forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul meu - Maddu :) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-meu-maddu-2457.html)

Maddu 26 ian 2010 21:29:29

Jurnalul meu - Maddu :)
 
Salut..>:D< sunt Maddu si imi doresc sa ajung la greutatea de 59-60 de kg.
In prezent am 77 de kg
Ultima cura am tinut-o acum 3 ani, cand am slabit de la 82 de kg la 65...

Sunt noua pe forum, dar sper sa ma primiti printre voi si sa ma sustineti:D
De astazi 26 .01.2010 am inceput regimul si sper sa reusesc sa am tin de el pana ajung la 60 de kg
V-am pupat:-*



Liviutzza 26 ian 2010 21:33:30

Re: Jurnalul meu:)
 
Buna Maddu:)bine ai venit!Normal ca o sa te sustinem:*
Ce regim ai inceput?

Maddu 26 ian 2010 21:57:52

Re: Jurnalul meu:)
 
Luni – legume
Marti – carne fiarta
Miercuri – oua
Joi – lactate
Vineri – peste
Sambata – fructe
Duminica – orice, dar moderat

Liviutzza 26 ian 2010 22:11:50

Re: Jurnalul meu - Maddu :)
 
aaa regim disociat pe zile:)pai succes:D sa ne tii la curent:D>:D<

Anita 26 ian 2010 22:31:54

Re: Jurnalul meu - Maddu :)
 
Succes Maddu !!!

Am si eu o intrebare... cum ai slabit atat de mult? :D Si in cat timp? :-/

Maddu 26 ian 2010 22:50:58

Re: Jurnalul meu - Maddu :)
 
Poi am tinut o dieta foarte naspa pe care nu vreau si nici nu pot....vacanta de vara adik am inceput din prima zi de vacanata pana in ultimile.mancam zilnic orez simplu fara nimic si salate si am reusit .dar acum sa vreau ca nu mai pot:(

ema5288 27 ian 2010 01:08:55

Re: Jurnalul meu - Maddu :)
 
acea cura cu orez fiert am incercat-o si eu.acum 4-5 ani.nu stiu cum te-ai descurcat tu cu ea, insa mie mi s-a facut rau de la ea chiar din prima zi. era sa cad pe scari!! de atunci mi-a trecut. dar a mea era si fara salate. doar orez fiert, fara sare sau altceva

Maddu 27 ian 2010 18:09:38

Re: Jurnalul meu - Maddu :)
 
Si la mn a fost greu prima sapatamana dar dupa m-am obisnuit si am reusit insa acum nu mai pot :(

Anita 27 ian 2010 18:32:41

Re: Jurnalul meu - Maddu :)
 
Am auzit si eu de aceasta cura cu orez.. chiar mi`a recomandat`o cineva care a slabit vreo 10kg cu ea.. :D Am vrut sa o incerc si eu dar m`am gandit ca orezul are multe calorii si carbohidrati. Oricum felicitari pentru taria pe care ai avut`o !!! :) Oricum probabil salatele alea erau foarte bune pe langa orez :D Sincer.. eu as putea mai bine sa tzin o dieta pe baza de legume fierte..fara sare..fara nimic.. sau doar cum tzin acum.. supe ..si totul strecurat.. decat sa mananc numai orez ;) Din cate mi s`a spus.. si baiatu` care a tzinut`o a mancat doar orez.. fara salate.. fara nimic.. E bine ca tu ai reushit sa slabesti mancand si salate :)

Iti urez succes in noua dieta ! :D Am incercat`o si eu :)) si pe asta :))

Am slabit initial cateva kg.. dar le`am pus la loc cand am intrerupt regimul disociat :(

Oricum depinde de organism.. multe persoane au slabit cu regimul disociat si nu s`au mai ingrashat. Eu m`am ingrashat mancand tot dietetic.. doar ca il intrerupsesem :-s

anqutz 27 ian 2010 18:38:06

Re: Jurnalul meu - Maddu :)
 
Eu nu o sa te felicit nici pt cura aleasa, nici pt regimul cu care ai slabit mult. Si asta pt ca ai 16 ani, varsta la care esti in crestere si ai nevoie sa ii dai zilnic corpului nutirentii de care are nevoie. Iti recomand asa:

1. sa iti schimbi stilul de a manca. anlizezi ce e gresit si treci la actiune. in principiu: fara dulciuri, paine, sucuri, prajeli. o limita calorica accpestabila si multa rabdare

2. iti alegi un sport si te tii de el ca e sfant, mai ales ca la varsta ta iti poti modela ft frumos corpul.

3. iti scoti din cap toate prostiile de diete: daneze, discoiate, cu orez, cu supa de varza sau cu ce mai vrei tu pe viitor sa tii si te tii de nr 1 si 2.

Succes!


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:19:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO