Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul Bufniţei Polare

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 19:12:21
Strix Borealis's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 13 dec 2010
Locaţie: Venezia, Italia
Vârsta: 35
Date: 156cm, 73kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnalul Bufniţei Polare

Dragă Jurnalule,

De AZI înainte voi deveni o SLĂBUŢĂ!

Ăsta e noul meu ţel în viaţă (printre atâtea alte ţeluri...). Deocamdată am făcut primul pas spre realizarea lui - m-am înscris pe slăbuţe.ro - deci sunt "slăbuţă" cu cont de utilizator. Încet, încet, vreau să devin şi membru activ al acestei comunităţi care pare să fie foarte prietenoase şi primitoare.

Şi de-aici... începe greul. Pentru că vreau să fiu slăbuţă şi în viaţa... de dincolo de tastatură (să nu-i spun "viaţa reală", că unii, poate şi eu, trăiesc mai "real" online decât offline - dar asta e o cu totul altă discuţie). Deci slăbuţă fără ghilimele, slăbuţă în poze, slăbuţă în oglindă, slăbuţă în hainele pe care acum nu-mi permit să le îmbrac... slăbuţă "pă bune", cum s-ar zice.

Ambiţios, nu-i aşa?

Dar.... cine îndrăzneşte să viseze acolo?

Poate ar trebui, deci, să mă prezint. Sunt eu, Strix Borealis, sau "Bufniţa Polară" mai pe româneşte. (De ce mi-am ales un nume de utilizator pompos şi latinesc? Din două motive: unu la mână, ador latina şi îmi place să mă fălesc cu asta ori de câte ori am ocazia - doi la mână, formularul de înscriere nu mă lăsa să-mi pun diacritice în numele de utilizator, şi n-am vrut să fiu "bufnita", că nu m-a bufnit, deocamdată, nimeni. Şi să sperăm că nici plânsul n-o să mă bufnească, deci mai bine fără bufnituri şi bufnite.)

Iar Bufniţa Polară vrea să fie o bufniţă nebufnită şi mai puţin pufoasă. Şi după ce a zburat şi survolat comunitatea slăbuţelor, şi-a propus să devină (cum am zis deja) una dintre ele.

De ce toate astea? Eheee, dragă Jurnalule, aici intrăm în probleme mai proprii şi mai personale. Să zicem doar că am motive serioase să-mi iau ca motto citatul din Ovidius. Să zicem că există un anumit el, pentru care sunt dispusă nu numai să devin "bufniţă polară" mai la propriu (adică să înfrunt 6 luni de noapte pe an şi climatul mai mult decât deprimant al unui oraş de dincolo de cercul polar), ci şi să mă schimb pe mine, să devin - oricât de siropos ar suna asta - demnă de a fi iubită de el.

Da, ştiu. Vei spune, Jurnalule (şi vor spune şi celelalte Slăbuţe dacă vor trece pe aici) că ăsta nu e un motiv bine ales. Că nu trebuie să te schimbi pentru un bărbat , că nu trebuie să-ţi organizezi viaţa după... ochelarii şi zâmbetul cu strungăreaţă al unui coleg care nici măcar nu te bagă în seamă ca femeie. Şi mai ales, vei zice (şi iarăşi, probabil că vor zice şi Slăbuţele) că, dacă vreau să slăbesc, trebuie să vreau să slăbesc pentru mine.

Ei bine.... nu pot. Am încercat - şi nu s-a dovedit deloc a fi o motivaţie suficientă. Dacă ceva e strict "pentru mine", devine automat ultimul pe lista mea de priorităţi.

La fel şi cu slăbitul. "Nu mai intru în fusta aia bej sau în pantalonii negri mai eleganţi? Nu-i nimic, îmi mai cumpăr o pereche de blugi. Nu mai pot să trag până sus fermoarul nici la cizmele negre? Nu-i mare pagubă, le port pe cele maro. Faptul că sunt grasă nu mă împiedică să-mi fac treaba, să am succese profesionale şi, Doamne ajută, până acum nu mi-a adus probleme de sănătate. Iar prietenii şi colegii mă acceptă aşa cum sunt. Şi atunci ce motiv am să slăbesc? "

Însă dacă îl introducem şi pe el în ecuaţie... Atunci se schimbă totul radial: Da, şi el mă acceptă aşa cum sunt - o colegă de entuziasme ştiinţifice, poate chiar o prietenă. Dar, God help me, eu visez la... altceva. Iar cizmele negre sunt cizmele cu toc, iar 6 centimetrii de toc sunt 6 centimentrii mai aproape de el.

"I will never be, // I will never be tall" - zice Lenka în cântecul ei. Nici eu n-o să fiu niciodată înaltă, dar slăbuţă pot să fiu.

Astfel ca, peste doi ani pe vremea asta, în oraşul de dincolo de cercul polar, când ne va vedea lumea împreună, să nu zică: "L-ai văzut cumva pe el?" / "Da, era cu o tipă - scundă, şatenă, ochelaristă şi mai plinuţă ea de felul ei... Discutau despre entuziasmele lor ştiinţifice. "

Vreau, în schimb, ca, peste doi ani pe vremea asta, în oraşul de dincolo de cercul polar, când ne va vedea lumea împreună, să zică: "L-ai văzut cumva pe el?" / "Da, era cu o tipă - scundă, şatenă, ochelaristă şi mai slăbuţă aşa.... Se ţineau de mână, se sorbeau reciproc din ochi şi discutau despre entuziasmele lor ştiinţifice. "

Mai e mult până peste doi ani pe vremea asta, iar oraşul de dincolo de cercul polar e încă foarte departe.

Şi visul de a fi slăbuţă e încă departe. Dar, înarmată cu motivaţia mea (aşa caraghioasă şi sentimentală cum e) şi cu ajutorul Slăbuţelor şi al tuturor resurselor acestei comunităţi, sper să pot aduce acest vis mai aproape în fiecare zi.

Pe mâine, deci, dragă Jurnalule. Bufniţa Polară îşi ia acum zborul.

__________________
Ut ameris, amabilis esto! - "Ca să fii iubită, devino demnă de a fi iubită!" (Ovidius, Ars Amandi )

Vreau şi eu să devin demnă de a fi iubită! - Jurnalul Bufniţei Polare
Strix Borealis, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1646 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1129 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 19:37:25
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Bufniţei Polare

Citat:
Anterior postat de Strix Borealis Vezi mesajul
Dragă Jurnalule,

De AZI înainte voi deveni o SLĂBUŢĂ!

Ăsta e noul meu ţel în viaţă (printre atâtea alte ţeluri...). Deocamdată am făcut primul pas spre realizarea lui - m-am înscris pe slăbuţe.ro - deci sunt "slăbuţă" cu cont de utilizator. Încet, încet, vreau să devin şi membru activ al acestei comunităţi care pare să fie foarte prietenoase şi primitoare.

Şi de-aici... începe greul. Pentru că vreau să fiu slăbuţă şi în viaţa... de dincolo de tastatură (să nu-i spun "viaţa reală", că unii, poate şi eu, trăiesc mai "real" online decât offline - dar asta e o cu totul altă discuţie). Deci slăbuţă fără ghilimele, slăbuţă în poze, slăbuţă în oglindă, slăbuţă în hainele pe care acum nu-mi permit să le îmbrac... slăbuţă "pă bune", cum s-ar zice.

Ambiţios, nu-i aşa?

Dar.... cine îndrăzneşte să viseze acolo?

Poate ar trebui, deci, să mă prezint. Sunt eu, Strix Borealis, sau "Bufniţa Polară" mai pe româneşte. (De ce mi-am ales un nume de utilizator pompos şi latinesc? Din două motive: unu la mână, ador latina şi îmi place să mă fălesc cu asta ori de câte ori am ocazia - doi la mână, formularul de înscriere nu mă lăsa să-mi pun diacritice în numele de utilizator, şi n-am vrut să fiu "bufnita", că nu m-a bufnit, deocamdată, nimeni. Şi să sperăm că nici plânsul n-o să mă bufnească, deci mai bine fără bufnituri şi bufnite.)

Iar Bufniţa Polară vrea să fie o bufniţă nebufnită şi mai puţin pufoasă. Şi după ce a zburat şi survolat comunitatea slăbuţelor, şi-a propus să devină (cum am zis deja) una dintre ele.

De ce toate astea? Eheee, dragă Jurnalule, aici intrăm în probleme mai proprii şi mai personale. Să zicem doar că am motive serioase să-mi iau ca motto citatul din Ovidius. Să zicem că există un anumit el, pentru care sunt dispusă nu numai să devin "bufniţă polară" mai la propriu (adică să înfrunt 6 luni de noapte pe an şi climatul mai mult decât deprimant al unui oraş de dincolo de cercul polar), ci şi să mă schimb pe mine, să devin - oricât de siropos ar suna asta - demnă de a fi iubită de el.

Da, ştiu. Vei spune, Jurnalule (şi vor spune şi celelalte Slăbuţe dacă vor trece pe aici) că ăsta nu e un motiv bine ales. Că nu trebuie să te schimbi pentru un bărbat , că nu trebuie să-ţi organizezi viaţa după... ochelarii şi zâmbetul cu strungăreaţă al unui coleg care nici măcar nu te bagă în seamă ca femeie. Şi mai ales, vei zice (şi iarăşi, probabil că vor zice şi Slăbuţele) că, dacă vreau să slăbesc, trebuie să vreau să slăbesc pentru mine.

Ei bine.... nu pot. Am încercat - şi nu s-a dovedit deloc a fi o motivaţie suficientă. Dacă ceva e strict "pentru mine", devine automat ultimul pe lista mea de priorităţi.

La fel şi cu slăbitul. "Nu mai intru în fusta aia bej sau în pantalonii negri mai eleganţi? Nu-i nimic, îmi mai cumpăr o pereche de blugi. Nu mai pot să trag până sus fermoarul nici la cizmele negre? Nu-i mare pagubă, le port pe cele maro. Faptul că sunt grasă nu mă împiedică să-mi fac treaba, să am succese profesionale şi, Doamne ajută, până acum nu mi-a adus probleme de sănătate. Iar prietenii şi colegii mă acceptă aşa cum sunt. Şi atunci ce motiv am să slăbesc? "

Însă dacă îl introducem şi pe el în ecuaţie... Atunci se schimbă totul radial: Da, şi el mă acceptă aşa cum sunt - o colegă de entuziasme ştiinţifice, poate chiar o prietenă. Dar, God help me, eu visez la... altceva. Iar cizmele negre sunt cizmele cu toc, iar 6 centimetrii de toc sunt 6 centimentrii mai aproape de el.

"I will never be, // I will never be tall" - zice Lenka în cântecul ei. Nici eu n-o să fiu niciodată înaltă, dar slăbuţă pot să fiu.

Astfel ca, peste doi ani pe vremea asta, în oraşul de dincolo de cercul polar, când ne va vedea lumea împreună, să nu zică: "L-ai văzut cumva pe el?" / "Da, era cu o tipă - scundă, şatenă, ochelaristă şi mai plinuţă ea de felul ei... Discutau despre entuziasmele lor ştiinţifice. "

Vreau, în schimb, ca, peste doi ani pe vremea asta, în oraşul de dincolo de cercul polar, când ne va vedea lumea împreună, să zică: "L-ai văzut cumva pe el?" / "Da, era cu o tipă - scundă, şatenă, ochelaristă şi mai slăbuţă aşa.... Se ţineau de mână, se sorbeau reciproc din ochi şi discutau despre entuziasmele lor ştiinţifice. "

Mai e mult până peste doi ani pe vremea asta, iar oraşul de dincolo de cercul polar e încă foarte departe.

Şi visul de a fi slăbuţă e încă departe. Dar, înarmată cu motivaţia mea (aşa caraghioasă şi sentimentală cum e) şi cu ajutorul Slăbuţelor şi al tuturor resurselor acestei comunităţi, sper să pot aduce acest vis mai aproape în fiecare zi.

Pe mâine, deci, dragă Jurnalule. Bufniţa Polară îşi ia acum zborul.

Bun venit printre noi Bufniţa.

Nu o sa ascund, mesajul tau mi-a atras atentia si am citit foarte curioasa toata "povestioara", la sfarsit am ramas cu un zambet placut pe buze.

Emani pozitivism si acest lucru este foarte important in lupta cu kilogramele.

Ca sa trec mai aproape de subiect, te astept cu inca o "povestioara" despre alimentatia ta zilnica, activitatea fizica... alimente care iti plac...
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #3 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 19:56:52
Strix Borealis's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 13 dec 2010
Locaţie: Venezia, Italia
Vârsta: 35
Date: 156cm, 73kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Bufniţei Polare

Îţi mulţumesc frumos de primire, Slăbuţo! Şi multe, multe felicitări pentru această comunitate, sunt sigură că va fi un "cuib" cât se poate de primitor!

Evident că voi reveni (mâine) cu toate "confesiunile alimentare" - deocamdată am început cu cele sentimentale, pentru că motivaţia mi se pare elementul la care trebuie să lucrez cel mai mult. Acum că am spus povestea mea de bufniţă amorezată şi am aşternut pe ecran DE CE vreau să slăbesc, îmi va fi mai uşor să mă apuc de treabă. Revin mâine cu măsurători şi idei de diete şi program de mişcare.

Deocamdată mai zbor un pic pe aici din subiect în subiect, să adun cât mai multe informaţii importante.
__________________
Ut ameris, amabilis esto! - "Ca să fii iubită, devino demnă de a fi iubită!" (Ovidius, Ars Amandi )

Vreau şi eu să devin demnă de a fi iubită! - Jurnalul Bufniţei Polare
Strix Borealis, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1646 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1129 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 20:18:06
inadorabila's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 12 nov 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Date: 155cm, 42kg
Mesaje: 2.105
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Bufniţei Polare

Bine ai venit in cuibul nostru Bufnita Polara [scuze ca nu scriu cu diacritice]
Bine ai venit! Bine ai venit!
Ti-am citit povestea cu zambetul pe buze! Am descoperit ca avem multe in comun. incepand de la inaltime, la ochelari, eu sunt mai brunetica [asta nu ne aseamana] aceeasi varsta se pare ca o avem ... si pe el . Diferenta dintre noi doua e ... ca eu il am pe el, doar vreau sa il pastrez, asa cum nu l-a pastrat nici mama lui de cand l-a facut!

Esti amuzanta. Sper ca aceasta motivatie sa fie una dintre cele mai bune si sa te ajute sa il cuceresti!
Astept cu nerabdare, lunile ce vor urma, pentru o ca visul tau sa prinda forme ... sa ridici increzatoare armele pentru a face curerirea.
Hehe, ce ma incanta povestea asta!

Pe mine m-ai cucerit. Ma alatur tie in aceasta lupta. Vom invinge!
Iti las deasemenea langa cuivusorul tau o de nu-ma-uita!
O seara faina sa ai!
  #5 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 20:46:16
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 41
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Bufniţei Polare

Salve Strix Borealis!!!
Bun venit printre noi!!!
Am citit foarte absorbita povestioara ta...ai un stil foarte frumos de a scriesi eu cred k orice motivatie e la fel de buna....da ideal ar fi sa ne gandim la noi...la sanatate...si alte asemenea....dar cum bn spuneai si tu e greu cand la munk nu ai probleme deloc,cu sanatatea stai bn si eu il am si pe EL...si culmea EL ma iubea asa cum eram...deci greu domle de gasit o motivatieeu am decis sa slabesc pt a-mi demonstra k pot(altceva mai bun nu gaseam k toate picau in fata unei prajituri sau a unei pizza)dar a mers....asa k atata timp cat va functiona e foarte buna motivatia taOricum pe masura ce kg se vor duce ai sa vezi k vei gasi si alte motivatii...astept si eu maine sa ne spui planul tau de a alunga kg...pupici si multa bafta
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #6 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 21:00:06
Tinky's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 04 nov 2010
Locaţie: Piacenza, Italia
Vârsta: 38
Dieta: Dukan - croaziera
Date: 170cm, 63.8kg
Mesaje: 1.402
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnalul Bufniţei Polare

Bine ai venit printre noi!
Foarte frumoasa povestioara ta! Si ai spus-o atat de frumos incat sunt sigura ca nimeni nu iti va tine teoria chibritului stins cum ca ar trebui sa slabesti pentru tine si nu pentru el. Te sustinem 100% si sunt sigura ca vei reusi sa ajungi o slabuta adevarata! Si mai sunt sigura ca foarte multa lume se va perinda prin jurnalul tau pentru ca ai un mod foarte special de a te face placuta si indragita!
Iti doresc mult succes si sa ne tii la curent...Te-ai decis la o dieta? Sau inca esti in procesul de culegere si analizare a datelor?
Iti doresc o seara superba!
  #7 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 21:04:52
Strix Borealis's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 13 dec 2010
Locaţie: Venezia, Italia
Vârsta: 35
Date: 156cm, 73kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Bufniţei Polare

Salutare, Inadorabila!

Mulţumesc frumos-frumos de primire! Nici nu ştii cât de bine mi-a căzut să citesc că mai sunt pe aici persoane cu care am mai multe în comun - inclusiv, cum ziceai şi tu, un anumit el.... Şi mai avem în comun şi Ardealul nostru drag, că şi io, la origine, mi-s tot ardeleancă (văd că tu eşti din Cluj - superb oraş!!! )

Mă bucur nespus că tu îl ai pe el al tău! Să ţii bine de tot de el! Văd că tu chiar EŞTI slăbuţă - aşa că succes cu cele 2 kg care ţi-au mai rămas, ştiu că la final e cel mai greu, dar nici nu mă îndoiesc că vei reuşi!

Mulţumesc şi pentru floricică, uite şi de la mine: . Şi un pentru noroc.... în dragoste şi la slăbit!
__________________
Ut ameris, amabilis esto! - "Ca să fii iubită, devino demnă de a fi iubită!" (Ovidius, Ars Amandi )

Vreau şi eu să devin demnă de a fi iubită! - Jurnalul Bufniţei Polare
Strix Borealis, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1646 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1129 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 21:12:13
Strix Borealis's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 13 dec 2010
Locaţie: Venezia, Italia
Vârsta: 35
Date: 156cm, 73kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Bufniţei Polare

Alina82 - SALVE!

Mulţumesc frumos de întâmpinare şi de urări! Îmi cade incredibil de bine să văd că nici nu mi-am întins prea bine aripioarele de bufniţă pe-aici, şi deja lumea sare pe mine să mă primească numai cu vorbe bune! Săru'mâna mult de tot!

Cât despre motivaţie - sunt perfect de acord cu tine: fiecare trebuie să găsească ceva care să funcţioneze pentru sine! Sunt convinsă că vei reuşi să-ţi demonstrezi ţie însăţi că POŢI! Adică, normal că poţi! Doar eşti unda dintre Slăbuţe!

Mă bucur mult de tot că şi la tine există un el, mai ales dacă el-ul tău a avut maturitatea să te iubească şi să te vrea şi când aveai vreo 35 de kile mai mult (dacă am înţeles eu bine). Ăsta da bărbat, nu-i deloc de lepădat!

Şi eu am încredere că îmi voi păstra motivaţia - iar împreună cu toate fetele prietenoase de pe aici, vom reuşi să fim toate slăbuţe!
__________________
Ut ameris, amabilis esto! - "Ca să fii iubită, devino demnă de a fi iubită!" (Ovidius, Ars Amandi )

Vreau şi eu să devin demnă de a fi iubită! - Jurnalul Bufniţei Polare
Strix Borealis, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1646 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1129 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 21:23:07
Strix Borealis's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 13 dec 2010
Locaţie: Venezia, Italia
Vârsta: 35
Date: 156cm, 73kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Bufniţei Polare

Bună Tinky!!!

Mulţumesc mult de tot pentru toate cuvintele de apreciere şi urările de bine! Mă ajută extrem, extrem de mult să ştiu că nu mai sunt singură pe drumul ăsta...

Deocamdată nu m-am decis exact cum o să procedez, de vreo câteva zile tot survolez site-ul şi am citit despre multe, multe diete... Încă mai ciugulesc idei, sper să le pot compila cumva într-o formă eficientă. Deocamdată e cam un bombardament de informaţii şi trebuie să văd de unde să apuc mai bine problema.

Dar cu susţinerea voastră, sunt din ce în ce mai SIGURĂ că voi reuşi!

O seară minunată şi ţie, Tinky!
__________________
Ut ameris, amabilis esto! - "Ca să fii iubită, devino demnă de a fi iubită!" (Ovidius, Ars Amandi )

Vreau şi eu să devin demnă de a fi iubită! - Jurnalul Bufniţei Polare
Strix Borealis, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1646 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1129 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #10 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 21:29:48
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 41
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Bufniţei Polare

Citat:
Anterior postat de Strix Borealis Vezi mesajul
Alina82 - SALVE!

Mulţumesc frumos de întâmpinare şi de urări! Îmi cade incredibil de bine să văd că nici nu mi-am întins prea bine aripioarele de bufniţă pe-aici, şi deja lumea sare pe mine să mă primească numai cu vorbe bune! Săru'mâna mult de tot!

Cât despre motivaţie - sunt perfect de acord cu tine: fiecare trebuie să găsească ceva care să funcţioneze pentru sine! Sunt convinsă că vei reuşi să-ţi demonstrezi ţie însăţi că POŢI! Adică, normal că poţi! Doar eşti unda dintre Slăbuţe!

Mă bucur mult de tot că şi la tine există un el, mai ales dacă el-ul tău a avut maturitatea să te iubească şi să te vrea şi când aveai vreo 35 de kile mai mult (dacă am înţeles eu bine). Ăsta da bărbat, nu-i deloc de lepădat!

Şi eu am încredere că îmi voi păstra motivaţia - iar împreună cu toate fetele prietenoase de pe aici, vom reuşi să fim toate slăbuţe!
Dap ai inteles bn....si da mi-am demonstrat k pot mai am putin si imi ating targetul initialSa stii k fetele sunt de mare ajutor...eu una am ajuns sa fiu dependenta de slabuteCand vreau sa fac vreo prostie imi vin fetele in cap si ma gandesc ups dak mananc prostii maine trebuie sa le spun si imi e rusine...si uite asa pune Alina prajitura la loc
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
 

Informatii despre slabit
alimentatie, bufnita, greutate, jurnal, kilograme, motivatie, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnalul Laurrei laurra Arhiva jurnale slabit 953 12 feb 2015 08:52:01
Jurnalul Paulei paulla Arhiva jurnale slabit 734 10 mar 2012 21:16:20
Jurnalul Dydyutzzzei ! dydyutzzza Arhiva jurnale slabit 134 25 dec 2010 16:58:10
Jurnalul Kitkat :D Kitkat Arhiva jurnale slabit 230 31 mai 2010 22:39:47
Jurnalul Lollitei lollita Arhiva jurnale slabit 3 05 mai 2010 13:14:44

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole