Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul meu de călătorie. Miris

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #21 (permalink)  
Vechi 27 aug 2012, 14:54:37
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu de călătorie. Miris

Citat:
Anterior postat de miris Vezi mesajul
Suuuper! Ce mica e lumea!
Sunt vecina cu verisoara ta, iar copiii nostri sunt colegi de scoala si prieteni buni.
Am dat accept pe FB. Cum sa ma deranjeze?
Zi faina!
Chiar ca ce mica e lumea.. Foarte tare
O zi frumoasa si tie!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #22 (permalink)  
Vechi 27 aug 2012, 15:00:10
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu de călătorie. Miris

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul


Slabuta, nici macar o data - de 2 ori pe saptamana, in loc de ceva dulce nu sunt indicate? Adevarul e ca si eu m-am uitat pe ce cotine si mi s-a parut cam dubios..
Buna Claudia,

Acum nu zice nimeni ca daca mananci asa ceva o data pe luna mori. Mai merg si eu la zile de nastere, sa nu se inteleaga ca traiesc intr-un bol de sticla si mananc prajiturile de acolo (e mai usor sa mananc o bucatica decat sa explic ce si cum), dar acest lucru nu se intampla zilnic, la gustari.

Dar atata timp cat avem la indemana solutii mai bune din punct de vedere nutritional, este pacat sa le inlocuim cu ceva de o calitate nutritionala atat de joasa.

ps: nu ma intereseaza ce zice Bilic sau Luciu despre aceste batoane, prima promoveaza si margarina, si cerealele fitness, care sunt o alta mare prostie, iar a doua numai batoane nu a mancat ca sa slabeasca. Haideti sa cernem informatia prin filtrul ratiunii noastre
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #23 (permalink)  
Vechi 27 aug 2012, 15:02:01
miris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Hipocalorica
Date: 166cm, 77kg
Mesaje: 1.003
Aprecieri acordate: 752
Am fost apreciat(a) de 422 ori in 335 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu de călătorie. Miris

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Cred ca este important de specificat ce fel de ciocolata. Nu de alta, dar este un aspect important si poate citeste cineva incepator si intelege gresit.

Cu siguranta nu sunt mai sanatoase decat ciocolata cu peste 70% cacao, ca sa nu mai vorbim si de alte aspecte negative ale acestor batoane (ex: dextroza, soia, cereale expandate).

Se pot gasi si alte optiuni pentru gustari, cu adevarat utile organismului din punct de vedere nutritiv, cum ar fi oleaginoasele crude, fructele, crema de branza quarc cu verdeata, legume, etc.
Slabuta, multumesc de sfaturi! Sunt convinsa ca nu e cea mai sanatoasa optiune batonul acela, dar eu l-am ales ca o solutie temporara de gustare care sa tina cat mai bine de foame, tinand cont de faptul ca sunt la inceputul unui drumpe care nu as vrea sa il abandonez prea repede. Fiind obisnuita sa mamanc mult mai mult decat aceste 1300-1400 de calorii din prezent, am simtit nevoia sa am o solutie pentru momentele in care chiar mi-e foame sau pentru atunci cand intre doua mese exista o distanta mai mare de timp.
Am citit cate ceva despre controversele cu privire la efectele benefice sau, din contra, nocive ale produselor din soia.
Sper sa slabesc in mod constant si, cu siguranta, dupa o perioada de adaptare la noul stil alimentar, voi putea sa fiu si mai atenta la produsele consumate.
Te mai astept pe la mine,cu sfaturi, pareri, idei. Apreciez mult ceea ce ai creat aici, o adevarata comunitate de oameni frumosi, care se sprijina reciproc in drumul lor spre o viata mai sanatoasa, deci mai fericita!
Te salut!
miris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2193 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1676 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #24 (permalink)  
Vechi 27 aug 2012, 15:41:45
miris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Hipocalorica
Date: 166cm, 77kg
Mesaje: 1.003
Aprecieri acordate: 752
Am fost apreciat(a) de 422 ori in 335 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu de călătorie. Miris

Astazi meniul meu arata asa:

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 10:35
Ou fiert, 120g - 186 calorii
Tartine din grau ( rondele) Risette, Scotti, 24g - 88 calorii
Cas de oaie, 40g - 112 calorii

Prânz, ora 10:37
Inghetata cu vanilie Vafa, Betty Ice, 50g - 78 calorii
Mancare de dovlecei, 250g - 124 calorii
Piept de pui la gratar, 60g - 79 calorii
Ciorba legume, mayya, 300g - 105 calorii

Gustare 2, ora 15:38
Pepene rosu, 400g - 120 calorii
Pere, 100g - 58 calorii

Cina, ora 16:31
Salata de ton si porumb, 300g - 342 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1292 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 60min - 240 calorii
Tae-bo, Basic, 60min - 690 calorii
Mers 3 mile/ora (4.8 km/h), ritm moderat, 30min - 89 calorii
Metabolism bazal - 1469 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2488 calorii

Am renuntat la batonul Fibrobar, pe care am hotarat sa il raresc. Nu sunt convinsa ca sunt periculoase, dar e bine sa il alternez cu fructe, pentru diversitate.
Acusica plec la sala. Abia astept sa mai ard niste calorii!
miris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2193 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1676 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #25 (permalink)  
Vechi 27 aug 2012, 16:58:10
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu de călătorie. Miris

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Cred ca este important de specificat ce fel de ciocolata. Nu de alta, dar este un aspect important si poate citeste cineva incepator si intelege gresit.

Cu siguranta nu sunt mai sanatoase decat ciocolata cu peste 70% cacao, ca sa nu mai vorbim si de alte aspecte negative ale acestor batoane (ex: dextroza, soia, cereale expandate).

Se pot gasi si alte optiuni pentru gustari, cu adevarat utile organismului din punct de vedere nutritiv, cum ar fi oleaginoasele crude, fructele, crema de branza quarc cu verdeata, legume, etc.
Nici eu nu-s adepta sfaturilor sfinte ale lui Bilic sau Luciu...
Intradevar ciocolata cu peste 70 %cacao este buna/sanatoasa(eu una nu o suport, imi vine sa vars de la gustul pronuntat de cacao) si de asta prefer un fibrobar in loc de ciocolata cu lapte/alune. Rau nu mi-au facut, bine...doar la digestie. Prin urmare, nu fac parte din lista de alimente sanatoase, dar ca o gustare uneori nu omoara pe nimeni. De multe ori e peste puterea noastra sa stam si sa bibilim fiecare produs, ne dam silinta intrutotul, dar mereu se va strecura cate un aditiv sau ceva ”nepermis”....
Multumesc pentru ideea cu ciocolata neagra, asta am omis-o...si imi cer scuze daca am spus ceva nelalocul lui.
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #26 (permalink)  
Vechi 27 aug 2012, 16:59:30
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu de călătorie. Miris

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Cred ca este important de specificat ce fel de ciocolata. Nu de alta, dar este un aspect important si poate citeste cineva incepator si intelege gresit.

Cu siguranta nu sunt mai sanatoase decat ciocolata cu peste 70% cacao, ca sa nu mai vorbim si de alte aspecte negative ale acestor batoane (ex: dextroza, soia, cereale expandate).

Se pot gasi si alte optiuni pentru gustari, cu adevarat utile organismului din punct de vedere nutritiv, cum ar fi oleaginoasele crude, fructele, crema de branza quarc cu verdeata, legume, etc.
Citat:
Anterior postat de miris Vezi mesajul
Astazi meniul meu arata asa:

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 10:35
Ou fiert, 120g - 186 calorii
Tartine din grau ( rondele) Risette, Scotti, 24g - 88 calorii
Cas de oaie, 40g - 112 calorii

Prânz, ora 10:37
Inghetata cu vanilie Vafa, Betty Ice, 50g - 78 calorii
Mancare de dovlecei, 250g - 124 calorii
Piept de pui la gratar, 60g - 79 calorii
Ciorba legume, mayya, 300g - 105 calorii

Gustare 2, ora 15:38
Pepene rosu, 400g - 120 calorii
Pere, 100g - 58 calorii

Cina, ora 16:31
Salata de ton si porumb, 300g - 342 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1292 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 60min - 240 calorii
Tae-bo, Basic, 60min - 690 calorii
Mers 3 mile/ora (4.8 km/h), ritm moderat, 30min - 89 calorii
Metabolism bazal - 1469 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2488 calorii

Am renuntat la batonul Fibrobar, pe care am hotarat sa il raresc. Nu sunt convinsa ca sunt periculoase, dar e bine sa il alternez cu fructe, pentru diversitate.
Acusica plec la sala. Abia astept sa mai ard niste calorii!
Frumos meniu,,,,,eu tocmai am venit de la sala!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #27 (permalink)  
Vechi 27 aug 2012, 17:14:05
miris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Hipocalorica
Date: 166cm, 77kg
Mesaje: 1.003
Aprecieri acordate: 752
Am fost apreciat(a) de 422 ori in 335 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu de călătorie. Miris

Merci de aprecieri si pentru incurajari! Asta ma face sa capat incerdere ca sunt pe drumul cel bun. Azi am trisat si m-am cantarit de dimineata, am 76,5. Nu am trecut inca in datele mele ca sa ma pedepsesc! Glumesc, bineinteles, insa sper sa nu devin obsedata de cifre. Gluma-i gluma, dar ... sa nu exageram!
Discutia asta cu batoanele a starnit o mica controversa. Eu am avut de invatat din ea, asa ca va multumesc ca ati fost alaturi de mine si mi-ati impartasit din ceea ce stiti despre asta! E prima dovada de prietenie!
Poate ca tu numesti menul meu frumos pentru ca e echilibrat... mie mi se pare frumos faptul ca azi am indraznit sa mananc o inghetata. E pentru prima oara de 2 saptamani incoace. Am hotarat sa imi acord astfel de momente, atata timp cat nu sar calul prea tare sau rea des.
Am savurat fiecare gram din ea. Am invatat sa revalorific mancarea, sa o savurez, sa ma bucur de ea. Simt ca experienta asta cu slabitul are muuuuult mai multe sa imi daruiasca decat sa imi rapeasca...
Felicitari pentru intrarea la master, Codruta! Si merci ca ma vizitezi! Voi trece si eu pe la tine prin jurnal cat de curand. oate chiar in seara asta, daca mai pot misca dupa ce vin de la sala.
Te pup!
miris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2193 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1676 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #28 (permalink)  
Vechi 27 aug 2012, 20:34:37
miris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Hipocalorica
Date: 166cm, 77kg
Mesaje: 1.003
Aprecieri acordate: 752
Am fost apreciat(a) de 422 ori in 335 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu de călătorie. Miris

Tare-i greu sa tin pasul cu fetele de la sala! Sunt cea mai ... rotunda dintre toate si ma misc cel mai stangaci. Nici nu imi vine sa stau in primele randuri, ca sa nu ma vad in oglinda. Ori as muri de ras, ori m-ar bufni plansul. Abia astept sa dau jos ghiozdanul asta de burta, sa ma misc mai natural!
Cred ca o sa ascult sfatul antrenoarei si voi face zilnic cate o sedinta de abdomene acasa. Cele mai mari probleme le am in aceasta zona. Stiu ca nu se poate slabi "local",dar cu siguranta ajuta un pic de miscare in plus...


miris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2193 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1676 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #29 (permalink)  
Vechi 28 aug 2012, 09:03:19
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu de călătorie. Miris

Buna dimineata Cristina!
Foarte fain meniul tau de ieri.. Si inghetata.. mmmm...

Azi ma duc si eu la sala la tae bo, la scoala 11. Sunt curioasa ce miscari face antrenorul de acolo si cum o sa mi se para..
Nu te necaji ca nu poti face 100% miscarile corect, ai sa vezi ca in timp o sa ti se para floare la ureche.

O zi frumoasa!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #30 (permalink)  
Vechi 28 aug 2012, 17:42:29
miris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Hipocalorica
Date: 166cm, 77kg
Mesaje: 1.003
Aprecieri acordate: 752
Am fost apreciat(a) de 422 ori in 335 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu de călătorie. Miris

Mmmmmmm, ce aroma placuta are ceaiul tau de musetel, Codruta! Multam frumos ca l-ai impartit cu noi!
Claudia, asa spun si eu. Las' ca intr-o zi o sa fac tot antrenamentul fara sa simt ca mooooooooor, si atunci sa te tii!
Azi am primit cartea M. Bilic, Sanatatea are gust. Pe masura ce o citesc, va povestesc aici ce mi se pare interesant.
Azi am avut o zi activa cu scoala, serbarea copiilor la Biblioteca Judeteana... am ajuns acasa pe la 14.30. N-am avut timp sa gatesc, am improvizat.
Revin pe seara cu meniul. Puuuuup!
miris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2193 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1676 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calatorie, calorii, dieta, jurnale, jurnalul, miris, sanatos, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnalul meu de slabit - ramonel20002000 ramonel20002000 Arhiva jurnale slabit 14 12 ian 2012 15:25:09
Jurnalul meu de... chinuri!!! iustina1988 iustina1988 Arhiva jurnale slabit 122 25 oct 2011 08:09:44
Jurnalul meu de slabit - Veronica Andreea Verandreea Arhiva jurnale slabit 96 23 aug 2011 15:26:36
Jurnalul meu Alina: Vreau sa fiu la 75 de kg AndreiErisAlina Arhiva jurnale slabit 8 12 mar 2011 07:34:15
jurnalul de indreptare al meu,dya35 dya35 Arhiva jurnale slabit 71 19 iun 2010 00:41:18

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole