Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Miruna - on my way to fit -

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 24 mai 2013, 19:06:11
miruu04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuţ în trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 20 aug 2012
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 30
Dieta: stil de viata sanatos
Date: 176cm, 67kg
Mesaje: 20
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Smile Jurnal Miruna - on my way to fit -

Buna ! m-am inscris pe site acum aproximativ un an dar pana acum nu am avut curajul sa postez .Povestea mea suna cam asa: m-am nascut in toamna lui '96.Pe la un an am facut o ocluzie intestinala si medicii nu imi mai dadeau sanse sa mai traiesc.Dar Dumnezeu m-a ajutat si acum ma bucur de viata.Mereu am fost mai durdulie decat sora mea mai mare cu an dar nu prea mi-a pasat.De fapt,mereau am fost cea mai plinuta din familia mea care este destul de maricica .Am 2 surori si un frate ,unul mai enervant decat celalalt dar de care sunt foarte mandra .Cum ziceam,nu prea mi-a pasat de greutate pana anul trecut cand eram internata in spital pt un control al diabetului de tip 2 f(cica s-ar fi declansat in urma unui soc emotional pe care l-am avut acum 8 ani).Pe foaia de externare scria mare si frumos ca sufar si de obezitate(74 de kg la 1.76 inaltime)Atunci a fost momentul in care m-am trezit si mi-am spus stop.Am facut handbal de performanta 4 ani pana anul trecut cand ,cu durere in suflet a trbuit sa renunt din cauza scolii care ma solicita forte mult.Si am inceput sa mananc si sa nu prea fac miscare deloc si asa am ajuns la 74AM incewput cu dieta south beach,am continuat cu saritul meselor pana cand am ajuns sa mananc doar cateva mere pe zi .Am slabit...am ajuns la 64 kg.Apoi a venit Craciunul si evident m-am ingrasat 3 kg. De atunci am renuntat la infometare,mi-am dat seama ca o alimentatie sanatoasa e importanta.De la Craciun si pana acum nu am mai slabit deloc,ba chiar m-am ingrasat un kilogram desi am incercat sa am o alimentatie cat mai sanatoasa si sa fac sport aproape in fiecare zi.AM incercat sa ciclizez caloriile dar pur si simplu nu mai slabescCred ca problema mea e lipsa de proteine.Sunt zile in care nu mananc nici 15 grame de proteine.Dar nu prea sunt prietena cu tot ceea ce inseamna carne.Mananc foarte rar carne .Mai am cateva kilograme de slabit si sper ca,cu ajutorul vostru,slabutelor,voi reusi . Multumesc pt timpul acordat citirii acestuiroman
miruu04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui miruu04:
bellajane (24 mai 2013), diana87 (25 mai 2013), glimmer (24 mai 2013)
  #2 (permalink)  
Vechi 24 mai 2013, 19:36:30
bellajane's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 13 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: stil de viata sanatos
Date: 172cm, 54.8kg
Mesaje: 2.402
Aprecieri acordate: 224
Am fost apreciat(a) de 263 ori in 197 mesaje
Implicit Re: Jurnal Miruna - on my way to fit -

Citat:
Anterior postat de miruu04 Vezi mesajul
Buna ! m-am inscris pe site acum aproximativ un an dar pana acum nu am avut curajul sa postez .Povestea mea suna cam asa: m-am nascut in toamna lui '96.Pe la un an am facut o ocluzie intestinala si medicii nu imi mai dadeau sanse sa mai traiesc.Dar Dumnezeu m-a ajutat si acum ma bucur de viata.Mereu am fost mai durdulie decat sora mea mai mare cu an dar nu prea mi-a pasat.De fapt,mereau am fost cea mai plinuta din familia mea care este destul de maricica .Am 2 surori si un frate ,unul mai enervant decat celalalt dar de care sunt foarte mandra .Cum ziceam,nu prea mi-a pasat de greutate pana anul trecut cand eram internata in spital pt un control al diabetului de tip 2 f(cica s-ar fi declansat in urma unui soc emotional pe care l-am avut acum 8 ani).Pe foaia de externare scria mare si frumos ca sufar si de obezitate(74 de kg la 1.76 inaltime)Atunci a fost momentul in care m-am trezit si mi-am spus stop.Am facut handbal de performanta 4 ani pana anul trecut cand ,cu durere in suflet a trbuit sa renunt din cauza scolii care ma solicita forte mult.Si am inceput sa mananc si sa nu prea fac miscare deloc si asa am ajuns la 74AM incewput cu dieta south beach,am continuat cu saritul meselor pana cand am ajuns sa mananc doar cateva mere pe zi .Am slabit...am ajuns la 64 kg.Apoi a venit Craciunul si evident m-am ingrasat 3 kg. De atunci am renuntat la infometare,mi-am dat seama ca o alimentatie sanatoasa e importanta.De la Craciun si pana acum nu am mai slabit deloc,ba chiar m-am ingrasat un kilogram desi am incercat sa am o alimentatie cat mai sanatoasa si sa fac sport aproape in fiecare zi.AM incercat sa ciclizez caloriile dar pur si simplu nu mai slabescCred ca problema mea e lipsa de proteine.Sunt zile in care nu mananc nici 15 grame de proteine.Dar nu prea sunt prietena cu tot ceea ce inseamna carne.Mananc foarte rar carne .Mai am cateva kilograme de slabit si sper ca,cu ajutorul vostru,slabutelor,voi reusi . Multumesc pt timpul acordat citirii acestuiroman

Hellloooo!
Ma bucur, ca vad oameni tineri care se preocupa de sanatatea si alimentatia lor!

Scrie un meniu dintr-o zi obisnuita, si te ajutam cu sfaturi!
Manaci diverse produse de patiserie? Sau poate nu faci combinatiile alimentare corecte
...
Ce sport mai faci?
  #3 (permalink)  
Vechi 24 mai 2013, 19:41:59
Lauragirl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 sep 2011
Locaţie: buzau, Romania
Dieta: Vegetariana, uneori vegana
Date: 180cm, 65kg
Mesaje: 263
Aprecieri acordate: 72
Am fost apreciat(a) de 89 ori in 75 mesaje
Implicit Re: Jurnal Miruna - on my way to fit -

Citat:
Anterior postat de miruu04 Vezi mesajul
Buna ! m-am inscris pe site acum aproximativ un an dar pana acum nu am avut curajul sa postez .Povestea mea suna cam asa: m-am nascut in toamna lui '96.Pe la un an am facut o ocluzie intestinala si medicii nu imi mai dadeau sanse sa mai traiesc.Dar Dumnezeu m-a ajutat si acum ma bucur de viata.Mereu am fost mai durdulie decat sora mea mai mare cu an dar nu prea mi-a pasat.De fapt,mereau am fost cea mai plinuta din familia mea care este destul de maricica .Am 2 surori si un frate ,unul mai enervant decat celalalt dar de care sunt foarte mandra .Cum ziceam,nu prea mi-a pasat de greutate pana anul trecut cand eram internata in spital pt un control al diabetului de tip 2 f(cica s-ar fi declansat in urma unui soc emotional pe care l-am avut acum 8 ani).Pe foaia de externare scria mare si frumos ca sufar si de obezitate(74 de kg la 1.76 inaltime)Atunci a fost momentul in care m-am trezit si mi-am spus stop.Am facut handbal de performanta 4 ani pana anul trecut cand ,cu durere in suflet a trbuit sa renunt din cauza scolii care ma solicita forte mult.Si am inceput sa mananc si sa nu prea fac miscare deloc si asa am ajuns la 74AM incewput cu dieta south beach,am continuat cu saritul meselor pana cand am ajuns sa mananc doar cateva mere pe zi .Am slabit...am ajuns la 64 kg.Apoi a venit Craciunul si evident m-am ingrasat 3 kg. De atunci am renuntat la infometare,mi-am dat seama ca o alimentatie sanatoasa e importanta.De la Craciun si pana acum nu am mai slabit deloc,ba chiar m-am ingrasat un kilogram desi am incercat sa am o alimentatie cat mai sanatoasa si sa fac sport aproape in fiecare zi.AM incercat sa ciclizez caloriile dar pur si simplu nu mai slabescCred ca problema mea e lipsa de proteine.Sunt zile in care nu mananc nici 15 grame de proteine.Dar nu prea sunt prietena cu tot ceea ce inseamna carne.Mananc foarte rar carne .Mai am cateva kilograme de slabit si sper ca,cu ajutorul vostru,slabutelor,voi reusi . Multumesc pt timpul acordat citirii acestuiroman
Buna Miruna E foarte bine ca te-ai decis sa-ti tii un jurnal,asa nu o sa fii tu singura atunci cand intampini prbleme,o sa poti vorbi cu noi,si noi o sa te ajutam Vad ca ai trecut prin multe ,la fel ca majoritatea slabutelor de pe site,dar deasemenea ,ca si ele,vei trece peste si vei persevera!Cu siguranta ti-a fost greu sa faci si handbal si sa mergi si la scoala,am si eu o colega care face asta si ea e nevoita sa faca si naveta pentru ca nu sta in oras:/ E foarte bine ca ti-ai dat seama ca infometarea nu e alegerea potrivita.Faptul ca nu ai mai slabit nu e un lucru rau,deci nu il privi asa!Pentru ca dupa o perioada indelungata de infometare,corpul s-ar putea sa nu mai ''accepte''mancarea care i-o dai,deci priveste-o ca pe un lucru bun,caci organismul tau este inca sanatosIn legatura cu proteinelele poti lua si din alte alimente daca nu iti plce carnea,dar eu cred ca daca ai incerca ceva nou,o reteta cu carne pe care nu ai mai gustat-o,ai gasi-o placuta.Alte alimente cu proteine sunt in mare parte ranzeturile,eu le ador<3,lesavurez de cate ori am ocazia!Spune-mi cum arata un meniu de-al tau ca sa iti pot da mai multe sfaturi
__________________
Jurnal de mentinere-Laura

Lauragirl, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1795 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1278 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1279 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4 (permalink)  
Vechi 24 mai 2013, 20:07:57
glimmer's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 14 mai 2012
Locaţie: Suceava, Romania
Dieta: personalizata :)
Date: 162cm, 80kg
Mesaje: 269
Aprecieri acordate: 60
Am fost apreciat(a) de 88 ori in 81 mesaje
Implicit Re: Jurnal Miruna - on my way to fit -

Ma bucur ca ti-ai facut curaj si ti-ai deschis un jurnal. Vei vedea ca te va ajuta mult. Infometarea nu este si nu a fost niciodata o solutie, e bine ca ti-ai dat seama de asta la timp. Astept si eu sa ne spui cam ce mananci intr-o zi. E posibil sa nu mananci alimentele corespunzatoare, poate nu le combini corect, poate ai o deficienta la un anumit capitol, cum banuiesti deja ca e vorba de proteine. Calculatorul nutritional de pe site ajuta foarte mult din punctul asta de vedere pentru ca iti spune cat si ce trebuie sa mananci din fiecare.
:* Te pup si astept vesti!
glimmer, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2081 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1564 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1952 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5 (permalink)  
Vechi 25 mai 2013, 17:58:59
miruu04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuţ în trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 20 aug 2012
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 30
Dieta: stil de viata sanatos
Date: 176cm, 67kg
Mesaje: 20
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Miruna - on my way to fit -

Multumesc pt suport!toate suinteti asa dragute
Iata si meniul meu de azi.Nu am rezistat si am mancat o inghetata.Si Casa buna nu prea are ce cauta aici dar nu am mai mancat de mai mult de un an si am zis ca nu-i mare chestie daca il mananc.Azi am incercat sa mananc cat mai multe proteine si cred eu ca am reusit
Azi am fost si la alergat.Nu prea sunt multumita de mine.Deobicei alerg cam 3.5 km fara oprire dar azi la 1 km si jumatate mi-a trebuit o pauza.Se cunoaste lipsa de sport din ultimele 2 saptamani .Deabia astept sa treaca si sapt asta sa termin odata cu tezele si testele.Saptamana viitoare am cross si trebuie sa-mi revin .
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 19:48
Cas de oaie, 50g - 140 calorii
Nuca de cocos, proaspata, 50g - 177 calorii
Iaurt Casa Buna caise, Danone, 50g - 36 calorii

Gustare 1, ora 12:19
Inghetata Sandwich Clasic, Rios, 40g - 113 calorii

Prânz, ora 14:22
Stafide, 30g - 90 calorii
Fulgi de ovaz, Noe, 30g - 107 calorii
Iaurt integral, 300g - 183 calorii

Gustare 2, ora 13:50
Ceai verde, 400ml - 8 calorii
Mere, 150g - 78 calorii

Cina, ora 13:52
Cas de oaie, 70g - 196 calorii
Rosii, 200g - 36 calorii
Castraveti, 250g - 38 calorii
Ulei de masline, 9.8ml - 87 calorii
Tocanita de soia cu fasole verde, de post, 220g - 141 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1430 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Jogging (12 km/h), 17min - 203 calorii
Mers 3 mile/ora (4.8 km/h), ritm moderat, 45min - 117 calorii
Metabolism bazal - 1691 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2011 calorii
miruu04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui miruu04:
bellajane (26 mai 2013)
  #6 (permalink)  
Vechi 01 iun 2013, 20:45:38
miruu04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuţ în trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 20 aug 2012
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 30
Dieta: stil de viata sanatos
Date: 176cm, 67kg
Mesaje: 20
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Miruna - on my way to fit -

hei spre rusinea mea,nu am mai scris de aproape o saptamana..Nu a fost o saptamana perfecta ,am mai scapat cate o inghetata..dar am incercat cat de cat sa mananc mai corect.A fost o saptamana groaznica la scoala.Acum toti profesorii vor note si dam teste si iar teste si ne asculta si iar ne asculta.Abia astept vacanta !Saptamana asta am citit cateva discutii din jurnalele slabutelor si am ramas placut surprinsa sa vad cat de determinate sunteti sa scapati de kg.Eu inca sunt inca in cautarea unei diete care sa mi se potriveasca avand in vedere ca nu mananc carne, decat cea de peste.poate ma puteti ajuta voi cu niste sugestii
miruu04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7 (permalink)  
Vechi 01 iun 2013, 21:11:36
glimmer's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 14 mai 2012
Locaţie: Suceava, Romania
Dieta: personalizata :)
Date: 162cm, 80kg
Mesaje: 269
Aprecieri acordate: 60
Am fost apreciat(a) de 88 ori in 81 mesaje
Implicit Re: Jurnal Miruna - on my way to fit -

Poti sa tii diete si fara carne, prietena mea cea mai buna vrea si ea sa slabeasca si e vegetariana, mananca doar peste, la fel ca tine. Poti incerca dieta hipocalorica, care iti zic ca functioneaza la sigur, desi e putin stresant sa cantaresti tot ce mananci, totusi, acum fiind vara(si vacanta) va fi mult mai bine decat in timpul scolii. Sau poti incerca low-carb.
In ce clasa esti?
glimmer, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2081 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1564 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1952 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8 (permalink)  
Vechi 01 iun 2013, 21:23:13
miruu04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuţ în trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 20 aug 2012
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 30
Dieta: stil de viata sanatos
Date: 176cm, 67kg
Mesaje: 20
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Miruna - on my way to fit -

Pai am cam tinut hipocalorica pana acum desi nu cantaresc fiecare lucru ci doar aproximez.Cat despre low carb,nu as rezista fara fructe .Am incercat vara trecuta South Beach si m-am lasat de ea pentru ca imi lipseau prea mult fructele. Sunt in clasa a 10 si din discutiile de pe site am vazut ca si tu la fel.
miruu04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9 (permalink)  
Vechi 01 iun 2013, 21:50:27
glimmer's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 14 mai 2012
Locaţie: Suceava, Romania
Dieta: personalizata :)
Date: 162cm, 80kg
Mesaje: 269
Aprecieri acordate: 60
Am fost apreciat(a) de 88 ori in 81 mesaje
Implicit Re: Jurnal Miruna - on my way to fit -

Dap, termin a 10-a. Abia astept sa vina vacanta!
Eu am noroc ca nu ma confrunt asa tare cu pofta de fructe. Nu ma dau in vant dupa ele, imi plac si le mananc, dar nu mi se prea face pofta. Eu am in schimb pofta de ciocolata si junk food! Mult mai rau! Deci tu esti o norocoasa
Esti la jumatatea drumului din ce vad pe ticker. Nu slabesti cu hipocalorica sau de ce vrei sa o schimbi?
glimmer, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2081 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1564 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1952 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #10 (permalink)  
Vechi 01 iun 2013, 22:17:15
miruu04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuţ în trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 20 aug 2012
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 30
Dieta: stil de viata sanatos
Date: 176cm, 67kg
Mesaje: 20
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Miruna - on my way to fit -

ehee..si eu am pofta de dulciuri, nu numai fructe..as putea sa traiesc mancand numai dulciuri dar nu as mai trai prea mult cu o asa alimentatieIncerc sa le reduc pe cat posibil.
Pai,nu stiu,in ultimele luni nu am slabit deloc chiar daca am mancat aproape mereu sub bmr dar uneori renuntam si la o masa normala si mancam dulciuri atata tmp cat nu depaseam caloriile .Poate nu doar numarul de calorii conteaza ,ci si calitatea lor.
miruu04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
adolescente, calorii, dieta, fit, jurnal, jurnale, miruna, my, sanatos, slabit, way

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Fit for life-Jurnal Sophia sophia80 Jurnale de mentinere 898 13 sep 2014 14:15:09
♥ My way to happiness - Jurnal Kimberly kimberly Arhiva jurnale slabit 308 09 nov 2012 11:01:00
Walking on the clouds and windshield wipers quarc Fitness pentru muschii abdominali 10 27 feb 2012 11:04:30
jurnal Miruna Miruna Arhiva jurnale slabit 26 02 iul 2010 15:07:28
Miruna-Jurnal Cipherysaeya Arhiva jurnale slabit 5 03 mai 2010 20:21:22

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole