forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul meu..o noua etapa a vietii mele :-) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-meu-noua-etapa-vietii-mele-12730.html)

Madalina Nenciu 04 apr 2017 12:27:19

Jurnalul meu..o noua etapa a vietii mele :-)
 
Stiu ca nu e luni si desi s-a nimerit sa fie inceput de luna(sau pe langa), nu a fost deloc cu intentie.
Da, pentru a nu stiu cata oara sunt la dieta . Va recunoasteti si voi in ultima propozitie?Tocmai din cauza dietelor incepute luni si sfarsite marti sau chiar luni seara, m-am decis sa scriu un jurnal. Jurnal in care sa spun tot ce mananc, tot ce mi-as dori sa mananc, ce sport fac sau nu fac, ce mi-as dori sa imbrac si nu pot..etc.. sa-mi spun toate "durerile".;)
De ce vreau sa slabesc? Probabil ca toti ceilalti...ma strang hainele, obosesc mai usor si mai ales, atunci cand ma privesc in oglinda parca nu mai sunt eu.
Nu stiu cum sunt toti ceilalti, dar eu functionez mai bine atunci cand am un plan, cand imi impun anumite reguli si restrictii.
Asadar... in momentul de fata cantaresc 99 kile:((. Planuiesc ca dupa Paste sa am cel putin 3 kile in minus, in continuare sa pot slabi un kil pe saptamana, iar telul final pana in Septembrie sa fie un minus de 20 kile.:x Wooow #:-s pare greu, dar nu imposibil;;)
Imi propun un stil de viata sanatos, cu 3 mese principale si 2 gustari, cu meniuri de cca 1200 kcal. Este vorba despre moderare, in primul rand, sper sa rezist tuturor tentatiilor si sa ajung sa-mi vad visul implinit!
Sa ne auzim cu bine si cu kg mai putine!:D
Va voi tine la curent cu noua mea aventura!:-*

nikytour 04 apr 2017 12:50:37

Re: Jurnalul meu..o noua etapa a vietii mele :-)
 
buna mada. eu de cate ori am slabit niciodata nu am inceput lunea.. daca nu ai (mari) abateri pana la paste sunt sigura ca vei slabi mai mult decat 3 kg. cam aceleasi reguli respect si eu, cu 3 mese, 2 gustari si aprox 1200cal. spor!

Madalina Nenciu 04 apr 2017 12:53:42

Re: Jurnalul meu..o noua etapa a vietii mele :-)
 
Multumesc mult pentru incurajare!
Nu-mi doresc abateri de niciun fel..:)) sper sa le pot face fata :D
Mult succes si tie!>:D<

Axenya 04 apr 2017 13:51:15

Re: Jurnalul meu..o noua etapa a vietii mele :-)
 
Buna!
Iti doresc sa ai perseverenta si sa fii dedicata scopului, sa fii dedicata tie, aspectului si sanatatii tale.
Sa nu uiti ca o abatere nu trebuie sa fie un sfarsit de drum, deci..daca intr-o zi merge mai prost dieta, revino a doua zi imediat la planul tau..1-2 zile din 7 in care nu mananci prea corect arata mai bine decat 7 din 7 ;;)..orice as fi, nu renunta!
Succes!
am sa te urmaresc cu siguranta, mult spor! :D

butterfly30 04 apr 2017 14:08:53

Re: Jurnalul meu..o noua etapa a vietii mele :-)
 
Da, toate ne regasim..
Ca si tine, si eu functionez cel mai bine cu reguli stricte. Inexplicabil, cu cat e dieta mai stricta cu atat sunt mai mari sansele sa ma tin de ea.:))
Mult succes iti urez!

GCM 04 apr 2017 18:01:52

Re: Jurnalul meu..o noua etapa a vietii mele :-)
 
Buna Mada si bine ai revenit!!! Vad ca usor usor se intorc fetele vechi!

Cum e viata in 3?

Madalina Nenciu 05 apr 2017 08:02:38

Re: Jurnalul meu..o noua etapa a vietii mele :-)
 
Citat:

Anterior postat de Axenya (Post 1430106)
Buna!
Iti doresc sa ai perseverenta si sa fii dedicata scopului, sa fii dedicata tie, aspectului si sanatatii tale.
Sa nu uiti ca o abatere nu trebuie sa fie un sfarsit de drum, deci..daca intr-o zi merge mai prost dieta, revino a doua zi imediat la planul tau..1-2 zile din 7 in care nu mananci prea corect arata mai bine decat 7 din 7 ;;)..orice as fi, nu renunta!
Succes!
am sa te urmaresc cu siguranta, mult spor! :D

Multumesc foarte mult!
Parca incep sa capat incredere vazand asa multe incurajari! :x
Te mai astept! Spor si tie! >:D<:">

Madalina Nenciu 05 apr 2017 08:11:45

Re: Jurnalul meu..o noua etapa a vietii mele :-)
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1430114)
Buna Mada si bine ai revenit!!! Vad ca usor usor se intorc fetele vechi!

Cum e viata in 3?

Multumesc! >:D<
Am revenit, sper eu sa functioneze bine.. sa si slabesc! :D
Viata in 3 e minunata, fimiu este deja baiat mare, are 3 ani, ne intelegem de minune!:P :x;;)

lidiuta 05 apr 2017 08:43:11

Re: Jurnalul meu..o noua etapa a vietii mele :-)
 
Succes, Madalina, sa reusesti sa dai jos si sa nu le mai pui la loc pe kilogramele ce iti creeaza probleme! :) Poti sa iti scrii si meniurile, daca simti ca te ajuta.

Madalina Nenciu 05 apr 2017 09:07:22

Re: Jurnalul meu..o noua etapa a vietii mele :-)
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1430136)
Succes, Madalina, sa reusesti sa dai jos si sa nu le mai pui la loc pe kilogramele ce iti creeaza probleme! :) Poti sa iti scrii si meniurile, daca simti ca te ajuta.

Multumesc! ;-)
O sa atasez si meniul la sfarsitul fiecarei zile! :-D


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:41:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO