forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   jurnalul meu.......anaida (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-meu-anaida-1665.html)

anaida 30 oct 2009 10:19:32

jurnalul meu.......anaida
 
Bun gasit slabutelor.Foarte util si interesant acest forum.
Multe lucruri si obiceiuri bune inveti aici.

mika_me 30 oct 2009 10:32:49

Re: jurnalul meu.......anaida
 
Citat:

Anterior postat de anaida (Post 45815)
Bun gasit slabutelor.Foarte util si interesant acest forum.
Multe lucruri si obiceiuri bune inveti aici.

bun venit anaida...primul pas vad ca l-ai facut...ti-ai facut jurnal:)...esti constienta c atrebuie sa schimbi ceva la tine, ca noi toate de aici, de altfel si iar meriti laudata...
dar spune-ne mai multe..ce plan ai in cap pentru a pune kg pe fuga???

anaida 30 oct 2009 10:44:59

Re: jurnalul meu.......anaida
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 45822)
bun venit anaida...primul pas vad ca l-ai facut...ti-ai facut jurnal:)...esti constienta c atrebuie sa schimbi ceva la tine, ca noi toate de aici, de altfel si iar meriti laudata...
dar spune-ne mai multe..ce plan ai in cap pentru a pune kg pe fuga???

In data de 24 august 2009 cantarul imi arata 103 kg.:-o:((.am avut un adevarat soc, astfel incat am hotarat ca trebuie schimbat radical ceva.Am zis stop paine si produse fainoase, patiserii si alte chestii, stop dulciuri si bauturi gazoase, stop mancat dupa 18.30...
si asa am reusit pana azi sa dau jos 11 kg....
Beau apa minerala cu lamaie si ceai verde, in total depasesc 2 litri pe zi.
fac si miscare bicicleta, stepper si multa joaca cu piticii mei.
Nu tin o anume dieta, mi-am schimbat stilul de viata, de mancare...pentru ca aveam un program total haotic din acest punct de vedere, cu foarte putina mancare in timpul zilei..si mult seara dupa ce imi terminam treaba in casa si imi linisteam copiii.
De o saptamana am inceput sa calculez caloriile....ca sa imi dau seama exact cat si cum mananc.
Cam asta ar fi de spus, dar astept cu mult interes sugestii, critici, orice e util in lupta cu kg.

mayadyz 30 oct 2009 11:02:09

Re: jurnalul meu.......anaida
 
Bine ai venit Anaida>:D<. Ai sa vezi ca aici iti gasesti tot sprijinul de care ai nevoie si persoane care te inteleg si or sa-ti fie alaturi si la succesele pe care o sa le ai de fiecare data cand mai dai 1 kg jos....si atunci cand tentatiile sunt pe aproape.
Multa bafta, si felicitari pentru kg pierdute.:)
[*56*][*56*][*56*]

meapasarica 30 oct 2009 11:42:58

Re: jurnalul meu.......anaida
 
Citat:

Anterior postat de anaida (Post 45829)
In data de 24 august 2009 cantarul imi arata 103 kg.:-o:((.am avut un adevarat soc, astfel incat am hotarat ca trebuie schimbat radical ceva.Am zis stop paine si produse fainoase, patiserii si alte chestii, stop dulciuri si bauturi gazoase, stop mancat dupa 18.30...
si asa am reusit pana azi sa dau jos 11 kg....
Beau apa minerala cu lamaie si ceai verde, in total depasesc 2 litri pe zi.
fac si miscare bicicleta, stepper si multa joaca cu piticii mei.
Nu tin o anume dieta, mi-am schimbat stilul de viata, de mancare...pentru ca aveam un program total haotic din acest punct de vedere, cu foarte putina mancare in timpul zilei..si mult seara dupa ce imi terminam treaba in casa si imi linisteam copiii.
De o saptamana am inceput sa calculez caloriile....ca sa imi dau seama exact cat si cum mananc.
Cam asta ar fi de spus, dar astept cu mult interes sugestii, critici, orice e util in lupta cu kg.


Buna Anaida! Eu sunt Anca si iti urez bine venit in frumoasa familie a slabutelor![*53*]

Sa iti traiasca puii si sa te joci cu ei cat mai mult ca e o metoda buna de a consuma calorii!

Iti doresc succese multe si daca ai ceva nelamuriri nu ezita sa pui intrebari, oricand va fi cineva pe aici sa te ajute

erato 30 oct 2009 11:55:33

Re: jurnalul meu.......anaida
 
Bine ai venit aici in comunitatea slabutelor. Nici eu nu sunt f. veche, dar am gasit aici o vorba buna, un sfat si fete care isi doresc acelasi lucru ca si mine.
Spor la dat jos kg!
N-am venit cu mana goala:
http://www.felicitariweb.com/data/me...t_de_flori.jpg

anaida 30 oct 2009 12:03:21

Re: jurnalul meu.......anaida
 
Va multumesc pentru primire.si pentru gandurile bune si chiar sunt foarte receptiva la toate sugestiile si la criticile voastre.nu de alta dar trebuie sa ma mai traga cineva de maneca din cand in cand sa imi spuna unde si ce e gresit.

erato 30 oct 2009 12:13:16

Re: jurnalul meu.......anaida
 
acum am observat ca avem aceeasi varsta;)

anaida 30 oct 2009 12:16:37

Re: jurnalul meu.......anaida
 
Citat:

Anterior postat de erato (Post 45869)
acum am observat ca avem aceeasi varsta;)

aveam aceeasi varsta, dar kg....la mine sunt din plin:">.dar le vin eu de hac si gata....nu le mai las sa se mai depuna.:D
important e sa fim sanatoase, de restul ne ocupam cu rabdare, cu multa seriozitate si ambitie.
sunt mai hotarata ca oricand sa scap de surplus.

erato 30 oct 2009 12:22:06

Re: jurnalul meu.......anaida
 
Citat:

Anterior postat de anaida (Post 45873)
aveam aceeasi varsta, dar kg....la mine sunt din plin:">.dar le vin eu de hac si gata....nu le mai las sa se mai depuna.:D
important e sa fim sanatoase, de restul ne ocupam cu rabdare, cu multa seriozitate si ambitie.
sunt mai hotarata ca oricand sa scap de surplus.

si la mine au fost mai multe;)dar aici sunt intr-o noua etapa de slabit. Vei vedea ca kg se vor duce cu putina vointa, mancare sanatoasa si slab calorica si miscare.:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:32:09.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO