forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul Albinutzsei :) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-albinutzsei-10089.html)

Albinutzsa 23 aug 2011 22:03:21

Jurnalul Albinutzsei :)
 
Buna tuturor slabutelor. Sunt incantata sa fac parte din aceasta comunitate. Contul l-am facut acum ceva zile in urma insa, nu stiam ce sa scriu pentru inceput iar astazi m-am hotarat.
Ma numesc Irina Alexandra, am 19 ani si sunt din Tulcea. Probabil v-ati dat seama de ce sunt aici. Multe ganduri si cuvinte insa, avem in comun doar un tel, acela de a slabi.
Pot spune ca acum ceva ani, mai exact pe la 15 ani, mai aratam si eu frumos ochilor insa, dupa un tratament pentru o anemie destul de severa, am ajuns sa ma ingras, ajungand la aproape 100 de kg. Si asta doar in 3 luni. De la 60 la 100. Imi era rusine sa ies din casa, sa dau ochii cu cei ce ma stiau slabuta si atragatoare, insa, vazand ca nu slabesc, m-am impacat cu ideea, insa.. pana anul trecut cand am reusit prin ambitie si o dorinta nedescrisa sa slabesc in 2 luni 15 kg. Ajunsa la draguta greutate de 75, eram fericita si ma simteam bine in pielea mea, cat de cat. Insa fericirea a durat pana de craciun, caci, mancarea pregatita de mama nu a putut sa stea departe de mine si am reusit sa ma ingras cu 5 kg.
Tot anul acesta am ramas la greutatea de 80 de kg caci, fiind in ultimul an de liceu nu am putut tine o dieta fixa si sa mananc cum trebuia si, acum, in ultima luna, m-am ingrasat cu 5 kg caci, nu am reusit din prima sesiune, iar pe parcursul cititului si invatatului, mai mancam cate ceva pana cand, inca oleaca si am sa dau cantarul peste capat.
Imi doresc dupa terminarea ultimului examen de bacalaureat, sa incep sa alerg si sa tin o dieta. Doresc ceva.. sanatos si rapid insasi tot odata caci.. tin sa mentionez ca anul trecut nu puteam sa mananc decat iaurt, canicula probabil fiind de vina, reusind sa slabesc atat.
Imi doresc sa slabesc cat mai mult, evident, nu voi ajunge iarasi la acei 60 de kg insa macar.. un 65, si 70 e bine pana la urma insa.. stiu ca pot mai mult.
Daca puteti veni cu sfaturi, diete, v-as ramane recunoscatoare.
Mult succes slabutelor cu dietele si aveti grija de voi si de familia voastra.
O seara buna va doresc, respectiv ziua, depinde cand cititi micutul meu jurnal.

lucia ely 23 aug 2011 22:26:31

Re: Jurnalul Albinutzsei :)
 
Citat:

Anterior postat de Albinutzsa (Post 768911)
Buna tuturor slabutelor. Sunt incantata sa fac parte din aceasta comunitate. Contul l-am facut acum ceva zile in urma insa, nu stiam ce sa scriu pentru inceput iar astazi m-am hotarat.
Ma numesc Irina Alexandra, am 19 ani si sunt din Tulcea. Probabil v-ati dat seama de ce sunt aici. Multe ganduri si cuvinte insa, avem in comun doar un tel, acela de a slabi.
Pot spune ca acum ceva ani, mai exact pe la 15 ani, mai aratam si eu frumos ochilor insa, dupa un tratament pentru o anemie destul de severa, am ajuns sa ma ingras, ajungand la aproape 100 de kg. Si asta doar in 3 luni. De la 60 la 100. Imi era rusine sa ies din casa, sa dau ochii cu cei ce ma stiau slabuta si atragatoare, insa, vazand ca nu slabesc, m-am impacat cu ideea, insa.. pana anul trecut cand am reusit prin ambitie si o dorinta nedescrisa sa slabesc in 2 luni 15 kg. Ajunsa la draguta greutate de 75, eram fericita si ma simteam bine in pielea mea, cat de cat. Insa fericirea a durat pana de craciun, caci, mancarea pregatita de mama nu a putut sa stea departe de mine si am reusit sa ma ingras cu 5 kg.
Tot anul acesta am ramas la greutatea de 80 de kg caci, fiind in ultimul an de liceu nu am putut tine o dieta fixa si sa mananc cum trebuia si, acum, in ultima luna, m-am ingrasat cu 5 kg caci, nu am reusit din prima sesiune, iar pe parcursul cititului si invatatului, mai mancam cate ceva pana cand, inca oleaca si am sa dau cantarul peste capat.
Imi doresc dupa terminarea ultimului examen de bacalaureat, sa incep sa alerg si sa tin o dieta. Doresc ceva.. sanatos si rapid insasi tot odata caci.. tin sa mentionez ca anul trecut nu puteam sa mananc decat iaurt, canicula probabil fiind de vina, reusind sa slabesc atat.
Imi doresc sa slabesc cat mai mult, evident, nu voi ajunge iarasi la acei 60 de kg insa macar.. un 65, si 70 e bine pana la urma insa.. stiu ca pot mai mult.
Daca puteti veni cu sfaturi, diete, v-as ramane recunoscatoare.
Mult succes slabutelor cu dietele si aveti grija de voi si de familia voastra.
O seara buna va doresc, respectiv ziua, depinde cand cititi micutul meu jurnal.

buna si bine ai venit>:D<:*:*:*>:D<

felicitari pt kg slabite:D
si eu am pus cu bacu 7 kg:"> ca am mancat aiurea:">
iti doresc succes in sesiunea asta>:D<
eu zic sa mananci sanatos si sa faci sport:D
sa vii alaturi de noi slabutele motivate
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...utem-9987.htmlcu meniu raport la sport...
impreuna putem reusi..
daca suntem o echipa:) si ne sprijinim incurajam una pe cealalta:D:)

tu la ce dieta te-ai gandit?
ce sport iti place sa faci?
mult succes>:D< ne mai citim:*:*>d<

Albinutzsa 23 aug 2011 22:32:30

Re: Jurnalul Albinutzsei :)
 
Multumesc mult Lucia.
Eu in clasa gimnaziala am practicat caiacul in paralel cu atletismul insa din cauza unor luxari de gambe, am renuntat.
Acum iarasi m-am apucat de alergat, evident, la inceput mi-a fost greu insa am facut si 3 ture a cate 2 km pe seara, sau mai mult.
Acum din septembrie vreau sa ma apuc din nou de alergat si daca voi reusi sa ajung la ceea ce eram, poate revin la vechiul sport.
Dieta? Ma gandeam la una rapida pe moment sau.. ceva personalizat. O sa mai rasfoiesc si sa vad.
Sfat ceva ai pentru mine? Cam ce dieta tii tu?

lucia ely 23 aug 2011 22:37:38

Re: Jurnalul Albinutzsei :)
 
Citat:

Anterior postat de Albinutzsa (Post 768922)
Multumesc mult Lucia.
Eu in clasa gimnaziala am practicat caiacul in paralel cu atletismul insa din cauza unor luxari de gambe, am renuntat.
Acum iarasi m-am apucat de alergat, evident, la inceput mi-a fost greu insa am facut si 3 ture a cate 2 km pe seara, sau mai mult.
Acum din septembrie vreau sa ma apuc din nou de alergat si daca voi reusi sa ajung la ceea ce eram, poate revin la vechiul sport.
Dieta? Ma gandeam la una rapida pe moment sau.. ceva personalizat. O sa mai rasfoiesc si sa vad.
Sfat ceva ai pentru mine? Cam ce dieta tii tu?

cu placere:*:*>:D<
eu iti recomand la fel personalizata minim 1100 de kcal ...
zumba /tae-bo/turbo jam:D cand nu merg la alergat:)

eu mananc sanatos....dieta personalizata :D
in jur de 1000 -1200 de kcal:D
sport minim 30 de min:D
la facultate unde vrei sa mergi?:D

Roxii 23 aug 2011 22:43:42

Re: Jurnalul Albinutzsei :)
 
Citat:

Anterior postat de Albinutzsa (Post 768911)
Buna tuturor slabutelor. Sunt incantata sa fac parte din aceasta comunitate. Contul l-am facut acum ceva zile in urma insa, nu stiam ce sa scriu pentru inceput iar astazi m-am hotarat.
Ma numesc Irina Alexandra, am 19 ani si sunt din Tulcea. Probabil v-ati dat seama de ce sunt aici. Multe ganduri si cuvinte insa, avem in comun doar un tel, acela de a slabi.
Pot spune ca acum ceva ani, mai exact pe la 15 ani, mai aratam si eu frumos ochilor insa, dupa un tratament pentru o anemie destul de severa, am ajuns sa ma ingras, ajungand la aproape 100 de kg. Si asta doar in 3 luni. De la 60 la 100. Imi era rusine sa ies din casa, sa dau ochii cu cei ce ma stiau slabuta si atragatoare, insa, vazand ca nu slabesc, m-am impacat cu ideea, insa.. pana anul trecut cand am reusit prin ambitie si o dorinta nedescrisa sa slabesc in 2 luni 15 kg. Ajunsa la draguta greutate de 75, eram fericita si ma simteam bine in pielea mea, cat de cat. Insa fericirea a durat pana de craciun, caci, mancarea pregatita de mama nu a putut sa stea departe de mine si am reusit sa ma ingras cu 5 kg.
Tot anul acesta am ramas la greutatea de 80 de kg caci, fiind in ultimul an de liceu nu am putut tine o dieta fixa si sa mananc cum trebuia si, acum, in ultima luna, m-am ingrasat cu 5 kg caci, nu am reusit din prima sesiune, iar pe parcursul cititului si invatatului, mai mancam cate ceva pana cand, inca oleaca si am sa dau cantarul peste capat.
Imi doresc dupa terminarea ultimului examen de bacalaureat, sa incep sa alerg si sa tin o dieta. Doresc ceva.. sanatos si rapid insasi tot odata caci.. tin sa mentionez ca anul trecut nu puteam sa mananc decat iaurt, canicula probabil fiind de vina, reusind sa slabesc atat.
Imi doresc sa slabesc cat mai mult, evident, nu voi ajunge iarasi la acei 60 de kg insa macar.. un 65, si 70 e bine pana la urma insa.. stiu ca pot mai mult.
Daca puteti veni cu sfaturi, diete, v-as ramane recunoscatoare.
Mult succes slabutelor cu dietele si aveti grija de voi si de familia voastra.
O seara buna va doresc, respectiv ziua, depinde cand cititi micutul meu jurnal.

Buna si bine ai venit!Imi pare rau ca ai picat examenul,si eu am patit`o si stiu cum e,doar ca la mn a fost invers,am slabit in loc sa ma ingras:))Cat despre dieta,tin sa`ti spun ca in primul rand slabitul rapid nu este deloc sanatos.Eu zic sa mananci sanatos,3 mese principale+2-3 gustari pe zi,cel putin 1200 de calorii si alaturi de putin sport ai sa vezi ce frumos vei slabi,iar acum la inceput vei slabi si relativ repede,cam 4-5-6 kg pe luna.Eu zic ca e destul de bine mai ales ca dak slabesti sanatos te vei si mentine mai usor.Daca vrei neaparat sa tii o dieta stricta poti incerca South Beach dupa ce termini cu bacul iar in primele 2 saptamani vei slabi fff mult si repede,insa va trebui sa ai grija cum introduci alimentele in faza 2.Sau poti incerca Montignac.Orice alegi,eu iti doresc mult succes!>:D<

Albinutzsa 23 aug 2011 22:44:19

Re: Jurnalul Albinutzsei :)
 
Nu pot pleca la facultate. Mami are probleme de sanatate, concediu medical 3 luni, recuperari, banii se duc pe tratament. Voi face aici in oras o postliceala iar la final voi primi diploma de nutritionist :).
Voi lucra paralel incat sa o ajut pe mami cu bani si daca voi fi bani, facultate pot face apoi in paralel.
Tu?

Edit later:

Buna Roxi, multumesc de intampinare.
Pff, da, aiurea cu bacul. Mi-e frica sa iau bacul acum desi imi doresc caci mami vrea neaparat sa plec la facultate, desi stie ca cu situatia financiara stam la pamant. Cred ca.. pentru prima data ma voi lasa pe mine pentru ea.
Multumesc de sfat, voi incerca.

lucia ely 23 aug 2011 22:48:48

Re: Jurnalul Albinutzsei :)
 
Citat:

Anterior postat de Albinutzsa (Post 768937)
Nu pot pleca la facultate. Mami are probleme de sanatate, concediu medical 3 luni, recuperari, banii se duc pe tratament. Voi face aici in oras o postliceala iar la final voi primi diploma de nutritionist :).
Voi lucra paralel incat sa o ajut pe mami cu bani si daca voi fi bani, facultate pot face apoi in paralel.
Tu?

:D
eu sunt la nutritie si dietetica:D deci tot ce vei face tu:D
imi pare rau de mama ta:( sper sa0si revina cat de curand

Albinutzsa 23 aug 2011 22:57:58

Re: Jurnalul Albinutzsei :)
 
Prea tare :) Pai.. ce pot sa iti urez decat multa bafta, succes si sa ai grija de tine:*
Multumim. Incet incet, se va recupera insa.. nu intelege ca nu o pot lasa. Ea imi spunea ceva de genul caci, doar in clipa in care va fi la pat, atunci sa imi fac griji. Imi vine sa o fac nebuna, nu alta. Inteleg ca a muncit toata viata pentru mine insa, e si randul meu..

lucia ely 23 aug 2011 23:05:28

Re: Jurnalul Albinutzsei :)
 
Citat:

Anterior postat de Albinutzsa (Post 768948)
Prea tare :) Pai.. ce pot sa iti urez decat multa bafta, succes si sa ai grija de tine:*
Multumim. Incet incet, se va recupera insa.. nu intelege ca nu o pot lasa. Ea imi spunea ceva de genul caci, doar in clipa in care va fi la pat, atunci sa imi fac griji. Imi vine sa o fac nebuna, nu alta. Inteleg ca a muncit toata viata pentru mine insa, e si randul meu..

multumesc la fel si tie>:D<:*:*>:D<
si eu as face la fel pt parinti mei:)
oricum o sa mai vb:D doar nu crezi ca scapi asa usor de mine=))>:)

Roxii 23 aug 2011 23:38:14

Re: Jurnalul Albinutzsei :)
 
Citat:

Anterior postat de Albinutzsa (Post 768937)
Nu pot pleca la facultate. Mami are probleme de sanatate, concediu medical 3 luni, recuperari, banii se duc pe tratament. Voi face aici in oras o postliceala iar la final voi primi diploma de nutritionist :).
Voi lucra paralel incat sa o ajut pe mami cu bani si daca voi fi bani, facultate pot face apoi in paralel.
Tu?

Edit later:

Buna Roxi, multumesc de intampinare.
Pff, da, aiurea cu bacul. Mi-e frica sa iau bacul acum desi imi doresc caci mami vrea neaparat sa plec la facultate, desi stie ca cu situatia financiara stam la pamant. Cred ca.. pentru prima data ma voi lasa pe mine pentru ea.
Multumesc de sfat, voi incerca.

Cu placere>:D<Asa este,a fost aiurea.La ce ai picat?Mie imi mai trebuiau cateva sutimi si la contestatie mi`a luat 50 de sutimi:))Acum dau la romana:DHai ca vei avea noroc,ai sa vezi>:D<SI vei reusi sa`l iei,fa`o pt mama ta!>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:39:14.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO