forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul meu Pissy (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-meu-pissy-9799.html)

Pissy 23 iul 2011 11:14:14

Jurnalul meu Pissy
 
Bună! De multă vreme încerc să slăbesc şi să rămân slăbuţă,dar de fiecare dată intervine câte ceva,iar atunci când reuşesc,pun toate kilogramele la loc în acest timp. De data aceasta mă voi strădui mai mult şi sper că voi reuşi!:)Trebuie!

Pissy 23 iul 2011 11:42:04

re: Jurnalul meu Pissy
 
Aşadar...cred că aţi văzut :( Deja am făcut o greşeală de scriere. În loc de ''scurt'' am scris ''acest''. Cum să fiu eu atentă cu kiogramele când nu pot fi atentă nici măcar cu scrisul?
Încerc să fiu mai atentă de acum înainte atât cu scrisul cât şi cu dieta. Aş vrea să ştu...mă susţine cineva?

Georgii 23 iul 2011 12:06:04

Re: Jurnalul meu Pissy
 
Ai toata sustinerea mea.Putem slabi impreuna daca vrei.Imi zici si mie niste detalii despre ..sport,dieta..care le tii sau ai intentia sa le incepi?De exemplu un meniu de ieri sau ce ai de gand sa papi azi?;;)

Cu ambitie facem oriceb-).

Pissy 23 iul 2011 12:13:19

Re: Jurnalul meu Pissy
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 733121)
Ai toata sustinerea mea.Putem slabi impreuna daca vrei.Imi zici si mie niste detalii despre ..sport,dieta..care le tii sau ai intentia sa le incepi?De exemplu un meniu de ieri sau ce ai de gand sa papi azi?;;)

Cu ambitie facem oriceb-).

Mulţumesc de susţinere. Consideră că ai şi tu susţinerea mea.
... Eu am să ţin o dietă cu puncte. Am mai ţinuto şi înainte,dar n-am reuşit s-o duc până la capăt.
Păi...azi dimineaţă am mâncat un iaurt cu fructe,iar la miază voi mânca cartofi la cuptor,la cină...mai văd. Probabil vor mai fi şi gustări...
Voi scrie mâine tot ceea ce am mâncat azi. :-*

Georgii 23 iul 2011 12:19:40

Re: Jurnalul meu Pissy
 
Citat:

Anterior postat de Pissy (Post 733128)
Mulţumesc de susţinere. Consideră că ai şi tu susţinerea mea.
... Eu am să ţin o dietă cu puncte. Am mai ţinuto şi înainte,dar n-am reuşit s-o duc până la capăt.
Păi...azi dimineaţă am mâncat un iaurt cu fructe,iar la miază voi mânca cartofi la cuptor,la cină...mai văd. Probabil vor mai fi şi gustări...
Voi scrie mâine tot ceea ce am mâncat azi. :-*

Si tu tii WW?Si eu ,am voie 18 puncte.Si mai tin cont si de Atkins,care o urmez 60%.;;)
Cam putin la micul dejun sa stii si la amiaza ..hm..nu sunt recomandati cartofii:P.Decat o data la 2-3 zile.Si nu in combinatie cu carne:-s.Si la cina..pai poti alege ceva legume la cuptor,la gratar..sau o supa..ceva usor:D.Scuze ca imi bag nasul..dar daca mie nu imi da sfaturi..nimeni ,dau eu altora:)).Mult succes:-*.

Pissy 24 iul 2011 18:43:33

Re: Jurnalul meu Pissy
 
Meniul de ieri:
Mic dejun:un iaurt cu fructe(2p)
Prânz: O farfurie şi jumătate de cartofi la cuptor cu brânză şi ceapă+1 felie de pâine(6puncte)
Gustare:200g pepene roşu
Cină:5 felii de pâine unse cu unt:( (15 puncte)
Total:23 puncte.
Punctajul...presupun că este în regulă(având în vedere faptul că sunt adolescentă)
Parcă am auzit că adolescentele au voie până la 24de puncte.
În legătură cu ceea ce am mâncat...ştiu că e cam nesănătos şi cu multe grăsimi şi multă pâine,nicio legumă(cartofii nu se pun),etc.
Aceasta este prima zi de dietă. Am ţinut cont doar de numărul de puncte,nu prea m-am gândit ce mănânc,dar abea acum mi-am dat seama cât de nesănătos este stilul meu de alimentaţie:( Nu ştiu dacă voi reuşi să schimb ceva...De multe ori seara, când îmi caut ceva de mâncat nu găsesc decât pâine în casă.:( Se pare că criza economică îşi spune cuvântul:(.

Pissy 24 iul 2011 18:55:02

Un eveniment interesant:astăzi.
 
Timp de 6 ore am fost în piscină(la ştrand). Înnot,sărituri,volei în apă,piruete... Mai rar aşa ocazie de a face mişcare;) Totuşi...sunt şi părţi negative:
1. Modul în care arăt în dres de baie e...:-s Când le vedeam pe celelalte fete cât sunt de slăbuţe şi ce abdomen plat au...simţeam că înnebunesc,simţeam că îmi ies fire albe... Ce burtă mare am! :(( Trebuie neapărat să scap de ea! Are peste 80 centimetrii:(.
2. Fiind plecătă atâta vreme şi prânzul luându-l acolo...Ce pot să spun? Am mâncat numai prostii!:( Sunt aşa o idioată!

Pissy 24 iul 2011 19:13:03

Re: Jurnalul meu Pissy
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 733132)
Si tu tii WW?Si eu ,am voie 18 puncte.Si mai tin cont si de Atkins,care o urmez 60%.;;)
Cam putin la micul dejun sa stii si la amiaza ..hm..nu sunt recomandati cartofii:P.Decat o data la 2-3 zile.Si nu in combinatie cu carne:-s.Si la cina..pai poti alege ceva legume la cuptor,la gratar..sau o supa..ceva usor:D.Scuze ca imi bag nasul..dar daca mie nu imi da sfaturi..nimeni ,dau eu altora:)).Mult succes:-*.

În primul rând nu măderanjează că ''îţi bagi nasul'' Chiar îmi place faptul că mai îmi dă şi mie sfaturi cineva.:)
Eu nu prea mănânc mult dimineaţa,iar în timpul şcolii nu mănânc absolut nimic(dimineaţa). Pur şi simplu nu pot,asta e. :(
Adooor cartofii!:x Nu mănânc chiar în fiecare zi,dar mulţumesc că mi-ai spus cât de des am voie să-i mănânc.>:D<
Nu merg cu carne!?:-o De fiecare dată când mama găteşte piure de cartofi,pune lângă ei ori carne ori crenvuşti.
În fine...:P Nu constituie o problemă pentru mine combinaţia carne-cartofi,deaoarece eu nu mănânc carne defel:P
Spuneai că ţii ww şi atkins? Interesant...în dreapta apare că ţii dieta cu calorii.:-/
În fine...mă bucur că ţinem amândouă dieta cu puncte. În atkins despre ce e vorba? Mi-ai putea spune?

Pissy 25 iul 2011 16:31:13

O nouă zi...
 
Astăzi am reuşit să îmi introduc la meniu micul dejun,prânzul şi apa pe care am băut-o. Sper să le găsesc tot acolo când voi verifica mâine meniurile.:) Am mâncat aşa:
MD: un covrig+1iaurt(7 puncte)
Prânz:varză călită+1felie de pâine(5puncte)
Apă:1litru(0p)-puţină...cică:P
Total:12puncte;641calorii;)
Acum rămâne de văzut ce voi mânca la cină. Sper să pot adăuga mâine în meniul de azi.
Dar...:( nu prea am de unde alege. :( Cred că nişte pâini...sau ouă.
E aşa de enervant când n-am de unde să aleg! :(

Georgii 25 iul 2011 20:18:44

Re: Jurnalul meu Pissy
 
Citat:

Anterior postat de Pissy (Post 734551)
În primul rând nu măderanjează că ''îţi bagi nasul'' Chiar îmi place faptul că mai îmi dă şi mie sfaturi cineva.:)
Eu nu prea mănânc mult dimineaţa,iar în timpul şcolii nu mănânc absolut nimic(dimineaţa). Pur şi simplu nu pot,asta e. :(
Adooor cartofii!:x Nu mănânc chiar în fiecare zi,dar mulţumesc că mi-ai spus cât de des am voie să-i mănânc.>:D<
Nu merg cu carne!?:-o De fiecare dată când mama găteşte piure de cartofi,pune lângă ei ori carne ori crenvuşti.
În fine...:P Nu constituie o problemă pentru mine combinaţia carne-cartofi,deaoarece eu nu mănânc carne defel:P
Spuneai că ţii ww şi atkins? Interesant...în dreapta apare că ţii dieta cu calorii.:-/
În fine...mă bucur că ţinem amândouă dieta cu puncte. În atkins despre ce e vorba? Mi-ai putea spune?

Buna si scuze pentru raspuns intarziat:">.
Deci nu imi vine sa cred cum nu puteti manca dimineata..cand eu ma trezesc cu foamea'n cap:))..Nu merg cu carne din cate stiu..merg cu legume verzi:P.Da,tin WW dar nu am mai pus la profil pentru ca imi calculez punctele pt mine:D.Si atkins..am luat doar principiile de la el..desi mai incalc.Principiul Atkins:low-carb:.Are o etapa de pregatire de 2 sapt ..dupa incepe dieta in sine..ma rog..se gasesc detalii la diete:x.
Si ma bucur extrem de mult ca amandoua tinem WW.>:D<Pe curand scumpa;;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:06:54.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO