forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul meu-Ana Maria (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-meu-ana-maria-3906.html)

AnaMaria86 21 mai 2010 09:09:30

Jurnalul meu-Ana Maria
 
Buna fetelor,

Dupa aproape o luna de cand am descoperit acest forum am decis sa imi fac si eu un jurnal ca sa tin o evidenta mai buna a dietei....O casuta a mea :D....Asa ca va astept sa impartasim idei si sfaturi despre diete care au fost eficient si nu numai....:D

andra_aly 21 mai 2010 09:19:55

Re: Jurnalul meu-Ana Maria
 
Bine ai venit printre slabutele cu jurnal>:D< acum stim unde sa venim sa te cautam;)
cu ajutorul fetelor o sa vezi ca dieta ti se v-a parea mai usoara:)
asteptam mai multe detalii despre tine.. sport faci? cam ce papi tu intr-o zi?;;)
mult succes in lupta cu kg:)

AnaMaria86 21 mai 2010 09:34:41

Re: Jurnalul meu-Ana Maria
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 195203)
Bine ai venit printre slabutele cu jurnal>:D< acum stim unde sa venim sa te cautam;)
cu ajutorul fetelor o sa vezi ca dieta ti se v-a parea mai usoara:)
asteptam mai multe detalii despre tine.. sport faci? cam ce papi tu intr-o zi?;;)
mult succes in lupta cu kg:)


Buna Andra,>:D<

Hehe esti primul meu vizitator....dupa cum am mai scris deja tin o dieta hipocalorica ....mananc cam 1200 de kcal pe zii....de aproximativ 3 saptamani...timp in care am slabit aproape 5 kg....:D....atat imi propusesem pt prima luna ...si sunt f multumita....mai am de lucru cu carbohidratii si grasimile pe care nu le calculez f bine...dar mai am timp sa invat....in principiu vreau sa mananc sanatos si corect...pt ca intentionez sa fac din asta un mod de viata....

Sport nu am facut f mult pana acum....ceva cardio...sau mai nou mi-am luat o coarda....zilele astea am fost ocupata si nu am avut f mult timp liber....dar de luni intentionez sa combin ...o zii sarituri cu coarda...o zii bicicleta....si o zi zumba....si probabil ca duminica va fii ziua mea de pauza....cate putin pt ca nu sunt o mare sportiva....30 de min pe zi:)
Micul dejun, ora --Lapte 1.5% Casa Buna, Danone[x] 275ml[m] 119Cafea tare Brasero, Nescafe[x] 25g[m] 14Zahar[x] 10g[m] 39Iaurt 1.5 %, Milk[x] 150g[m] 84Cereale Musli cu fructe, SanoVita[x] 30g[m] 100Gustare 1, ora --: --Sunca curcan, Caroli[x] 125g[m] 104Castraveti[x] 100g[m] 15Gustare 2, Iaurt usurel 0.1% grasime, Napolact[x] 400ml[m] 112

andra_aly 21 mai 2010 09:40:46

Re: Jurnalul meu-Ana Maria
 
Ma bucur sa citesc ca esti o fata inteligenta:) si ca ai ales o dieta sanatoasa care sa poata fi urmata si la mentinere:) binenteles, cu ceva in plus atunci:D ca altfel nu ar mai fi mentinere.
ai slabit foarte bine>:D< bravo:) continua tot asa si o sa vezi rezultatesi mai bune.
bravo pentru sport. e foarte bbine si 30 de min/zi. dar daca te simti obosita cateodata, poti face cateo o zi pauza;)
mult succes in continuare>:D<

AnaMaria86 21 mai 2010 09:53:15

Re: Jurnalul meu-Ana Maria
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 195232)
Ma bucur sa citesc ca esti o fata inteligenta:) si ca ai ales o dieta sanatoasa care sa poata fi urmata si la mentinere:) binenteles, cu ceva in plus atunci:D ca altfel nu ar mai fi mentinere.
ai slabit foarte bine>:D< bravo:) continua tot asa si o sa vezi rezultatesi mai bune.
bravo pentru sport. e foarte bbine si 30 de min/zi. dar daca te simti obosita cateodata, poti face cateo o zi pauza;)
mult succes in continuare>:D<

Sper sa invat sa mananc sanatos si corect:D.
Din pacate sport nu am facut asa cum trebuia pana acum.. cand si cand....dar de luni nu mai aman ...nu mai am scuze....si cu principiile unei diete sanatoase mai am un pic de munca....dar in mare am cam constatat ce imi face bine mie...din toate principiile sanatoase impartasite de alte slabute....La fel cu tentatiile...dar am avut vreo 3 aniversari pana acum...si sambata am si o nunta....si dupa gata....se termina toate tentatiile si ma tin mai bine de dieta si de sport.....dar dupa ce o perioada lunga de timp am mancat haotic si am fost sedentara....sunt multumita de cum ma acomodez.....

lovemyself 21 mai 2010 10:07:30

Re: Jurnalul meu-Ana Maria
 
Citat:

Anterior postat de AnaMaria86 (Post 195187)
Buna fetelor,

Dupa aproape o luna de cand am descoperit acest forum am decis sa imi fac si eu un jurnal ca sa tin o evidenta mai buna a dietei....O casuta a mea :D....Asa ca va astept sa impartasim idei si sfaturi despre diete care au fost eficient si nu numai....:D


Bine ai venit Ana-Maria>:D<
Deja esti pe drumul cel bun..fetele de aici sunt extraordinare..ca o adevarata familie.
Asa atunci cand simti ca vrei sa cedezi nu face ca mine(in speta eu:p) si sa te retragi..spune-ne ce si cum simti si noi te ajutam cum putem.
Mult succes si la cat mai putine impiedicari pe drumul spre viata asta si mai frumoasa care te asteapta:-*

AnaMaria86 21 mai 2010 10:20:37

Re: Jurnalul meu-Ana Maria
 
Citat:

Anterior postat de lovemyself (Post 195271)
Bine ai venit Ana-Maria>:D<
Deja esti pe drumul cel bun..fetele de aici sunt extraordinare..ca o adevarata familie.
Asa atunci cand simti ca vrei sa cedezi nu face ca mine(in speta eu:p) si sa te retragi..spune-ne ce si cum simti si noi te ajutam cum putem.
Mult succes si la cat mai putine impiedicari pe drumul spre viata asta si mai frumoasa care te asteapta:-*


Mersi frumos,

Am remarcat asta pana acum...am primit raspunsuri la toate curiozitatile de pana acum...si e tare bine cand stii ca nu esti sg in lupta asta...pana acum am tot tatonat idei de diete sa descopar ce e mai bine pt mine....iar de luni intentionez sa fiu f disciplinata ca sa ajung pana pe 30 iunie la 60 kg....acesta este noul meu target....stiu ca e un pic cam mult....dar nu mai rezist asa....sper ca sambata asta sa fie ultima zi de calcat stramb ...daca pot spune asa....

deadcountess 21 mai 2010 11:14:45

Re: Jurnalul meu-Ana Maria
 
Citat:

Anterior postat de AnaMaria86 (Post 195300)
Mersi frumos,

Am remarcat asta pana acum...am primit raspunsuri la toate curiozitatile de pana acum...si e tare bine cand stii ca nu esti sg in lupta asta...pana acum am tot tatonat idei de diete sa descopar ce e mai bine pt mine....iar de luni intentionez sa fiu f disciplinata ca sa ajung pana pe 30 iunie la 60 kg....acesta este noul meu target....stiu ca e un pic cam mult....dar nu mai rezist asa....sper ca sambata asta sa fie ultima zi de calcat stramb ...daca pot spune asa....

Neata' :)

E un pic cam mult intr-adevar, cel mai bine e sa nu depasesti 4kg pe luna, pt ca altfel ai sanse mari sa si pui la loc foarte repede la prima abatere.
Succees;)

jolye79 21 mai 2010 12:10:27

Re: Jurnalul meu-Ana Maria
 
Buna, constanteanco si bine ai venit printre slabute! Multa bafta cu dieta, sa stii ca nu e greu deloc, mai ales ca dupa un timp iti intra in reflex stilul asta de alimentatie.

ianna 21 mai 2010 14:28:55

Re: Jurnalul meu-Ana Maria
 
>:D<Bine ai venit printre noi si felicitari deja pentru rezultatele inregistrate>:D<

mult succes mai departe:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:11:34.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO