Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul gandurilor mele! AnutzaMariutza

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 10 apr 2011, 15:40:48
CrisetenO's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 16 sep 2010
Locaţie: Darmstadt, Germania
Vârsta: 38
Date: 161.5cm, 54.0kg
Mesaje: 876
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 26 mesaje
Implicit Re: Jurnalul gandurilor mele! AnutzaMariutza

Salut Anutza si bine ai venit intre noi!

Astept cu nerabdare sa ne spui mai multe despre tine, mai ales in ceea ce priveste programul tau zilnic, obiceiurile alimentare, unde mananci si cu cine, cat de mult gatesti, ce anume poti/stii/iti place sa gatesti etc.

La prima vedere, am un sfat si doua sugestii care poate iti vor fi de folos. Sfatul meu este: lasa-te de produsele degresate. Cunosc atractia lor -- si eu am fost foarte mult timp aproape dependenta de ele -- dar ca si cu produsele cu zero zahar, aceste produse sunt foarte bogate in chimicale. Si daca, spre deosebire de indulcitorii care sunt otrava curata, produsele degresate nu sunt chiar asa de rele, procesul dintre stadiul de semi-degresat la degresat e foarte, foarte chimic, si mananci 1/2 de tabel periodic la fiecare lingura de lactate degresate. Iti recomand cu multa caldura sa treci la lactate semi-degresate.


Acum sugestiile. In primul rand: desi laptele cu cereale si pentru mine e cat se poate de ok, imi dau seama ca de fapt ma umflu mai tare de la el, si tind sa mananc mai multe cereale daca le mananc cu lapte decat daca le mananc cu iaurt (asta din cauza ca "incape" mai putin intr-o lingura de lapte decat intr-una de iaurt si deci intind laptele pentru mai multe cereale...)

In al doilea rand: intre alimentele tale favorite nu ai pomenit pestele si carnea slaba rosie (gen carne de vitel). Ambele sunt foarte importante pentru dieta ta, carnea rosie pentru ca iti da fier si pentru ca e mai greu sa falsifici carnea de vitel decat cea de pui (in sensul ca puiului i se dau hormoni ca sa se maturizeze, dar la vitel e mult mai greu). Iar de peste -- si mai ales de peste in gen somon, macrou, etc, care are grasimi naturale -- ai nevoie pentru ca sa digeri calciul si ca sa-ti iei uleiuri naturale!

Iti urez mult spor la slabit si te astept cu meniuri. Cu mult drag,

Cristina
__________________
Reteta mea preferata din post: http://concurs.slabute.ro/reteta-pre...CrisetenO.html

Jurnalul meu: E greu sa te opresti din slabit... http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...teno-6331.html
CrisetenO, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1862 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1345 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #12 (permalink)  
Vechi 10 apr 2011, 16:33:32
AnutzaMariutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 apr 2011
Locaţie: Budapesta, Ungaria
Vârsta: 34
Dieta: mancat sanatos!
Date: 165cm, 64.4kg
Mesaje: 33
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul gandurilor mele! AnutzaMariutza

Citat:
Anterior postat de CrisetenO Vezi mesajul
Salut Anutza si bine ai venit intre noi!

Astept cu nerabdare sa ne spui mai multe despre tine, mai ales in ceea ce priveste programul tau zilnic, obiceiurile alimentare, unde mananci si cu cine, cat de mult gatesti, ce anume poti/stii/iti place sa gatesti etc.

La prima vedere, am un sfat si doua sugestii care poate iti vor fi de folos. Sfatul meu este: lasa-te de produsele degresate. Cunosc atractia lor -- si eu am fost foarte mult timp aproape dependenta de ele -- dar ca si cu produsele cu zero zahar, aceste produse sunt foarte bogate in chimicale. Si daca, spre deosebire de indulcitorii care sunt otrava curata, produsele degresate nu sunt chiar asa de rele, procesul dintre stadiul de semi-degresat la degresat e foarte, foarte chimic, si mananci 1/2 de tabel periodic la fiecare lingura de lactate degresate. Iti recomand cu multa caldura sa treci la lactate semi-degresate.


Acum sugestiile. In primul rand: desi laptele cu cereale si pentru mine e cat se poate de ok, imi dau seama ca de fapt ma umflu mai tare de la el, si tind sa mananc mai multe cereale daca le mananc cu lapte decat daca le mananc cu iaurt (asta din cauza ca "incape" mai putin intr-o lingura de lapte decat intr-una de iaurt si deci intind laptele pentru mai multe cereale...)

In al doilea rand: intre alimentele tale favorite nu ai pomenit pestele si carnea slaba rosie (gen carne de vitel). Ambele sunt foarte importante pentru dieta ta, carnea rosie pentru ca iti da fier si pentru ca e mai greu sa falsifici carnea de vitel decat cea de pui (in sensul ca puiului i se dau hormoni ca sa se maturizeze, dar la vitel e mult mai greu). Iar de peste -- si mai ales de peste in gen somon, macrou, etc, care are grasimi naturale -- ai nevoie pentru ca sa digeri calciul si ca sa-ti iei uleiuri naturale!

Iti urez mult spor la slabit si te astept cu meniuri. Cu mult drag,

Cristina
Buna Cristina,
Multumesc mult pentru sfaturi!Intradevar la zaharina si cola zero ar trebui sa renunt de tot!Cat despre lapte,nu pot spune ca,consum ff mult!Eu nu mananc cereale cu zahar,mananac fulgi de ovaz pe care ii fierb in maxim 50 de ml de lapte dimineata,deci nu ff mult!In rest,daca beau o cafea o beau cu lapte gras 3,5%,ca numai din ala au la cafenele...si cel condensat are 10%deci prefer asa!Carne intradevar mananc mai mult de pui,ar trebui sa bag si vita,dar sincer ma enerveaza ca e ff tare si ma dor maselele de la ea!In rest mananc fructe,legume fierte sau crude..incerc sa nu prajesc nimic in ulei..uleiul il folosesc doar pe cel de masline si doar crud in salate!In weekend imi mai fac cate o pofta,pizza sau ceva,dar in cantitati mici..si cat mai usoara!In ultima perioada cam am luat-o razna cu pizza si trebuie sa fac ceva in privinta asta!
Cu sportul acum!De 4 luni de zile fac sport ff intens!Alerg in fiecare zi 50 de minute la banda,fac stepper,merg de 3 ori pe saptamana la spinning,si lucrez de 3-4 ori pe saptamana fitness in sala cu greutati!Incerc sa imi fac un stil de viata cat mai sanatos,sa nu consider ca asta este o dieta pe termen scurt,ci ca imi formez niste obiceiuri pentru toata viata!Orice sfat si idee e mai mult decat ff bine primit!Te mai astept pe la mine cu sfaturi!Sa ai o duminica frumoasa!
AnutzaMariutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2323 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1806 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1290 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #13 (permalink)  
Vechi 10 apr 2011, 16:41:20
CrisetenO's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 16 sep 2010
Locaţie: Darmstadt, Germania
Vârsta: 38
Date: 161.5cm, 54.0kg
Mesaje: 876
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 26 mesaje
Implicit Re: Jurnalul gandurilor mele! AnutzaMariutza

Draga Anutza,

Mi-ai luat o piatra de pe inima: stiu ca uneori par enervant de pisaloaga si nu e cu intentie... Sa tii minte si de peste: e intr-adevar esential pentru dieta si e bun de tot. Hai, ca nu te-am facut sa mananci untura de peste si ulei de ricin, ci pastrav suculent la cuptor, cu lamaie si rozmarin!

Despre carnea de vita, uite doua chestii pe care le poti face pentru ca sa-ti iasa carnea de vita moale:

1. Fiert, fiert, fiert: iei carne de vita slaba si o tai in cubulete nu prea mari (sa incapa 2-3 intr-o lingura), o pui sa fiarba la foc mediu in zeama de supa, pana se face moale. Amesteci cu ghiveci de legume intr-un vas de Jena, si pui la cuptor pana se face moale (o ora, doua...). E foarte, foarte buna! (am pus o reteta de tocanita cu carne de vita care poate fi interesanta).

2. Prajit, copt, copt: prepari mai intai carnea la teflon sau gratar, apoi pui fripturile intr-o tava si le pui la cuptor vreo 4-5 ore la foc mic (140 grade). La sfarsit va fi asa de moale ca o poti manca si cu lingura.

Cu mult drag,

Cristina
__________________
Reteta mea preferata din post: http://concurs.slabute.ro/reteta-pre...CrisetenO.html

Jurnalul meu: E greu sa te opresti din slabit... http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...teno-6331.html
CrisetenO, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1862 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1345 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #14 (permalink)  
Vechi 10 apr 2011, 16:51:49
AnutzaMariutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 apr 2011
Locaţie: Budapesta, Ungaria
Vârsta: 34
Dieta: mancat sanatos!
Date: 165cm, 64.4kg
Mesaje: 33
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul gandurilor mele! AnutzaMariutza

Citat:
Anterior postat de CrisetenO Vezi mesajul
Draga Anutza,

Mi-ai luat o piatra de pe inima: stiu ca uneori par enervant de pisaloaga si nu e cu intentie... Sa tii minte si de peste: e intr-adevar esential pentru dieta si e bun de tot. Hai, ca nu te-am facut sa mananci untura de peste si ulei de ricin, ci pastrav suculent la cuptor, cu lamaie si rozmarin!

Despre carnea de vita, uite doua chestii pe care le poti face pentru ca sa-ti iasa carnea de vita moale:

1. Fiert, fiert, fiert: iei carne de vita slaba si o tai in cubulete nu prea mari (sa incapa 2-3 intr-o lingura), o pui sa fiarba la foc mediu in zeama de supa, pana se face moale. Amesteci cu ghiveci de legume intr-un vas de Jena, si pui la cuptor pana se face moale (o ora, doua...). E foarte, foarte buna! (am pus o reteta de tocanita cu carne de vita care poate fi interesanta).

2. Prajit, copt, copt: prepari mai intai carnea la teflon sau gratar, apoi pui fripturile intr-o tava si le pui la cuptor vreo 4-5 ore la foc mic (140 grade). La sfarsit va fi asa de moale ca o poti manca si cu lingura.

Cu mult drag,

Cristina
Nu esti pisaloaga deloc,imi face placere sa discut cu tine,mai ales ca vii cu sfaturi pertinente!Despre peste ce sa zic,nu stau bine la capitolul asta..mai mananc ton in conserva,pe care il adaug in salate...Dar,in fiecare dimineata si seara imi iau capsulele cu ulei de peste omega 3-6-9!O sa incerc sa prepar carnea de vita cum m-ai sfatuit!Uite chiar in momentul asta o colega mi-a dat ideea sa cumpar carne de vita si sa o toc..si sa o fac in teflon asa..tocata!Ce zici?
AnutzaMariutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2323 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1806 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1290 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #15 (permalink)  
Vechi 10 apr 2011, 17:37:01
CrisetenO's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 16 sep 2010
Locaţie: Darmstadt, Germania
Vârsta: 38
Date: 161.5cm, 54.0kg
Mesaje: 876
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 26 mesaje
Implicit Re: Jurnalul gandurilor mele! AnutzaMariutza

Citat:
Anterior postat de AnutzaMariutza Vezi mesajul

Nu esti pisaloaga deloc,imi face placere sa discut cu tine,mai ales ca vii cu sfaturi pertinente!Despre peste ce sa zic,nu stau bine la capitolul asta..mai mananc ton in conserva,pe care il adaug in salate...Dar,in fiecare dimineata si seara imi iau capsulele cu ulei de peste omega 3-6-9!O sa incerc sa prepar carnea de vita cum m-ai sfatuit!Uite chiar in momentul asta o colega mi-a dat ideea sa cumpar carne de vita si sa o toc..si sa o fac in teflon asa..tocata!Ce zici?
Merge si asa, daca ai o masina buna de tocat, numai ca vezi tu, carnea de vita daca e slaba e muschi, si deci greu de tocat (dar lasa, e bun pentru sport ), iar daca nu e slaba, nu e bine sa o mananci... Iti sugerez chiar sa incerci sa faci un fel de musaca cu ea, daca iti place: pregatesti niste dovlecei in prealabil (trebuie pre-fierti, pana nu sunt chiar moi, dar nici nu mai sunt cruzi), o parte ii tai pe lung, o parte ii fierbi bine si ii faci piure. Intr-un vas de Jena pregatit cu f. putin ulei si cu pesmet, pui un strat de dovlecei taiati pe lung, pui putina sare si piper, adaugi deasupra carnea facuta la teflon cu ceapa maruntita si dovlecei piure (si condimentata dupa plac). Iar peste stratul de carne, mai pui unul de dovlecei si ornezi cu rosii. Pui la cuptor pana se inundeaza casa de la saliva...

Cu mult drag,

Cristina
__________________
Reteta mea preferata din post: http://concurs.slabute.ro/reteta-pre...CrisetenO.html

Jurnalul meu: E greu sa te opresti din slabit... http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...teno-6331.html
CrisetenO, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1862 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1345 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #16 (permalink)  
Vechi 10 apr 2011, 17:44:04
AnutzaMariutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 apr 2011
Locaţie: Budapesta, Ungaria
Vârsta: 34
Dieta: mancat sanatos!
Date: 165cm, 64.4kg
Mesaje: 33
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul gandurilor mele! AnutzaMariutza

Citat:
Anterior postat de CrisetenO Vezi mesajul
Merge si asa, daca ai o masina buna de tocat, numai ca vezi tu, carnea de vita daca e slaba e muschi, si deci greu de tocat (dar lasa, e bun pentru sport ), iar daca nu e slaba, nu e bine sa o mananci... Iti sugerez chiar sa incerci sa faci un fel de musaca cu ea, daca iti place: pregatesti niste dovlecei in prealabil (trebuie pre-fierti, pana nu sunt chiar moi, dar nici nu mai sunt cruzi), o parte ii tai pe lung, o parte ii fierbi bine si ii faci piure. Intr-un vas de Jena pregatit cu f. putin ulei si cu pesmet, pui un strat de dovlecei taiati pe lung, pui putina sare si piper, adaugi deasupra carnea facuta la teflon cu ceapa maruntita si dovlecei piure (si condimentata dupa plac). Iar peste stratul de carne, mai pui unul de dovlecei si ornezi cu rosii. Pui la cuptor pana se inundeaza casa de la saliva...

Cu mult drag,

Cristina
Dap,o sa incerc cu dovlecei,dar in tigaie de teflon si fac cu sos de rosii..facut de mine!Sa vedem ce iese!Multumesc!
AnutzaMariutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2323 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1806 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1290 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #17 (permalink)  
Vechi 10 apr 2011, 22:59:26
AnutzaMariutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 apr 2011
Locaţie: Budapesta, Ungaria
Vârsta: 34
Dieta: mancat sanatos!
Date: 165cm, 64.4kg
Mesaje: 33
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul gandurilor mele! AnutzaMariutza

Dear Diary,
Astazi am stat si m-am gandit ce ar mai trebui sa schimb la mine!De saptamana asta vreau sa fac niste schimbari in viata mea,care sa imi aduca bucurie si stare de bine!
Vreau sa ma trezesc in fiecare dimineata macar la 7,30 si sa nu mai pierd vremea dormind,sa fiu mai ordonata si sa imi tin casuta frumoasa si curata pentru o mai buna armonie!M-am gandit la niste modificari de decor!Sa imi tin evidenta alimentara mai stricta,mi-am cumparat un carnetel frumos,girlie,pe care o sa il port intotdeauna cu mine si o sa notez tot ce mananc si beau,pentru a nu uita nimic si a fi mai dura cu mine!Imi fac program de citit macar 1 ora pe zi,pentru ca am realizat ca pierd foarte mult timp plictisindu-ma..asa ca trebuie sa il umplu cu ceva!
Mai doresc de asemenea sa tin evidenta la apa pe care o beau,pentru a fi sigura ca beau cel putin 2 litri pe zi!Vreau sa gasesc un ceai cu proprietati de dezintoxicare pe care sa il beau in fiecare seara,si de asemenea sa mananc in fiecare zi cate un grepfruit!Sper sa reusesc sa tin pasul cu tot ce mi-am propus!Voi nota aici in fiecare zi ce am reusit sa realizez!
AnutzaMariutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2323 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1806 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1290 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #18 (permalink)  
Vechi 11 apr 2011, 06:26:29
Alexandra Andreea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 32
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul gandurilor mele! AnutzaMariutza

Neatza Ana!



Imi place ca vrei sa iti pui ordine in viatza! Acelasi lucru am inceput sa il fac si eu, si acum nu ma mai plang ca nu am ce face si ca stau prea mult! In acelasi timp, sa stii ca si eu am un caiet in care tin evdenta mancarii, a apei, a fibrelor pe care le mananc si a sportului! Dar mi-am mai facut unul si imi notez programul in fiecare zi, ca sa nu fiu delasatoare!

Iti urez un inceput de saptamana minunat!
Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #19 (permalink)  
Vechi 11 apr 2011, 14:25:32
bebelusha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 28 ian 2010
Locaţie: bacau, Romania
Vârsta: 38
Dieta: vine barza :)
Date: 160cm, 69kg
Mesaje: 4.359
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 24 mesaje
Implicit Re: Jurnalul gandurilor mele! AnutzaMariutza

Buna scumpa..iti doresc un inceput de sapt superb..pup si sper sa mai vb
  #20 (permalink)  
Vechi 11 apr 2011, 14:32:04
AnutzaMariutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 apr 2011
Locaţie: Budapesta, Ungaria
Vârsta: 34
Dieta: mancat sanatos!
Date: 165cm, 64.4kg
Mesaje: 33
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul gandurilor mele! AnutzaMariutza

Citat:
Anterior postat de bebelusha Vezi mesajul
Buna scumpa..iti doresc un inceput de sapt superb..pup si sper sa mai vb
Buna iubita,
Multumesc mult!Asemeni iti doresc si tie!
AnutzaMariutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2323 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1806 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1290 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
anutzamariutza, calorii, dieta, gandurilor, jurnale, jurnalul, mele, sanatos, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik Ciucik Arhiva jurnale slabit 917 01 oct 2013 21:48:21
Cum setez fontul pentru toate mesajele mele? ras_cristalin Forum 6 03 dec 2012 10:52:31
Eu si aberatiile mele... Mikky Mikky Arhiva jurnale slabit 114 17 iun 2011 17:11:03
Gandurile mele scrise..Jurnal Madaa! madaa Arhiva jurnale slabit 37 10 sep 2010 21:42:50
Cum gasesc mesajele mele din forum? cristina20 Forum 1 16 iul 2010 19:01:16

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole