forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnale Medeea - am de slabit 35 kg! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnale-medeea-slabit-35-kg-3347.html)

Medeea 04 apr 2010 22:09:44

Jurnale Medeea - am de slabit 35 kg!
 
Buna ! Intentionez sa slabesc 35 kg si voi reusi!
Voi posta zilnic ce mananc si ce /cata miscare fac. Si alte lucruri ajutatoare.
Poate parea o lozinca dar nu am de ales! Sunt usor disperata si nu pot sa mai ascund asta. Mai sunt si pe alte forumuri cu un alt nume, recunosc. Dar voi posta aici...ca alternativa a unui blog.
Va voi spune si angoasele mele si zilele proaste si reusitele....Timp de un an....
Chiar daca voi reusi sa slbesc in 10 luni...

Scurt istoric: am reusit sa slabesc 12 kg in 2 luni si ma mentin de 4 luni...deci 12 kg in 6 luni.... nu e grozav dar e un inceput.
Fac sport (gimnastica( de minim 3 ori/saptamana. Fac masaj de 2 ori pe saptamana.
Acestea nu sunt lozinci.asta chiar fac de cel putin 6 luni.
Nu am slabit pt ca maseuza m-a rugat sa stagnez. Acum ma lasa sa incep slabitul. Am pielea pregatita.... deh nu sunt prea tinerica deci aveam nevoie...

Va rog sa ma sustineti...am mare nevoie de voi!!!

Sand 05 apr 2010 03:38:24

Re: Jurnale Medeea - am de slabit 35 kg!
 
Citat:

Anterior postat de Medeea (Post 137409)
Buna ! Intentionez sa slabesc 35 kg si voi reusi!
Va rog sa ma sustineti...am mare nevoie de voi!!!

Buna, iti doresc mult succes si nu te lasa!>:D<

VAmedeea 05 apr 2010 16:36:07

Re: Jurnale Medeea - am de slabit 35 kg!
 
Citat:

Anterior postat de Medeea (Post 137409)
Buna ! Intentionez sa slabesc 35 kg si voi reusi!
Voi posta zilnic ce mananc si ce /cata miscare fac. Si alte lucruri ajutatoare.
Poate parea o lozinca dar nu am de ales! Sunt usor disperata si nu pot sa mai ascund asta. Mai sunt si pe alte forumuri cu un alt nume, recunosc. Dar voi posta aici...ca alternativa a unui blog.
Va voi spune si angoasele mele si zilele proaste si reusitele....Timp de un an....
Chiar daca voi reusi sa slbesc in 10 luni...

Scurt istoric: am reusit sa slabesc 12 kg in 2 luni si ma mentin de 4 luni...deci 12 kg in 6 luni.... nu e grozav dar e un inceput.
Fac sport (gimnastica( de minim 3 ori/saptamana. Fac masaj de 2 ori pe saptamana.
Acestea nu sunt lozinci.asta chiar fac de cel putin 6 luni.
Nu am slabit pt ca maseuza m-a rugat sa stagnez. Acum ma lasa sa incep slabitul. Am pielea pregatita.... deh nu sunt prea tinerica deci aveam nevoie...

Va rog sa ma sustineti...am mare nevoie de voi!!!

>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<
Bine ai venit! Sa ne spui ce plan ai! Te pup si felicitari pt hotararea de care dai dovada!:-*

Medeea 05 apr 2010 19:20:08

Re: Jurnale Medeea - am de slabit 35 kg!
 
Ziua 1 - miscare - o ora gimnastica; 15 min bicicleta statica.
Dieta: destul de haotica pentru o prima zi de dieta. La limita a 2000 kcal dar intentionam sa fie asa.
D : mozzarella 50 g+1 rosie+1 felie sunca
g 1 para
p: 1 felie pizza subtire cu fructe de mare
g 1 felie cozonac
s 1 iaurt + stafide +10 migdale+1 portocala

Planul meu este urmatorul: 3 mese principale; 2 gustari.
Bineinteles nu voi manca zilnic cozonac dar am vrut sa mi-l scot din cap.

De maine dieta mea va fi cam asa:
d 50 g mozzarella+50 g sunca+rosie+20g crackers integrale
g 1 mar
p friptura+salata
g 1 mar
c friptura+salata

merg pe 1500 kcal/zi

maine am masaj.

Va pup si multumesc de sustinere

VAmedeea 05 apr 2010 19:32:30

Re: Jurnale Medeea - am de slabit 35 kg!
 
Citat:

Anterior postat de Medeea (Post 137678)
Ziua 1 - miscare - o ora gimnastica; 15 min bicicleta statica.
Dieta: destul de haotica pentru o prima zi de dieta. La limita a 2000 kcal dar intentionam sa fie asa.
D : mozzarella 50 g+1 rosie+1 felie sunca
g 1 para
p: 1 felie pizza subtire cu fructe de mare
g 1 felie cozonac
s 1 iaurt + stafide +10 migdale+1 portocala

Planul meu este urmatorul: 3 mese principale; 2 gustari.
Bineinteles nu voi manca zilnic cozonac dar am vrut sa mi-l scot din cap.

De maine dieta mea va fi cam asa:
d 50 g mozzarella+50 g sunca+rosie+20g crackers integrale
g 1 mar
p friptura+salata
g 1 mar
c friptura+salata

merg pe 1500 kcal/zi

maine am masaj.

Va pup si multumesc de sustinere

Buna, m-am uitat peste meniurile tale si tu vad ca te-ai incadra f. bine la Montignac. Vezi daca iti place. Si sa nu scazi f. mult caloriile ca nu asta e solutia. Te pup si iti tin pumnii! Si eu mananc cam la fel!>:D<

Medeea 05 apr 2010 20:30:05

Re: Jurnale Medeea - am de slabit 35 kg!
 
Hei! Da..Buna VAMedeea! Da...cumva merg pe Montignac in sensul ca fructele le consum in afara meselor principale. Dar dimineata nu respect regulile Montignac...mananc crackersi cu sunca si mozzarella. Dar in fine ...asta sa imi fie pacatu'...Eu am zile de mancat f haotic...asta ma strica ..dar din septembrie am cam respectat orele de masa si nu prea am mancat dupa ora 8 seara.
Dar am mancat mai caloric decat era bine, pentru slabire. Realizarea imensa a mea din decembrie pana acum este MENTINEREA!
Toate bune!!!!
PS ...ca sa nu ne confundam ma poti apela Madi!

VAmedeea 05 apr 2010 20:46:28

Re: Jurnale Medeea - am de slabit 35 kg!
 
Citat:

Anterior postat de Medeea (Post 137719)
Hei! Da..Buna VAMedeea! Da...cumva merg pe Montignac in sensul ca fructele le consum in afara meselor principale. Dar dimineata nu respect regulile Montignac...mananc crackersi cu sunca si mozzarella. Dar in fine ...asta sa imi fie pacatu'...Eu am zile de mancat f haotic...asta ma strica ..dar din septembrie am cam respectat orele de masa si nu prea am mancat dupa ora 8 seara.
Dar am mancat mai caloric decat era bine, pentru slabire. Realizarea imensa a mea din decembrie pana acum este MENTINEREA!
Toate bune!!!!
PS ...ca sa nu ne confundam ma poti apela Madi!

Buna, Madi, eu sunt Alina! Incantata! Ai dreptate cand spui ca cea mai mare realizare este mentinerea. Te admir pt vointa de care dai dovada si ma bucur ca nu esti genul care se infometeaza. Tine-o tot asa! Aici gasesti sprijinul de care ai nevoie!:-*>:D<

miha1983 06 apr 2010 13:32:50

Re: Jurnale Medeea - am de slabit 35 kg!
 
buna! bine ai venit printre noi si mult succes la slabit!!! si eu mai am de slabit 20-25kg deci ne v-om lupta impreuna cu kg. sper ca pana in toamna sa slabim o mare parte din kg.

Medeea 06 apr 2010 18:58:53

Re: Jurnale Medeea - am de slabit 35 kg!
 
Buna Miha ..buna Alina
Ziua a 2a
meniu :
d 25 g crackers intergali;1 felie sunca;1 ardei capia+50 g mozzarella
g banana
p frigaruie pui +salata verde
g salam bisuiti (50 g)
g mere
s stafide + Branza Fagaras

Masaj - 1h si jumatate
Acum vreau sa fac si niste sport.... intru mai tarziu sa va spun daca am reusit (sunt cam obosita deh).
Ca vitamine am luat Vitamax+Magne B6+ Crom

Magne B6 imi cam da de furca pt ca imi face pofta de mancare dar 2 zile il mai iau (in per delicata iau ca sa mi se atenueze PMS si oboseala specifica ).

Miha ...daca vrei hai alaturi de mine...e mult mai placuta suferinta alaturi de cineva ...

Esi mai micutza decat mine (vad ca ai 27 de ani) . Nu e mare chestie sa slabesti ....ce este imerativ este sa slabim si sa nu ne mai ingrasam ...sa ne schimbam stilul de viata! Spre asta tind eu ...acest lucru mi-l doresc. Nu mai vreau diete drastice, de infometare (Alina a sesizat ca nu se pune problema de asa ceva...eu, in dimensiunea actuala sunt datorita multelor cure de slabire haotice tinute, in timp). Nu imi doresc sa tai orice aliment de pe lista. Normal nu voi mai manca dulce zilnic. Azi am simtit nevoia (nu stiu de ce...poate ca fac miscare aproape zilnic). Ce imi doresc este sa fac sport, sa mananc echilibrat si sa fiu plina de viata.

Nu se poate sa nu reusesc ....Revin mai pe seara sa va spun daca am reusit sa ma mobilizez pt sport....

Medeea 06 apr 2010 19:00:22

Re: Jurnale Medeea - am de slabit 35 kg!
 
Wow Miha ...acum ti-am vazut tickerul...esti grozava !!!!!!!!!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:22:14.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO