forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul meu de slabit - ramonel20002000 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-meu-slabit-ramonel20002000-10721.html)

ramonel20002000 16 dec 2011 16:34:50

Jurnalul meu de slabit - ramonel20002000
 
sau de chinuri, cum spunea iustina1988. cata dreptate ai. imi este foarte greu, am inceput si nu o sa ma las pana nu ajung la greutatea pe care o doresc. am si o motivatie vreau un bebe. dar mi se pare ca e greu. de fapt, nu mi se pare, e greu. atatea tentatii...si bunatati....dar m-am cam saturat sa fiu luata mereu peste picior de ceilalti pentru kilogramele in plus pe care le am. vreau sa fiu slabuta!!!!:)

ilemara 16 dec 2011 18:31:30

Re: Jurnalul meu de slabit - ramonel20002000
 
Citat:

Anterior postat de ramonel20002000 (Post 879109)
sau de chinuri, cum spunea iustina1988. cata dreptate ai. imi este foarte greu, am inceput si nu o sa ma las pana nu ajung la greutatea pe care o doresc. am si o motivatie vreau un bebe. dar mi se pare ca e greu. de fapt, nu mi se pare, e greu. atatea tentatii...si bunatati....dar m-am cam saturat sa fiu luata mereu peste picior de ceilalti pentru kilogramele in plus pe care le am. vreau sa fiu slabuta!!!!:)

Hei !!Bine ai venit in comunitate! ...spune-ne cate ceva despre tine ..cat mai multe in special legate de scopul nostru comun :greutatea ideala :)..sau ma rog ..una cat mai aproape :))..ai ales deja o dieta ? ce manaci intr-o zi ?cat sport faci ?etc ..

Incearca sa iti faci /daca nu ai facut deja un calcul caloric utilizand calculatorul caloric al site-ului ..pe mine m-a ajutat foarte mult si ma ajuta in fiecare zi sa tin caloriile sub control si ..kg la fel ..:)

Motivatia ta este foarte puternica si merita toate eforturile -si crede-ma nu e deloc greu :)..asa gandeam si eu la inceput dar vei vedea ca pe masura ce acumulezi informatii pare din ce in ce mai usor ..citeste povestile fetelor ..alegeti o dieta care sa te "coafeze"..si dai bataie !!!>:D<
E drept ca vin sarbatorile si nu este tocmai perioada ideala pentru inceputul unei diete dar nimic nu e prea greu cand vrei cu adevarat :)

Mult succes !! ..mai trec pe la tine sa vad ce progrese ai facut :)

ramonel20002000 18 dec 2011 14:32:28

Re: Jurnalul meu de slabit - ramonel20002000
 
iti multumesc mult pentru incurajari. dieta este una pe care mi-a prescris-o medicul nutritionist, pentru grupa mea de sange a2. sport fac de 3 ori pe saptamana, tae-bo, iar acasa, in zilele in care nu merg la sala fac 20 minute bicicleta si abdomene. va pup si va doresc o zi buna.

mateimatei 18 dec 2011 15:12:41

Re: Jurnalul meu de slabit - ramonel20002000
 
Buna ramonel. Am trecut sa-ti urez si eu mult succes in ceea ce ti-ai propus. :) sa stii ca si unul din motivele pt care incerc sa slabesc e tot un bebe, adica un al doilea. spor

Niculae Roxana 18 dec 2011 15:12:46

Re: Jurnalul meu de slabit - ramonel20002000
 
Buna Ramo! Bine ai venit in comunitatea noastra:)....ai sa vezi ca impreuna vom reusi sa trecem peste toate hopurile si tentatiile si vom ajunge la rezultatul mult dorit.Ma bucr ca te-ai decis sa-ti faci jurnal...si sa imparti cu noi toate problemele...bucuriile...din viata ta.
Vad ca motivatie ti-ai gasit...dieta ai gasit...faci si sport....deci ...bv...esti pe drumul cel bun...dar...cel mai important este sa nu te dai batuta...iar..atunci cand simti ca nu mai poti sa stii ca suntem langa tn...toate am trecut prin ce treci tu...si poate multe dintre noi inca mai trec...important este sa ramai aici cu noi....Pupici...sunt langa tn...atunci cand ai nevoie de mn...

kisa 18 dec 2011 16:49:11

Re: Jurnalul meu de slabit - ramonel20002000
 
Buna! Motivatie mai mare ca a ta nu cred ca exista: deci lupta! Slabitul nu trebuie sa fie un chin, de aici pana la renuntare nu e decat un pas mic. Alege-ti o dieta care sa te satisfaca, in functie de placerile tale, de timpul tau, de obiceiurile tale. Iti urez ambitie si succes in lupta cu kilogramele! Pupici!

ilemara 19 dec 2011 09:46:08

Re: Jurnalul meu de slabit - ramonel20002000
 
Citat:

Anterior postat de ramonel20002000 (Post 879964)
iti multumesc mult pentru incurajari. dieta este una pe care mi-a prescris-o medicul nutritionist, pentru grupa mea de sange a2.sport fac de 3 ori pe saptamana, tae-bo, iar acasa, in zilele in care nu merg la sala fac 20 minute bicicleta si abdomene. va pup si va doresc o zi buna.

Buna dimineata!>:D<

E foarte bine ca ai mers la medic si ca ai o dieta personalizata de la acesta :)..am si eu una de vreo 1000 de calorii tot de la un medic deci sunt asigurata din punctul asta de vedere:))..eu oricum merg pe o dieta hipocalorica si pe sport mult .

Felicitari pentru sport >:D<..si eu fac de 3 ori pe sapt la sala cate 2 ore dar in zilele in care nu am sport ..nu "misc" nimic :))

>:D<:-*

brainiac 20 dec 2011 14:12:37

Re: Jurnalul meu de slabit - ramonel20002000
 
buna ramonel si felicitari pentru toate initiativele pe care le-ai luat! daca o tii tot asa cu siguranta vei obtine ceea ce iti doresti! iar cand simti ca nu mai poti noi suntem aici sa te incurajam si sa te punem pe picioare! mult succes in toate!

ramonel20002000 20 dec 2011 17:03:39

Re: Jurnalul meu de slabit - ramonel20002000
 
ce sa spun..va multumesc mult tuturor pentru incurajari. intr-adevar, cateodata imi venea sa renunt, dar nu o voi face. acum stiu ca am un sprijin si ca pot sa vorbesc cu voi despre tot ceea ce se intampla pe parcursul dietei. va pup pe toate, va multumesc si va urez sarbatori fericite tuturor.

santra 20 dec 2011 17:16:59

Re: Jurnalul meu de slabit - ramonel20002000
 
buna, si bine ai venit si eu sunt noua pe aici ca si tine si am multe de invatzat dar sunt gata sa te sustin si sa iti spun sa nu dai innapoi :) >:D< vreau sa avem rezultate bune impreuna :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:40:39.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO