forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   :) jurnalul lui wadaa (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-lui-wadaa-3113.html)

wadaa21 12 mar 2010 12:07:48

Cum se poate slabi cand nu esti puf?
 
fetelor help me:Problema e ca nu sunt puf .. adica nu sunt moale si pufoasa ci am masa musculara plus suncute...La picioare este destul de evidenta masa musculara dar tot odata exista si depozite de suncute:)pe la burtica,brate,ohoo solduri!Desi am o alimentatie sanatoasa, nu tu calori,nu tu dulciuri,si tot ce e bun pe lumea asta:)),fac chiar sport aerobic zilnic cate ora,mers pe jos cate 2-3km,NU reusesc sa dau decat cate 1 kg maxim 2 pe luna!Am reusit sa dau jos vro 9 kg cu daneza si incredibil nu mi-a scazut decat marinea de la sutien:)) si atat:)!Mentionez ca am un tovaras de suferinta in persoana colegei mele de camera cu care impart papica sanatoasa, exercitile si care e puf puf si a reusit sa dea ceva jos!!!!E BINE SA FII PUF :(

yna 12 mar 2010 12:12:42

Re: cum poti slabi cand nu esti puf:)
 
Citat:

Anterior postat de wadaa21 (Post 115657)
fetelor help me:Problema e ca nu sunt puf .. adica nu sunt moale si pufoasa ci am masa musculara plus suncute...La picioare este destul de evidenta masa musculara dar tot odata exista si depozite de suncute:)pe la burtica,brate,ohoo solduri!Desi am o alimentatie sanatoasa, nu tu calori,nu tu dulciuri,si tot ce e bun pe lumea asta:)),fac chiar sport aerobic zilnic cate ora,mers pe jos cate 2-3km,NU reusesc sa dau decat cate 1 kg maxim 2 pe luna!Am reusit sa dau jos vro 9 kg cu daneza si incredibil nu mi-a scazut decat marinea de la sutien:)) si atat:)!Mentionez ca am un tovaras de suferinta in persoana colegei mele de camera cu care impart papica sanatoasa, exercitile si care e puf puf si a reusit sa dea ceva jos!!!!E BINE SA FII PUF :(

Buna. Ma gandeam ca s-ar putea sa ai si apa retinuta, si atunci trebuie sa faci ceva sa transpiri (sauna sau sa te infasori in folie cand faci exercitii), ca sa destochezi surplusul de apa din tesut si cu el si grasimutza.

mailin 12 mar 2010 12:20:25

Re: cum poti slabi cand nu esti puf:)
 
Citat:

Anterior postat de wadaa21 (Post 115657)
fetelor help me:Problema e ca nu sunt puf .. adica nu sunt moale si pufoasa ci am masa musculara plus suncute...La picioare este destul de evidenta masa musculara dar tot odata exista si depozite de suncute:)pe la burtica,brate,ohoo solduri!Desi am o alimentatie sanatoasa, nu tu calori,nu tu dulciuri,si tot ce e bun pe lumea asta:)),fac chiar sport aerobic zilnic cate ora,mers pe jos cate 2-3km,NU reusesc sa dau decat cate 1 kg maxim 2 pe luna!Am reusit sa dau jos vro 9 kg cu daneza si incredibil nu mi-a scazut decat marinea de la sutien:)) si atat:)!Mentionez ca am un tovaras de suferinta in persoana colegei mele de camera cu care impart papica sanatoasa, exercitile si care e puf puf si a reusit sa dea ceva jos!!!!E BINE SA FII PUF :(

Hello, sa stii ca si eu am cam aceeasi problema, da la mine e si un pic de puf, inevitabil la 100 kg, dar eu am probleme cu tiroida. Ce poti sa faci este sa te tii de program si sa stii ca kg date jos atat de greu nu se vor mai intoarce asa repede, daca nu dai iama la mancare nepermisa :)
>:D<

wadaa21 12 mar 2010 12:28:14

Re: cum poti slabi cand nu esti puf:)
 
Pai ma tin ca deh nu toti sunt fani bbw,sper sa nu ajung fara sani si cu burtica :)) ca de 3 saptamani de cand am inceput sa scap de kg in plus,incep sa imi pierd sani:)) e singurul loc de unde dispar pungutele de grasime:)) incep cu sani,apoi trec la burtica apoi pe unde mai este cazul:))!E bine ca frigiderul e plin cu fructe,legume,carne de muuuu si pui:) nu are ce sa imi faca pofta !Cand sunt doi puterea creste :)

mailin 12 mar 2010 12:35:07

Re: cum poti slabi cand nu esti puf:)
 
La mine, in 2 luni s-au dus 2 kg (repet, am hipotiroidie subclinica, deci e oarecum normal sa nu pot slabi normai) si mai multi cm la talie si colacel, vezi la semnatura dimensiunile, resp. cm pierduti. E bine sa urmaresti si cm pierduti.

madalyna 12 mar 2010 12:39:48

Re: cum poti slabi cand nu esti puf:)
 
BUNA...CRED K NE ASEMANAM DIN F MULTE PUNCTE DE VEDERE
pey avem cam aceeasi inaltime si cam aceleasi kg...plus k yo sunt un pietroi
nus moale deloc...din cauza k am facut mult sport am numai masa musculara pe mine
si slabesc f greu
ce putem noi face??
te ASTEPT PE LA MINE SA PUNEM UN PLAN LA CALE

wadaa21 12 mar 2010 12:40:20

Re: cum poti slabi cand nu esti puf:)
 
felicitari si la mai mult:)ce cm pierduti ????Din liceu tot creste marimea la blugi de la 29 am ajuns la 32:(( trist!An facut mult sport in adolescenta vro 3 ani de karate,vro 2 de handbal si cand am renuntat la sport a inceput sa adune pungutele si de atunci sau tot inmultit:(

madalyna 12 mar 2010 12:55:41

Re: cum poti slabi cand nu esti puf:)
 
daca iti zic o bomba mori de ras....yo sunt asa mai sufletista adica am sanii mari si am avut cam 111 cm...acu e la 107 cam asa...ei scad cel mai mult k si tn k sunt singurii mai moi
in talie am dat jos vreo 3 si in solduri si fund la fel

wadaa21 12 mar 2010 13:00:27

Re: cum poti slabi cand nu esti puf:)
 
:)))) Nu exista dreptate in lumea asta???????Puful meu de colega a reusit sa scape 3 cm in talie si vro 3 kg...mentionez ca papam acelasi lucru ,facem aceleasi exerciti !!!Vreau sa fiu puf:))Sincer cred ca am dat ceva jos dar sa stricat cantarul :)) nu din cauza mea asa ca pana imi iau altul nu stiu daca am dat ceva jos si prefer sa ma cantaresc mai rar asa ma bucur mai mult:))

madalyna 12 mar 2010 13:05:57

Re: cum poti slabi cand nu esti puf:)
 
asa este nu este drept...dar nu tre sa ne lasam cu kg astea pagubase
eu voi merge pina la capat...de paste daca nu ma vad macar la 70 ma sinucid:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:05:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO