Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul magic (Ayemia)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 27 iun 2010, 22:20:28
ayemia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 27 iun 2010
Locaţie: Sibiu, Romania
Vârsta: 43
Date: 167cm, 89kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Post Jurnalul magic (Ayemia)

Un miracol, asta astept. Am 92 de kilograme si am fost grasa toata viata mea, dar niciodata ca acum. Astept miracolul, momentul in care toate lucrurile din viata mea sunt in ordine si pot sa incep linistita o dieta si o alta viata.

Acum doua luni am invatat de la un nutritionist ca nu e bine sa incepi o dieta, daca nu esti pregatita, daca nu esti in momentul "perfect" din viata care sa iti permita, mai ales din punct de vedere psihic, sa te tii de un regim. Am incercat sa inteleg ce inseamna momentul perfect si in aceasta seara am gasit si o lista de 10-15 intrebari la care trebuia sa raspund cu "NU" ca sa ma pot declara pregatita de dieta. Bineinteles, ca au fost aproximativ 5 intrebari la care a trebuit sa mint, ca sa fie "nu".

Astazi am hotarat sa nu mai astept si maine sa aiba loc miracolul. Sunt in continuare stresata? Sunt, dar nu cred ca va fi un moment in viata mea cu mai putin stres (poate la pensionare). Sunt in depresie? Sunt, dar asta si din cauza kilogramelor in plus. Am probleme financiare? Am, dar multi bani cheltui si pe mancare.

Cu alte cuvinte, cred ca momentul perfect apare atunci cand decizi tu si, daca as sta sa astept, cred ca as gasi constant motive ca sa nu incep dieta.

Fiecare moment al zilei necesita o cantitate mai mare sau mai mica de "control" din partea mea. Ma controlez, ma coordonez cand sunt la volan, cand urc scarile spre birou, cand urez "buna dimineata" colegilor care ma enerveaza, cand vorbesc cu subalternii care imi spun "nu se poate", cand vorbesc cu finantatorii, desi nu am chef, cand zambesc pentru ca trebuie, cand pun intrebari, cand raspund, cand vorbesc la telefon, cand vorbesc cu prietenii, cand scriu emailuri, cand scriu contracte, proiecte... Si apoi fac cea mai mare greseala. Ma relaxez cand mananc. Uit sa controlez si acest aspect important, am impresia ca acolo merge totul de la sine si ca imi pot permite orice. Si fac cea mai mare greseala.

Daca nu pot mari cantitatea de control ce o am la indemana, in mine, sunt hotarata sa mai las de undeva, din alte parti, si sa aloc mai mult la partea de mancare... controland atent ce mananc, cand mananc si cat mananc.

Si scriu aici toate acestea pentru mine si pentru voi.

Asa ca, bine v-am gasit slabutelor!
ayemia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2146 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1629 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1113 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2 (permalink)  
Vechi 27 iun 2010, 22:29:37
LicuriciColorat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnalul magic (Ayemia)

Buna si bine ai venit Ayemia
imi place ce ai scris tu acolo,desi eu nu mananc sa ma relaxez,manc ca imi place) si simt nevoia de dulce inteleg ce zici tu acolo
eu cred ca daca vrei iti propui
cand suntem pregatite?da asa am citit si eu intr-o carte motivationala?poi nu is nici acum,nici maine cand reiau iara disociata,dar trebuie,de ce?pt ca daca nu acum atunci cand?
eu zic ca daca vrei reusesti,daca vrei poti,din ce ai scris reiese ca esti o femeie independenta,ca stii ce faci si ce vrei de la viata
daca vrei sa slabesti atunci asta tra sa faci
dar sti ce e mai important?nu sa slabesti ci sa ai o viata sanatoasa,o alimentatie sanatoasa,sa nu gafai cand urci scarile,nu dupa 5 min de alergat sa simti ca nu mai ai aer
crede-ma ca merita sa slabesti,desi mai am pana sa ajung unde vreau iti zic sentimentele cand te vezi mai slaba sunt de nedescris,te vezi mai frumoasa,mai increzatoare mai sexy,ai mai mare incredere in tine.eu una sunt alta.chair merita
mult succes
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828
  #3 (permalink)  
Vechi 27 iun 2010, 22:35:20
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnalul magic (Ayemia)

Buna Ayemia si bine ai venit. eu zic ca numai faptul ca esti printre noi este foarte bine. o sa vezi cum se ajuta fetele aici. chiar facem miracole impreuna.
deci gandeste-te ca s-a intamplat miracolul si ca ai trecut testul intrebarilor. ai raspuns NU la tot, deci DE MAINE ESTI LA DIETA. O sa vezi ca o sa fie mult mai usor aici cu noi
ca bine zici, daca cauti scuze... asa nu mai slabesti nicodata
si spune, cam la ce dieta te-ai gandit? sper ca ceva sanatos, si niste sport neaparat
asteptam mai multe detalii despre tine
mult succes iti doresc
  #4 (permalink)  
Vechi 28 iun 2010, 08:26:50
sakura's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 13 ian 2010
Locaţie: maramures, Romania
Vârsta: 36
Dieta: lacto-vegetariana
Date: 170cm, 76kg
Mesaje: 845
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnalul magic (Ayemia)

bine ai venit ayemia

sa stii ca primul pas pozitiv l-ai facut. faptul ca ti-ai dat seama ca ceva trebuie sa se schimbe, si faptul ca ai avut puterea sa recunosti asta aici de fata cu noi.

pentru mine cel putin mancarea nu era doar relaxare.era raspunsul la TOT. iubeam mancarea, plangeam mancand, mancam plangand, visam mancare....eram un caz special cand ma napadea orice gen de sentiment mancarea era prietenul meu cel mai bun.

am crezut ca sunt puternica.si pot de una singura sa ma schimb si sa fac ceva in legatura cu "boala" asta...si am reusit...dar doar aici!

suportul care l-am primit a insemnat foarte mult pentru mine. implicit ideea de concurenta, de a nu ma face de rusine, de a demonstra lumii ca "uite, si eu pot". desigur.e extrem de usor sa dai shut down si sa iesi din lumea asta fugind din nou la mancare.

dar o sa vezi si tu cat de mult te ajuta un jurnal, unde poti sa iti descarci acele sentimente, unde poti sa te relaxezi si sa nu mai privesti mancarea ca un refugiu

eu am avut mai multe kilograme ca tine. si sincer..nici cand m-am inscris pe site nu am crezut ca voi da jos din ele. dar iti spun...E INEVITABIL sa te minti pe tine in primul rand.

scopul nostru, al tuturora e sa fim sanatoase si frumoase nu?

asa ca...bun venit inca o data
  #5 (permalink)  
Vechi 28 iun 2010, 09:08:19
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Jurnalul magic (Ayemia)

Citat:
Anterior postat de ayemia Vezi mesajul
Un miracol, asta astept. Am 92 de kilograme si am fost grasa toata viata mea, dar niciodata ca acum. Astept miracolul, momentul in care toate lucrurile din viata mea sunt in ordine si pot sa incep linistita o dieta si o alta viata.

Acum doua luni am invatat de la un nutritionist ca nu e bine sa incepi o dieta, daca nu esti pregatita, daca nu esti in momentul "perfect" din viata care sa iti permita, mai ales din punct de vedere psihic, sa te tii de un regim. Am incercat sa inteleg ce inseamna momentul perfect si in aceasta seara am gasit si o lista de 10-15 intrebari la care trebuia sa raspund cu "NU" ca sa ma pot declara pregatita de dieta. Bineinteles, ca au fost aproximativ 5 intrebari la care a trebuit sa mint, ca sa fie "nu".

Astazi am hotarat sa nu mai astept si maine sa aiba loc miracolul. Sunt in continuare stresata? Sunt, dar nu cred ca va fi un moment in viata mea cu mai putin stres (poate la pensionare). Sunt in depresie? Sunt, dar asta si din cauza kilogramelor in plus. Am probleme financiare? Am, dar multi bani cheltui si pe mancare.

Cu alte cuvinte, cred ca momentul perfect apare atunci cand decizi tu si, daca as sta sa astept, cred ca as gasi constant motive ca sa nu incep dieta.

Fiecare moment al zilei necesita o cantitate mai mare sau mai mica de "control" din partea mea. Ma controlez, ma coordonez cand sunt la volan, cand urc scarile spre birou, cand urez "buna dimineata" colegilor care ma enerveaza, cand vorbesc cu subalternii care imi spun "nu se poate", cand vorbesc cu finantatorii, desi nu am chef, cand zambesc pentru ca trebuie, cand pun intrebari, cand raspund, cand vorbesc la telefon, cand vorbesc cu prietenii, cand scriu emailuri, cand scriu contracte, proiecte... Si apoi fac cea mai mare greseala. Ma relaxez cand mananc. Uit sa controlez si acest aspect important, am impresia ca acolo merge totul de la sine si ca imi pot permite orice. Si fac cea mai mare greseala.

Daca nu pot mari cantitatea de control ce o am la indemana, in mine, sunt hotarata sa mai las de undeva, din alte parti, si sa aloc mai mult la partea de mancare... controland atent ce mananc, cand mananc si cat mananc.

Si scriu aici toate acestea pentru mine si pentru voi.

Asa ca, bine v-am gasit slabutelor
Bine ai venit

Nu conteaza ca ai mintit inraspunsurile la acele intrebari ca sa "iasa" ca este momentul potrivit. Momentul potrivit este atunci cand tu realizezi ca nu este in ordine si vrei sa iei masuri.

Foloseste calculatorul de calorii, te va ajuta mult la rezolvarea problemei "control", cand vei vedea alb pe negru o multime de calorii sigur nu te va lasa constinta sa mananci in exces

Succes

Citat:
...E INEVITABIL sa te minti pe tine in primul rand.
Sakura, scuze, dar n-am inteles partea asta
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
  #6 (permalink)  
Vechi 28 iun 2010, 09:14:37
sakura's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 13 ian 2010
Locaţie: maramures, Romania
Vârsta: 36
Dieta: lacto-vegetariana
Date: 170cm, 76kg
Mesaje: 845
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnalul magic (Ayemia)

mai am si eu greseli de exprimare...

vroiam sa spun ca datorita faptului ca s-a inscris pe site, se va bucura de sprijinul fetelor si inevitabil va slabi pentru ca va dori sa fie sincera cu ea in primul rand si apoi cu fetele din aceasta comunitate.

eu asa sunt si sa dau un exempu...

mi-ar fi foarte usor sa scriu in jurnal "azi am mancat 1200 kcal"....(chiar daca poate am mancat mult mai mult). pentru ca aici nu pot sa mint.

imi cer scuze pentru greseala de exprimare uneori nu ma explic suficient ca sa fiu pe intelesul tuturor
  #7 (permalink)  
Vechi 28 iun 2010, 09:19:47
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Jurnalul magic (Ayemia)

Citat:
Anterior postat de sakura Vezi mesajul
mai am si eu greseli de exprimare...

vroiam sa spun ca datorita faptului ca s-a inscris pe site, se va bucura de sprijinul fetelor si inevitabil va slabi pentru ca va dori sa fie sincera cu ea in primul rand si apoi cu fetele din aceasta comunitate.

eu asa sunt si sa dau un exempu...

mi-ar fi foarte usor sa scriu in jurnal "azi am mancat 1200 kcal"....(chiar daca poate am mancat mult mai mult). pentru ca aici nu pot sa mint.

imi cer scuze pentru greseala de exprimare uneori nu ma explic suficient ca sa fiu pe intelesul tuturor
Ok, am priceput . Multumesc pt explicatii. Unele persoane considera ca e in regula sa te minti pentru a-ti asigura un confort psihic (chestie cu care nu sunt de acord) si ma gandeam ca sustii idea (glumesc, desigur )
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
  #8 (permalink)  
Vechi 28 iun 2010, 19:11:16
ayemia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 27 iun 2010
Locaţie: Sibiu, Romania
Vârsta: 43
Date: 167cm, 89kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnalul magic (Ayemia)

Multumesc tuturor pentru primirea pe care mi-ati facut-o!!!

Chiar ma simt printre prietene si chiar simt ca sunt inteleasa! Asta ajuta enorm.

Nu tin o dieta anume... ci urmez sfatul unui nutritionist. Adica, in fiecare zi fac o jumatate de ora/o ora de banda rulanta. Aceasta activitate am inceput-o cam in urma cu o luna. Iar de azi, merg mai departe cu sfatul medicului, si am redus la jumatate caloriile. Astazi, m-a ajutat foarte mult calculatorul caloric si m-am oprit pe la 1400 de calorii, mancand fructe sau/si legume de vreo 4 ori (3 mese si o gustare) si putina carne.

Nu am de gand sa renunt total la anumite alimente, ci vreau sa reduc caloriile in prima faza. La capitolul dulciuri, m-am gandit sa incerc fructe si inghetata de fructe. Nu pot renunta de tot la ele, pentru ca am momente in care imi scade glicemia foarte tare.

Pana la finalul saptamanii as dori sa scap de vreo 2 kg, ca sa vad ca se misca lucrurile si sa ma motivez si mai tare.

Pana acum nu simt ca mi-a fost foarte greu... pe la ora 4 m-a luat putin foamea, dar am rabdat pana la ora 6. Trebuie sa recunosc ca m-a ajutat si munca astazi. Avand foarte multe lucruri de facut, am uitat de mancare ... si a meritat.

Ce mi-am mai propus? Sa ma gandesc in fiecare zi la un moment extraordinar/placut trait cand aveam vreo 70 de kg si ma simteam foarte bine. De exemplu, astazi ma gandeam, o sa radeti, la calatoria mea peste ocean, timp de 13 ore, cand am incaput foarte usor si foarte "relaxant" in scaunul din avion. Acum, in avion mi-e tare incomod si simt cele 20 de kg in plus si nu imi gasesc locul nicicum. ) Uite, inca un motiv in plus de slabit... calatoritul comod.)

Pe maine si va multumesc din nou pentru suport! Sunteti extraordinare! Vom slabi si vom fi si mai extraordinare decat suntem!!!
ayemia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2146 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1629 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1113 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9 (permalink)  
Vechi 29 iun 2010, 08:54:08
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Jurnalul magic (Ayemia)

Citat:
Anterior postat de ayemia Vezi mesajul
Multumesc tuturor pentru primirea pe care mi-ati facut-o!!!

Chiar ma simt printre prietene si chiar simt ca sunt inteleasa! Asta ajuta enorm.

Nu tin o dieta anume... ci urmez sfatul unui nutritionist. Adica, in fiecare zi fac o jumatate de ora/o ora de banda rulanta. Aceasta activitate am inceput-o cam in urma cu o luna. Iar de azi, merg mai departe cu sfatul medicului, si am redus la jumatate caloriile. Astazi, m-a ajutat foarte mult calculatorul caloric si m-am oprit pe la 1400 de calorii, mancand fructe sau/si legume de vreo 4 ori (3 mese si o gustare) si putina carne.

Nu am de gand sa renunt total la anumite alimente, ci vreau sa reduc caloriile in prima faza. La capitolul dulciuri, m-am gandit sa incerc fructe si inghetata de fructe. Nu pot renunta de tot la ele, pentru ca am momente in care imi scade glicemia foarte tare.

Pana la finalul saptamanii as dori sa scap de vreo 2 kg, ca sa vad ca se misca lucrurile si sa ma motivez si mai tare.

Pana acum nu simt ca mi-a fost foarte greu... pe la ora 4 m-a luat putin foamea, dar am rabdat pana la ora 6. Trebuie sa recunosc ca m-a ajutat si munca astazi. Avand foarte multe lucruri de facut, am uitat de mancare ... si a meritat.

Ce mi-am mai propus? Sa ma gandesc in fiecare zi la un moment extraordinar/placut trait cand aveam vreo 70 de kg si ma simteam foarte bine. De exemplu, astazi ma gandeam, o sa radeti, la calatoria mea peste ocean, timp de 13 ore, cand am incaput foarte usor si foarte "relaxant" in scaunul din avion. Acum, in avion mi-e tare incomod si simt cele 20 de kg in plus si nu imi gasesc locul nicicum. ) Uite, inca un motiv in plus de slabit... calatoritul comod.)

Pe maine si va multumesc din nou pentru suport! Sunteti extraordinare! Vom slabi si vom fi si mai extraordinare decat suntem!!!
Ma bucur ca te simti bine printre noi
2 kg pe saptamana cred ca e cam mult
Nu cred ca e prea bine sa stai flamanda chiar daca e numai pt doua ore. mai bine mananci un fruct, sau o cescuta de lapte daca stomacul cere.

ma bucur ca esti optimista si motivata
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
  #10 (permalink)  
Vechi 29 iun 2010, 20:03:02
ayemia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 27 iun 2010
Locaţie: Sibiu, Romania
Vârsta: 43
Date: 167cm, 89kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul magic (Ayemia)

Asa e, poate e cam mult 2 kg... sa vedem ce iese la final de saptamana. Cred ca senzatia de foame e si de la stomacul meu prea mare care trebuie acum sa se invete cu mancare mai putina. Mananc de trei ori pe zi plus o gustare, deci nu ar trebui sa simt chiar asa o foame.

A trecut a doua zi... si inca sunt motivata. Poate ca inca e prea devreme, dar simt ca am intrat intr-un ritm din care nu vreau sa ies. Partea cea mai dificila a saptamanii va fi o aniversare (!cu tort si toate cele!), iar apoi saptamana viitoare voi fi plecata intr-o delegatie si nu voi mai fi aproape de frigiderul meu. Trebuie sa imi vina ceva idei de cum sa ma descurc in ambele situatii...

Pana una alta, momentul frumos la care m-am gandit astazi, a fost acela cand aveam 70 de kg si eram in Paris si ma plimbam pe langa Turnul Eiffel. Dupa trei zile de mars turistic, am hotarat sa ma asez pe malul Senei, pe scarile care coborau in apa si sa ma bucur, cu picioarele in apa, de sunetele din jur, de culoarea apei, de vaporasul care trecea pe langa mine si de apusul de soare. Si am hotarat ca erau cele mai frumoase lucruri traite si vazute in Paris.

Pe curand.
ayemia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2146 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1629 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1113 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, dieta, femei, jurnal, slabit, vreau sa slabesc

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Leg Magic rose rose Aparate/Echipament 17 09 iul 2011 10:47:19
Consum calorii Leg Magic ras_cristalin Calculator Nutritional 8 03 feb 2011 23:40:55
Stepper, bicicleta sau leg magic? ancaandreea Aparate/Echipament 1 15 dec 2009 12:17:58

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole