forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul lui Lemon, fata care in curand va fi o SLABUTA (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-lui-lemon-fata-curand-va-slabuta-7986.html)

lemon 01 feb 2011 00:00:57

Jurnalul lui Lemon, fata care in curand va fi o SLABUTA
 
Buna! Ma numesc Simona,mi se mai spune Lemon:)),am 13 ani si jumatate si sunt dinTimisoara.
De la varsta de 8 ani jumatate:-/cu aproximatie,am inceput sa ma ingraaaaaaaas,eu care fusesem un copil slabut;;).Nu stiu ce s-a intamplat ca de la greutatea de 20 kg am ajuns la 35 kg:(
Si nu am mai reusit sa slabesc de atunci din pacate(nici nu am incercat:D,vreau sa spun).Uite,acum,la varsta asta,m-am decis ca trebuie sa slabesc,ca doar sunt domnisoara si burtanul nu sta bine acolo.Am 158 cm si 55 kgx-(x-(x-(.
Eu vreau sa slabesc cu zambetul pe buze,deoarece depresia nu ma ajuta cu nimic la pierderea kg;;);;);;)
Asa ca m-am hotarat sa tin dieta disociata cu cate un aliment,3 mese pe zi si dimineata si seara abdomene.

Urati-mi noroc Slabutelor:x:x:x

Cassy 01 feb 2011 00:15:52

re: Jurnalul lui Lemon, fata care in curand va fi o SLABUTA
 
Citat:

Anterior postat de lemon (Post 503522)
Buna! Ma numesc Simona,mi se mai spune Lemon:)),am 13 ani si jumatate si sunt dinTimisoara.
De la varsta de 8 ani jumatate:-/cu aproximatie,am inceput sa ma ingraaaaaaaas,eu care fusesem un copil slabut;;).Nu stiu ce s-a intamplat ca de la greutatea de 20 kg am ajuns la 35 kg:(
Si nu am mai reusit sa slabesc de atunci din pacate(nici nu am incercat:D,vreau sa spun).Uite,acum,la varsta asta,m-am decis ca trebuie sa slabesc,ca doar sunt domnisoara si burtanul nu sta bine acolo.Am 158 cm si 55 kgx-(x-(x-(.
Eu vreau sa slabesc cu zambetul pe buze,deoarece depresia nu ma ajuta cu nimic la pierderea kg;;);;);;)
Asa ca m-am hotarat sa tin dieta disociata cu cate un aliment,3 mese pe zi si dimineata si seara abdomene.

Urati-mi noroc Slabutelor:x:x:x

Buna Simo !:)
Ai o varsta frageda, cam asa aveam si eu cand am aterizat pe site-ul acesta:D.
Eu nu iti recomand sa tii o disociata.. deoarece e tipul de dieta cu efect yoyo. Nu o mai tii, hop si kilogramele inapoi :|. Tu esti in crestere..nu trebuie sa tii diete. Pur si simplu trebuie sa papi sanatos si sa faci sport.
Eu iti recomand sa papi multe proteine ( carne de pui/curcan/vita slaba, branzeturi,lactate,oua,fructe de mare.. multe legume si un fruct, maxim 2 pe zi, pentru ca stii tu.. au zaharuri:-s.
Ai sa vezi ca daca esti cumintica si faci sport de 3x pe saptamana cate 30-60 min se va duce burtica repede:). Abdomenele nu o sa dea "grasimea" de pe burtica..ele o sa "tonifieze" muschii dupa ce o sa dai surplusul jos:).Eu recomand ca sport saritul corzii, aerobicul, tae-bo, jogging-ul :-? sau poti face tu ce-ti place:)

Muuult succes !:-*:-*:-*

justbelieve 01 feb 2011 08:24:32

Re: Jurnalul lui Lemon, fata care in curand va fi o SLABUTA
 
Bine ai venit!>:D<
Sunt de acord cu ce a spus si Cassy,decat sa tii o dieta mai bine ai o alimentatie sanatoasa,pentru ca inca ai o varsta frageda:)
Mult succes!

lemon 01 feb 2011 15:08:45

Re: Jurnalul lui Lemon, fata care in curand va fi o SLABUTA
 
Nu am putut sa tin dieta:((:((:((Nu am mancat morcovele ca nu aveam si nu am mancat deloc,pana la ora 3 cand am mancat o felie de paine cu zacusca si jumatate de chiftea,deoarece mie imi scade ft ft repede glicemia si am dat cu capul in usa=))pt ca mi-a venit ameteala:((


Dar m-am gandit din nou la dieta.Voi face sport,nu mai mananc dulciuri,prajeli si nu mai mananc nimic nimic dupa ora 5 :)

Cassy 01 feb 2011 15:15:00

Re: Jurnalul lui Lemon, fata care in curand va fi o SLABUTA
 
Foarte rau faci daca nu mai papi nimic dupa ora 5:).
Tu iti bati singura joc de organismul tau..de ce nu asculti ce iti spunem? crezi ca iti spunem din rautate..?

lemon 01 feb 2011 15:25:03

Re: Jurnalul lui Lemon, fata care in curand va fi o SLABUTA
 
Uite,am facut un program,spuneti-mi unde gresesc:


Reguli:
1.Fara prajeli,dulciuri.
2.Paine decat 1 felie pe zi.
3.Ciocolata neagra o data pe saptamana.
4.Mesele se iau la distanta de 3 ore.
5.Trebuie sa astept 30 min pana la gustarica,
6.Trebuie sa beau apa cel putin 20 cani pe zi,eventual ceai fara zahar.

Variante de mic dejun
1.Un ou fiert moale cu ceai neindulcit.
2.1 felie de paine prajita cu branza proaspata(ori zacusca) si ceai fara zahar.
3.Biscuiti simpli cu ceai.
4.Cereale fitness cu lapte slab.

Variante de pranz
1.Un fruct+ biscuiti simpli

Variante de cina
1.Supa de legume(ador supa de legume mai ales daca e si cu fideluta)
2.Salata verde cu legume(rosii,castraveti,ceapa,morcov si eventual ridichi.

Variante de gustari:
1.Migdale sau alune(pur si simplu le ador)

lemon 01 feb 2011 15:26:27

Re: Jurnalul lui Lemon, fata care in curand va fi o SLABUTA
 
Ok Cassy,ascult,gata!
Atunci dupa ce ora sa nu mai pap?

Cassy 01 feb 2011 15:34:25

Re: Jurnalul lui Lemon, fata care in curand va fi o SLABUTA
 

Citat:

Anterior postat de lemon (Post 504724)
Uite,am facut un program,spuneti-mi unde gresesc:
Reguli:
1.Fara prajeli,dulciuri.
2.Paine decat 1 felie pe zi.
3.Ciocolata neagra o data pe saptamana.
4.Mesele se iau la distanta de 3 ore.
5.Trebuie sa astept 30 min pana la gustarica,
6.Trebuie sa beau apa cel putin 20 cani pe zi,eventual ceai fara zahar.
Variante de mic dejun
1.Un ou fiert moale cu ceai neindulcit.
2.1 felie de paine prajita cu branza proaspata(ori zacusca) si ceai fara zahar.
3.Biscuiti simpli cu ceai.
4.Cereale fitness cu lapte slab.
Variante de pranz
1.Un fruct+ biscuiti simpli
Variante de cina
1.Supa de legume(ador supa de legume mai ales daca e si cu fideluta)
2.Salata verde cu legume(rosii,castraveti,ceapa,morcov si eventual ridichi.
Variante de gustari:
1.Migdale sau alune(pur si simplu le ador)


Deci.. Ultima masa trebuie sa fie cu 3-4 ore inainte de somn. Deci daca te culci la 11, ultima masa va fi cel tarziu la 8.
20 cani pe zi e prea mult. In jur de 10 cani e ok.
Variante de mic dejun: cereale fitness NU ! au zahar. Iti cumperi mai bine musli cu fructe fara zahar sau fulgi de porumb fara zahar(citesti pe ambalaj).
Micul dejun trebuie sa fie bogat, in niciun caz ceai cu biscuiti:| . Poti papa lapte cu cereale fara zahar sau iaurt cu cereale. Poti papa un sandwich din 2 feliute subiri de paine neagra cu sunca,branza..ce-ti place tie, poti manca o omleta..:-?? diversifici si tu..
Fructele NU se mananca la mese principale. Deci pranzul este total gresit. N-ai voie biscuiti.. pentru ca au zahar si sunt fainosi:). Doar asa mai rar..
La pranz poti manca 2 oua fierte, omleta, carne slaba de pui,vita.. peste, salate de legume cu ton, supe, ciorbe..
Cina e ok, gustarile la fel. Si eu ador migdalele si arahidele..dar ai grija cu ele.. ca au o gramada de calorii. Un pumn daca mananci e ok.

lemon 01 feb 2011 15:35:38

Re: Jurnalul lui Lemon, fata care in curand va fi o SLABUTA
 
Stiu Cassy dar chiar nu pot manca mult la pranz...daca mananc mult..:">nu mai spun ce se intampla

Cassy 01 feb 2011 15:43:05

Re: Jurnalul lui Lemon, fata care in curand va fi o SLABUTA
 
Nu trebuie sa papi mult, trebuie sa papi ceea ce trebuie:)>:D< Ca doar n-oi baga in tine pana vomiti:|


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:11:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO