forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul meu miaumiau: Incercarea finala (si sper si reusita) de a scapa de binge-eating... (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-meu-miaumiau-incercarea-finala-sper-reusita-scapa-binge-eating-9347.html)

miaumiau 07 iun 2011 12:51:25

Jurnalul meu miaumiau: Incercarea finala (si sper si reusita) de a scapa de binge-eating...
 
Salut slabutelor! Sper ca am intrat unde trebuie sa imi fac si eu un jurnal. Trebuia ca deja nu se mai poate: de vreo 3-4 luni deja mananc ca sparta, am pus vreo 4 kile, dupa ce reusisem sa slabesc sanatos pana la 61, am dat cu bota-n balta, cum s-ar spune...
Azi de exemplu cred ca am mancat pana la ora 12 vreo 3000 de calorii. Am inceput un mic dejun sanatos cu iaurt, seminte de in, musli, banane,ca in vremurile bune..da apoi cum fac de o buna perioada de timp, mai imi pun ceva..asa ca ceva s-a transformat in multe felii de paine cu mult unt cu miere( moartea mea..:( ). dupa aceea, am zis ca daca tot am dat-o in bara, hai sa imi fac poftele..bun, deci inca un corn cu ciocolata de la panemar si o ciocolata heidi alba de 100 g... si ziua nu s0a incheiat...nu pot sa ma controlez se pare, daca de cateva luni tine treaba asta, m-am ingrasat la fund si coapse, a aparut celulita, si am si nunta intr-o luna( nu a mea...dar tot nu as vrea sa fiu balena esuata pe ring)..
Asa ca am hotarat chit ca citeste cineva, chit ca nu, macar de rusine de voi sa incerc sa ma controlez si sa trec si peste acest obstacol.
Scuze de mesaj lung..daca se mai confrunta cineva cu aceasta problema astept sfaturi cu mare drag
Va pup

miaumiau 07 iun 2011 12:52:32

re: Jurnalul meu miaumiau: Incercarea finala (si sper si reusita) de a scapa de binge-eating...
 
Btw. ticker e gresit setat, am vreo 64,5 dc nu mai mult:(

andy 07 iun 2011 13:49:45

re: Jurnalul meu miaumiau: Incercarea finala (si sper si reusita) de a scapa de binge-eating...
 
Salut miaumiau!! Bine ai venit in lumea slabutelor,eu sunt noua pe forum si de ieri am inceput dieta Scarsdale, imi e putin cam greu pt ca imi e fomica pana mi se obisnueste stomacul q meniul dar nu ma las batuta.
Eu inainte puteam sa stau o luna fara sa mananc dulciuri dar cand prindeam o ciocolata,nu mancam un cubulet o mancam p toata,de inghetata nu mai vb,slabiciunea mea :)).
Esti p drumul cel bun aici pt ca fetele o sa te ajute si o sa ti dea sfaturi si cu putina vointa o sa ajungem si noi slabute:-*

blum 07 iun 2011 14:17:49

re: Jurnalul meu miaumiau: Incercarea finala (si sper si reusita) de a scapa de binge-eating...
 
Citat:

Anterior postat de miaumiau (Post 680697)
Salut slabutelor! Sper ca am intrat unde trebuie sa imi fac si eu un jurnal. Trebuia ca deja nu se mai poate: de vreo 3-4 luni deja mananc ca sparta, am pus vreo 4 kile, dupa ce reusisem sa slabesc sanatos pana la 61, am dat cu bota-n balta, cum s-ar spune...
Azi de exemplu cred ca am mancat pana la ora 12 vreo 3000 de calorii. Am inceput un mic dejun sanatos cu iaurt, seminte de in, musli, banane,ca in vremurile bune..da apoi cum fac de o buna perioada de timp, mai imi pun ceva..asa ca ceva s-a transformat in multe felii de paine cu mult unt cu miere( moartea mea..:( ). dupa aceea, am zis ca daca tot am dat-o in bara, hai sa imi fac poftele..bun, deci inca un corn cu ciocolata de la panemar si o ciocolata heidi alba de 100 g... si ziua nu s0a incheiat...nu pot sa ma controlez se pare, daca de cateva luni tine treaba asta, m-am ingrasat la fund si coapse, a aparut celulita, si am si nunta intr-o luna( nu a mea...dar tot nu as vrea sa fiu balena esuata pe ring)..
Asa ca am hotarat chit ca citeste cineva, chit ca nu, macar de rusine de voi sa incerc sa ma controlez si sa trec si peste acest obstacol.
Scuze de mesaj lung..daca se mai confrunta cineva cu aceasta problema astept sfaturi cu mare drag
Va pup

redu drastic carbohidratii, asat m-a ajutat pe mine. iti place carnita, ouale? incearca vreo 2-3 zile sa te hranesti din astea si o mana doua-de salata/rosii/castraveti. o sa vezi ca mai lasa pofta de dulce, chiar mult de tot.

bummy 07 iun 2011 18:07:24

Re: Jurnalul meu miaumiau: Incercarea finala (si sper si reusita) de a scapa de binge-eating...
 
Buna miaumiau! bine ai venit!
daca tot iti place atat de mult painea cu unt si miere (si eu o ador) incearca sa mananci jumatate de felie sau pune-o pe o felie de paine integrala si incearca sa-ti numeri caloriile din timpul zilei. La inaltimea ta ar cam trebui sa papi 1500 de kcal sa slabesti 0.5 -0.75 pe saptamana asta depinde de cat de bine de tii...
dar totusi nu vrei sa slabesti cam mult la inaltimea ta?:d adica stiu cum e ca si pe mine m-a batut multa lume la cap ca nuuu nu am nevoie sa slabesc ca sunt inalta si blablabla dar tot nu imi place ce vad in oglinda...:))
pooop>:D<:-*

miaumiau 07 iun 2011 21:06:30

Re: Jurnalul meu miaumiau: Incercarea finala (si sper si reusita) de a scapa de binge-eating...
 
Citat:

Anterior postat de bummy (Post 681061)
Buna miaumiau! bine ai venit!
daca tot iti place atat de mult painea cu unt si miere (si eu o ador) incearca sa mananci jumatate de felie sau pune-o pe o felie de paine integrala si incearca sa-ti numeri caloriile din timpul zilei. La inaltimea ta ar cam trebui sa papi 1500 de kcal sa slabesti 0.5 -0.75 pe saptamana asta depinde de cat de bine de tii...
dar totusi nu vrei sa slabesti cam mult la inaltimea ta?:d adica stiu cum e ca si pe mine m-a batut multa lume la cap ca nuuu nu am nevoie sa slabesc ca sunt inalta si blablabla dar tot nu imi place ce vad in oglinda...:))
pooop>:D<:-*


Buna, bummy. inainte reuseam sa ma opresc la jumatate de felie, dar de cateva luni nu mai reusesc... DAR DE MAINE si de data asta, chiar trebuie de maine, mai ales ca acum am sa dau socoteala jurnalului meu si voua care sunteti dragute sa ma vizitati.
Stiu ca dupa BMI pare ca exagerez, dar astea 4 kg luate in ultimele luni s-au pus pe coapse si celulita, sus la piept, brate, umeri sunt scheletica..am conformatia nasoala de para:(. Si nu e in mintea mea, mi-am facut poze la "zonele problema" dar mi-e rusine sa le postez.Se vede disproportia jumatate superioara- inferioara a corpului.
+ ca daca continui in ritmul din ultimele luni cu mii si mii de calorii la fiecare 2 -3 zile o sa ma trezesc cu un diabet de toata frumusetea.. asa ca cel mai important e sa reuesc sa imi schimb modul de alimentare si implicit kg se vor duce.
Si exact ca tine si ca alte fete inalte, nu parem grase tare, dar tot nu suntem multumite pe deplin;)..Intotdeauna e loc de mai bine:)
O seara frumoasa fetelor si sper ca de maine sa incep o noua viata!>:D<

Elena112 08 iun 2011 23:05:48

Re: Jurnalul meu miaumiau: Incercarea finala (si sper si reusita) de a scapa de binge-eating...
 
Mult succes, sunt sigura ca daca ai reusit o data o vei face si acum , incet incet o sa ajungi din nou unde iti doresti , sunt noua pe aici , acesta este primul meu mesaj, huh , de citit va citesc demult, in sfarsit mi-am facut si eu curaj sa va scriu!
Multa bafta >:D<:-*

blum 08 iun 2011 23:49:35

Re: Jurnalul meu miaumiau: Incercarea finala (si sper si reusita) de a scapa de binge-eating...
 
Citat:

Anterior postat de Elena112 (Post 682615)
Mult succes, sunt sigura ca daca ai reusit o data o vei face si acum , incet incet o sa ajungi din nou unde iti doresti , sunt noua pe aici , acesta este primul meu mesaj, huh , de citit va citesc demult, in sfarsit mi-am facut si eu curaj sa va scriu!
Multa bafta >:D<:-*

eh, vezi, nu a fost asa greu ! bine ai venit[*trandafiri*]

miaumiau 09 iun 2011 11:57:24

Re: Jurnalul meu miaumiau: Incercarea finala (si sper si reusita) de a scapa de binge-eating...
 
>:D<Salut draga jurnal, si salut slabute vechi si noi:). Si eu urmaream din umbra inainte sa scriu. Din pacate nu prea am timp sa scriu, desi zilele mele incep la 6 juma si se termina pe la 12-1 am.
Ieri a mers bine, aprox 1400 kal, ceea ce fata de marti cand am papat vreo 4000-5000 e f bine. Ce nu mi-a placul la meniul meu a fost distributia caloriilor, mai mult seara decat in prima parte, precum si ca m-am infundat cu multe fructe si m-a durut f tare burta. Nu sunt foarte disperata sa slabesc si nici nu stiu daca as reusi sa rezist fara fructe, ca sa reduc carbohidratii..principalul scop e sa imi schimb modul de alimentatie nesanatos pe termen lung.
NU stiu daca voi aveti jurnale sa va scriu, nici in al meu nu prea, dar daca pot si eu fi de folos cu ceva sau daca pur si simplu aveti chef sa va expuneti gandurile, va mai astept cu mare drag! >:d<>:D<

andy 09 iun 2011 13:09:00

Re: Jurnalul meu miaumiau: Incercarea finala (si sper si reusita) de a scapa de binge-eating...
 
Citat:

Anterior postat de miaumiau (Post 683153)
>:D<Salut draga jurnal, si salut slabute vechi si noi:). Si eu urmaream din umbra inainte sa scriu. Din pacate nu prea am timp sa scriu, desi zilele mele incep la 6 juma si se termina pe la 12-1 am.
Ieri a mers bine, aprox 1400 kal, ceea ce fata de marti cand am papat vreo 4000-5000 e f bine. Ce nu mi-a placul la meniul meu a fost distributia caloriilor, mai mult seara decat in prima parte, precum si ca m-am infundat cu multe fructe si m-a durut f tare burta. Nu sunt foarte disperata sa slabesc si nici nu stiu daca as reusi sa rezist fara fructe, ca sa reduc carbohidratii..principalul scop e sa imi schimb modul de alimentatie nesanatos pe termen lung.
NU stiu daca voi aveti jurnale sa va scriu, nici in al meu nu prea, dar daca pot si eu fi de folos cu ceva sau daca pur si simplu aveti chef sa va expuneti gandurile, va mai astept cu mare drag! >:d<>:D<

Salut miaumiuau! Ce ai papat marti de ai ajuns la atatea calorii:-/, felicitari pt ca ai scazut drastic nr de calorii :-*,si mie imi plac f mult fructele dar nu e bn sa abuzam de ele pt ca au multe zaharuri.
Si eu sunt noua pe forum si am inceput dieta lunea asta,imi e putin cam greu pt ca imi e fomica mai mereu :)) .


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:37:05.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO