Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal, weeps

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 07 iul 2009, 04:13:13
weeps's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 07 iul 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 35
Date: 168cm, 69.6kg
Mesaje: 27
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Talking Jurnal, weeps

Buna dimineata! Ma primiti vrintre voi?
De ceva timp tot vreau sa slabesc, dar adevarul e ca mi-e lene!
De facut miscare nici nu se pune problema in ceea ce ma priveste (pt ca nu-mi place deloc. Decat cel mult sarituri prin casa cand ma inveseleste o melodie. Cel mult..)
In schimb mi-e lene de responsabilitate. Mi-e lene sa-mi fac o salata in loc sa ma afund in ciocolata. In schimb problema cea mai delicata e ca nu beau apa. M-am obisnuit sa nu beau. Daca nu e suc (desi pot trai lejer si fara) refuz sa beau!
Problema mai e ca nu mananc la ore fixe (deloc!)
Am un mecanism tare dubios ca nu pot manca mai devreme de ora 4 (exceptii se fac daca intra ciocolata in ecuatie). De fapt cam pe la ora 20 mi se face foame.

Acestea fiind zise, incepand de astazi -7 iulie 2009, cu ajutorul vostru sper , intru zdravan in regim.
Tineti-mi pumnii
Si povestiti-mi de experientele voastre fericite, aparent ma motiveaza foarte puternic
weeps, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2189 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1672 kcal/zi. Pentru a slăbi 10 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -394 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2 (permalink)  
Vechi 07 iul 2009, 04:48:21
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal, weeps

Citat:
Anterior postat de weeps Vezi mesajul
Buna dimineata! Ma primiti vrintre voi?
bine ai venit in clubul slabutzelor in devenire

De ceva timp tot vreau sa slabesc, dar adevarul e ca mi-e lene!

scuza! scuza! scuza!nu exista asa ceva ! nu vrei sa fii sanatoasa si sexoasa

De facut miscare nici nu se pune problema in ceea ce ma priveste (pt ca nu-mi place deloc. Decat cel mult sarituri prin casa cand ma inveseleste o melodie. Cel mult..)

hmmm..21 de anisori si tzi-e lene... inseamna ca ai ce face in casa, nu? adica vrei sa-mi spui ca nu-ti place sa te plimbi pe afara? nici pe bicla sau pe role?nici innotul?nimic nimic?esti pro sedentarism????
In schimb mi-e lene de responsabilitate.

hm..specific varsteie ok..nu o sa te obligam nimictotul o sa vina de la a ta putere si vointza

Mi-e lene sa-mi fac o salata in loc sa ma afund in ciocolata.

asta e big problem !!tre sa remediem ticul prost "instalat"

In schimb problema cea mai delicata e ca nu beau apa.

e ok..nici euin schimb compensez apa cu sucurile facute de mine acasica... la blender sau in apa storc lamaie ca sa-i dea gust ..sau green tea!(lichidul meu preferat)...tu poti alege orice alt ceai dar fara nici un fel de indulcitor
M-am obisnuit sa nu beau. Daca nu e suc (desi pot trai lejer si fara) refuz sa beau!

cunosc cunosc ... eh si tu acu ..baba ca sa fie frumoasa sufera
Problema mai e ca nu mananc la ore fixe (deloc!)

n-ar fi big problem...problema ar fi daca nu papi sau sari peste mese

Am un mecanism tare dubios ca nu pot manca mai devreme de ora 4 (exceptii se fac daca intra ciocolata in ecuatie). De fapt cam pe la ora 20 mi se face foame.

hmmm..scoala e de vina(si tu, evident)..in timpul scolii n-ai papat si probabil ciocolata compensa papica. Ti-as recomanda ..in cazul asta..dieta tinuta de multe mamici care vor sa slabeasca dupa sarcina...si cred ca si mishutza o tine...papica putzina dar des ..din 2 in 2 ore... un fruct..o salata... un piept de pui
Acestea fiind zise, incepand de astazi -7 iulie 2009, cu ajutorul vostru sper , intru zdravan in regim.
Tineti-mi pumnii
Si povestiti-mi de experientele voastre fericite, aparent ma motiveaza foarte puternic
per total

imi place de tine!iti vezi clar defectele si esti sincera...si ai depistat singura de ce ai kilograme in plus
-lipsa miscarii - va trebui sa introduci in programul tau macar 30 minute de activitate intensa. Vezi ca avem aici pe site calcularea caloriilor in fct de activitate. Vezi ce-ti place si zi-ne ca sa vedem cum poti maximiza activitatea ca sa arzi cat mai mult.
- ciocolata - mama ma`sii...ca si eu am probleme cu ea..cred ca da dependentza... chiar azi am papat 2 bare de patratzele .. DAR le-am inclus in calorii. O data ce papi ciocolata o vei considera ca o masa si o vei adauga la caloriile care intra in organism...si nu stiu cat o sa iti convina sa vezi ca masa ta pe zi se rezuma doar la ciocolata. Arunca toate dulciurile din casa si fa-tzi o promisiune..de genu "pana nu dau 5 kilo jos nu mai pun gura pe ciocolata "..dupa ce le dai jos sa iti permitzi sa papi 5 patratzele de cioco ..si tot asa
-mancatul seara ...si bag mana in foc ca e si mult , asa-i?..ca deh organismul e slabit si cere "combustibil". DAR daca ai papa inainte de 4 si apoi te-ai apuca de ceva cardio..alergat..innot sau etc ..si apoi la 7 te-ai delecta cu un fruct si gata e mult mai sanatos si kilogramele ar disparea

DECI eu am un bebe de 4 luni si 2 sapt ... mai am si un barbat pofticios si a naibii sa fiu ca tot gasesc timp si chef sa tzin dieta si fac cardio cam de 3 ori pe sapt+ mers si ...ghici ghicitoare.... slabesc !!!!

Succes la slabit ! Totul se rezuma la "vreau sa fiu sanatoasa si frumoasa"
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3 (permalink)  
Vechi 07 iul 2009, 04:49:52
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal, weeps

pardon ...cred ca stii la ce ma refer "frumoasa"..nu e aluzie ca n-ai fii frumoasa si acum...dar ah ce bine vine o fusta mai scurta pe niste picioare lucrate la salasau o bluza mulata pe o burtica plata
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4 (permalink)  
Vechi 07 iul 2009, 12:53:38
weeps's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 07 iul 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 35
Date: 168cm, 69.6kg
Mesaje: 27
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Talking Re: Jurnal, weeps

Multumesc frumos pt incurajari
Da, chiar inainte sa adorm m-am gandit ca totusi n-oi crapa eu daca ma pun sa fac putina miscare prin casa. De inotat imi place foarte foarte mult. Si imi amintesc ca acum cateva veri am slabit foarte mult numai din 3 sedinte/sapt a cat 3 ore fiecare. Dar inca nu ma duc la inot ca mi-e jena sa-mi etalez neglijenta cu atata nesimtire Dupa ce mai scot vreo 5kg macar ma duc la bazin.
Tot inainte sa adorm am mai luat o decizie foarte foarte importanta: ma las de fumat -dupa 7 ani de fumat intens
Cu sucul home-made e cam degeaba.. am incercat de amuzament sa-mi fac suc in casa, pe care l-am aruncat dupa o buna bucata de timp din cauza mirosului pt ca trebuie sa fie in permanenta cola in casa ,ca al meu iubit nu ar renunta la cola nici in ruptul capului, si eu cum sa-l dezamagesc si sa aleg calea sanatoasa de a trece prin viata?

Am tinut si eu la un mom dat regimul cu mancat putin dar des si tare mi-a placut. Si cel mai probabil asa o sa fac si acum.
Mi-e ciudat (dar bine!) ca ma simt foarte in putere si entuziasmata sa tin regim si sa slabesc mult si frumos
Si Ianna, sa-ti creasca bebele mare, frumos, sanatos si tare tare norocos!!!
weeps, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2189 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1672 kcal/zi. Pentru a slăbi 10 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -394 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5 (permalink)  
Vechi 07 iul 2009, 18:22:41
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal, weeps

merci scumpa

de curiozitate nu e vreo piscina pe la tine prin oras care la prima ora sau la orele pranzului sa fie mai goala ...ca seara bag mana in foc ca e full...poate faci vreo smecherie si ai reusi sa te duci de pe acuma

5 kilo nu e mult delocincepe cu vointa ... dieta cat mai stricta(la modul sa nu papi cioco)si intr-o luna ai sa vezi ca pica (mai ales ca etsi la inceput)...dar trebuie sa faci si sport ca sa dispara intr-o luna.


Citat:
Anterior postat de weeps Vezi mesajul
Multumesc frumos pt incurajari
Da, chiar inainte sa adorm m-am gandit ca totusi n-oi crapa eu daca ma pun sa fac putina miscare prin casa. De inotat imi place foarte foarte mult. Si imi amintesc ca acum cateva veri am slabit foarte mult numai din 3 sedinte/sapt a cat 3 ore fiecare. Dar inca nu ma duc la inot ca mi-e jena sa-mi etalez neglijenta cu atata nesimtire Dupa ce mai scot vreo 5kg macar ma duc la bazin.
Tot inainte sa adorm am mai luat o decizie foarte foarte importanta: ma las de fumat -dupa 7 ani de fumat intens
Cu sucul home-made e cam degeaba.. am incercat de amuzament sa-mi fac suc in casa, pe care l-am aruncat dupa o buna bucata de timp din cauza mirosului pt ca trebuie sa fie in permanenta cola in casa ,ca al meu iubit nu ar renunta la cola nici in ruptul capului, si eu cum sa-l dezamagesc si sa aleg calea sanatoasa de a trece prin viata?

Am tinut si eu la un mom dat regimul cu mancat putin dar des si tare mi-a placut. Si cel mai probabil asa o sa fac si acum.
Mi-e ciudat (dar bine!) ca ma simt foarte in putere si entuziasmata sa tin regim si sa slabesc mult si frumos
Si Ianna, sa-ti creasca bebele mare, frumos, sanatos si tare tare norocos!!!
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6 (permalink)  
Vechi 07 iul 2009, 21:30:47
weeps's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 07 iul 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 35
Date: 168cm, 69.6kg
Mesaje: 27
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal, weeps

Dada, am facut azi vreo juma de ora exercitii pt picioare si fund si chiar mi-a placut
Plus ca am facut curat in casa vreo 3 ore continuu (si asta trebuie sa se puna ca miscare!) pluuus ca am urcat echivalentul a 4 etaje +coborat de cate 3 serii
Si sunt constienta ca mare lucru nu rezolv fara miscare.. pt ca problema mea cea mai suparatoare e ca sunt fleosc lucru care nu se poate remedia decat cu miscare
In fine, ma pot mandri ca in prima zi de regim am mancat un castravete (aproape), un mar si 3 piersicute si un pumn de ovaz. De cioco sau alte minunatii interzise nici nu mai am chef.
Dar acum ,sa-mi fie rusine, pacatuiesc cu un pahar de vodka tonic. Nici nu stiu, o fi bomba calorica? Ca din cate stiu vodka e digestiv
weeps, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2189 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1672 kcal/zi. Pentru a slăbi 10 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -394 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7 (permalink)  
Vechi 07 iul 2009, 21:45:23
weeps's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 07 iul 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 35
Date: 168cm, 69.6kg
Mesaje: 27
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal, weeps

Si in legatura cu bazinul, din cate stiu e unul care e bazin in toata firea lui, dar e foarte foarte murdar.. si as evita pe cat posibilul sa fiu pusa in situatia de a avea de-a face cu vreo boala urata
In schimb cand m-oi duce in Bucuresti (ca ai mei locuiesc in Buc) ma duc la bazinele mele pe care le stiu ca sunt ok si scap de batai de cap. Insa asta o sa se intample abia dupa ce o sa scot alea 5 kg de care iti ziceam
weeps, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2189 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1672 kcal/zi. Pentru a slăbi 10 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -394 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8 (permalink)  
Vechi 07 iul 2009, 22:31:06
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal, weeps

Citat:
Anterior postat de weeps Vezi mesajul
Dada, am facut azi vreo juma de ora exercitii pt picioare si fund si chiar mi-a placut
Plus ca am facut curat in casa vreo 3 ore continuu (si asta trebuie sa se puna ca miscare!) pluuus ca am urcat echivalentul a 4 etaje +coborat de cate 3 serii
Si sunt constienta ca mare lucru nu rezolv fara miscare.. pt ca problema mea cea mai suparatoare e ca sunt fleosc lucru care nu se poate remedia decat cu miscare
In fine, ma pot mandri ca in prima zi de regim am mancat un castravete (aproape), un mar si 3 piersicute si un pumn de ovaz. De cioco sau alte minunatii interzise nici nu mai am chef.
Dar acum ,sa-mi fie rusine, pacatuiesc cu un pahar de vodka tonic. Nici nu stiu, o fi bomba calorica? Ca din cate stiu vodka e digestiv

foarte bun start cu o singura exceptzie ..papica ...doar atat ai papat?incearca sa papi peste 1000 kcal/zi... am mai zis si altor fete... incearca de mai sus(1600 sa zicem) ca sa ai de unde tot scade si sa te potzi opri macar la un 1000kcal/zi. De ce asa?

1. iti vei cunoaste organismul ..cat poti papa si ce poti papa si in ce alimente te ajuta la dieta

2. vei slabi mancand sanatos...ai sa fi uimita cate produse potzi baga in 1600

3. cand stagnezi sa ai de unde scade sa stimulezi organismul

4. dupa ce slabesti ..mentzinerea nu tre sa constea tot in dieta...si nici n-ai sa potzi tzine o viatza intreaga dieta ... deci ca sa evitzi sa pui la loc toate kilogramele

cauta sa ai in dieta mancare bogata in fibre, proteine si vitamine

vis-a-vis de vodka... un pahar de 50 ml are cam 116 kcal...si eu ma mai rasfatz din cand in cand cu cate un pahar de vin rosu (ca acum)..nu-i nici o crima..dar fara exces ca la cat de putzin papam ... se urca foarte usor la bibilica
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9 (permalink)  
Vechi 07 iul 2009, 22:33:23
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal, weeps

Citat:
Anterior postat de weeps Vezi mesajul
Si in legatura cu bazinul, din cate stiu e unul care e bazin in toata firea lui, dar e foarte foarte murdar.. si as evita pe cat posibilul sa fiu pusa in situatia de a avea de-a face cu vreo boala urata
In schimb cand m-oi duce in Bucuresti (ca ai mei locuiesc in Buc) ma duc la bazinele mele pe care le stiu ca sunt ok si scap de batai de cap. Insa asta o sa se intample abia dupa ce o sa scot alea 5 kg de care iti ziceam

doamne fereste ...asta iti mai lipseste sa te mai si imbolnavesti...pai du-te la Bucale ca acolo ai de unde alege ... sunt destule piscine ... si daca tzin bine minte sunt unele care au si program special ptr dif tratamente si atunci nu merg doar "fotomodele"
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #10 (permalink)  
Vechi 07 iul 2009, 22:48:23
weeps's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 07 iul 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 35
Date: 168cm, 69.6kg
Mesaje: 27
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Talking Re: Jurnal, weeps

De "programe speciale" n-am mai auzit, insa din nu stiu ce motiv nici nu prea conteaza in Buc daca ma duc la un bazin normal sau nu, pt ca la Dinamo si in 23 august din cate imi amintesc au si program de seara .. si cumva ma simt mai safe
Si da, stiu ca am exagerat (la modul minus) cu mancarea azi, dar culmea, nici nu m-am infometat.. cred ca e de la caldura si de la cei 3 l de apa bauti (yeeeey!!!). Si incep sa simt asta pt ca de la cateva guri de vodka deja abia mai tastez
In fine, maine o sa ma pun sa-mi fac un peste cu cartofi fierti si in rest numai fructe sau salate.
Asa ma bucur ca m-am apucat de regim
weeps, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2189 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1672 kcal/zi. Pentru a slăbi 10 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -394 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
am sa reusesc, dieta, diete, jurnal, jurnal slabit, slabire, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole