forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul meu Nemesis (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-meu-nemesis-3220.html)

nemesis13 21 mar 2010 21:32:32

Jurnalul meu Nemesis
 
Buna seara
De maine voi incerca sa-mi schimb stilul alimentar...voi incerca unul cat se poate de sanatos,sper sa si reusesc.
Voi incerca sa mananc la ore fixe,trei mese pe zi plus doua gustari ,2,5 litri de apa si voi continua cu practicarea sportului meu preferat.Nu-mi plac fructele si legumele,asa,ca va trebui sa mananc fortat ,cat mai multe portii de cruditati:((
Buun...am sa incep din seara asta cu pregatirea pachetelului pentru maine cand voi merge la servici.Am plecat sa vad ce am prin frigider...Revinb-)

VentoFreddo 21 mar 2010 22:09:36

Re: Jurnalul meu Nemesis
 
Bafta>:D<
CE sport faci?:-/Zi-ne si noua ce o sa mananci maine..daca te-ai hotarat;)
O seara buna iti urez>:D<

nemesis13 21 mar 2010 22:11:06

Re: Jurnalul meu Nemesis
 
Gata...am terminat cu pregatirea micului dejun.
Intr-o caserola mica,am combinat urmatoarele ingrediente: 5 lingurite de mazare din conserva,5 lingurite de porumb,5 masline negre mari,2 feliute subtiri de branza telemea si o felie de sunca de pui.Asta o sa fie masa mea de ora 7-8,imediat ce ajung la birou.Ma bucur nespus ca inca din copilarie parintii m-au deprins cu obiceiul de a manca la o ora atat de matinale,pentru ca in timpul zilei organismul are tot timpul necesar sa arda caloriile in plus. Eu practic kickboxing-ul :D de cateva luni,si ma simt foarte bine,m-am lasat si de fumat cu ocazia asta(mai trisez din cand in cand ,dar nu ma dau batuta).Anii trecuti,cand aveam 47 kilograme,practicam fitness-ul,combinat cu alergare si aerobic.Sportul e esential in obtinerea rezultatelor in cazul curelor de slabire.O seara frumoasa tuturor

ianna 10 apr 2010 19:21:49

Re: Jurnalul meu Nemesis
 
neme n-ai mai intrat sa ne zici de dieta. Ai reusit sa te ti de dieta sau ai abandonat-o?

Te asteptam cu vesti:)

nemesis13 18 apr 2010 12:18:59

Re: Jurnalul meu Nemesis
 
Buna
Imi cer scuze ca nu am mai intrat sa scriu despre dieta dar am avut destul de putin timp la dispozitie ca sa intru pe forum.Doar din cand in cand sa-mi notez alimentele in meniu.M-am tinut de dieta,cu mici abateri in schimb.Incerc sa mananc aproximativ de 1300-1400 calorii in timpul saptamanii ,iar la sfarsit de saptamana,ma incumet sa mananc tot ce poftesc.Azi dimineata,cantarul imi arata 53,4 kg sper ca la sfarsitul saptamanii urmatoare sa cantaresc 53 kg.Azi e tmp frumos si o sa merg la tara,si acolo o sa am destul spatiu sa sar coarda,pentru ca aseara am exagerat cu mancatul iar vineri am chiulit de la antrenament :).Va pup si sa aveti o duminica superba

ianna 18 apr 2010 14:32:51

Re: Jurnalul meu Nemesis
 
Citat:

Anterior postat de nemesis13 (Post 155475)
Buna
Imi cer scuze ca nu am mai intrat sa scriu despre dieta dar am avut destul de putin timp la dispozitie ca sa intru pe forum.Doar din cand in cand sa-mi notez alimentele in meniu.M-am tinut de dieta,cu mici abateri in schimb.Incerc sa mananc aproximativ de 1300-1400 calorii in timpul saptamanii ,iar la sfarsit de saptamana,ma incumet sa mananc tot ce poftesc.Azi dimineata,cantarul imi arata 53,4 kg sper ca la sfarsitul saptamanii urmatoare sa cantaresc 53 kg.Azi e tmp frumos si o sa merg la tara,si acolo o sa am destul spatiu sa sar coarda,pentru ca aseara am exagerat cu mancatul iar vineri am chiulit de la antrenament :).Va pup si sa aveti o duminica superba


felicitari de kilo+ pierdut ... >:D<ma bucur ca nu neglijezi sportul! foarte bine!

mult succes mai departe:-*>:D<

nemesis13 23 apr 2010 14:26:58

Re: Jurnalul meu Nemesis
 
Buna ziua tuturor!!!
E sfarsit de saptamana,si in loc sa trag linie si sa constat kilograme in minus, vad cum cantarul imi arata sute de grame in plus.:( Asta e rezultatul la alimentatia haotica din ultima saptamana.Va urez succes tuturor celor care tineti dieta si sa aveti grija la micile sau marile delicii culinare.

ianna 23 apr 2010 15:22:34

Re: Jurnalul meu Nemesis
 
Citat:

Anterior postat de nemesis13 (Post 162731)
Buna ziua tuturor!!!
E sfarsit de saptamana,si in loc sa trag linie si sa constat kilograme in minus, vad cum cantarul imi arata sute de grame in plus.:( Asta e rezultatul la alimentatia haotica din ultima saptamana.Va urez succes tuturor celor care tineti dieta si sa aveti grija la micile sau marile delicii culinare.

Ori alimentatia haotica ori retinere de apa ori se apropie perioada rusilor;) Nu te descuraja. Tine dieta mai departe. Si nu uita de sport.:D

ras_cristalin 17 mai 2010 11:07:52

Re: Jurnalul meu Nemesis
 
Buna, Nemesis
Cum ti-a mai mers cu dieta?
Ultima oara cand ai fost pe la noi erai cam suparata...
Acum ai vesti mai bune? :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:30:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO