forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul meu de... chinuri!!! iustina1988 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-meu-chinuri-iustina1988-10231.html)

iustina1988 15 sep 2011 09:53:05

Jurnalul meu de... chinuri!!! iustina1988
 
buna... m-am hotarat sa imi fac si eu un jurnal! de vreo 3 saptamani cunosc forumul si mi-am zis ca se merita:x. despre mine ce sa va spun...am 23 de ani. 174cm inaltime. pe data de 24 august cand am gasit acest loc minunat aveam 70 kg. acum cateva zile cand m-am cantarit ...65:>. primele zile papam 1100-1200 kcal si domnul billy binenteles foarte prezent in viata mea de atunci! dar spre disperarea mea cred ca o dau in bara. de vreo 3 sau 4 zile nu ma mai pot abtine de la dulce, in total pap 1700 kcal plus minus! ma gandesc numai la lucruri interzise gen fripturi,cartofi prajiti etcx-(. de exemplu alaltaieri seara am mancat prajitura cu mere vreo 100 gr. dar dupa....mai vroiam. mi-am zis ca nu e bine sa mai mananc si m-am gandit ca voi manca a 2 a zi de dimineata. toata noaptea a fost un chin,m-am gandit numai la blestemata aia de placinta. in sfarsit venise dimineata. m-am trezit inaintea ceasului desteptator si m-am dus direct la placinta si amm mancat pe rupte vreo 700 kcal in tota:((:((:((:((l. dupa aia o mare senzatie dezamagire fata de mine insumi si mult sport. dar ca sa fie toata ziua nasoala am ajuns sa pap in ziua aia 1900 kcal:((:((:((:((. deci clar ma urasc ca am inceput sa fac asta. si ca sa fie totul complet deja mi se pare ca sunt mai grea, burta mea sta sa explodeze si sunt foarte suparata. sper ca voi...cele in care nu se dau asa usor batute ca mine sa ma puteti ajuta sa nu mai fac prostiare de astea.
of....ce bine e....parca mi-am descarcat toata furia pe tastatura.... saracul laptop. va pop si va astept cu un sfat sa de ce nu cu un sut in fund ca sa imi revin la realitate:x

maria palaria 15 sep 2011 10:07:23

re: Jurnalul meu de... chinuri!!! iustina1988
 
parerea mea este k nu ti se potriveste regimul.incearca altceva.bafta

iustina1988 15 sep 2011 10:12:56

Re: Jurnalul meu de... chinuri!!! iustina1988
 
dar nu tin un regim anume.... incerc sa nu depasec limita de cal si ma feresc cat pot de prajeli;grasimi,zahar,sucuri

iustina1988 15 sep 2011 11:34:05

Re: Jurnalul meu de... chinuri!!! iustina1988
 
am revenit...am dat fuguta la farmacie sa ma cantaresc:D spre surpriza mea la cat am mancat nu m-am ingrasat, nu am stagnat.... ba din potriva am mai slabit:-o:-o:-o
500 de grameeeeeee.....:-o:-o:-o
sa stiti ca totusi...este incredibil. o fi din cauza sportului?:-/:-/:-/

maria palaria 15 sep 2011 11:35:54

Re: Jurnalul meu de... chinuri!!! iustina1988
 
felicitari.baga sport si totul va fi bine.citeste la mine in jurnal cum am slabit eu poate te ajuta.o zi cit mai frumoasa

iustina1988 15 sep 2011 12:16:39

Re: Jurnalul meu de... chinuri!!! iustina1988
 
Citat:

Anterior postat de maria palaria (Post 790822)
felicitari.baga sport si totul va fi bine.citeste la mine in jurnal cum am slabit eu poate te ajuta.o zi cit mai frumoasa

multumesc. chiar acum ma iau un pic de billy:)):)):))

happygirldiana 15 sep 2011 12:20:31

Re: Jurnalul meu de... chinuri!!! iustina1988
 
Citat:

Anterior postat de iustina1988 (Post 790705)
buna... m-am hotarat sa imi fac si eu un jurnal! de vreo 3 saptamani cunosc forumul si mi-am zis ca se merita:x. despre mine ce sa va spun...am 23 de ani. 174cm inaltime. pe data de 24 august cand am gasit acest loc minunat aveam 70 kg. acum cateva zile cand m-am cantarit ...65:>. primele zile papam 1100-1200 kcal si domnul billy binenteles foarte prezent in viata mea de atunci! dar spre disperarea mea cred ca o dau in bara. de vreo 3 sau 4 zile nu ma mai pot abtine de la dulce, in total pap 1700 kcal plus minus! ma gandesc numai la lucruri interzise gen fripturi,cartofi prajiti etcx-(. de exemplu alaltaieri seara am mancat prajitura cu mere vreo 100 gr. dar dupa....mai vroiam. mi-am zis ca nu e bine sa mai mananc si m-am gandit ca voi manca a 2 a zi de dimineata. toata noaptea a fost un chin,m-am gandit numai la blestemata aia de placinta. in sfarsit venise dimineata. m-am trezit inaintea ceasului desteptator si m-am dus direct la placinta si amm mancat pe rupte vreo 700 kcal in tota:((:((:((:((l. dupa aia o mare senzatie dezamagire fata de mine insumi si mult sport. dar ca sa fie toata ziua nasoala am ajuns sa pap in ziua aia 1900 kcal:((:((:((:((. deci clar ma urasc ca am inceput sa fac asta. si ca sa fie totul complet deja mi se pare ca sunt mai grea, burta mea sta sa explodeze si sunt foarte suparata. sper ca voi...cele in care nu se dau asa usor batute ca mine sa ma puteti ajuta sa nu mai fac prostiare de astea.
of....ce bine e....parca mi-am descarcat toata furia pe tastatura.... saracul laptop. va pop si va astept cu un sfat sa de ce nu cu un sut in fund ca sa imi revin la realitate:x

Hello!!Vreau sa iti spun ca inteleg perfect ce spui!Exact asa am patit eu timp de 3 saptamani,dupa luni de zile de disciplina culinara:| Cand am citit parca am citit ceva scris de mine...Dar important este ca ai facut sport si uite...tot ai slabit 500 de grame:)Felicitari!

iustina1988 15 sep 2011 14:05:44

Re: Jurnalul meu de... chinuri!!! iustina1988
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 790862)

Hello!!Vreau sa iti spun ca inteleg perfect ce spui!Exact asa am patit eu timp de 3 saptamani,dupa luni de zile de disciplina culinara:| Cand am citit parca am citit ceva scris de mine...Dar important este ca ai facut sport si uite...tot ai slabit 500 de grame:)Felicitari!

multumesc!!:x sper sa nu mai am episoade prea multe din astea. hai ca o data la doua saptamani cred ca merge...:D:D

iustina1988 16 sep 2011 09:10:38

Re: Jurnalul meu de... chinuri!!! iustina1988
 
neatzaaa!!! m-am trezit foarte bine dispusa:P:P:P ieri nu am mai dat iama pe la dulciuri desi iubi al meu iar a cumparat o gramadax-(x-(x-( dar e bine!!! acum ma duc la cumparaturi, pe jos sa mai fac un pic de miscare:)):)):)). ma bucur ca m-am cantarit ieri. niciodata nu am mai fost la recordul de 64 kg:D. cred ca de asta sunt asa bine dispusa... pe mai tarziu!!!>:D<

Jen 16 sep 2011 09:39:17

Re: Jurnalul meu de... chinuri!!! iustina1988
 
De ce iti numesti jurnalul unul de ...chinuri? :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:41:31.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO