ai coapsei. Fara bicicleta, spinning, urcat scari/mers la deal abrupt, exercitii gen HIIT, exercitii pt picioare cu greutati/la sala, fara alergat in sprint. In schimb ce functioneaza sunt exercitii cardio usoare care presupun rezistenta. Cel mai bun exemplu sunt de exemplu alergatorii: de viteza versus de maraton. Am pus mai jos diferenta in video.
BORKED

Deci ca sa ne subtiem avem nevoie de yoga, stretching, dans, alergat incet si pe durata lunga, pilates, iar referitor la mancare - sa nu mancam foarte multa carne ci mai multe legume si fructe.

Acum, bine inteles ca daca ai muchi iti creste metabolismul deci e important sa ne cunoastem procentul de muchi/grasime din corp si asa mai departe. In cazul meu eu stiu ca am muschi la coapse, nu e doar grasime. Bine... acum in prezent e multa grasime deocamdata bine inteles Asa ca o sa continui 2x/sapt cu Jillian dar orice adaug in plus vor fi exercitii pt. alungirea muschilor. Stii, ma gandeam ca toate cele ce ar fi trebuit sa le fac ca sa fiu lina si supla nu imi plac deloc, mie imi place sa ii dau bice si sa termin odata. Ei bine, asa si corp mi-am format.

Nu stiu de ce nu mi-am at seama pana acum, e atat de evident. Doar cand ma gandesc la yogini... nici un yogin nu are corpul umflat, ci lin, suplu si elegant. Off ... presupun ca niciodata nu e prea tarziu sa ma corectez. Din pacate pt mine traim intr-o lume cu multa informatie contradictorie si in care femeile sunt sfatuite sa ridice greutati si sa fie sculptate si mai musculoase, totodata antrenorii garantandu-ne ca nu ne afecteaza in mare masura pentru ca nu avem testoteron destul. O minciuna.

Sper sa te ajute si pe tine ce am gasit. Am avut un moment gen Eureka jur.
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #130 (permalink)  
Vechi 29 iul 2019, 22:14:00
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal_Mika. Here we go again

Am uitat sa adaug ca un mare factor pt subtiere, cel mai important de fapt e sa mergem pe jos cel putin 10.000pasi/zi.
Nu mi-a venit sa cred. Cine ar fi crezut ca mersul pe jos e chiar atat de benefic??? Eu nu. Toate stim ca mersul pe jos face piciorul frumos dar eu am crezut ca daca nu mergi destul dar faci sport, atunci e chiar si mai bine. Ei bine am aflat ca nici vorba.
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Rallara:
lidiuta (30 iul 2019), mika_me (30 iul 2019)
 

Informatii despre slabit
again, calorii, dieta, go, here, jurnale, jurnal_mika, sanatos, slabit, we


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Problems solved...so, here i go again mika_me Arhiva jurnale slabit 200 26 iun 2016 17:04:37
Wana - here i go again.... Wana Arhiva jurnale slabit 83 22 nov 2014 09:57:22
9 months to go! nicoleta30 Sunt insarcinata 1846 10 iul 2013 08:29:35
What is the single best thing we can do for our health? quarc Sport 2 03 ian 2012 22:13:36
The show must go one! paris.hilton Arhiva jurnale slabit 6 06 nov 2009 15:03:48

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole