forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul meu,Aurelia :) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-meu-aurelia-12354.html)

Aurelia06 05 iul 2013 09:08:01

Jurnalul meu,Aurelia :)
 
Buna fetelor,m-am gandit sa va spun si eu povestea mea. Ma numesc Aurelia,am 17 ani si am o "mica" problema cu kg. De mica am cam avut problema asta,niciodata nu am avut corpul unui fotomodel.
In fiecare vara gaseam cumva motivatia sa incep lupta cu kg,dar niciodata nu o finalizam. In timp am reusit sa scap de unele kg in plus,care imediat cu inceperea scolii s-au pus la loc. Si acum,odata cu venirea verii,mi-am regasit ambitia si sunt hotarata sa merg pana la capat de data asta. In prezent am 1.70 si 75kg care mi se par cam prea multe pentru varsta asta. Sper ca macar pana la sfarsitul verii sa trec granita de 70 si sa merg mai departe catre 60 .Sper ca o sa-mi fiti alaturi in aceasta "lupta". Va pup! :-*

lucia ely 05 iul 2013 11:37:05

Re: Jurnalul meu,Aurelia :)
 
Buna si bine ai venit!:)
iti doresc succes in aceasta "lupta":)
cum vrei sa slabesti?prin ce dieta?

o zi frumoasa!:)

Aurelia06 05 iul 2013 21:14:50

Re: Jurnalul meu,Aurelia :)
 
Buna Lucia si bine te-am gasit! :-) Inca nu sunt sigura ce dieta sa urmez,ma gandeam la Dukan. Plus mult,mult sport. Mi-am propus,acum ca sunt la inceput sa alerg cel putin 30 min/zi + 30 min exercitii pentru diferite parti ale corpului.
Problema e ca nu stiu exact cum ar trebuii sa amestec exercitiile..Ma gandeam o saptamana sa lucrez la abdomen,apoi o saptamana picioare,desi nu stiu cat de corect este. Vreun sfat? :-)

Alexik 06 iul 2013 09:19:41

Re: Jurnalul meu,Aurelia :)
 
Citat:

Anterior postat de Aurelia06 (Post 1276121)
Buna Lucia si bine te-am gasit! :-) Inca nu sunt sigura ce dieta sa urmez,ma gandeam la Dukan. Plus mult,mult sport. Mi-am propus,acum ca sunt la inceput sa alerg cel putin 30 min/zi + 30 min exercitii pentru diferite parti ale corpului.
Problema e ca nu stiu exact cum ar trebuii sa amestec exercitiile..Ma gandeam o saptamana sa lucrez la abdomen,apoi o saptamana picioare,desi nu stiu cat de corect este. Vreun sfat? :-)

Prea mult o sapt abs/o sapt picioare
Trb lasati muschii sa se odihneasca pe zile.Eu iti recomand abs o zi/legs alta/iar abs/legs.

Eu asa fac si am rezultate si am si rezistenta

lucia ely 06 iul 2013 19:26:22

Re: Jurnalul meu,Aurelia :)
 
Citat:

Anterior postat de Aurelia06 (Post 1276121)
Buna Lucia si bine te-am gasit! :-) Inca nu sunt sigura ce dieta sa urmez,ma gandeam la Dukan. Plus mult,mult sport. Mi-am propus,acum ca sunt la inceput sa alerg cel putin 30 min/zi + 30 min exercitii pentru diferite parti ale corpului.
Problema e ca nu stiu exact cum ar trebuii sa amestec exercitiile..Ma gandeam o saptamana sa lucrez la abdomen,apoi o saptamana picioare,desi nu stiu cat de corect este. Vreun sfat? :-)


buna:) din nou
eu zic sa incerci prima data sa elimini alimentelene nesanatoase si care nu ajuta in dieta ,sa ai grija la combinatii sa incerci sa respecti orele de masa (3+ 2 guustari) si apoi daca e nevoie sa tii vreo dieta anume
legat de sport o sustin pe alexik prea mult o sapt pt abdomene...
o zi picioare ,o zi abdomene,o zi brate ,cardio etc:)

cum a fost ziua de azi?meniu?sport?
spor in continuare!pupici

Aurelia06 07 iul 2013 20:27:51

Re: Jurnalul meu,Aurelia :)
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 1276148)


Prea mult o sapt abs/o sapt picioare
Trb lasati muschii sa se odihneasca pe zile.Eu iti recomand abs o zi/legs alta/iar abs/legs.

Eu asa fac si am rezultate si am si rezistenta

Mda,cam ai dreptate. O sa iti urmez sfatul si fac ceva diferit in fiecare zi.:) Multumesc!:-*

Aurelia06 07 iul 2013 20:32:24

Re: Jurnalul meu,Aurelia :)
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 1276221)



buna:) din nou
eu zic sa incerci prima data sa elimini alimentelene nesanatoase si care nu ajuta in dieta ,sa ai grija la combinatii sa incerci sa respecti orele de masa (3+ 2 guustari) si apoi daca e nevoie sa tii vreo dieta anume
legat de sport o sustin pe alexik prea mult o sapt pt abdomene...
o zi picioare ,o zi abdomene,o zi brate ,cardio etc:)

cum a fost ziua de azi?meniu?sport?
spor in continuare!pupici

Pai de partea cu eliminatul am cam trecut,de 2 saptamani nu m-am mai atins de nimic care are legatura cu prajeala,dulcele sau acidulat. Incerc sa mananc cat mai sanatos ;;)
Mesele le respect,gustarile,hmmm,depinde daca imi e foame sau nu.
Si scuze ca nu am fost prezenta,dar de obicei in weekenduri sunt mai mereu plecata,lucru care ma cam face sa trag chiulul de la sport in astea 2 zile.:">

lucia ely 07 iul 2013 20:42:49

Re: Jurnalul meu,Aurelia :)
 
Citat:

Anterior postat de Aurelia06 (Post 1276426)
Pai de partea cu eliminatul am cam trecut,de 2 saptamani nu m-am mai atins de nimic care are legatura cu prajeala,dulcele sau acidulat. Incerc sa mananc cat mai sanatos ;;)
Mesele le respect,gustarile,hmmm,depinde daca imi e foame sau nu.
Si scuze ca nu am fost prezenta,dar de obicei in weekenduri sunt mai mereu plecata,lucru care ma cam face sa trag chiulul de la sport in astea 2 zile.:">

buna:D:)
si ce rezultate ai avut in cele 2 saptamani?:D

Aurelia06 07 iul 2013 20:47:08

Re: Jurnalul meu,Aurelia :)
 
Asa fetelor,acum ca am revenit,incepand de maine voi incepe sa postez in fiecare zi ce am mancat siii ce exercitii am facut. :D
Astept sfaturile si parerile voastre si va multumesc ca ma sustineti! Va pup! :-*

lucia ely 07 iul 2013 21:13:15

Re: Jurnalul meu,Aurelia :)
 
Citat:

Anterior postat de Aurelia06 (Post 1276432)
Asa fetelor,acum ca am revenit,incepand de maine voi incepe sa postez in fiecare zi ce am mancat siii ce exercitii am facut. :D
Astept sfaturile si parerile voastre si va multumesc ca ma sustineti! Va pup! :-*

:) asa sa faci!:) te sustinem si va fi bine :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:24:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO