Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal nikole 89

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 09 mai 2012, 17:16:37
nikole89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 03 apr 2012
Locaţie: galati, Romania
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica 1200
Date: 155cm, 55kg
Mesaje: 735
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 9 mesaje
Smile Jurnal nikole 89

salut si bine vam gasit

mam gandit sa imi fac si eu jurnal pentru ca in ultimul timp am inceput sa mananc haotic asa ca va invit sa ma certati ca sa fiu fata cuminte am salvat meniul de azi sper sa nu calc pe langa el cand sunt suparata mananc pana ma doare burta sau imi trece supararea. avand in vedere ca mam lasat de fumat mam apucat de mancat si de atunci au urmat kg dar sunt dotarata sa scap de ele si sigur voi reusi
nikole89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1422 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 905 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 906 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de andra_aly; 09 mai 2012 at 19:17:04.
  #2 (permalink)  
Vechi 10 mai 2012, 08:38:02
nikole89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 03 apr 2012
Locaţie: galati, Romania
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica 1200
Date: 155cm, 55kg
Mesaje: 735
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 9 mesaje
Implicit re: Jurnal nikole 89

azi nu ma simt bine deloc... imi vine sa plang pana mor parca nu ma mai intelege nimeni ... aseara mam certat cu puiu dintro prostie mai bn zis el sa certat cu mn azi soacramea sa luat de mn ca cica am tipat la fata dar nui adevarat cauta orice motive ca sa nu ma lase linistita. macar de mias gasi de lucru dar nici asa nu ma vrea nimeni parca sunt singura pe lume ma simt neinteleasa si parasita parca viata nare nici un sens ...
nikole89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1422 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 905 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 906 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3 (permalink)  
Vechi 10 mai 2012, 11:34:59
Polux's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit re: Jurnal nikole 89

Citat:
Anterior postat de nikole89 Vezi mesajul
azi nu ma simt bine deloc... imi vine sa plang pana mor parca nu ma mai intelege nimeni ... aseara mam certat cu puiu dintro prostie mai bn zis el sa certat cu mn azi soacramea sa luat de mn ca cica am tipat la fata dar nui adevarat cauta orice motive ca sa nu ma lase linistita. macar de mias gasi de lucru dar nici asa nu ma vrea nimeni parca sunt singura pe lume ma simt neinteleasa si parasita parca viata nare nici un sens ...
Draga Nikole, incearca sa nu mai pui la suflet tot!
O sa fie bine, o sa vezi!

Daca stai cu soacra, e imposibil sa nu existe frecusuri, eu o vad pe mea la 2-3 saptamani si parca tot e prea des!

Vorbeste cu sotul tau, spune-i ca treci printr-o pasa proasta si ca ai nevoie de sprijinul lui moral! Pana iti gasesti de lucru, profita de timp sa faci ceva pentru tine: sport, schimba-ti lookul, gateste-ti dietetic, citeste, plimba-te, fa o baie relaxanta cu spuma si uleiuri aromoterapeutice, ce vrei tu si ce iti face placere! O sa iti schimbe starea de spirit!

Te pup!
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4 (permalink)  
Vechi 10 mai 2012, 15:21:20
nikole89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 03 apr 2012
Locaţie: galati, Romania
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica 1200
Date: 155cm, 55kg
Mesaje: 735
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal nikole 89

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Draga Nikole, incearca sa nu mai pui la suflet tot!
O sa fie bine, o sa vezi!

Daca stai cu soacra, e imposibil sa nu existe frecusuri, eu o vad pe mea la 2-3 saptamani si parca tot e prea des!

Vorbeste cu sotul tau, spune-i ca treci printr-o pasa proasta si ca ai nevoie de sprijinul lui moral! Pana iti gasesti de lucru, profita de timp sa faci ceva pentru tine: sport, schimba-ti lookul, gateste-ti dietetic, citeste, plimba-te, fa o baie relaxanta cu spuma si uleiuri aromoterapeutice, ce vrei tu si ce iti face placere! O sa iti schimbe starea de spirit!

Te pup!
mersi mult miai adus zambetul pe fata !
nikole89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1422 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 905 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 906 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5 (permalink)  
Vechi 10 mai 2012, 16:10:41
nikole89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 03 apr 2012
Locaţie: galati, Romania
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica 1200
Date: 155cm, 55kg
Mesaje: 735
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal nikole 89

draga jurnal abia am terminat 45 de min de tae bo si ma simt foarte bine oricat de suparata as fi cand fac sport ma eliberez de toate . si un lucru f ciudat! cand incep mie cald apoi pana termin ma cuprinde o stare de bine si o racoare f placuta. am inceput sa fac sport doar de 3 saptamani si sunt aproape dependenta ma simt minunat! pacat ca vine sambata duminica si trebuie sa fiu cuminte ca iubi nu ma lasa cica ma fatai aiurea ei el cu ale lui eu cu ale mele daca ma face fericita am sa continui da pe furis
asta e meniul meu pe ziua de azi
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 08:06
Miere de albine, 20g - 61 calorii
Biscuiti de vanilie cu crema de vanilie, Tempo, 4g - 18 calorii
spaghete cu branza telemea, 150g - 263 calorii
Cafea, 200ml - 2 calorii
Apa plata, 200ml - 0 calorii

Gustare 1, ora 08:07
Apa plata, 500ml - 0 calorii
Portocale, 200g - 94 calorii

Prânz, ora 14:07
Apa plata, 500ml - 0 calorii
iaurt dietetic0.1% natura, 200g - 57 calorii
Ciorba de perisoare, Cetateregala, 300g - 218 calorii

Gustare 2, ora 16:07
Apa plata, 500ml - 0 calorii
Biscuiti de vanilie cu crema de vanilie, Tempo, 20g - 90 calorii

Cina, ora 18:27
Ciorba de perisoare, Cetateregala, 300g - 218 calorii

Gustare 3, ora 14:31
Portocale, 150g - 71 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1092 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Stat in picioare, 10min - 15 calorii
Mers 2 mile/ora (3.2 km/h), pas incet, 50min - 65 calorii
Activitati casnice, 30min - 81 calorii
Tae-bo, Cardio, 43min - 391 calorii
Metabolism bazal - 1240 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1792 calorii
nikole89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1422 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 905 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 906 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de nikole89; 10 mai 2012 at 16:12:55.
  #6 (permalink)  
Vechi 10 mai 2012, 17:54:58
mutulica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: Ankara, Turcia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa+sport
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 13.059
Aprecieri acordate: 4.276
Am fost apreciat(a) de 3.645 ori in 2.761 mesaje
Implicit Re: Jurnal nikole 89

Buna Nico, bine te-am gasit la tine in casuta....Imi pare rau ca ai foat suparata azi si te-ai certat cu soacra, e greu sa locuiesti impreuna cu ei, daca rezisti inseamna ca esti puternica....Acuma vad ca te simti mult mai bine, bravo pentru sport, ma bucur ca iti place, o sa te ajute mult sa slabesti si sa arati bine. Oricum tu deja esti slabuta si sint sigura ca arati foarte bine si nici nu ai asa de mult de slabit...
Nu intelege de ce e impotriva iubi al tau sa faci sport? Ar trebui sa inteleaga ca e bine atit pentru silueta ta cit si pentru sanatatea ta...
Bafta la slabit...uite niste floricele de la mine sa-ti faca seara un pic mai placuta si sper ca maine sa te simti mult mai bine...

mutulica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1612 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7 (permalink)  
Vechi 11 mai 2012, 08:45:50
nikole89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 03 apr 2012
Locaţie: galati, Romania
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica 1200
Date: 155cm, 55kg
Mesaje: 735
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal nikole 89

Citat:
Anterior postat de mutulica Vezi mesajul
Buna Nico, bine te-am gasit la tine in casuta....Imi pare rau ca ai foat suparata azi si te-ai certat cu soacra, e greu sa locuiesti impreuna cu ei, daca rezisti inseamna ca esti puternica....Acuma vad ca te simti mult mai bine, bravo pentru sport, ma bucur ca iti place, o sa te ajute mult sa slabesti si sa arati bine. Oricum tu deja esti slabuta si sint sigura ca arati foarte bine si nici nu ai asa de mult de slabit...
Nu intelege de ce e impotriva iubi al tau sa faci sport? Ar trebui sa inteleaga ca e bine atit pentru silueta ta cit si pentru sanatatea ta...
Bafta la slabit...uite niste floricele de la mine sa-ti faca seara un pic mai placuta si sper ca maine sa te simti mult mai bine...

buna cristina bine ai venit la mn in casuta merci pt incurajari da stau de mult cu soacra de 5 ani ne certam si ne impacam dar tot ma doare cand se supara pe mn ei astai viata te pup si te mai astept la mn in casuta
nikole89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1422 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 905 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 906 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8 (permalink)  
Vechi 11 mai 2012, 10:01:01
Polux's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Jurnal nikole 89

Citat:
Anterior postat de nikole89 Vezi mesajul
draga jurnal abia am terminat 45 de min de tae bo si ma simt foarte bine oricat de suparata as fi cand fac sport ma eliberez de toate . si un lucru f ciudat! cand incep mie cald apoi pana termin ma cuprinde o stare de bine si o racoare f placuta. am inceput sa fac sport doar de 3 saptamani si sunt aproape dependenta ma simt minunat! pacat ca vine sambata duminica si trebuie sa fiu cuminte ca iubi nu ma lasa cica ma fatai aiurea ei el cu ale lui eu cu ale mele daca ma face fericita am sa continui da pe furis
asta e meniul meu pe ziua de azi
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 08:06
Miere de albine, 20g - 61 calorii
Biscuiti de vanilie cu crema de vanilie, Tempo, 4g - 18 calorii
spaghete cu branza telemea, 150g - 263 calorii
Cafea, 200ml - 2 calorii
Apa plata, 200ml - 0 calorii

Gustare 1, ora 08:07
Apa plata, 500ml - 0 calorii
Portocale, 200g - 94 calorii

Prânz, ora 14:07
Apa plata, 500ml - 0 calorii
iaurt dietetic0.1% natura, 200g - 57 calorii
Ciorba de perisoare, Cetateregala, 300g - 218 calorii

Gustare 2, ora 16:07
Apa plata, 500ml - 0 calorii
Biscuiti de vanilie cu crema de vanilie, Tempo, 20g - 90 calorii

Cina, ora 18:27
Ciorba de perisoare, Cetateregala, 300g - 218 calorii

Gustare 3, ora 14:31
Portocale, 150g - 71 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1092 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Stat in picioare, 10min - 15 calorii
Mers 2 mile/ora (3.2 km/h), pas incet, 50min - 65 calorii
Activitati casnice, 30min - 81 calorii
Tae-bo, Cardio, 43min - 391 calorii
Metabolism bazal - 1240 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1792 calorii
Buna Nikole

Sa stii ca sportul e minunat, dupa o tura buna de transpirat vezi lucrurile altfel!
Plus ca ai satisfactia ca ai facut ceva pentru tine, pentru sanatatea ta, fizicul si mintea ta!

Imi permiti sa iti dau cateva sugestii la meniu: incearca sa reduci dulciurile, eventual manca o data pe saptamana in prima partea a zilei ce vrei tu si in restul saptamanii renunta la ele.
Iar daca intr-o zi ai pofta de ele, la fel incearca sa nu le mai mananci dupa pranz. Poti manaca o data la 2 zile cateva cubulete de cioco neagra, peste 70%. Este sanatoasa si iti taie pofta de dulciuri, plus care mult magneziu.

Mananca mai multe calorii la inceput, daca faci si sport poti manca linistita 1200-1400 calorii la inceput, cu conditia sa fie din alimente sanatoase (fructe, legume, carne slaba, peste, lactate mai slabe, nuci, alune, migdale crude).

Iti urez un weekend minunat!
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9 (permalink)  
Vechi 11 mai 2012, 20:50:48
nikole89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 03 apr 2012
Locaţie: galati, Romania
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica 1200
Date: 155cm, 55kg
Mesaje: 735
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal nikole 89

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Buna Nikole

Sa stii ca sportul e minunat, dupa o tura buna de transpirat vezi lucrurile altfel!
Plus ca ai satisfactia ca ai facut ceva pentru tine, pentru sanatatea ta, fizicul si mintea ta!

Imi permiti sa iti dau cateva sugestii la meniu: incearca sa reduci dulciurile, eventual manca o data pe saptamana in prima partea a zilei ce vrei tu si in restul saptamanii renunta la ele.
Iar daca intr-o zi ai pofta de ele, la fel incearca sa nu le mai mananci dupa pranz. Poti manaca o data la 2 zile cateva cubulete de cioco neagra, peste 70%. Este sanatoasa si iti taie pofta de dulciuri, plus care mult magneziu.

Mananca mai multe calorii la inceput, daca faci si sport poti manca linistita 1200-1400 calorii la inceput, cu conditia sa fie din alimente sanatoase (fructe, legume, carne slaba, peste, lactate mai slabe, nuci, alune, migdale crude).

Iti urez un weekend minunat!
buna polux multumesc pt sfat intradevar incerc sa ma las de dulciuri sa vezi cate mancam inainte. acum leam mai rarit si am papat cioc azi... ma ispitit tare merci un weekend minunat si tie
nikole89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1422 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 905 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 906 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #10 (permalink)  
Vechi 11 mai 2012, 20:57:24
nikole89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 03 apr 2012
Locaţie: galati, Romania
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica 1200
Date: 155cm, 55kg
Mesaje: 735
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal nikole 89

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 07:12
Cafea, 200ml - 2 calorii
Miere de albine, 30g - 92 calorii
Apa plata, 200ml - 0 calorii
Ciorba de perisoare, Cetateregala, 300g - 218 calorii
Paine de grau, alba, 25g - 67 calorii

Gustare 1, ora 10:07
Salate icre hering cu ceapa, Negro 2000, 5g - 30 calorii
Portocale, 130g - 62 calorii
Apa plata, 500ml - 0 calorii

Prânz, ora 13:30
Ciorba de perisoare, Cetateregala, 300g - 218 calorii

Gustare 2, ora 16:16
Mar idared, 200g - 94 calorii
Apa plata, 500ml - 0 calorii
brezel cu sare fine food, 20g - 86 calorii
Ciocolata cu lapte, Milka, 17g - 90 calorii

Cina, ora 18:16
Ciulama de ciuperci, Cetateregala, 250g - 128 calorii
Apa plata, 200ml - 0 calorii

Gustare 3, ora 19:51
Apa plata, 500ml - 0 calorii
iaurt dietetic0.1% natura, 200g - 57 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1144 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 40min - 108 calorii
Mers 2 mile/ora (3.2 km/h), pas incet, 120min - 156 calorii
Tae-bo, Cardio, 41min - 373 calorii
Calcat rufe, 3min - 6 calorii
Curatenie, moderat, 5min - 11 calorii
Mers 2.5 mile/ora (4 km/h), coborare, 5min - 8 calorii
Urcat pe scari, 5min - 36 calorii
Metabolism bazal - 1240 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1938 calorii

meniul pe azi
nikole89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1422 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 905 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 906 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
89, calorii, dieta, jurnal, jurnale, nikole, ro, sanatos, slabit, slabute

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole