forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul meu - Ana Maria (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-meu-ana-maria-11805.html)

annamarialove 22 aug 2012 14:56:59

Jurnalul meu - Ana Maria
 
Buna fetelor! Ma numesc Ana Maria, am 18 ani si vreau sa ma apuc de slabit ! Va urmaresc de ceva timp, dar de abia acum mi-am facut curaj sa imi fac un jurnal. Aceasta este casuta mea, deci si a voastra si va invit pe toate la o cafeluta sau un ceai dietetic !

Cum sa incep, niciodata nu am fost slaba si am avut mereu probleme cu greutatea inca de mica. Inainte de inceperea liceului am slabit 15 kg astfel ca ajunsesem la 55 de kg si eram super fericita. M-am mentinut asa aproape 2 ani, pana cand in clasa a11a am intrat in lumea rea a fast foodului asa ca am pus 9 kg groazniiiiiceee, de care vreau sa scap neaparat. Vreau sa fiu slabuta pentru balul meu de absolvire a clasei a12a, sa nu ma mai simt prost in pielea mea, cu toate ca iubitul meu ma place asa:">. Fac asta pentru mine. Sper sa-mi fiti alaturi! Va pup pe toate si de acum incolo ne vom intalni aici !

Va roooog sa ma trageti de urechi cand gresesc! Va imbratisez cu drag!>:D<>:D<>:D<

marinuta 22 aug 2012 15:37:28

Re: Jurnalul meu - Ana Maria
 
bine ai venit scumpa....[*57*]...cu mincarea sanatoasa+sport o sa reusesti.....>:D<

annamarialove 22 aug 2012 15:56:36

Re: Jurnalul meu - Ana Maria
 
multumesc mult marinuta, te mai astept pe la mine!

marinuta 22 aug 2012 15:57:50

Re: Jurnalul meu - Ana Maria
 
o sa intru....>:D<

Adina14 22 aug 2012 17:25:15

Re: Jurnalul meu - Ana Maria
 
Buna si aici, Ana! >:D<
Vreau sa iti spun in primul rand bine ai venit pe forum si mult succes in lupta cu kg in plus! Asa cum a spus si Marinuta, ca sa slabesti trebuie sa fii atenta la ceea ce mananci si sa practici sport!
Am vazut ca ai cateva meniuri salvate aici. Ai cantar de bucatarie? Cam care ar fi planul tau ca sa slabesti in ceea ce priveste alimentatia ?
Din cate am vazut cam jonglezi cu caloriile ;)) Bine ar fi sa incerci sa ai macar peste 1000 pentru inceput. Eu as recomanda chiar 1300-1400 asta pentru ca daca ajungi in perioada de platou, vei avea de unde sa scazi si nu vei fi nevoita sa faci foamea. Apoi, 1000 de calorii nu sunt deloc foarte multe- asta e necesarul organismului pe care trebuie sa i.l oferim ca sa functioneze asa cum trebuie.:)

annamarialove 22 aug 2012 17:25:52

Re: Jurnalul meu - Ana Maria
 
1 ataşament(e)
Deci, asta-i planul meu de bataie:
- voi urma o dieta de 1000-1200 kcal, personalizata, 3 mese pe zi+ gustari
- 6/7 zile sport- duminica zi de odihna de la sport; tipuri de sport : zumba, turbofire, mers pe role, fitness minim 30 de minute pe zi.
-primul scop : sa ajung la 58 de kg pana la inceperea scolii;
-al 2lea scop: la sfarsitul lui octombrie vreau sa am 54 de kg
-scopul final : 50 de kg inainte de Craciun.

ce ziceti fetelor ? :) am inceput bine ? va pup

marinuta 22 aug 2012 17:34:54

Re: Jurnalul meu - Ana Maria
 
fetele am o pofta de dulce...cu permisiunea dvs o sa pap o ciocolata Fibrorar se poate?:-/...sa mai adun ceva la calorii...:)):)):))..acus supa imi e gata si o sa pap cina...:x

annamarialove 22 aug 2012 17:38:44

Re: Jurnalul meu - Ana Maria
 
pofta buna, marinuta! :*:*

adina, nu am cantar de bucatarie, din pacate... vreau sa am grija cu alimentatia mea, insa. voiam sa va intreb, cremwushtii sunt buni pentru dieta ? si mai am o problema, eu mananc doar iaurt cu fructe... asa rau e ?:) va pup

marinuta 22 aug 2012 17:42:58

Re: Jurnalul meu - Ana Maria
 
crenvustii is cei mai rai....nu slabesti de la ei te ingrasi doar...sunt buni ca si eu calc pe aratura si mai pap...dar nu sunt buni pentru sanatate si pentru alimentatia noastra...:P

annamarialove 22 aug 2012 17:47:23

Re: Jurnalul meu - Ana Maria
 
offf, n-am idee ce sa mananc de seara... nu imi face nimic cu ochiul din frigider.. si mai ales ca am mancat cam putin restul zilei... si trebuie sa ridic nr kcal...


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:48:00.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO