Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul meu-Mihaela

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 31 iul 2012, 23:31:34
michellabfirst's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 14 dec 2011
Locaţie: galati, Belgia
Vârsta: 47
Dieta: ma ghidez dupa principiile MM
Date: 158cm, 66.4kg
Mesaje: 659
Aprecieri acordate: 607
Am fost apreciat(a) de 810 ori in 442 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu-Mihaela

Buna seara fetelor si bine te-am gasit draga jurnal.
Am fost plecata astazi si nu am avut cand sa intru dar scriu rpd meniul pe ziua de azi care, cred eu ca e mai bine din punct de vedere caloric, ca cel de ieri.


CALORII INGERATE

Mic dejun, ora 10:18
Struguri rosii sau verzi (albi), soi European, Thompson, sau fara samburi, 500g - 345 calorii, 3.5 proteine, 1 grasimi, 0 colesterol, 90.5 carbohidrati, 4.5 fibre, 10 sodiu, 77.5 zaharuri
Coca-Cola Zero, Coca Cola, 500ml - 1 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 50 sodiu, 0 zaharuri
Cafea, 100ml - 1 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 2 sodiu, 0 zaharuri
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Prânz, ora 16:00
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
garnitura de legume, 400g - 184 calorii, 10.4 proteine, 0.4 grasimi, - colesterol, 34.8 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Cina, ora 19:30
fasole la conserva, 300g - 294 calorii, 20.1 proteine, 0.9 grasimi, - colesterol, 51.6 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Ceapa, 20g - 9 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2 carbohidrati, 0.3 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Otet balsamic, 30ml - 27 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 5.1 carbohidrati, 0 fibre, 6.9 sodiu, 4.5 zaharuri
Ulei de masline, 15ml - 133 calorii, 0 proteine, 15 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 3, ora 22:00
Struguri rosii sau verzi (albi), soi European, Thompson, sau fara samburi, 100g - 69 calorii, 0.7 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 18.1 carbohidrati, 0.9 fibre, 2 sodiu, 15.5 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1063 calorii, (mic)35.1 proteine, (mic)17.5 grasimi, 0 colesterol, (mult)202.1 carbohidrati, 5.7 fibre, 70.9 sodiu, (mult)97.5 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1349 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1349 calorii

Am facut gresit ca am mancat fructe seara (acei struguri la 22) dar sper sa nu se mai repete.
Sper ca e destul de bine pe ziua de azi.


Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Buna Mihaela.

De dimineata am scris acest articol IMC vs Procent grasime corporala - Slabute.ro, mai ales ca nu esti singura care a pus intrebarea legata de relatia dintre imc si procent grasime corporala.

Ai remarcat foarte corect, ai un aport caloric foarte mic si aici in primul rand trebuie lucrat.
Urmeaza repartizarea alimentelor pe mese. Fructele, nucile, semintele mananca-le doar ca mese separate.
In rest, nu-ti fie teama de mancare
Sunt foarte multe retete dietetice, variate si echilibrate in aceasta categorie Retete dietetice, de unde te poti inspira pentru meniurile tale.
Am citit articolul dar pe sarite.Am sa-l recitesc maine sa fiu sigura ca am inteles bine.Am lucrat ceva la calorii, sper sa fie bine.
Asa am si mancat, fructe, nuci, ca si mese separate.Fructele ca si mic dejun si nucile ca si gustare.Eu incerc sa tin Rina.Multumesc pt link-ul cu retete, ma voi uita maine ca deja e tarziu.
Iti multumesc pt ajutor si vizita si sper sa ma vizitezi cat mai des


Citat:
Anterior postat de anonim09 Vezi mesajul
Buna Mihaela,
Mult succes in continuare!
Buna si tie si multumesc.Sper sa am de data asta

Ma duc la somn ca am avut o zi plina si maine o iau de la capat.Va doresc o noapte linistita
  #12 (permalink)  
Vechi 01 aug 2012, 09:15:25
michellabfirst's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 14 dec 2011
Locaţie: galati, Belgia
Vârsta: 47
Dieta: ma ghidez dupa principiile MM
Date: 158cm, 66.4kg
Mesaje: 659
Aprecieri acordate: 607
Am fost apreciat(a) de 810 ori in 442 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu-Mihaela

Buna dimineata tuturor!
Nu am dormit aproape deloc azinoapte.M-a chinuit o insomnie... si ganduri negre.Am dormit cam 3 ore si acu' is cam nauca.Dar ma energizez cu o cafea si mai citesc p-aici din experienta fetelor.
Am pus sa-mi fac 4 mere cam micute (nu le-am cantarit), in fripteuza ActiFry.
Deci 4 mere curatate de coaja si scobite de samburi, aruncate in fripteuza, presarat putina (mai multa :p) scortisoara, doua lingurite aspartan si cred ca vreo 3-4 picaturi ulei de masline.Am setat pe 25 min si sa vedem ce iese.Acu dilema mea e: le mananc pe toate la o masa sau fac doua mese?! Ca la ce bine miroase, as face o masa Intelegeti voi
Am citit articolul cu IMC si PGC.Am inteles cum sta treaba.La sala unde ma duc eu au un cantar care masoara si PGC asa ca ma bag sa vad cum sta treaba.Da' oricum m-au speriat calculetele ce mi-au iesit mie.Tre' sa ma tin de dieta asta ca e jale.Si apoi nu ma simt bine in pielea mea.
Chiar citeam ce scria o fata p-aici ca tre' sa ne simtim bine din interior si asta face sa stralucim si exterior.Pai eu is taciune pe interior de unde atata stralucire pe exterior?! Da' cu ambitia mea si ajutorul vostru moral, sunt sigura ca voi reusi.
Candva, cand am sa am mai mult chef, am sa va pun o poza cum aratam in 2007 cand am ramas insarcinata cu fetita si cum arat acum.Sa vedeti de nu va depresati si voi.
  #13 (permalink)  
Vechi 01 aug 2012, 20:19:12
michellabfirst's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 14 dec 2011
Locaţie: galati, Belgia
Vârsta: 47
Dieta: ma ghidez dupa principiile MM
Date: 158cm, 66.4kg
Mesaje: 659
Aprecieri acordate: 607
Am fost apreciat(a) de 810 ori in 442 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu-Mihaela

Fetelor, va rog sa ma ajutati ca eu nu reusesc de una singura.Cum adaug o reteta sau mai bine zis un fel de mancare preparat de mine si pe care nu-l gasesc in lista?
Ca nu vreau sa mai adaug in meniu fiecare incredient ci felul de mancare.E mult mai usor asa si pt mine si pt cine va dori sa gateasca ceva din meniul meu
  #14 (permalink)  
Vechi 01 aug 2012, 21:44:51
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu-Mihaela

Citat:
Anterior postat de michellabfirst Vezi mesajul
Fetelor, va rog sa ma ajutati ca eu nu reusesc de una singura.Cum adaug o reteta sau mai bine zis un fel de mancare preparat de mine si pe care nu-l gasesc in lista?
Ca nu vreau sa mai adaug in meniu fiecare incredient ci felul de mancare.E mult mai usor asa si pt mine si pt cine va dori sa gateasca ceva din meniul meu
Buna seara Mihaela

Se adauga exact cum ai adauga un aliment.
Trebuie sa calculezi valorile nutritionale, este foarte usor:
Cate calorii are o reteta? - Slabute.ro
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #15 (permalink)  
Vechi 01 aug 2012, 23:42:05
michellabfirst's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 14 dec 2011
Locaţie: galati, Belgia
Vârsta: 47
Dieta: ma ghidez dupa principiile MM
Date: 158cm, 66.4kg
Mesaje: 659
Aprecieri acordate: 607
Am fost apreciat(a) de 810 ori in 442 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu-Mihaela

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Buna seara Mihaela

Se adauga exact cum ai adauga un aliment.
Trebuie sa calculezi valorile nutritionale, este foarte usor:
Cate calorii are o reteta? - Slabute.ro

Buna si merci de vizita si ajutor.
Am reusit eu ceva,ceva.Sper sa fie bine
Asta e meniul meu pe ziua de azi si am cam depasit caloriile.Asta din pricina dulciurilor de la masa de seara.Trebuia sa mananc numai doua prajiturele Asta e, merg inainte.
Deci meniul:


CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:03
mere coapte cu scortisoara si edulcorant, 300g - 253 calorii, 0.3 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 72.6 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Cafea, 300ml - 3 calorii, 0.3 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 6 sodiu, 0 zaharuri
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 1, ora 11:29
mere coapte cu scortisoara si edulcorant, 300g - 253 calorii, 0.3 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 72.6 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Apa plata, 250ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Prânz, ora 13:30
paste integrale, 100g - 342 calorii, 13.5 proteine, 2.5 grasimi, - colesterol, 64 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
sos de paste cu busuioc, 200g - 90 calorii, 2.6 proteine, 2.4 grasimi, - colesterol, 12.4 carbohidrati, 4 fibre, 0.8 sodiu, 8.8 zaharuri

Cina, ora 18:30
Mini-prajituri Trancetto cu umplutura de cacao, Balconi, 84g - 329 calorii, 4.4 proteine, 14.9 grasimi, - colesterol, 43.6 carbohidrati, 1.3 fibre, 12.6 sodiu, 27.8 zaharuri
Ciocolata neagra 86% cacao Senzatii, Cote d'Or, 25g - 152 calorii, 2.2 proteine, 13.6 grasimi, - colesterol, 4.8 carbohidrati, 3.3 fibre, 0 sodiu, 3.5 zaharuri
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1422 calorii, (mic)23.6 proteine, (mic)33.4 grasimi, 0 colesterol, (mult)270 carbohidrati, 8.6 fibre, 19.4 sodiu, 40.1 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1349 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1349 calorii

Cam asta a fost mancarea pe ziua de azi.Cam am lasat-o moarta cu sportul, am avut cam multa treaba, perioada lunii si lipsa de chef asa ca nu prea am ajuns pe la sala zilele astea.Dar trebuie sa ma mobilizez si sa fac portia zilnica de sport.
Vroiam sa felicit fondatorii acestui site si toate persoanele active de-a lungul timpului, pt toate eforturile depuse pt a strange si a posta atat de multe informatii folositoare.E cu adevarat o munca de admirat si ceva folositor multor oameni.
Va las acum, va urez o noapte linistita
  #16 (permalink)  
Vechi 02 aug 2012, 10:51:45
michellabfirst's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 14 dec 2011
Locaţie: galati, Belgia
Vârsta: 47
Dieta: ma ghidez dupa principiile MM
Date: 158cm, 66.4kg
Mesaje: 659
Aprecieri acordate: 607
Am fost apreciat(a) de 810 ori in 442 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu-Mihaela

Buna dimineata.
Abia ce m-am trezit si beau o cafea si ma gandesc ce voi manca azi la ziua de vitamine.Sper sa nu o iau pe aratura.
Am aruncat o privire pe meniurile mele si din ce am vazut, cam multi carbohidrati si mult zahar.Cred ca am sa aleg altceva in loc de dulciurile de la cina in ziua de carbo si o las mai moale cu bananele si strugurii.
In rest totul e bine,nu am pofte si sunt motivata mai ales cand vad cat de multe kg au slabit fetele p-aici.
Marti e ziua de nastere a piticei mele dar vom face petrecerea sambata.Si am capul plin de idei.Si ma gandesc ce sa pregatesc.Oricum, sunt sigura ca ma voi tine de dieta si nu voi gasi ca scuza, petrecerea piticei.
  #17 (permalink)  
Vechi 03 aug 2012, 10:34:27
michellabfirst's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 14 dec 2011
Locaţie: galati, Belgia
Vârsta: 47
Dieta: ma ghidez dupa principiile MM
Date: 158cm, 66.4kg
Mesaje: 659
Aprecieri acordate: 607
Am fost apreciat(a) de 810 ori in 442 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu-Mihaela

Buna dimineata.
Ziua de vitamine a trecut cu bine, fara nici o abatere si nici grea nu a fost.Numai ca azi am o stare generala proasta.Ma simt anemica, am ameteli si mai am si o durere in gat.Inclin sa cred ca de la ziua de vitamine ma simt asa dar ma pune pe ganduri si durerea din gat.Ca nu e o durere clasica, sa ma doara cand inghit.Simt o durere intr-o parte, o durere cu intensitate variabila si cand palpez, simt o umflatura si ma doare.Dar nu ma doare deloc cand inghit.Vad daca ma mai doare inca zilele astea si daca da, ma duc la doctor luni.
Nu m-am urcat deloc pe cantar si nici nu o voi face pana nu termin urmatoarele patru zile conforme Rina, dar cand ma uit in oglinda mi se pare ca burta s-a mai retras si mi-a spus si soramea ieri ca si la picioare se vede o diferenta.Aici inclin sa cred ca e adevarat pt ca am imbracat o perche de blugi care imi erau stramti si acum stau mai largi am am si schimbat gaura la curea.Deci sunt pe drumul cel bun.
Si sotul ieri ma incuraja, sa nu disper daca nu vad rezultate in doua trei saptamani, sa continui si am sa vad ca incet-incet voi slabi.El mereu imi zice ca el ma place si asa dar e bine sa slabesc pt psihicul meu ca vede ca am ajuns f depresiva din cauza greutatii mele.Ma simt urata si neingrijita.Nu ma regasesc in corpul asta.
Astazi sunt la proteine si voi manca somon dar inca nu stiu cum il pregatesc.Nu as manca asa pe gratar si salata langa.Vreau altceva.Ma uit pe la fete, poate gasesc la ele ceva sa ma atraga.
  #18 (permalink)  
Vechi 03 aug 2012, 10:37:56
michellabfirst's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 14 dec 2011
Locaţie: galati, Belgia
Vârsta: 47
Dieta: ma ghidez dupa principiile MM
Date: 158cm, 66.4kg
Mesaje: 659
Aprecieri acordate: 607
Am fost apreciat(a) de 810 ori in 442 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu-Mihaela

Asta e meniul pe ziua de ieri, ziua de vitamine

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 11:00
Mar idared, 120g - 57 calorii, 0.5 proteine, 0.1 grasimi, - colesterol, 14.2 carbohidrati, 2.2 fibre, - sodiu, - zaharuri
Apa plata, 2500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Cafea, 300ml - 3 calorii, 0.3 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 6 sodiu, 0 zaharuri

Prânz, ora 15:00
fasole verde cu ciuperci, rosii si usturoi, 500g - 139 calorii, 8 proteine, 1 grasimi, - colesterol, 17 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Cina, ora 19:30
Pepene rosu, 800g - 240 calorii, 4.8 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 60 carbohidrati, 3.2 fibre, 0 sodiu, 49.6 zaharuri

Gustare 3, ora 22:00
Amestec/Mix nuci, alune padure, migdale, caju, 50g - 313 calorii, 11 proteine, 27.3 grasimi, - colesterol, 5.8 carbohidrati, 3.4 fibre, - sodiu, - zaharuri
Nectarine, 200g - 88 calorii, 2.2 proteine, 0.6 grasimi, 0 colesterol, 21.2 carbohidrati, 3.4 fibre, 0 sodiu, 15.8 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 840 calorii, (mic)26.8 proteine, (mult)29 grasimi, 0 colesterol, (mult)118.2 carbohidrati, 12.2 fibre, 6 sodiu, (mult)65.4 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1349 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1349 calorii
  #19 (permalink)  
Vechi 04 aug 2012, 12:31:16
michellabfirst's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 14 dec 2011
Locaţie: galati, Belgia
Vârsta: 47
Dieta: ma ghidez dupa principiile MM
Date: 158cm, 66.4kg
Mesaje: 659
Aprecieri acordate: 607
Am fost apreciat(a) de 810 ori in 442 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu-Mihaela

Buna ziua!
Sunt total dezamagita de mine.Ieri a fost o zi dezastruoasa in care nu am respectat regulile regimului Rina.Am mancat fructe dupa ora 12, am mancat amestec de nuci, alune etc in ziua de proteine si am depasit cu mult caloriile permise.
Dupa cum spuneam si ieri, am avut o zi tare naspa, cu o stare de lesin permanenta, m-am simtit slabita.... Am dormit la pranz o ora in speranta ca imi voi reveni dar degeaba.Si am tot mancat zicandu-mi ca-mi voi reveni.Am avut si musafiri pana tarziu asa ca am continuat sa mananc.
Astazi cand am facut si calculul la calorii... imi vine sa intru in pamant. Sunt furioasa pe mine dar totusi am facut-o constienta.Nu e o scuza dar m-am simtit f rau si am zis ca in felul asta imi voi reveni.
Probabil ca va trebui sa iau un supliment de vitamine.
Incerc sa fiu optimista si sa nu ma descurajez.Nu stiu ce voi manca azi la ziua de amidon, probabil o salata de cartofi.
Sport nu am facut aproape deloc saptamana asta dar de saptamana viitoare sigur imi revin.
Ma duc sa vad ce fac prin casa si sa pregatesc masa de pranz.
  #20 (permalink)  
Vechi 04 aug 2012, 12:32:45
michellabfirst's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 14 dec 2011
Locaţie: galati, Belgia
Vârsta: 47
Dieta: ma ghidez dupa principiile MM
Date: 158cm, 66.4kg
Mesaje: 659
Aprecieri acordate: 607
Am fost apreciat(a) de 810 ori in 442 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu-Mihaela

Meniul pe ziua de ieri:

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 10:00
Nectarine, 100g - 44 calorii, 1.1 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 10.6 carbohidrati, 1.7 fibre, 0 sodiu, 7.9 zaharuri
Apa plata, 1000ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Cafea, 400ml - 4 calorii, 0.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 8 sodiu, 0 zaharuri

Prânz, ora 14:00
somon fript cu fasole verde, 500g - 474 calorii, 74.5 proteine, 13 grasimi, - colesterol, 10.5 carbohidrati, 4.5 fibre, - sodiu, 2.5 zaharuri

Gustare 2, ora 16:30
Pepene rosu, 600g - 180 calorii, 3.6 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 45 carbohidrati, 2.4 fibre, 0 sodiu, 37.2 zaharuri

Cina, ora 20:00
somon fript cu fasole verde, 300g - 285 calorii, 44.7 proteine, 7.8 grasimi, - colesterol, 6.3 carbohidrati, 2.7 fibre, - sodiu, 1.5 zaharuri

Gustare 3, ora 23:00
Nectarine, 400g - 176 calorii, 4.4 proteine, 1.2 grasimi, 0 colesterol, 42.4 carbohidrati, 6.8 fibre, 0 sodiu, 31.6 zaharuri
Amestec/Mix nuci, alune padure, migdale, caju, 100g - 625 calorii, 21.9 proteine, 54.6 grasimi, - colesterol, 11.5 carbohidrati, 6.8 fibre, - sodiu, - zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1788 calorii, (mult)150.6 proteine, (mult)76.9 grasimi, 0 colesterol, (mic)126.3 carbohidrati, 24.9 fibre, 8 sodiu, (mult)80.7 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1349 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1349 calorii
 

Informatii despre slabit
30, 40, ani, calorii, dieta, jurnale, jurnalul, mihaela, sanatos, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnalul meu - Iulia iulia10 Arhiva jurnale slabit 133 06 iul 2011 15:09:24
Jurnalul meu :) Clau Clau Arhiva jurnale slabit 44 26 iul 2010 11:16:40
Jurnalul meu Andreea Beatrice Arhiva jurnale slabit 37 24 feb 2010 17:42:23
jurnalul meu Irina2607 Arhiva jurnale slabit 31 30 dec 2009 20:08:16
Jurnalul meu loryana Arhiva jurnale slabit 7 15 sep 2009 12:59:18

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole