forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul (Adeline) unui fluture pe-o stea... (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-adeline-unui-fluture-stea-11331.html)

Adeline 26 mar 2012 20:51:13

Jurnalul (Adeline) unui fluture pe-o stea...
 
Dear Diary,

Este prima zi in care am indraznit sa scriu...desi am doar 23 de ani , am ales sa-mi astern primele notite intr-o alta categorie de varsta , pentru ca sunt destul de nepriceputa in ceea ce priveste forumul...si ce-i drept, sa nu mai pierd timpul avand in vedere ca sunt putin obosita.


Astazi este a treia zi in care , indemnata de o revelatie de moment si de ambitia mea in stare latenta , am inceput sa mananc sanatos.Spun sanatos , pentru ca am ales sa urmez sfatul unui nutritionist...si sa revin , asa cum mai devreme am citit intr-un titlu, la normalitate.


Desigur,normalitatea mea nu este si normalitatea altora...dar ma voi declara pe deplin satisfacuta cand imi voi culege roadele muncii mele.
Ma bucur enorm ca am gasit aceasta portita virtuala, in care lumea nu te judeca si priveste dincolo de toate aspectele cotidiene.Asadar , slabutelor, bine v-am gasit!


Imi doresc sa ma pot integra , sa pot face fata si ceea ce este mai important , sa ma inconjor de oameni care ma pot intelege si ma pot sustine neconditionat, asa cum am remarcat ca se intampla in aceasta comunitate minunata.


Va doresc tuturor cat mai multe reusite!
Am reusit in trei zile sa scad surplusul de greutate cu un kg, dar sunt convinsa ca in timp, cu vointa si rabdare , orice este posibil !

O seara cat mai frumoasa!

Pe maine!

Cu drag,
Un fluturas pe-o stea

aussie_girl 26 mar 2012 20:55:01

re: Jurnalul (Adeline) unui fluture pe-o stea...
 
BIne ai vet fluturas pe site-ul care promoveaza stilul de viata sanatos. Felicitari pentru increderea in tine si eu un aam sa-ti tin pumnii sa reusesti sa ajungi acolo unde vrei. Esti tanara, ai planuri de viata..deci ai toate motivele sa lupti.>:D<>:D<

Red flower 26 mar 2012 20:58:29

re: Jurnalul (Adeline) unui fluture pe-o stea...
 
CE frumos! :) Fluturas pe o stea .... steaua aceea candva va straluci, sunt convinsa si fluturasul va reusi sa zboare, caci va fi usurel. :-* Spor la zbor si bine ai venit! >:D<

Adeline 26 mar 2012 21:07:19

re: Jurnalul (Adeline) unui fluture pe-o stea...
 
Aussie,Red Flower,

Va multumesc din suflet pentru mesajele frumoase de intampinare.Nu credeam ca primesc un raspuns asa prompt.
Oricum ar fi , acum dorm linistita!Pentru ca stiu ca nu sunt singura, pentru ca stiu ca oricand ma voi confrunta cu slabiciunile , va voi gasi aici !

Fluturasul va zbura...chiar mai departe de steaua pe care acum trandaveste!Iar convingerea lui vine dintr-un interior pana acum macinat de alte griji.Insa vestea buna este ca s-a trezit la realitate si a hotarat sa faca ceva pentru sufletul lui .
In timp sper sa ne cunoastem si sa legam prietenii frumoase, chiar daca virtuale, bazate pe scopul comun pe care il avem !

Va doresc o noapte linistita si spor in toate maine !

Abia astept sa revin ,

Cu drag,

Un fluturas pe-o stea!

aussie_girl 26 mar 2012 21:14:35

re: Jurnalul (Adeline) unui fluture pe-o stea...
 
Citat:

Anterior postat de Adeline (Post 995894)
Aussie,Red Flower,


Va multumesc din suflet pentru mesajele frumoase de intampinare.Nu credeam ca primesc un raspuns asa prompt.
Oricum ar fi , acum dorm linistita!Pentru ca stiu ca nu sunt singura, pentru ca stiu ca oricand ma voi confrunta cu slabiciunile , va voi gasi aici !

Fluturasul va zbura...chiar mai departe de steaua pe care acum trandaveste!Iar convingerea lui vine dintr-un interior pana acum macinat de alte griji.Insa vestea buna este ca s-a trezit la realitate si a hotarat sa faca ceva pentru sufletul lui .
In timp sper sa ne cunoastem si sa legam prietenii frumoase, chiar daca virtuale, bazate pe scopul comun pe care il avem !

Va doresc o noapte linistita si spor in toate maine !

Abia astept sa revin ,

Cu drag,


Un fluturas pe-o stea!

Doamne ajuta draga mea! Noi suntem aici ai sa vezi..oricand ai nevoie sa plangi, sa te bucuri..sa te mobilizezi..sa bombani..:) :) suntem aici sa te sustinem..sa te mai certam (din drag)..asa ca treci des..cat de des poti tu!

jessik 26 mar 2012 21:54:50

re: Jurnalul (Adeline) unui fluture pe-o stea...
 
ce frumos nume are jurnalul tau.. imi plac fluturasii..:D
iti doresc succesc.. si poate scrii si ce mananci sanatos.. sport faci? pt ca e nevoie de mult sport..b-)

Kclaudyia 27 mar 2012 08:59:59

re: Jurnalul (Adeline) unui fluture pe-o stea...
 
Buna dimineata lovely butterfly!

Si bine ai venit!! >:D<>:D<

Imi place felul tau de a scrie, e cald si poetic!
Ai gasit aici ceea ce cautai sprijin neconditionat, indrumare si voie buna!

Eu iti urez sa ai vointa si sa crezi in tine!

Asteptam cu nerabdare planul tau de bataie si meniurile!
Cam cate calorii mananci zilnic, ce anume mananci, cum combini alimentele..

Sa ai o zi frumoasa!

marya mary 27 mar 2012 09:34:44

re: Jurnalul (Adeline) unui fluture pe-o stea...
 
buna fluturasule si bine te-am gasit>:D<>:D<
ma bucur ca ai ales slabute.ro,vei vedea ca aici ai sa gasesti o gramada de prietena cae vor fi gata oricand sa te ajute,cu un sfat ,cu o vorba buna.succesc si sunt sigura ca o sa reusesti:-*

Puffoasa 27 mar 2012 09:49:06

re: Jurnalul (Adeline) unui fluture pe-o stea...
 
Buna dimineata si bine ai venit :P

Sustinere si sfaturi, poate chiar si urecheli cand gresesti vei gasi aici :) tu inarmeaza-te cu rabdare, totul e sa vrei si cu siguranta vom reusi impreuna :)
Aici, pe forum totul o sa ti se para mai usor cand esti la dieta, si-o spun din proprie experienta :)) le spuneam si fetelor ca daca nu intram zilnic aici, renuntam demult.

Si acum si-o intrebare : Sport faci :-/

Te-am pupat! O zi minunata >:D<

happygirldiana 27 mar 2012 09:53:14

re: Jurnalul (Adeline) unui fluture pe-o stea...
 
Buna dimineata si bine ai venit, draga Fluturasule!
Sper sa stai cat mai mult pe Slabute, iti va prinde foarte bine, din toate punctele de vedere.

Ai un fel aparte de a spune lucrurilor pe nume si de a scrie.As putea citi jurnalul tau la nesfarsit, ma linisteste felul tau de asterne cuvintele:)

Iti doresc multa bafta, spor si incredere in tine, staruinta si ambitie, o sa reusesti!
Poate ne dai si cateva detalii despre ce mananci,cat mananci, daca faci sport, cat si cand si mai ales daca ai de gand sa ramai pe alimentatie sanatoasa.

Te pup!
Sa ai o zi minunata!


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:12:43.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO