forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul Meu Zilnic (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-meu-zilnic-2725.html)

andreia17carmen 12 feb 2010 09:14:23

Jurnalul Meu Zilnic
 
Buna tuturor..Eu sunt Andreia si imi doresc enorm sa slabesc
M-am gandit daca voi tine acest jurnal si ma veti ajuta si voi,o sa am mai multe sanse :)
Deci..azi m-am trezit pe la 8 am mancat cereala cu lapte ca mic dejun (460 calorii )
Intre mese voi manca cate un fruct (mar verde,portocala,2 mandarine sau 1 kiwi..) (60 cal)
La pranz..pe la 13:30 : un iaurt de 300 g ( 200 calorii )
Un fruct.. 60 calorii
La cina..la 18:30 : inca nu stiu ce voi manca dar oricum pana in 400 de calorii :D

Iar ca sport 20 minute pe bicicleta statica si cateva exercitii de forta..

julya 12 feb 2010 09:32:28

Re: Jurnalul Meu Zilnic
 
Buna Andreea!bine ai venit!!!!si spor la slabit!!!>:D<

andreia17carmen 12 feb 2010 15:23:44

Re: Jurnalul Meu Zilnic
 
Citat:

Anterior postat de julya (Post 85612)
Buna Andreea!bine ai venit!!!!si spor la slabit!!!>:D<

Multumesc :-*

julya 12 feb 2010 17:13:46

planuri
 
Buna!M-ai intrebat ce planuri am...poi mai intai am sa incerc sa renunt la dulciuri si fainoase,si sa respect mesele principale(am o problema cu asta) si sa mananc mai sanatos (oricum imi plac f. mult supele si ciorbele) dar in schimb cu sportul e mai greu dar pana imi iau o bicicleta o sa merg f mult pe jos.U ce planuri ai?>:D<

andreia17carmen 12 feb 2010 21:18:35

Re: Jurnalul Meu Zilnic
 
O sa reusesti treptat sa renunti la fainoase si dulciuri ( la tentatii :D ).Nici eu nu prea reusesc sa ma abtin :P
E bine ca ai potential si iti doresti sa faci sport,sper sa iti cumperi bicicleta si sa te "tzi" de ea :)
Planul meu pt urmatoarea perioada este : dieta si sport la greu !
Am acasa bicicleta,1 gantera-2 kg , 2 gantere-4 kg , 1 gantera-5 kg si ab rocket dar l-am cam cumparat degeaba..este bun ca iti tine coloana dreapta atunci cand faci abdomene si nu faci pe jos :P
Obisnuiesc sa alerg seara in fiecare seara cate 4 km insa,vremea la acest moment nu-mi permite,e zapada si..nah :) Abia astept primavara ca sa-mi incep micile mele "antrenamente".As vrea sa cumpar un supliment nutritiv,am mai folosit acum 2 ani cand mergeam la sala si a dat rezultate atata timp cat m-am tinut de sala
Pe maine ! :*

andreia17carmen 13 feb 2010 10:14:06

Re: Jurnalul Meu Zilnic
 
Neatza !
Astazi la micul dejun am mancat : 100 g branza de vaci ( 70 calorii ) , 2 felii pate de pasare ( 150 calorii-pate,130-paine) ,1 cana de ceai cu indulcitor Total:350 calorii
Gustare..ora 12:00 : 1 Mar verde ( 76 calorii )
Pranz..ora 14:00 : 1 iaurt Campina la 370 g ( 200 calorii )
Gustare.. ora 16:00 : o portocala ( 50 calorii )
Cina..ora 18:30 : :-s nu prea jtiu :D

Sport : 15 minute pentru abdomen astazi
O sa incerc sa fac de 3 ori pe saptamana pentru abdomen iar restu 2 zile alergari, 1 zi bicicleta si 1 zi culturism :P

Liviutzza 13 feb 2010 12:37:47

Re: Jurnalul Meu Zilnic
 
Buna:)Bine ai venit alaturi de noi:)Ce dieta tii?una personalizata?Eu zic sa faci mai mult sport daca poti:De cel mai important sportul...daca vrei rezultate frumoase:*

andreia17carmen 13 feb 2010 15:29:58

Re: Jurnalul Meu Zilnic
 
Sincera sa fiu nu tin nici o dieta..mananc ceea ce cred ca este bun,dar dak imi poti recomnda o dieta buna sau chiar mai multe din care sa-mi aleg e perfect :D
Cat despre sport mie imi place enorm,am practicat cateva sporturi si imi pare rau ca nu m-am tinut dar nu am avut posibilitatea din pacate

mvthebest 13 feb 2010 16:40:56

Re: Jurnalul Meu Zilnic
 
Citat:

Anterior postat de andreia17carmen (Post 86625)
Sincera sa fiu nu tin nici o dieta..mananc ceea ce cred ca este bun,dar dak imi poti recomnda o dieta buna sau chiar mai multe din care sa-mi aleg e perfect :D
Cat despre sport mie imi place enorm,am practicat cateva sporturi si imi pare rau ca nu m-am tinut dar nu am avut posibilitatea din pacate

Ce sport ai practicat:)?

Liviutzza 13 feb 2010 16:43:22

Re: Jurnalul Meu Zilnic
 
Nu cred ca o dieta anume se potriveste tuturor:)eu evit grasimile,prajelile,dulciurile,si nu mananc dupa 18 seara!Ma incadrez in 1000-1200 de kcalorii pe zi:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:00:10.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO