Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul (Adeline) unui fluture pe-o stea...

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #21 (permalink)  
Vechi 27 mar 2012, 23:48:45
Adeline's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 22 nov 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: DUKAN
Date: 170cm, 93kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul (Adeline) unui fluture pe-o stea...

Citat:
Anterior postat de marinella Vezi mesajul
Buna fluturashule!
Ma bucur ca ai revenit cu vesti noi, le asteptam.
Dupa cum au observat si fetele, ai un talent scriitoricesc. Cand iti citesc jurnalul, am impresia ca citesc dintr-o carte.
De asemenea ma bucur ca ti-ai constientizat problema si ai luat atitudine in acest sens. La mine, cel putin, a contat mult faptul ca m-am trezit si mi-am dat seama ca drumul pe care merg este unul gresit. Acum, si eu, la fel ca tine, incerc sa urmez aceasta cale, spre o alimentatie mai sanatoasa. Cred k, de fapt, "cheia" este echilibrul!
Iti doresc sa gasesti cat mai repede aceasta "cheie" si cred k asa vei reusi sa fi mai fericita si mai sanatoasa!
Te pup!
Marinela,

Ce surpriza faina , faina am avut cand am vazut mesajul tau!
Esti o draguta si nu doar atat, ci ma faci sa ma simt de parca as putea escalada muntii ( ceea ce acum este practic imposibil , pentru ca la Cluj n-am ce escalada! ).
Ai perfecta dreptate cand spui ca echilibrul este cel care conteaza, nu doar in alimentatie , ci in toate momentele unei zile.TREBUIE asadar sa ne menajam cat se poate de mult de stres si alti factori daunatori.

Cel putin in perioada cand eram foarte stresata zilnic , am remarcat o crestere in greutate, chiar daca abia mancam .Era stupefiant la momentul respectiv, insa dupa o vreme am remarcat ca poate fi un factor important in luarea in greutate.
Nu neg ca nu exista momente in care imi vine sa-mi bag capul in pamant asemenea unui strut deprimat, dar imi revin repede si ma gandesc ca sunt alte lucruri mult mai importante de care ar trebui sa imi pese!

Cat despre fericire, imi place sa cred ca e asemenea unui musafir in viata noastra!Un musafir care te ia pe nepregatite, iti bate in poarte si daca nu esti acasa isi continua drumul nestingherit!

Imi doresc foarte mult sa fiu acasa de data asta , sa-mi pun ordine in tot ceea ce fac si ma bucur ca si tu ai luat hotararea asta atunci cand ti-ai dat seama ca musafirul e pe cale sa abandoneze insistentele.

Cred ca ne leaga mai mult decat un regim pe toti cei prezenti pe forum !Am senzatia , desi unii ar spune ca e prematur sa ma pronunt(dat fiind faptul ca de doua zile sunt activa), ca de fapt suntem legati de nevoia de a spune lucrurilor pe nume, intr-un loc unde nimeni nu judeca , ci incurajeaza!

Pentru mine , pe langa revelatia pe care am avut-o si care era legata doar de mine ca om si de stilul de viata defectuos pe care-l duceam( comandat mancare in toiul noptii , doar pentru ca in mintea mea era totul in regula asa...si alte nereguli pe care le-am facut atunci cand nu-mi mai pasa de nimic) , revelatia jurnalului in sine mi-a adus , chiar si in doua zile , o satisfactie !

Si , repet, sunt foarte incantata de toate postarile si n-as mai pleca din fata computerului, daca maine n-ar trebui sa ma trezesc devreme si n-ar fi mijlocul unei saptamani minunate !

Sa ne mentinem optimisti , Marinela, cred ca e cheia acelui echilibru de care-mi vorbeai !Pentru ca optimismul e in centrul tuturor reusitelor noastre!

Iti doresc ca multi ingerasi dragalasi sa-ti veghese somnul !

Cu muuuulllttt optimism ,

Un fluturas pe-o stea...
__________________
Cred in salvarea umanitatii...in viitorul cianurei!
Adeline, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2861 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2344 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1570 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #22 (permalink)  
Vechi 28 mar 2012, 08:38:12
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnalul (Adeline) unui fluture pe-o stea...

Citat:
Anterior postat de Adeline Vezi mesajul


Draga Diana,

Chiar daca nu am citit de dimineata cuvintele tale...m-au incantat in seara asta!Pentru ca si tu ai un fel aparte de a incuraja un nou-venit, pentru ca stiu ca aceste cuvinte au fost menite sa ma mentina in starea care de cateva zile imi inunda viata.

Ambitia si staruinta erau nu demult doua cuvinte al caror rost il intelegeam, existau in vocabular si in experientele celor din jur.M-am hotarat sa le dau si eu curs , sa incerc sa le cunosc in adevaratul sens al cuvantului.Si cred ca suntem la inceputul unei relatii de durata.

Existau in toate celelalte domenii din viata mea, dar nu si in ceea ce priveste alimentatia, felul de a manca, maniera de a privi gatitul si mesele principale.
A ajutat si "conjunctura de moment" , iubitul meu fiind plecat intr-o delegatie.Vazandu-ma singura, am avut vremea unei introspectii ...si a dat rezultat!


Am stat o clipa din toate gandurile si sentimentele acumulate in ultima vreme si mi-am zis: sunt propria mea oglinda acum !Ce se intampla?Ce nu e in regula?Si mai ales...DE CE?Cand la varsta pe care o am altii colinda lumea si nimic in ochii lor nu e imposibil , ce ma diferentiaza?De ce nu pot si eu sa incep de la ceva marunt...care in timp sa devina cea mai apriga obisnuinta?

Si iata-ma printre voi ...mandra ca v-am gasit, implinita ca am reusit sa-mi asez gandurile in ordine si prioritatile in linie!

Iti multumesc , draga mea , pentru toate cuvintele tale frumoase!

Sa ai o zi deloc posomorata maine si sa realizezi tot ce ti-ai propus cu mult entuziasm!Asta face totul !

Numai bine ,

Un fluturas pe-o stea!
Fluturas, buna dimineata!
Ma bucur ca introspectia a avut efect!Sunt unele momente in care doar tu te poti scoate din starea proasta in care te-ai afundat ani de-a randul.Ma bucur ca gandesti cum gandesti si ca esti pozitiva.SI ma mai bucura faptul ca esti atat de deschisa fata de noi

La un moment dat e cazul sa te ocupi si de tine, sa iti faci griji si pentru tine, pentru interior dar, de ce nu, si pentru exterior, pentru ca, drept vorbind, conteaza.Multi spun ca doar ce ai in cap conteaza, dar nu,nu e asa.Daca nu arati cat de cat ok, cat de cat prezentabil, nu ai nicio sansa si am trait si eu pe pielea mea.

Iti trimit toate gandurile mele bune si iti doresc ca drumul sa iti fie cel mai usor, sa intri cat mai des pe aici, pentru ca tare multa placere imi face sa te citesc.

Te pup si iti urez o zi minunata!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #23 (permalink)  
Vechi 28 mar 2012, 08:54:41
DrIulia2010's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 2.451
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Jurnalul (Adeline) unui fluture pe-o stea...

Citat:
Anterior postat de Adeline Vezi mesajul
Dear Diary,

Este prima zi in care am indraznit sa scriu...desi am doar 23 de ani , am ales sa-mi astern primele notite intr-o alta categorie de varsta , pentru ca sunt destul de nepriceputa in ceea ce priveste forumul...si ce-i drept, sa nu mai pierd timpul avand in vedere ca sunt putin obosita.


Astazi este a treia zi in care , indemnata de o revelatie de moment si de ambitia mea in stare latenta , am inceput sa mananc sanatos.Spun sanatos , pentru ca am ales sa urmez sfatul unui nutritionist...si sa revin , asa cum mai devreme am citit intr-un titlu, la normalitate.


Desigur,normalitatea mea nu este si normalitatea altora...dar ma voi declara pe deplin satisfacuta cand imi voi culege roadele muncii mele.
Ma bucur enorm ca am gasit aceasta portita virtuala, in care lumea nu te judeca si priveste dincolo de toate aspectele cotidiene.Asadar , slabutelor, bine v-am gasit!


Imi doresc sa ma pot integra , sa pot face fata si ceea ce este mai important , sa ma inconjor de oameni care ma pot intelege si ma pot sustine neconditionat, asa cum am remarcat ca se intampla in aceasta comunitate minunata.


Va doresc tuturor cat mai multe reusite!
Am reusit in trei zile sa scad surplusul de greutate cu un kg, dar sunt convinsa ca in timp, cu vointa si rabdare , orice este posibil !

O seara cat mai frumoasa!

Pe maine!

Cu drag,
Un fluturas pe-o stea

Meniurile tale sunt de 175 kcal,400,500 kcal???

Spui ca urmezi o dieta la sfatul unui medic nutritionist,ma indoiesc ca te lasa sa te infometezi.
__________________
"DEFINITI-VA MAI BINE PERSONALITATEA,SI VETI SLABI MAI USOR"
DrIulia2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #24 (permalink)  
Vechi 28 mar 2012, 08:56:41
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnalul (Adeline) unui fluture pe-o stea...

Citat:
Anterior postat de DrIulia2010 Vezi mesajul



Meniurile tale sunt de 175 kcal,400,500 kcal???

Spui ca urmezi o dieta la sfatul unui medic nutritionist,ma indoiesc ca te lasa sa te infometezi.
Iulia, am vazut si eu dar m-am gandit ca poate nu le-a completat pana la capat.A neglijat, a uitat, ca stiu ca si mie mi se intampla sa incep un meniu si sa il uit asa
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #25 (permalink)  
Vechi 28 mar 2012, 09:01:12
DrIulia2010's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 2.451
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Jurnalul (Adeline) unui fluture pe-o stea...

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul


Iulia, am vazut si eu dar m-am gandit ca poate nu le-a completat pana la capat.A neglijat, a uitat, ca stiu ca si mie mi se intampla sa incep un meniu si sa il uit asa

Daca e asa cum spui e in regula,dar daca sunt reale meniurile atunci intr-adevar exista o problema,sunt cateva zile consecutive in care meniurile sunt mult sub limita calorica.
__________________
"DEFINITI-VA MAI BINE PERSONALITATEA,SI VETI SLABI MAI USOR"
DrIulia2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #26 (permalink)  
Vechi 28 mar 2012, 09:52:00
Georgii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 22 iun 2011
Locaţie: B., Spania
Vârsta: 29
Dieta: Limitare + sport= dieta perfecta :))
Date: 169cm, 52kg
Mesaje: 3.349
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnalul (Adeline) unui fluture pe-o stea...

Citat:
Anterior postat de Adeline Vezi mesajul


Draga Georgi,

Multumesc pentru complimentele tale, ma simt flatata!Si eu ma bucur sa ma aflu printre voi .Pot spune ca ma aflu printre voi de mult , insa mi-am facut contul acum doi ani si am uitat de site...Spun uitare pentru ca n-am avut ambitia necesara, nici determinarea!Desi eram constienta ca nu e in regula ce se intampla cu mine, eram oarecum intr-o faza de negare a realitatii.Probabil toti am trecut prin asta!Un eveniment tragic in viata mea m-a determinat sa ma izolez, sa nu-mi mai pese.Dar am inteles in cele din urma acel scop pe care cu totii il avem in viata asta!
Am inteles ca avand grija de mine, am si de cei din jur!Am inteles ca ei toti au nevoie de mine asa cum ma stiau dintotdeauna: puternica si increzatoare!

La capitolul mancare, am cateva liste de alimente permise si nepermise grupei mele de sange si cateva idei de meniuri , pe care le pot combina cum doresc , atata timp cat respect un anumit gramaj( desi nu am timp sa cantaresc- e ochiometric totul ).De altfel , mi-am facut curaj sa merg la sala pentru miscare, desi la inceput mi-a fost teama ca voi fi cea mai grasa persoana din incapere.
In timp , am sa incerc sa postez si meniurile ( nu reusesc inca sa imi dau seama atat de bine cum functioneaza calculatorul nutritional-pentru ca nu gasesc toate alimentele ).

Ai grija de tine si sper sa imi mai scrii (sfaturi , idei , ganduri ..orice).

Noapte linistita !

Un fluturas pe- o stea...
Buna dimineata Adeline! Am spus adevarul, chiar imi place modul tau de a gandi si cum iti exprimi sentimentele pe foaia virtuala.
Sper ca ai reusit sa te descurci cu calculatorul nutritional, e mai greu la inceput. Eu cand am intrat aici nici nu stiam ce-i aia o dieta sau sportul . Din sedentarism m-am transformat in ft activ .
O zi faina!
__________________


Atunci când este dificil să înduri, poţi să înduri. Atunci când este imposibil să faci, este posibil să fie făcut."
Georgii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1972 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1455 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #27 (permalink)  
Vechi 28 mar 2012, 09:55:13
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnalul (Adeline) unui fluture pe-o stea...

Citat:
Anterior postat de DrIulia2010 Vezi mesajul



Daca e asa cum spui e in regula,dar daca sunt reale meniurile atunci intr-adevar exista o problema,sunt cateva zile consecutive in care meniurile sunt mult sub limita calorica.
Asteptam sa intre, sa elucidam misterul,iar daca meniurile sunt intr-adevar asa slab calorice, Adeline, te urechem un pic
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #28 (permalink)  
Vechi 28 mar 2012, 20:15:27
Adeline's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 22 nov 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: DUKAN
Date: 170cm, 93kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul (Adeline) unui fluture pe-o stea...

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul


Asteptam sa intre, sa elucidam misterul,iar daca meniurile sunt intr-adevar asa slab calorice, Adeline, te urechem un pic

Buna fetelor,

Meniurile din profil nu sunt in totalitate actualizate, sunt doar orientive pentru mine acum.Nu reusesc sa gasesc tot ce vreau in calculatorul nutritional , iar din lipsa de timp trec niste alimente asemanatoare ( sau identice) .
Imi listez apoi sa am o evidenta relativa, dar caloriile nu sunt alea.
Multumesc ca ati sesizat , insa nu e nevoie sa va faceti griji !

Imi cer scuze,insa astazi sunt tare pe fuga ! E musai sa ajung undeva si am aruncat o privire pe site sa vad ce mai spuneti voi astazi !

Revin maine !

Va pupa pe toate ,

Un fluturas grabit pe-o stea!

PS: Promit sa imi fac timp sa actualizez cumsecade meniurile!
PS 2: La voi care sunt caloriile necesare si ce diete urmati?!
PS 3: O seara frumoasa si plina de iubire!
__________________
Cred in salvarea umanitatii...in viitorul cianurei!
Adeline, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2861 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2344 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1570 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #29 (permalink)  
Vechi 28 mar 2012, 21:53:14
Red flower's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 02 dec 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Atkins
Date: 168cm, 82.3kg
Mesaje: 5.733
Aprecieri acordate: 1.926
Am fost apreciat(a) de 822 ori in 497 mesaje
Implicit Re: Jurnalul (Adeline) unui fluture pe-o stea...

Vroiam doar sa iti spun ca te citesc constant si cu placere Sa ai o seara frumoasa si spor in tot ce ti-ai propus! sunt prin zona si imi face placere sa poposesc pe steluta ta
Red flower, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1800 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1283 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #30 (permalink)  
Vechi 28 mar 2012, 22:44:14
jess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2011
Locaţie: portugalia, Portugalia
Vârsta: 30
Dieta: personalizata
Date: 162cm, 54kg
Mesaje: 1.680
Aprecieri acordate: 130
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 128 mesaje
Implicit Re: Jurnalul (Adeline) unui fluture pe-o stea...

Bine te-am gasit fluturas superb!
Am ramas incantata de felul tau de a asterne cuvintele. Simt eu asa ca vei avea mari realizari in ceea ce priveste noul stil de viatasi pe langa un om optimist cu o vorba buna, ma motivez si eu(sunt mai egoista de felul meu, stiu).
Cat despre calculatorul nutritional, alimentele care nu le gasesti in lista le poti adauga tu, e destul de simplu dupa ce te obisnuiesti cu functionalitatile site-ului. Zilnic, e indicat ca nr de calorii ingerate sa fie cel putin egal cu metabolismul tau bazal ( calculezi pe site si asta).
Sa ai o seara frumoasa!
p.s.Iti multumesc pentru aparitia pe forum, mi-a stimulat dorinta de a reusi in lupta cu kilogramele.
__________________
I´m sexy and I know it!
jess, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Extem activ, este de 2363 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1846 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
30, 40, ani, calorii, dieta, fluture, jurnale, jurnalul, sanatos, slabit, stea


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Yorkshire - cum il pot invata sa stea singur? christinee Alimentatie si Sport animale de companie 7 01 iun 2012 07:57:10
Relatia sot-sotie dupa venirea pe lume a unui copil alinamar Despre noi, ... femeile 29 28 mai 2012 13:14:59
Jurnal dariaclaws- Implinirea unui vis dariaclaws Arhiva jurnale slabit 41 05 apr 2011 22:47:35
jurnalul unui ursulet . andralex Arhiva jurnale slabit 19 08 feb 2010 23:52:09
Jurnalul unui nou inceput - "Shorty" Shorty Arhiva jurnale slabit 459 15 iul 2009 11:03:22

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole