forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul kg pierdute - Roda (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-kg-pierdute-roda-10234.html)

Roda 15 sep 2011 16:28:17

Jurnalul kg pierdute - Roda
 
Buna, de curand am dat peste site-ul vostru, si am hotarat sa ma inregistrez pentru ca am nevoie de ajutor..... IATA ISTORIA MEA:
De la varsta de 7 ani am inceput sa ma ingras si pe la vre-o 20 de ani aveam deja 105 kg:((, ce sa va zic am avut o adolescenta de cosmar, purtam doar haine lungi largi etc etc..in fine pe la vr-e 21 de ani am hotarat ca trebuie sa slabesc si deci am inceput cu dietele....am tinut cred toate dietele posibile, am baut diferite ierburi, ceaiuri,laxative diuretice, cam tot ce gaseam, rezultatul: dupa 6 luni aveam 30 kg in minus..apoi a inceput cosmarul, adca frica de a nu pune tot la loc, astfel am ajuns la crizele de bulimie..:((:((:((:((.. ce sa va zic ..desi am exclus dulciurile, prajelile, fainoasele , oricum imi parea ca ma ingras si atunci tineam citeva zile de dieta sctricta (infometare) ca dupa sa maninc tot ce gaseam...si apoi .. wc, voma etc ...mergeam si la sala de trei ori pe saptamana, si oricum am reusit sa-mi mentin greutatea, doar ca m-am trezit cu o sumedenie de dereglari la stomac, bila, pancreas...deci am facut un tratament de doua luni cu picatori si sumedenii de injectii si am incetat cu episoadele bulimice...ziceam ca nu mai fac n viata mea..insa din pacate a duart can 1 an nu mai mult..dupa aia iar am inceput.....dieta, sport si apoi mincat vomitat..acuma cantaresc 73 kg la 172 cm si imi pare ca sunt foarte grasa, trebuie sa mai dau jos cam 10 kg, dar orice incerc nu se duc si gata..m-am exasperat cutotul...cum sa fac??? Ajutati-ma va rog!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(:(:(:(

azra 15 sep 2011 19:18:18

Re: Jurnalul kg pierdute - Roda
 
Citat:

Anterior postat de Roda (Post 791056)
Buna, de curand am dat peste site-ul vostru, si am hotarat sa ma inregistrez pentru ca am nevoie de ajutor..... IATA ISTORIA MEA:
De la varsta de 7 ani am inceput sa ma ingras si pe la vre-o 20 de ani aveam deja 105 kg:((, ce sa va zic am avut o adolescenta de cosmar, purtam doar haine lungi largi etc etc..in fine pe la vr-e 21 de ani am hotarat ca trebuie sa slabesc si deci am inceput cu dietele....am tinut cred toate dietele posibile, am baut diferite ierburi, ceaiuri,laxative diuretice, cam tot ce gaseam, rezultatul: dupa 6 luni aveam 30 kg in minus..apoi a inceput cosmarul, adca frica de a nu pune tot la loc, astfel am ajuns la crizele de bulimie..:((:((:((:((.. ce sa va zic ..desi am exclus dulciurile, prajelile, fainoasele , oricum imi parea ca ma ingras si atunci tineam citeva zile de dieta sctricta (infometare) ca dupa sa maninc tot ce gaseam...si apoi .. wc, voma etc ...mergeam si la sala de trei ori pe saptamana, si oricum am reusit sa-mi mentin greutatea, doar ca m-am trezit cu o sumedenie de dereglari la stomac, bila, pancreas...deci am facut un tratament de doua luni cu picatori si sumedenii de injectii si am incetat cu episoadele bulimice...ziceam ca nu mai fac n viata mea..insa din pacate a duart can 1 an nu mai mult..dupa aia iar am inceput.....dieta, sport si apoi mincat vomitat..acuma cantaresc 73 kg la 172 cm si imi pare ca sunt foarte grasa, trebuie sa mai dau jos cam 10 kg, dar orice incerc nu se duc si gata..m-am exasperat cutotul...cum sa fac??? Ajutati-ma va rog!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(:(:(:(

salut Roda,bine ai venit
nu vrei sa ne povestesti mai multe,cam ce papi tu intr-o zi?
ce si cat sport faci pe saptamana?
sper ca acum mananci cat mai sanatos si suficient cat sa nu faci foamea ca nu te ajuta cu nimic asta,si mai ales ca nu mai iti provoci singura voma:(

maria palaria 16 sep 2011 08:04:07

Re: Jurnalul kg pierdute - Roda
 
hei acum arati destul de bine,nu mai fa prostii de genul cu infometarea. mai bine incearca ceva de genu sa nu maninci nimic dupa ora 6 .da rezultate.baga sport si totul o sa fie bine.mai ok sa slabesti in timp decit in citeva luni 40 kile.bafta

Roda 16 sep 2011 08:10:33

Re: Jurnalul kg pierdute - Roda
 
meniul meu zilinic este cam asa: dimineta fulgi de ovas cu lapte 1 lingurita de miere, cateva stafide si un piculet de unt apoi la pranz un mar, un iaurt, doue felii de paine neagra de secara,cateodata cascaval, iar sera de obicei o salata cu rosii castraveti ardei si branza, uneori peste sau carne, cam asta e!! La sala merg aproape in fiecare zi, fac 40 de minute bicicleta apoi 1 ora de exercitii cu greutati....rezultat: nici un gram in minus :(, doar ca ma mentin la greutatea pe care o am..

azra 16 sep 2011 08:15:11

Re: Jurnalul kg pierdute - Roda
 
Citat:

Anterior postat de Roda (Post 791544)
meniul meu zilinic este cam asa: dimineta fulgi de ovas cu lapte 1 lingurita de miere, cateva stafide si un piculet de unt apoi la pranz un mar, un iaurt, doue felii de paine neagra de secara,cateodata cascaval, iar sera de obicei o salata cu rosii castraveti ardei si branza, uneori peste sau carne, cam asta e!! La sala merg aproape in fiecare zi, fac 40 de minute bicicleta apoi 1 ora de exercitii cu greutati....rezultat: nici un gram in minus :(, doar ca ma mentin la greutatea pe care o am..

mie mi se pare ca papi ff putin,la cat ai zis tu abia daca ajungi la 1000 calorii

Roda 16 sep 2011 10:26:21

Re: Jurnalul kg pierdute - Roda
 
pai daca mai adaug cate ceva, gata se intorc kg inapoi

Roda 16 sep 2011 11:40:12

Re: Jurnalul kg pierdute - Roda
 
hm..dar cum functioneaza tiker-ul? se pare ca am cam confundat un pic lucrurile:)):))
p.s dupa 20 minute ora pranzului, azi mi-am luatla oficiu pui la gratar, si apa plata cu lamaie...;;);;)

SOFICA 16 sep 2011 12:29:48

Re: Jurnalul kg pierdute - Roda
 
Buna Roda eu zic sa scapi de frica asta de a nu te ingrasa la loc ca oricum ai slabit destul de mult si cu cat esti mai relaxata cu atat vei rezolva lucrurile mai usor.Bafta in continuare si sa nu crezi ca e usor sa slabesti si mai ales sa te menti asa ca tine. Eu am slabit si la primul concediu deja m-am ingrasat 5 kg si acum ma lupt cu ele si cu inca cateva in plus.

Roda 16 sep 2011 12:32:48

Re: Jurnalul kg pierdute - Roda
 
Multumesc pentru sfat Sofica!!! Stiu ca este greu sa slabesti dar si mai greu mi se pare sa te mentii..vad din tikerul tau ca tu ai facut progrese serioase ;) succes tie in lupta cu inamicul ;) (kg in plus)

SOFICA 16 sep 2011 12:43:16

Re: Jurnalul kg pierdute - Roda
 
Eu ajunsesem la 85 kg dar dupa cum vezi m-am cam ingrasat si credema ca nu mi-a fost usor si in continuare ma lupt cu mine insami. Eu cand m-am maritat aveam 65 kg, acum imi doresc sa ajung macar la 75kg.


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:48:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO