forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul Maevei, o slabuta in devenire (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-maevei-slabuta-devenire-12153.html)

MAEVA 15 oct 2011 14:11:54

Jurnalul Maevei, o slabuta in devenire
 
Am sa-mi deschid si eu propiul meu jurnal,imi doresc asta foarte mult,am nevoie de locul meu unde am sa afisez tot parcursul unui nou inceput din viata mea,imi doresc sa pierd kg acumulate in timpul sarcini,sa le pierd sanatos;

coco23 15 oct 2011 15:56:41

Re: Jurnalul Maevei,o mamicuta care doreste sa slabeasca sanatos
 
Bine ai venit:)
Sa-ti traiasca bebelusul:)

O mca sugestie - schimba fontul, pt ca italicul este ff obositor:D

MAEVA 15 oct 2011 18:44:38

Re: Jurnalul Maevei,o mamicuta care doreste sa slabeasca sanatos
 
Sa va spun cum sa decurs ziua de astazi,de dimineata la ora 08-00 o cafea cu lapte,un iaurt natural,la masa de pranz am servit piept de pui la cuptor cu salata verde iar ca desert o reteta din regimul lui Dukan,nu urmez regimul lui dukan dar retetele lui coincid bine cu regimul SB?iar eu urmez in mare parte acest regim ,spun mare parte pentr-ca imi plac foarte mult fructele si din cand in cand mai mananc unul la gustare sau seara.La masa de seara am sa servesc o supa de legume si un iaurt natural,am uitat sa va spun ca dupa masa de pranz ,dupa ce pun puiuta la dormit am facut 45 min velo,va urez o seara frumoasa la toata lumea.

MAEVA 16 oct 2011 11:42:21

Re: Jurnalul Maevei,o mamicuta care doreste sa slabeasca sanatos
 
In dimineata aceasta ma-m trezit super in forma,am servit cafeluta cu lapte si un fruct,la masa de pranz sotul mi-a preparat un piept de rata la cuptor cu multe legume,arata super apoi am sa fac cele 45 min velo,intre timp sa mai beau putina apa...

nicoleta100 16 oct 2011 11:53:57

Re: Jurnalul Maevei,o mamicuta care doreste sa slabeasca sanatos
 
salutare!!!
bine te-am gasit in casuta ta!!!>:D<>:D<>:D<
sa ai o duminica minunata!!!

MAEVA 16 oct 2011 22:01:16

Re: Jurnalul Maevei,o mamicuta care doreste sa slabeasca sanatos
 
Slabutele va rog sa nu-mi ocoliti jurnalul,iar da-ca doriti sa ma intrebati ceva sau sa ma sfatuiti va rog sa nu ezitati,sa stiti ca si eu am mare nevoie de sfaturii si incurajarii din partea dumneavoastra.Trec printro perioada foarte grea,totul a inceput acum 5 anii cand am intalnit omul cu care am stiut de la prima vedere ca este omul vietii mele,eu lucram intr-un restaurant in Romania iar el era clientul meu,cum stiam putina franceza a fost foarte simplu pentru mine,de 5 anii suntem inpreuna,in Franta sunt foarte,foarte fericita,cand am venit aici cantaream 58 de kg,cum a fost o mare schimbare pentru mine,intre stresul de a fi singura intr-o tara unde nu cunosteam pe absolut nimeni,franceza vorbeam foarte putin de-ci nu aveam cu cine sa comunic foarte mult si plus mancarea care era ceva nou pentru mine si gustam putin din tot,in 6 lunii ma-m ingrasat de 15 kg,am facut repede un regim si le-am pierdut intr-o luna,dar putin cate putin am inceput sa le reiau,sotul meu are un restaurant unde lucreaza in fiecare zi,dimineata si seara,petrec foarte mult timp singura,sunt foarte stresata.mananc foarte mult din cauza stresului,iar cel mai mult este seara cand sotul este la lucru iar ingerasul doarme,sunt foarte multe de povestit,sper sa nu radeti de mine,imi doresc foarte mult sa-mi fac prietenii aici,va doresc o noapte foarte calduroasa

nicoleta100 16 oct 2011 22:08:17

Re: Jurnalul Maevei,o mamicuta care doreste sa slabeasca sanatos
 
Citat:

Anterior postat de MAEVA (Post 819111)
Slabutele va rog sa nu-mi ocoliti jurnalul,iar da-ca doriti sa ma intrebati ceva sau sa ma sfatuiti va rog sa nu ezitati,sa stiti ca si eu am mare nevoie de sfaturii si incurajarii din partea dumneavoastra.Trec printro perioada foarte grea,totul a inceput acum 5 anii cand am intalnit omul cu care am stiut de la prima vedere ca este omul vietii mele,eu lucram intr-un restaurant in Romania iar el era clientul meu,cum stiam putina franceza a fost foarte simplu pentru mine,de 5 anii suntem inpreuna,in Franta sunt foarte,foarte fericita,cand am venit aici cantaream 58 de kg,cum a fost o mare schimbare pentru mine,intre stresul de a fi singura intr-o tara unde nu cunosteam pe absolut nimeni,franceza vorbeam foarte putin de-ci nu aveam cu cine sa comunic foarte mult si plus mancarea care era ceva nou pentru mine si gustam putin din tot,in 6 lunii ma-m ingrasat de 15 kg,am facut repede un regim si le-am pierdut intr-o luna,dar putin cate putin am inceput sa le reiau,sotul meu are un restaurant unde lucreaza in fiecare zi,dimineata si seara,petrec foarte mult timp singura,sunt foarte stresata.mananc foarte mult din cauza stresului,iar cel mai mult este seara cand sotul este la lucru iar ingerasul doarme,sunt foarte multe de povestit,sper sa nu radeti de mine,imi doresc foarte mult sa-mi fac prietenii aici,va doresc o noapte foarte calduroasa

ce romantic!!!
ma bucur ca esti fericita si va iubiti mult!:xsa va traiasca puiutul si sa mai faceti inca unul !:D:D
nu radem de tine ,pt ca si noi (chiar daca uneori nu recunoastem)trecem prin asa ceva!!!
sa ai o seara linistita !
mai vb !!!>:D<>:D<:x:x:-*:-*

MAEVA 16 oct 2011 22:26:39

Re: Jurnalul Maevei,o mamicuta care doreste sa slabeasca sanatos
 
Iti multumesn Nicoleta100 de incurajarii esti o draguta...

nicoleta100 16 oct 2011 22:27:18

Re: Jurnalul Maevei,o mamicuta care doreste sa slabeasca sanatos
 
Citat:

Anterior postat de MAEVA (Post 819129)
Iti multumesn Nicoleta100 de incurajarii esti o draguta...

ce face ingerasul mic? :-/doarme?:-/

MAEVA 16 oct 2011 22:45:44

Re: Jurnalul Maevei,o mamicuta care doreste sa slabeasca sanatos
 
Doarme de la ora 21-00,dar ai tai ingerasii ce fac???


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:27:28.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO