forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul meu (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-meu-12391.html)

IonelaVlada 12 aug 2013 22:15:58

Jurnalul meu
 
Buna ma numesc Ionela,am 16 ani si ca toate fetele doresc sa slabesc;)...acuma am 65 kg,dar doresc sa ajung la 55kg.nu am tinut nici o data o cura de slabire...:( sper ca ma veti ajuta cu ceva ideei... :)

Beldiman 12 aug 2013 22:25:03

Re: Jurnalul meu
 
Heei! Bine ai venit! Îmi pare bine să te cunosc,Ionela! >:D<
Nu sunt eu expertă,dar nu cred că ar trebui sa-ţi baţi capul cu diete,cure de slăbire. Mănâncă sanatos si fă sport,iar rezultatele nu voi înceta să apară. ;)
Îţi doresc succes! :-*

mutulica 12 aug 2013 22:31:08

Re: Jurnalul meu
 
Buna si aici>:D<>:D<>:D<
Eu zic ca e foarte bine pentru metabolismul tau ca nu ai tinut nici o cura:).
Trebuie sa papi sanatos, sa elimi tot ce nu e bun pentru tine si corpul tau, sa bagi miscare si o sa fie bine>:D<
Ce maninci tu de obicei? Un meniu ?

IonelaVlada 12 aug 2013 22:57:59

Re: Jurnalul meu
 
mersi mult pentru sustinere... eu maninc numai mincare facuta acasa de mama,toate chipsurile,pesmetii nu maninc...chiar daca maninc sanatos tot plinuta sunt

040489 13 aug 2013 07:05:32

Re: Jurnalul meu
 
Bine ai venit! Poate e important pentru organismul tau sa mananci la ore fixe, adica sa ai mic dejun obligatoriu, gustare, pranz, gustare si cina. Legume, fructe,carne slaba. Plus, sportul. Eu am perioade de lene maxima, dar trag de mine :)). Cred ca te-ar ajuta sa postezi un meniu, sa vedem cam ce mananci intr-o zi...

marinuta 13 aug 2013 08:32:37

Re: Jurnalul meu
 
Buna Ionela....spune si noua ce maninci de obicei intr-o zi? si sport faci?;)

IonelaVlada 13 aug 2013 09:15:49

Re: Jurnalul meu
 
sport eu nu practic,dar dimineata-beau ceai fara zahar cu biscuiti fara crema sau ciocolata,la 1 gustare poate ceva fructe/castraveti sau beau iar ceai,la ameaza-deoinde ce a pregatit mama(hrisca,macaroane etc.),2 gustare iar fructe sau cei,seara-o salata sau peste(depinde ce am gatit ).iata ce pot sa maninc intr-o zi... :D

040489 13 aug 2013 10:41:05

Re: Jurnalul meu
 
Citat:

Anterior postat de IonelaVlada (Post 1289410)
sport eu nu practic,dar dimineata-beau ceai fara zahar cu biscuiti fara crema sau ciocolata,la 1 gustare poate ceva fructe/castraveti sau beau iar ceai,la ameaza-deoinde ce a pregatit mama(hrisca,macaroane etc.),2 gustare iar fructe sau cei,seara-o salata sau peste(depinde ce am gatit ).iata ce pot sa maninc intr-o zi... :D

E zic ca nu trebuie sa pui "gustarea 1 sau beau ceai". Daca ceaiul e neindulcit, nu e o gustare. Si poti sa gatesti pentru nevoile tale, e sezonul de legume. Iar daca mananci paste sau macaroane..depinde si cum le gatesti. De exemplu, nu e permisa combinatia de macaroane+ carne sau macaroane+branza. Si cred ca sportul e important, fa acasa exercitii dupa video.

IonelaVlada 13 aug 2013 10:50:49

Re: Jurnalul meu
 
mersi mult....

marinuta 13 aug 2013 14:58:07

Re: Jurnalul meu
 
salutare ce faci ce ai papat azi?;;);;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:53:43.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO