forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul bataliei finale! - madalici (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-bataliei-finale-madalici-10586.html)

madalici 12 nov 2011 10:54:35

Jurnalul bataliei finale! - madalici
 
Povestea mea a inceput de mult, inca din timpul adolescentei cand dupa 12 ani de sport de performanta ( karate) m-am lasat brusc! Initial schimbarile nu s-au vazut dar era clar ca se produceau asa ca in 8 ani m-am ales din cauza alimentatiei si a lipsei de miscare cu vreo 40 si ceva de kg in plus!!!!:-o Pana nu demult adica pe la inceputul anului acesta parca am fost oarba , adica nu ca nu vedeam ca tot pun si pun kg dar nu vroiam sa accept ca trebuie facut ceva! Mobilitatea inca o am, oboseala cand faceam efort o puneam pe spatele tigarilor si kg in plus pareau ca nu au nici un efect negativ asupra mea! Insa sufeream!!! Nu mai aveam incredere in mine !! Nu am avut curajul sa imi caut un job in domeniul pe care l-am studiat ( am absolvit si facutatea si masterul) de frica nu neaparat a unui refuz ci a ideii preconcepute ca un om gras nu este privit cu aceiasi ochii de catre un posibil angajator!! Dar gata sunt hotarata sa revin la greutatea mea initiala si impreuna cu voi , grupul slabutelor sunt sigura ca voi reusii!! Am inceput de 6 zile dieta Dunkan si rezultatele au si aparut! sunt cu 5 kg mai usoara! Sper sa fiti alaturi de mine asa cum si eu ofer un umar toturor celor care au nevoie de sprijin! Trebuie sa fim unite iar aceasta batalie sa fiu una finala din care vom iesii castigatoare! Va pup dulce pe toate si va doresc un sfarsit de saptamana cat mai frumos si lipsit de tentatii!!>:D<:-*

Animis23 12 nov 2011 11:03:39

re: Jurnalul bataliei finale! - madalici
 
Citat:

Anterior postat de madalici (Post 843418)
Povestea mea a inceput de mult, inca din timpul adolescentei cand dupa 12 ani de sport de performanta ( karate) m-am lasat brusc! Initial schimbarile nu s-au vazut dar era clar ca se produceau asa ca in 8 ani m-am ales din cauza alimentatiei si a lipsei de miscare cu vreo 40 si ceva de kg in plus!!!!:-o Pana nu demult adica pe la inceputul anului acesta parca am fost oarba , adica nu ca nu vedeam ca tot pun si pun kg dar nu vroiam sa accept ca trebuie facut ceva! Mobilitatea inca o am, oboseala cand faceam efort o puneam pe spatele tigarilor si kg in plus pareau ca nu au nici un efect negativ asupra mea! Insa sufeream!!! Nu mai aveam incredere in mine !! Nu am avut curajul sa imi caut un job in domeniul pe care l-am studiat ( am absolvit si facutatea si masterul) de frica nu neaparat a unui refuz ci a ideii preconcepute ca un om gras nu este privit cu aceiasi ochii de catre un posibil angajator!! Dar gata sunt hotarata sa revin la greutatea mea initiala si impreuna cu voi , grupul slabutelor sunt sigura ca voi reusii!! Am inceput de 6 zile dieta Dunkan si rezultatele au si aparut! sunt cu 5 kg mai usoara! Sper sa fiti alaturi de mine asa cum si eu ofer un umar toturor celor care au nevoie de sprijin! Trebuie sa fim unite iar aceasta batalie sa fiu una finala din care vom iesii castigatoare! Va pup dulce pe toate si va doresc un sfarsit de saptamana cat mai frumos si lipsit de tentatii!!>:D<:-*

Bine ai venit! Imi dau seama din cuvintele tale ca esti o persoana ambitioasa si care stie cat succes poate avea! E foarte bine ca te-ai hotarat si ca te-ai pus pe treaba, si faptul ca ai deja rezultate nu poate decat sa te impinga inainte! Mult succes si multa putere si rabdare pentru a putea ajunge acolo unde vrei. Sport faci? Ti-as recomanda sa te lasi si de fumat in cateva luni, e mai usor in timpul unei diete tinute corect, decat daca nu tii nimic si scapi fraiele la mancare. Eu am reusit! Pupici!

madalici 12 nov 2011 13:00:05

Re: Jurnalul bataliei finale! - madalici
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 843434)
Bine ai venit! Imi dau seama din cuvintele tale ca esti o persoana ambitioasa si care stie cat succes poate avea! E foarte bine ca te-ai hotarat si ca te-ai pus pe treaba, si faptul ca ai deja rezultate nu poate decat sa te impinga inainte! Mult succes si multa putere si rabdare pentru a putea ajunge acolo unde vrei. Sport faci? Ti-as recomanda sa te lasi si de fumat in cateva luni, e mai usor in timpul unei diete tinute corect, decat daca nu tii nimic si scapi fraiele la mancare. Eu am reusit! Pupici!

Multumesc mult pentru incurajari si te felicit pentru rezultatele obtinute de tine! Sper ca peste ceva timp sa ma pot lauda si eu cu aceleasi rezultate! Sport am mai facut eu cate putin dar de luni ma apuc asa cum trebuie pentru ca saptamana asta am fost si in perioada rea a lunii:">. Tu cu ce dieta ai slabit si cum ai evitat vergeturile pentru ca numai gandul ca le-as putea face ma ingrozeste? Pupici!!:-*

Animis23 12 nov 2011 18:47:08

Re: Jurnalul bataliei finale! - madalici
 
Citat:

Anterior postat de madalici (Post 843504)
Multumesc mult pentru incurajari si te felicit pentru rezultatele obtinute de tine! Sper ca peste ceva timp sa ma pot lauda si eu cu aceleasi rezultate! Sport am mai facut eu cate putin dar de luni ma apuc asa cum trebuie pentru ca saptamana asta am fost si in perioada rea a lunii:">. Tu cu ce dieta ai slabit si cum ai evitat vergeturile pentru ca numai gandul ca le-as putea face ma ingrozeste? Pupici!!:-*

Am mancat mai putin si mai des. Orice, dar ...am incercat sa evit painea(Adica mananc, dar nu zilnic), sucurile carbogazoase, prajelile etc.

In legatura cu vergeturi, sani lasati etc. nu ai ce face. Asta e adevarul trist. Ele in functie de puterea de regenerare a corpului tau o sa arate mai bine pe parcurs, dar tot o sa se vada. Poti sa mergi la masaj, sa iti hidratezi bine pielea ca sa isi pastreze elasticitatea. Eu alternez cremele, si de vreo 2 ori pe luna ma dau si cu ulei de migdale, si mi se pare ca arata pielea ceva mai bine. Dar urmele "prostiei" naostre raman :(

madalici 13 nov 2011 08:59:58

Re: Jurnalul bataliei finale! - madalici
 
Buna dimineata fetelor! Cum e vremea pe la voi?? Azi m-am trezit in ciuda ploii si vantului de afara foarte bine:D, cantarul arata cu un kg mai putin deci toate merg struna!;) Voi ce faceti? ce planuri aveti pentru ziua de azi??:-*

Animis23 13 nov 2011 12:47:03

Re: Jurnalul bataliei finale! - madalici
 
Citat:

Anterior postat de madalici (Post 843834)
Buna dimineata fetelor! Cum e vremea pe la voi?? Azi m-am trezit in ciuda ploii si vantului de afara foarte bine:D, cantarul arata cu un kg mai putin deci toate merg struna!;) Voi ce faceti? ce planuri aveti pentru ziua de azi??:-*

Felicitari pentru scadere! Sa ai o zi frumoasa! Eu azi o sa fac curat in casa cu colegul de apartament, o sa imi fac niste teme, apoi imi petrec seara cu iubi. O duminica frumoasa iti urez!

madalici 14 nov 2011 10:55:01

Re: Jurnalul bataliei finale! - madalici
 
O noua zi, o noua saptamana inceputa cu dreptul!!>:D<Acum cateva minute am constatat ca am scazut sub 110 kg am 109:x!! Nici nu va inchipuiti cat de fericita si mandra ma simt! Va pup si va doresc o saptamana cat mai frumoasa cu cat mai multe kg in minus!:-*

AnDrAdAxl 21 nov 2011 01:49:08

Re: Jurnalul bataliei finale! - madalici
 
Citat:

Anterior postat de madalici (Post 843418)
Povestea mea a inceput de mult, inca din timpul adolescentei cand dupa 12 ani de sport de performanta ( karate) m-am lasat brusc! Initial schimbarile nu s-au vazut dar era clar ca se produceau asa ca in 8 ani m-am ales din cauza alimentatiei si a lipsei de miscare cu vreo 40 si ceva de kg in plus!!!!:-o Pana nu demult adica pe la inceputul anului acesta parca am fost oarba , adica nu ca nu vedeam ca tot pun si pun kg dar nu vroiam sa accept ca trebuie facut ceva! Mobilitatea inca o am, oboseala cand faceam efort o puneam pe spatele tigarilor si kg in plus pareau ca nu au nici un efect negativ asupra mea! Insa sufeream!!! Nu mai aveam incredere in mine !! Nu am avut curajul sa imi caut un job in domeniul pe care l-am studiat ( am absolvit si facutatea si masterul) de frica nu neaparat a unui refuz ci a ideii preconcepute ca un om gras nu este privit cu aceiasi ochii de catre un posibil angajator!! Dar gata sunt hotarata sa revin la greutatea mea initiala si impreuna cu voi , grupul slabutelor sunt sigura ca voi reusii!! Am inceput de 6 zile dieta Dunkan si rezultatele au si aparut! sunt cu 5 kg mai usoara! Sper sa fiti alaturi de mine asa cum si eu ofer un umar toturor celor care au nevoie de sprijin! Trebuie sa fim unite iar aceasta batalie sa fiu una finala din care vom iesii castigatoare! Va pup dulce pe toate si va doresc un sfarsit de saptamana cat mai frumos si lipsit de tentatii!!>:D<:-*

Buna Madalina(asa banuiesc ca te numesti:D)!
Am trecut intamplator pe aici si ti-am citit povestea:)!E foarte asemanatoare cu a mea:eu am facut inot de performanta si apoi dansuri si dupa ce m-am lasat am devenit mai pufoasa.:">
Am vazut ca ai deja rezultate frumoase si te felicit!Hai ca se poate!:-*
Multa ambitie si un cantar cat mai zgarcit iti urez!:-*>:D<

madalici 10 ian 2012 19:29:21

Re: Jurnalul bataliei finale! - madalici
 
Dragele mele imi cer scuze ca nu am mai scris la mine in casuta de cam mult timp si probabil multe dintre voi m-ati cam uitat!! Tin sa va spun ca NU am renuntat si ma pot lauda cu o scadere de vreo 20 de kg!!! Mai am cam inca pe atatea si sper ca batalia cu kg sa fie castigata pentru totdeauna!! Bineinteles ca sunt constienta de faptul ca nu mai trebuie revenit la vechiurile obiceiuri si sper din tot sufletul sa nu mai fiu nevoita sa mai trec niciodata prin asa ceva!! Odata cu pierderea nesuferitelor alea de kilograme a revenit cat de cat si increderea in mine ! De acum o sa va scriu mai des, promit!!!!! Va pup pe toate si va doresc la cat mai multe kg in minus!!!>:D<:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:58:00.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO