forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul meu -Tralala (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-meu-tralala-12256.html)

tralala 12 apr 2013 15:21:27

Jurnalul meu -Tralala
 
Buna!
Acesta este primul meu jurnal pe acest forum asa ca as avea nevoie de ajutor si de sustinere ca sa reusesc ceea ce mi-am propus.
Am 17 ani, 170cm si 66kg. Vreau sa slabesc cel putin 6 kg cu ajutorul dietei Dukan.
In fiecare zi merg pe jos cel putin 30 de minute si vreau sa ma apuc si de inot.
Voi posta in fiecare zi ce mananc si ce activitate fizica am facut.

Lauragirl 12 apr 2013 16:38:44

Re: Jurnalul meu -Tralala
 
Buna si felicitari pentru ca te-ai decis sa-ti tii un jurnal! >:D< Te sustin:) si iti doresc sa reusesti sa-ti atingi scopul cat mai repede posibil!Astept noi mesaje de la tine te pwp :*

valeriaheres 13 apr 2013 04:58:37

Re: Jurnalul meu -Tralala
 
Citat:

Anterior postat de tralala (Post 1250165)
Buna!
Acesta este primul meu jurnal pe acest forum asa ca as avea nevoie de ajutor si de sustinere ca sa reusesc ceea ce mi-am propus.
Am 17 ani, 170cm si 66kg. Vreau sa slabesc cel putin 6 kg cu ajutorul dietei Dukan.
In fiecare zi merg pe jos cel putin 30 de minute si vreau sa ma apuc si de inot.
Voi posta in fiecare zi ce mananc si ce activitate fizica am facut.

Bun gasit si succes maxim in tot ce ti-ai propus!!:-*

Carmen789 13 apr 2013 09:47:00

Re: Jurnalul meu -Tralala
 
Buna.Bun venit in comunitatea noastra.Si eu am inceput de luni dieta Dukan.Am tinut 5 zile de atac si acum sunt la faza doua alternativa .Sa ne spui ce mananci ca sa-ti putem da sfaturi.Se spune ca ai nevoie de cantar ca sa fii impulsionata dar eu inca nu mi-am luat .Simt insa ca am slabit uitandu-ma in oglinda.Daca vrei iti pot spune care a fost meniul meu in faza de atac.

tralala 13 apr 2013 10:08:39

Re: Jurnalul meu -Tralala
 
Citat:

Anterior postat de Carmen789 (Post 1250378)
Buna.Bun venit in comunitatea noastra.Si eu am inceput de luni dieta Dukan.Am tinut 5 zile de atac si acum sunt la faza doua alternativa .Sa ne spui ce mananci ca sa-ti putem da sfaturi.Se spune ca ai nevoie de cantar ca sa fii impulsionata dar eu inca nu mi-am luat .Simt insa ca am slabit uitandu-ma in oglinda.Daca vrei iti pot spune care a fost meniul meu in faza de atac.

Multumesc de incurajare!
Din fericire am un cantar si il folosesc cu incredere.
Da, chiar as avea nevoie de exemple de meniuri. Eu la partea cu creativitatea stau mai prost.

tralala 13 apr 2013 10:22:59

Re: Jurnalul meu -Tralala
 
Meniul meu de ieri a fost acesta:
Dimineata am mancat o jumatate de pahar de iaurt 0,1% cu 2 lincuri de ovaz, inainte de masa am baut un mare pahar cu apa.
La gustare am baut cealalta jumatate de pahar de iaurt si muschi de vita condimentat(mezel).
La pranz am mancat sunca de curcan felii si un pahar de iaurt.
La gustare nu m-am putut abtine si mi-am facut la blender 2 banane cu lapte de soia.
Seara am fost la majoratul unui coleg si am baut o bere jumate si putin lichior de caramel si am mancat niste saratele (erau cea mai buna varianta pentru ca avea numai tartine cu salata beouf si tartinute cu maioneza de nu stiu de care).
Dimineata m-am urcat pe cantar si am mai putin cu 600gr!!!:D:D:D:D:D
Astazi vreau sa nu ma mai scap la alte mancaruri decat cele din regim!

Carmen789 13 apr 2013 10:42:57

Re: Jurnalul meu -Tralala
 
Uite ce am mancat eu cam in fiecare zi ,nu am vrut sa stau prea mult in bucatarie asa ca mi-am fiert ,oua,carne de pui ,ficatei si peste.
Ora 8- un iaurt dietetic 0,1% cu o lingura si jumatate de tarate de ovaz(se spune ca e obligatorie)
Ora 10- doua oua fierte sau unul intreg si albusul de la celalalt.(iti poti face si omleta dar fara sa pui ulei)
Ora 12- doi trei ficatei de pui fierti sau pe grill
Ora 14-peste fiert ,cod ,macrou sau alt peste
Ora 18 carne de pui fiarta sau pe gril(fara pielita)
Ora 22 un iaurt dietetic
Eu am ales sa mananc asa pentru ca e mult mai usor sa-ti pregatesti ce ai voie cat mai simplu si sa scapi de gatit .Poti manca mezeluri slabe de pui sau curcan ,dar dupa mine nu-s chiar asa de sanatoase si costa destul de mult.

tralala 13 apr 2013 15:38:26

Re: Jurnalul meu -Tralala
 
Citat:

Anterior postat de Carmen789 (Post 1250402)
Uite ce am mancat eu cam in fiecare zi ,nu am vrut sa stau prea mult in bucatarie asa ca mi-am fiert ,oua,carne de pui ,ficatei si peste.
Ora 8- un iaurt dietetic 0,1% cu o lingura si jumatate de tarate de ovaz(se spune ca e obligatorie)
Ora 10- doua oua fierte sau unul intreg si albusul de la celalalt.(iti poti face si omleta dar fara sa pui ulei)
Ora 12- doi trei ficatei de pui fierti sau pe grill
Ora 14-peste fiert ,cod ,macrou sau alt peste
Ora 18 carne de pui fiarta sau pe gril(fara pielita)
Ora 22 un iaurt dietetic
Eu am ales sa mananc asa pentru ca e mult mai usor sa-ti pregatesti ce ai voie cat mai simplu si sa scapi de gatit .Poti manca mezeluri slabe de pui sau curcan ,dar dupa mine nu-s chiar asa de sanatoase si costa destul de mult.

Multumesc pentru meniu. Eu as vrea sa mai diversific, sa nu mananc in fiecare zi aceleasi lucruri gatite in acelasi fel pentru ca ma plictisesc. Ma voi uita pe forum la retete si imi voi face un plan de mancare.

tralala 14 apr 2013 09:08:11

Re: Jurnalul meu -Tralala
 
Buna dimineata!
Ieri am mers pe jos 40min.
Am mancat dimineata iaurt cu 2 linguri de ovaz si un pahar mare cu apa inainte, la gustare am baut iaurt si niste ceai de roibos neindulcit, la pranz am fost plecata de acasa, asa ca tot ce am gasit de mancare a fost iarasi un iaurt. Gustarea a II-a a fost pe post de pranz, am mancat peste fiert (plachie). Peste peste am pus si boia(e gresit sa mananc boia in prima faza a dietei? Eu am auzit ca iutele imbunatateste metabolismul si in plus de asta sunt indragostita de mancarurile iuti). Seara am facut iar un ceai de roibos si am baut si un iaurt.

tralala 14 apr 2013 09:23:33

Re: Jurnalul meu -Tralala
 
Am si eu o intrebare.:-/
Am auzit ca studiul la un instrument arde calorii. E adevarat? Eu studiez de obicei 5-6 ore pe zi dar nu ca sa ard calorii.:))


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:49:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO