forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul cu noroc (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-noroc-3012.html)

darise 06 mar 2010 01:02:43

Jurnalul cu noroc
 
Buna seara.
Primul meu mesaj pe forumul asta plin de motivatie;sper sa pot tine pasul cu voi.Si sper ca acest jurnal sa-mi poarte noroc,sa devin mai feminina si mai frumoasa.Dar pina acolo e cale lunga mai ales pentru ca nu tin nici o dieta ,maninc normal si cat imi trebuie si fac sport zilnic,asta numai de jumatate de an.Cred ca o sa adopt un gen de regim,nu dieta ca mi-e frica de cuvantul asta,suna a restrictii si sa merg in continuare cu sportul.
deci ,urmatorul pas ar fi sa scriu zilnic ce maninc,ca sa pot cat de cat controla cam ce bag in gura,recunosc ,un 3 kg jos nu mi-ar dispalce,dar nu e neaparat nevoie.

OitaVesela 06 mar 2010 01:19:06

Re: Jurnalul cu noroc
 
Buna Darise si bine ai venit >:D<
Cam ce fel de regim ai vrea tu? Si ce sport faci?

darise 06 mar 2010 01:46:03

Re: Jurnalul cu noroc
 
salut.
pai un regim mai..de regim...eu maninc cam de toate si cam cat vreau,nu am avut niciodata probleme cu greutatea,de asta cred ca bag in mine destul de mult.Am sa citesc cam ce mancati si voi si ma orientez pe parcurs.Sport,de trei ori pe saptamana 30min.cardio+30min. aparate+15min.greutati,doua zile P90X si doua zile pilates si yoga.Inot de doua ori pe saptamana si cam atat.

OitaVesela 06 mar 2010 01:50:14

Re: Jurnalul cu noroc
 
Pai stai bine de tot la sport :D.
Cred ca varianta clasica - nu prajeli, nu grasimi, dulciuri mai rarut si nu mancat seara e cea mai ok. Oricum tu ai doar 3 kg de dat jos si am inteles ca nu-i bai mare. Numai ca atunci cand sunt putine e mai greu.

darise 06 mar 2010 01:53:59

Re: Jurnalul cu noroc
 
ei,pai trei kg nu-s o mare problema,numai ca eu fac dulciuri de casa si maninc gospodareste din ele,aici e bubita cred.Cu sportul,da ,e ok,imi place mult,mai ales ca am dat un aspect tonic corpului,arme definite,umeri drepti,talie de 62,n-am celulita inca...dar am doi baieti din care unul e cu un cap mai inalt ca mine.

OitaVesela 06 mar 2010 01:59:29

Re: Jurnalul cu noroc
 
Abia astept sa ajung si eu la taliuta ta.
Eu la dulciuri am renuntat destul de usor. Am zis gata si gata a fost. Imi aloc un dulce pe saptamana si atat. Un ecler, o gogosica, o clatita-doua si sunt si eu multumita e si dieta mea satisfacuta :D

darise 06 mar 2010 02:07:30

Re: Jurnalul cu noroc
 
pai eu maninc zilnic dulcele pe care-l maninci tu pe saptamana...phuai de mine!Taliuta...abdomene scrie pe ea...normale vreo 100 si alte 200-300 combinate...adica mai grele in traducere libera.P90x are abomene usturatoare,mi-am facut un ritual zilnic de abdomene..combinate dupa cat de tare ard...si cam la o luna schimb cu ce mai vad nou .Tu faci sport?

OitaVesela 06 mar 2010 02:17:14

Re: Jurnalul cu noroc
 
Eu fac cardio. Bicicleta, urcat scari si sarituri. Astept sa se faca mai frumos afara ( acum ninge :| ) sa merg la tenis. De abdomene mi-e asa o sila dar cred ca o sa ajung si la astea pana la urma. Sport fac 2 ore pe zi de obicei, azi am facut decat 80 min si ma simt cam vinovata :">.

Suzume 06 mar 2010 11:43:12

Re: Jurnalul cu noroc
 
Citat:

Anterior postat de darise (Post 108643)
salut.
pai un regim mai..de regim...eu maninc cam de toate si cam cat vreau,nu am avut niciodata probleme cu greutatea,de asta cred ca bag in mine destul de mult.Am sa citesc cam ce mancati si voi si ma orientez pe parcurs.Sport,de trei ori pe saptamana 30min.cardio+30min. aparate+15min.greutati,doua zile P90X si doua zile pilates si yoga.Inot de doua ori pe saptamana si cam atat.

Buna Darise si bine ai venit >:D<. Suna bine planul. Tine-te riguros de treaba si scapi de cele 3kg. Succes.

darise 06 mar 2010 12:51:45

Re: Jurnalul cu noroc
 
Buna fetelor.Deci am mancat aseara aproximativ un sfert de cozonac si dimineata aveam 52kg....cum naiba!


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:30:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO