forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul Anei (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-anei-3002.html)

feel 04 mar 2010 17:47:15

Jurnalul Anei
 
Buna tuturor!

Sunt bucuroasa ca v-am descoperit! >:D<
Nu am avut niciodata un jurnal, asta si pentru ca de obicei am pe cineva in jurul meu caruia sa ii povestesc tot ce se intampla in viata mea. Acum dintr-o conjunctura ar spune unii fericita, nu am pe nimeni langa mine.
Si pentru ca ma aflu intr-o perioada a vietii in care sunt mai putin ocupata, m-am gandit ca ar fi bine sa imi concentrez atentia asupra modului in care arat. Bineinteles, privind poze de acum 4-5 ani, mi-am dat seama ca ar fi bine sa pun piciorul in prag si sa dau jos cele 10 kg acumulate in acesti ani. Kilograme care de altfel ma urmaresc si imi creeaza nu de putine ori o stare de complexitate.
Cu alte cuvinte, bine ati venit la "bordul" calatoriei mele catre 50 de kg.
As vrea sa tin la inceput dieta daneza, ca apoi sa adopt un program de slabit gen Montignac, Sacarsdale etc..
Dar pentru ca in weekend va trebui sa calatoresc putin, am sa incep dieta daneza de luni- stiu suna a mit, nu?
Pana atunci mi-am planificat pentru maine- legume iar pentru weekend fructe.
Cam asta este planul meu de bataie, asa in mare structurat.

Va doresc la toate o seara cat mai placuta si cu mai putine pofte culinare!

ali_lumi 04 mar 2010 17:50:22

Re: Jurnalul Anei
 
Wow buna ana !! bine ai venit in primul rand..
in al 2 lea..
Ai aceleasi kg cu care am inceput eu :)
63 si tot la 50 imi doream si eu sa ajung.:)
iti urez mult succes, observ ca deja esti pusa pe treaba:)

feel 04 mar 2010 17:55:54

Re: Jurnalul Anei
 
Buna Alina,

Multumesc pentru mesajul de incurajare!

Esti o slabutza fericita! BRAVO !

>:D<:-*

Suzume 04 mar 2010 18:32:25

Re: Jurnalul Anei
 
Citat:

Anterior postat de feel (Post 106744)
Buna tuturor!

Sunt bucuroasa ca v-am descoperit! >:D<
Nu am avut niciodata un jurnal, asta si pentru ca de obicei am pe cineva in jurul meu caruia sa ii povestesc tot ce se intampla in viata mea. Acum dintr-o conjunctura ar spune unii fericita, nu am pe nimeni langa mine.
Si pentru ca ma aflu intr-o perioada a vietii in care sunt mai putin ocupata, m-am gandit ca ar fi bine sa imi concentrez atentia asupra modului in care arat. Bineinteles, privind poze de acum 4-5 ani, mi-am dat seama ca ar fi bine sa pun piciorul in prag si sa dau jos cele 10 kg acumulate in acesti ani. Kilograme care de altfel ma urmaresc si imi creeaza nu de putine ori o stare de complexitate.
Cu alte cuvinte, bine ati venit la "bordul" calatoriei mele catre 50 de kg.
As vrea sa tin la inceput dieta daneza, ca apoi sa adopt un program de slabit gen Montignac, Sacarsdale etc..
Dar pentru ca in weekend va trebui sa calatoresc putin, am sa incep dieta daneza de luni- stiu suna a mit, nu?
Pana atunci mi-am planificat pentru maine- legume iar pentru weekend fructe.
Cam asta este planul meu de bataie, asa in mare structurat.

Va doresc la toate o seara cat mai placuta si cu mai putine pofte culinare!

Buna Ana si bine ai venit >:D<.
Te rezumi la dieta sau faci si sport?

feel 04 mar 2010 22:20:45

Re: Jurnalul Anei
 
Buna,

In principiu dieta si de doua ori pe saptamana am sa merg la un antrenament de o ora la sala (step, aerobic, muscle tone).
Dar m-as gandi sa merg si pe niste serii de cate 100 de abdomene seara si dimineata.
Oricum incepand de luni am sa postez pe larg ce pap, si ce exercitii am facut.

O seara frumoasa!

Suzume 04 mar 2010 22:36:48

Re: Jurnalul Anei
 
Citat:

Anterior postat de feel (Post 107077)
Buna,

In principiu dieta si de doua ori pe saptamana am sa merg la un antrenament de o ora la sala (step, aerobic, muscle tone).
Dar m-as gandi sa merg si pe niste serii de cate 100 de abdomene seara si dimineata.
Oricum incepand de luni am sa postez pe larg ce pap, si ce exercitii am facut.

O seara frumoasa!

De ce nu postezi de azi ce mananci?

feel 05 mar 2010 05:52:17

Re: Jurnalul Anei
 
Pentru ca ieri a fost o zi atipica. Pentru mine inca nu s-a incheiat nici la 3:52 cand scriu aceste randuri.

Liviutzza 05 mar 2010 05:58:24

Re: Jurnalul Anei
 
dar ce ai patit?cum de nu dormi?

feel 05 mar 2010 22:54:34

Re: Jurnalul Anei
 
Am avut de terminat un proiect.

Anyway, astazi a fost o zi destul de plina. Lucru care merita mentionat este ca am reusit sa punctez multe taskuri de pe lista " lucruri de facut".
In ceea ce priveste dieta. Astazi am mancat:

120 gr sunca de pui
un ou fiert
o rosie
si 100 gr de mozzarela

De asemenea am baut pana acum 1,5 l de apa.

Maine plec intr-o mica drumetie si planuiesc sa iau cu mine mandarine. Deci va fi un del de zi din regimul disociat. Si ca sa rezist voi completa meniul cu apa cu lamaie.

Ne auzim duminica.

Weekend super si plin de zambete!

Suzume 05 mar 2010 23:44:04

Re: Jurnalul Anei
 
Citat:

Anterior postat de feel (Post 108505)
Am avut de terminat un proiect.

Anyway, astazi a fost o zi destul de plina. Lucru care merita mentionat este ca am reusit sa punctez multe taskuri de pe lista " lucruri de facut".
In ceea ce priveste dieta. Astazi am mancat:

120 gr sunca de pui
un ou fiert
o rosie
si 100 gr de mozzarela

De asemenea am baut pana acum 1,5 l de apa.

Maine plec intr-o mica drumetie si planuiesc sa iau cu mine mandarine. Deci va fi un del de zi din regimul disociat. Si ca sa rezist voi completa meniul cu apa cu lamaie.

Ne auzim duminica.

Weekend super si plin de zambete!

Drum bun si distractie placuta. Ai grija sa nu te infometezi. :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:56:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO